Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Mislim da i "s" model ima prostor za kacigu, a ovo kod preticanja se pretpostavljam odnosi na DTC, kako je sa manualnim

 

using Tapatalk

Na manualni sam i mislio druze na 6000 obrtaja se zavrsava igranka moras da prebacis u sl brzinu ,automatik prepoznaje situaciju i sam menja brzinu pre ulaska u blokadu tako da ima konstantan priliv snage ,naraavno navikne se covek na ovakav rezim voznje i nauci da ranije menja brzine a mozor ce vam to kompenzovati prilikom svakog dolivanja goriva tamo gde vase kolege budu sipali izmedju 6 i 7.5 litara vi cete sipati 5l goriva ....

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Stile, ja sam imao istu bojazan kao ti. Motor po obrtomeru ide do nekih 6750-7000 i pri preticanju mi se jos nije desilo da sam udario u blokadu. Vozi se kao i svaki drugi kada ne gledas koje se brojke vrte na ekranu.
Sto se tice dolivanja, ponekad se sipa i duplo manje od ostalih. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

po fakturi koju sam svojevremeno dobio uz motor sva tri hondina kofera sa odgovarajucim nosacima (top i bocni) bila je skoro 1350 evra !

no comment :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kofere sam uzeo od bobi_krofne, cena korektna nema sta, polovni su ali bukvalno kao novi....jos da dodje coek da ga castim al nikako se neda, valja zaliti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Kolega sto se tice ulja za podmazivac lanca kada sam rekao da vjerovatno nece valjati mislio sam zbog gustine. Mislim da je to motorno ulje previse rijetko i da ce prskati. Pogotovo ljeti kada je vruce i kada se sam lanac zagrije. Jer iako smanjis protok ono ce i dalje prskati a lanac ti nece biti dovoljno podmazan. Zbog toga ljudi obicno stavljaju gusto ulje. U svakom slucaju iz prakse ces najbolje vidjeti kakva je situacija. Daj boze da grijesim pa da se ne moras sa ti zezati. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Svaka cast za samostalnu ugradnju!

Reci mi kako radi taj pejdzer, koliki mu je stvarni domet ako je motor u zatvorenom prostoru?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evo i ja neka iskustva da prenesem.

Upravo sam testirao domet alarma i daljinskog. Posto po specifikaciji kazu ako sam dobro zapamtio da daljinac hvata signal i do 5000 metara ali na otvorenom i bez ikakvih prepreka.

Posto verujem da je ipak vecinu kao i mene interesovalo kakav je domet sa raznim preprekama poput betonskih zidova, zgrada itd. Upravo sam napravio test...

 

Motor mi je smesten otprilike na nivou medjusprata izmedju I sprata i podruma samo sa spoljne strane, zatvoren....metalna vrata i betonski zidovi.

Ja zivim na III spratu sa potpuno druge strane.

Komunikacija izmedju daljinca i alarma je odlicna, signal na daljincu odlican, bez ikakve smetnje i kasnjenja,zastoja ili slicno komuniciraju medjusobno.

Iskreno, nisam verovao da kroz toliko betona i prepreka moze da prodje signal ali ocigledno da su braca kinezi napravili neki mutant signal koji razbija.

Sve u svemu za sada sam prezadovojan alarmom. Ima sitnica koje bih doradio ali osnovna namena i funkcije su vise nego odlicne.

Da napomenem jos da se osetljivost sok senzora podesava do pre—osetljivosti, tako da treba obratiti paznju kod podesavanja da se ne bi javljao na razne sitne vibracije.

 

Svaka cast za samostalnu ugradnju!

Reci mi kako radi taj pejdzer, koliki mu je stvarni domet ako je motor u zatvorenom prostoru?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pejdzer do sada nisam testirao sto se dometa tice, sve hocu al uvek zaboravim, no i to cu proveriti pa pisati ;)

Zna li neko koja je tacna cena Hondinih kofera u Delti za NC? Pretpostavljam da je preko 1000e, dobro bi mi dosla tacnija cifra. :)

Sva tri Hondina kofera sa nosacima, msm da kosta izemdju 1.000 - 1.200e tu je negde, za tacnu cenu moraces kontaktirati Deltu.

Nisam siguran za ulje 10-40 da je dobro. Ja imam skotoiler i koristim njihovo ulje ali znam da su neki drugovi stavljali se 90w jer najmanje prska. Ne znam mozda grijesim.

Sto kolega mislis da nije dobro?

Koristi isto ulje koje ide u agregat, Pro-Oiler ima tu mogucnost za razliku od Scota, nisam samo siguran da li se moze sipati menjacko ili ti 80W90.

Na + i - kontrolises doziranje, tako da sam sad u fazi stelovanja podmazivanja....

Meni je interesantan taj motor, možda više verzija "s" pa ako može više o nekakvim manama jer su one bitnije prilikom odluke o kupnji.

 

using Tapatalk

Mala je razlika kod X i S verzije, S verzija ima nesto nize sedenje, nemas prostor napred za kacigu i msm da je to to.

Generalno prezadovoljan sam motorom, poonajvise potrosnjom od svega 3L do 4 - 4.5L po gradu. Jedina mana je nesto kraci/uzi vizir i sediste.

 

@Stile

Tu ima prednost DCT menjac zbog konstatnog priliva snage, pogotovo ako je u S1 ili jos bolje S2 modu jer daleko bolje ubrzava nego kad je u D modu.

 

Послато са MX4 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Usput, da i ovde spomenem. Ako nekom trebaju Handguards imam par za koji sam se predomislio pa ih upste necu stavljati. Ako bude zainteresovanih neka pusti PP

 

Послато са MX4 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Doslo vreme da se uradi prvi servis na 1.000km

IMG-20160623-080106.jpg

 

na meniju imamo sledece:

 

- 4L Eneos City-Max 10W30 (staje 3.4L) 

- podloska

- filter ulja Hiflo HF204

- filter DCT-a (originalni)

- nesto sitno alata

 

IMG-20160623-080939.jpg

 

potrebno je skinuti donju plastiku/stitnik (odviti dva imbus srafa) kako bi se prislo filteru ulja i srafu za ispustanje

IMG-20160623-081214.jpg

 

okasti 12 i eto ga ulje vani

IMG-20160623-081656.jpg

 

tu je i filter

IMG-20160623-081231.jpg

 

zatim skinuti poklopac sa desne strane do meraca nivoa ulja

IMG-20160623-081237.jpg

 

ispod kog se nalazi filter DCT-a, paziti na oprugu i O-ring gumicu

IMG-20160623-083239.jpg

 

IMG-20160623-083253.jpg

 

kad se sve lepo iscedilo, naginjanje vise puta, moze zamena podloske cepa za ispustanje

IMG-20160623-081830.jpg

 

Montaza novih filtera, punjenje ulja, provera lanca i pritiska u gumama......to je to, prvi servis zvanicno odradjen, moze se voziti :)

Sledeca zamena ulja i filtera bice za 5K ili ti 6K na satu kad bude imao.

Inace ovom modelu, servisni interval zamene ulja je predvidjen na 12K, sto je po mom misljenju malo mnogo, menjacu ulje izmedju 6 do 8K.

 

Toliko za sada, odoh na  -_-

Promenio član Satelis
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Topla preporuka svima koje je mucilo sediste, kao mene.

https://www.louis.eu/artikel/moto-112-seatpad-different-sizes/10008405?list=130392135

Dosta jeftinije od Airhawka, svakako i od ugradjivanja gel umetka, a radi posao odlicno. Bez ovoga je posle nekih 50km pocinjalo da boli, a danas ugazih 150km bez stajanja.
Jedino je problem ako se negde ostavlja motor gde se ne vidi, pa da li ce neko da isece i odnese, ali sta se moze.
P.S. Moj savet ako neko bude uzimao, da gleda XL velicinu, tacno staje na sediste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@bokibd

Sam sam radio, odrekao sam se garancije jer smatram da mi nece trebati, e sad ako sam bas toliki baksuz da se nesto desi, jbg ondak.

Jednom drugaru koji vozi CTX-a sa DCT menjacem, kad je otisao na prvi servis, ladno nisu zamenili filter istog.

 

sa jedne strane......necu ici u ovlasceni servis iz razloga sto volim posao odraditi na tenane, bez zurbe. Nov at ce imati podjednako isti tretman odrzavanja kao i predhodni sto je imao (tema Peugeot Satelis).

 

sa druge strane..... ne znam da li znas koliko kosta prvi servis u Delti, gore navedene stavke stoje 130e. 

4L ulja uredno naplaceno gde visak od min. 1/2L ne dobijes nazad, 2 filtera, 1 podloska i rad....precenjeno po mom misljenju, jos ako se zbrza kao po obicaju + sto nismo dobili Servisnu knjigu (gde treba biti upisan vlasnik, datum isporuke tj pocetak garancije, br. sasije kao i motora i na kraju pecat)

 

 

Nemoj me pogresno shvatiti, ne podcenjujem niciji rad ali sam jedino u svoj siguran od pocetka do kraja. Mozda su mi kriterijumi visoki ali to je tako kod mene.

 

@sargeras

Msm da necu dirati sediste, izgleda da se guzzca navikla na isto.

Pegla se 100-ka bez problema ikakvih i super sto si resio problem pozadine.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Doslo vreme da se uradi prvi servis na 1.000km...

Ja kako sam citao za taj motor to je prepolovljen motor iz Honde civic a kako vidim i obrtaji mu idu kao na Civiku do 7000 obrtaja tako da to je ta zamena ulja na 12000 kao i na autu. Drugo su motori koji se vrte na duplo vecim obrtajima.

Usput motor je prelep

Pozz.

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Nasao sam Taj tekst samo sto ovdje kazu od Honde jazz jer se ne prodaje Civic sa malim motorom od 1500cc. Ali to je to.

 

Most often, they’re off-road adventure bikes or commuter ones like this pearl-white Honda NC750X (R87 490). The 745 cm3 engine powering the bike actually started life as half-a-Honda-Jazz engine. The parallel twin now has a 270-degree firing order and delivers 40 kW and 68 N.m of torque. This was a brave move by the engineers at Honda and their sole aim was to provide a bike that would be efficient and easy to ride – the perfect ingredients for a commuter bike

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

@bokibd

Sam sam radio, odrekao sam se garancije jer smatram da mi nece trebati, e sad ako sam bas toliki baksuz da se nesto desi, jbg ondak.

Jednom drugaru koji vozi CTX-a sa DCT menjacem, kad je otisao na prvi servis, ladno nisu zamenili filter istog.

 

sa jedne strane......necu ici u ovlasceni servis iz razloga sto volim posao odraditi na tenane, bez zurbe. Nov at ce imati podjednako isti tretman odrzavanja kao i predhodni sto je imao (tema Peugeot Satelis).

 

sa druge strane..... ne znam da li znas koliko kosta prvi servis u Delti, gore navedene stavke stoje 130e. 

4L ulja uredno naplaceno gde visak od min. 1/2L ne dobijes nazad, 2 filtera, 1 podloska i rad....precenjeno po mom misljenju, jos ako se zbrza kao po obicaju + sto nismo dobili Servisnu knjigu (gde treba biti upisan vlasnik, datum isporuke tj pocetak garancije, br. sasije kao i motora i na kraju pecat)

 

Evo info iz prve ruke za CB500X je prvi servis 10.000 din. Ide 3L ulja, filter, podloska i ruke. Tako da ako u NC ide vise ulja onda svakako cena ide gore, najskuplja stavka je svakako ulje za koje najvise uzimaju para. Ako se ne varam sipano je neko Hondino ulje 10w30. Cenu ne znam tacno al je poprilicno visoka, moram pogledati racun... Sledeci servis mi je receno da ide na 10.000 km a bogme to sam procitao i u manual-u od motora. To jeste malo cudno, mada opet gledam u auto prosecno stane oko 3L ulja pa se radi servis na svakih 10.000. Ne znam dal menjati ulje na manje KM ili se pak voditi po uputstvu  :stabre:

 

Sto se tice servisne knjige, uredno mi je sve upisano i overeno tako da za to nemam zamerku. Svi servisi se zavode u komp u Hondi tako da se moze uvek pristupiti podacima kada je motor servisiran itd.

 

Reko cisto da vam prenesem moje utiske posto sam skoro bio to da odradim...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

@bokibd

Sam sam radio, odrekao sam se garancije jer smatram da mi nece trebati, e sad ako sam bas toliki baksuz da se nesto desi, jbg ondak.

Jednom drugaru koji vozi CTX-a sa DCT menjacem, kad je otisao na prvi servis, ladno nisu zamenili filter istog.

 

sa jedne strane......necu ici u ovlasceni servis iz razloga sto volim posao odraditi na tenane, bez zurbe. Nov at ce imati podjednako isti tretman odrzavanja kao i predhodni sto je imao (tema Peugeot Satelis).

 

sa druge strane..... ne znam da li znas koliko kosta prvi servis u Delti, gore navedene stavke stoje 130e. 

4L ulja uredno naplaceno gde visak od min. 1/2L ne dobijes nazad, 2 filtera, 1 podloska i rad....precenjeno po mom misljenju, jos ako se zbrza kao po obicaju + sto nismo dobili Servisnu knjigu (gde treba biti upisan vlasnik, datum isporuke tj pocetak garancije, br. sasije kao i motora i na kraju pecat)

 

 

Nemoj me pogresno shvatiti, ne podcenjujem niciji rad ali sam jedino u svoj siguran od pocetka do kraja. Mozda su mi kriterijumi visoki ali to je tako kod mene.

 

@sargeras

Msm da necu dirati sediste, izgleda da se guzzca navikla na isto.

Pegla se 100-ka bez problema ikakvih i super sto si resio problem pozadine.

Potpuno te razumijem o cemu govoris. Ja isto tako sve redovne servise na motoru radim sam. Ja sam na svom motoru samo prva dva servisa odradio u ovlascenom servisu. Onda kada je doslo vrijeme za treci prelomio sam i uradio ga sam. 

I mene nerviraju nerealne cijene u ovlascenim servisima. Na primjer za auto jos uvjek idem u ovlasceni jer me nekako strah Evo u januaru istice 4 godine garancije tako da sam i sa time zavrsio. Ali sam imao par sitnica koje bi me kostale cca 1000 eura. da nisam imao garanciju. Pa se barem malo tjesim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Dare (i ostali) nek je srecan novi motor i da vas dugo sluzi.

 

Tek sad videh temu jer sam ocekivao da ces se rapsisati u staroj.

 

Da li je neko vozio autoputem i koja mu je podnosljiva brzina koju moze da drzi (agregat,vibracije,vetar...)?

 

Inace motor je PRELEP a kad ga uzmem znam ko ce mi pakovati sve ove dodatke :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hvala, voznja autoputem od KG do BG pri brzini od 140km/h na 4Krpm protekla je bez problema. Nema bas neku zastitu od vetra, bije pravo u grudi tako da je na 120km/h mnogo prijatnije.

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda NX650 Dominator

Nasao sam Taj tekst samo sto ovdje kazu od Honde jazz jer se ne prodaje Civic sa malim motorom od 1500cc. Ali to je to.

 

Mala ispravka - nije 1500 nego 1300ccm. Za NC700 je koristena polovina motora 1.3 iz Jazz-a kome je kasnije povecan precnik cilindra sa 73 na 77mm i tako su dobili veci zapreminu za NC750, dok standardni Hondin 1.5 motor ima i dalje precnik 73mm ali sa vecim hodom klipa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

 

Nasao sam Taj tekst samo sto ovdje kazu od Honde jazz jer se ne prodaje Civic sa malim motorom od 1500cc. Ali to je to.

Mala ispravka - nije 1500 nego 1300ccm. Za NC700 je koristena polovina motora 1.3 iz Jazz-a kome je kasnije povecan precnik cilindra sa 73 na 77mm i tako su dobili veci zapreminu za NC750, dok standardni Hondin 1.5 motor ima i dalje precnik 73mm ali sa vecim hodom klipa.

Te detalje nisam znao.

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ima li iko da je video uzivo ili probao VFR800X taj motor mi deluje extra po karakteristikama ali ih ne vidjam kod nas?

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja