Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mozes da okacis ovde stitnik koji si uzeo, da pogledam i ja? Nisam se ni setio AliExpressa.

 

Upravo stavljeni grejaci i stitnici na kormanu, grajci su Saito koji odlicno rade posao, dok stitnici su SW Motech + dodatak za njih koji nisam montirao.

Bice i slika uskoro kako je ispalo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ugradjene rucice sa grejacem (Louis. de)

IMG-20161006-204100.jpg
 
IMG-20160602-185730.jpg
 
prekidac sam sa desne strane stavio
IMG-20161006-204036.jpg
 
IMG-20160603-075040.jpg
 
da bi na levoj dosla uticnica 12V (klasicna + usb sa Alia)
IMG_20160408_163712.jpg
 
ima prekidac na sebi tako da se moze povezati direkt na akumulator
dobro dodje ako se zeli na kratko dopuniti baterija mob. telefona dok je motor ugasen
IMG_20160408_161744.jpg
 
lako se montira, samo treba lepo spakovati instalaciju uz fabricku
IMG_20160603_094844.jpg
 
IMG_20160603_124043.jpg
 
izmedju uticnice i prekidaca grejaca, docice nosac za navigaciju
IMG-20160728-155526.jpg
 
IMG-20160721-111128.jpg
 
navigacija je stra kineska (sa Alia) i nije vodonepropusna
IMG-20160728-155651.jpg
 
IMG-20160728-155632.jpg
 
IMG-20160721-105352.jpg
 
no i kao takva, vrlo dobro zavrsava posao
IMG-20160721-105022.jpg

 

montirani su i stitnici ruku SW Motech (Louis.de)

IMG-20160310-110422.jpg

 

IMG-20160311-121507.jpg

 

IMG_20160603_081616.jpg

 

IMG_20160603_081605.jpg

 

IMG_20160603_081658.jpg

 

IMG_20160603_075032.jpg

 
IMG_20160604_085412.jpg
 
IMG_20160604_085358.jpg
 
Uz ove stitnike ima da se dokupi dodatak (moze s evideti na gornjoj slici) u vidu prosirenja koje se montira sa gornje strane (4-5 srafica ga drze) + ima opciju migavca (to nisam uzeo).
 
Sledeca stavka je ugradnja podmazivaca lanca i alarm, zatim sledi crash bar i cent. stender...........novci samo lete, ima zena da me rokne  :tras1:
Promenio član Satelis
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Gde ces uzeti centralni stender?

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Gde ces uzeti centralni stender?

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

 

Opcija o kojoj smo pricali otpada, tako da ostaje Platner, videcemo dal ce i koliki popust dati.

 

Di si pazario uticnicu? Isto Louis ili?

 

Sve ostalo - bombona! ;)

 

Uticnica je sa Alia

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Steta, bas je bila primamljiva cena. Vidim da dostavljaju u Hrvatsku, mozda bi i ovde ako bih ih kontaktirao. Mada, verovatno se bezveze zamlacujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Vozio sam danas ovaj motor sa automackim menjacem. U pocetku malo cudan osjecaj. Stalno sam na semaforima trazio kvacilo ali se brzo naviknes. Motor fino salta brzine osjecaj je potpuno isti kao kod klasicnog motora tacno cujes  i osjecas kad salta. Nije kao na suteru sa variomatom. Mislim da je ovo idealan motor za velike gradove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Konacno smontiran Pro-Oiler, nema vise patnje oko odrzavanja lanca

IMG-20160609-200901.jpg

 

IMG-20160609-200929.jpg

 

zamorce je tu, pribor takodje

IMG-20160228-203849.jpg

 

sastoji se od komandne jedinice

IMG-20160229-150055.jpg

 

el. pumpe

IMG-20160229-145828.jpg

 

elekt. kutiji treba sledece:

 + preko kontakta, masa, signal brzine i instal. od kom. jedinice

IMG-20160229-150337.jpg

 

bocica za ulje od 125ml kao i providna cevcica 

IMG-20160229-145658.jpg

 

dvostrana mazalica

IMG-20160229-154347.jpg

 

uputstvo za povezivanje

IMG-20160229-145550.jpg

 

IMG-20160229-145616.jpg

 

IMG-20160229-145626.jpg

 

ugradnju pocinjem rasklapanjem prednje leve strane motora

IMG-20160609-205336.jpg

 

zatim montaza kont. jedinice tik ispod inst. table

image-0-02-01-0e45f78d3bf8a8d1d150f6a115

 

montaza boce za ulje, unutra je mot. ulje 10W40 koje moze dobaciti 8 do 10K 

image-0-02-01-94999f00f2c2cf6520b43bd10a

 

provera kad se da pun levi, da slucajno ne zakaci bocu

image-0-02-01-1211b4ab76ab11f1cab45b249c

 

el. pumpa smestena neposredno pored sipke rama gde je stripsovana vezicom

image-0-02-01-a85925bd141082a0e6c43ac897

 

 

provlacenje cevcice do mazalice

image-0-02-01-12a3a56edd50d38639b82721e3

 

smontirana i ona

image-0-02-01-11fd5c0da51414335347965bfc

 

povezana el. kutija

image-0-02-01-940757af1357f43e9a288d9bbc

 

pa zalepljena duplo lepljivom trakom za bocnu plastiku

image-0-02-01-57f23ca417d60cd6eb2385a0d2

 

Ugeadnja je isla po planu i programu, problem je nastao kad sam procitao uputstvo za povezivanje, kasnije programiranje. Kaze da treba uzeti signal brzine kretanja koji moze biti na prednjem, zadnjem tocku ili iz agregata/menjaca. Taj signal je potreban da bi se kasnije u programiranju uradio CF (correction factor) okretanjem zadnjeg tocka jer nisu iste dim. guma pa ne okrene isti br. krugova prednji u odnosu na zadnji tocak.

 

Gledam semu mog motora koji ima ABS na oba tocka, sto znaci da imam dva senzora, ahha znaci uzimam signal sa zadnjeg tocka, misleci da izbegnem radnju CF. 

Saljem mail Pro-Oileru, pitam da li mogu uzeti signal sa zadnjeg tocka posto ga vec imam bla bla.....dobijem odgovor da bi najbolje bilo uzeti signal sa prednjeg senzora pa uraditi CF po uputstvu.

Na sta im ukazem da taj metod povezivanja nece raditi na mom motoru zbog ABS-a tj odvojenih instalacija. 

Opet dobijam skoro slican odgovor, kako ce to sve raditi bez problema

 

Ok. nema frke, radim po uputstvu i kad je doslo na red programiranje CF-a mucakkk, ne moze, ne vidi nikakv signal.

Opet saljem mail, saljem el. semu motora i pitam sa koje zice treba uzeti signal jer ovako kako su rekli, podmazivac ne radi.

 

Dobijam odgovor kako ne znaju za svaki motor gde se povezuje, kako novi motori sa ABS-om emituju signal koji nije pogodan za podmazivac, kako mi treba crveni prekidac (kao kod bajsa) ili GPS modul bla bla bla mi ti dalje ne mozemo pomoci.

 

Ok. nema frke, nisam ni sumnjao da znate kako radi i sta treba sistemu, jednom recju pojma nemaju....bacam se na citanje, Kuzma lista razne forume i dodjoh do saznanja da sistem radi preko HAL signala.

 

Senzori tockova bilo da imaju ABS ili ne, postoje dva tipa:

 

1. Hal senzor (ima 3 zice, 2 su napajanje od 5V, 1 je signal obicno 1.5V)

2. Induktivni senzor (ima 2 zice, 1 je +12V, 2 je signal, masu dobija preko sasije)

 

Moj motor, nazalost ima induktivne senzore tako da podmazivac ne moze raditi sa tim signalom, da bi ispravno radio, treba mu HAL signal.....

Gledaj opet semu, potraga za VS senzorom, koji se nalazi na agregatu, ima tri zice, ima 5V napajanje tj ima sve sto mi treba. 

Merim unimerom i pronalazim zicu koja mi treba za povezivanje signala....extra, jos samo da radi.

 

Povezem je na el. kutiju i pocinjem sa programiranjem uredjaja, bata Kuzma sve vreme pomaze i eto gaaa, CF je uspesno ucitan i podmazivac je proradio kako treba.

Mojoj sreci nema kraja jer ne znam kako bi mi poslali reed switch ili GPS modul kad ne vrse isporuku za SRB, imao bi proizvod koji nije u funkciji.

 

Sad se razmisljam da li da im posaljem mail ili ne, definitivno trebaju poraditi na korisnickom uputstvu i apdejtovati el. kutiju da moze raditi sa oba signala jer ce sve cesca pojava biti ABS sistema na motorima.

 

Kad sam to skockao, presao sam na alarm, u pitanje je SPY(2)5000 (sa Alia)

IMG-20160420-203208.jpg

 

IMG-20160420-203445.jpg

 

IMG-20160420-203630.jpg

 

IMG-20160420-234349.jpg

 

Dobra strana ovog alarma, je to sto ima pejdzer. 

Daljinska komanda signalizira svetlosnom (pali-gasi ekran), zvucnom (pisti) i vibracijom kad neko cacka po motoru, sto zna biti jako korisno ako motor nije na vidiku i dobaarrr domet ima.

 

centrala alarma ima svoju antenu, kako bi preko nje slala signal dalj. komandi

IMG-20160420-234302.jpg

 

bakterije koje se pune

IMG-20160420-204654.jpg

 

preko USB kabla direkt u daljinac ili ti nema vadjenja baterija, samo se pomeri zastita od gume

IMG-20160420-203905.jpg

 

To je to za sada, sad se mirnije spava, sledeca stanica je gvozdjurija ili ti crash bar, cent. stender......... nastavice se!

Promenio član Satelis
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Svaka cast Dare! Dzaba da se uzdas u ono sto ti oni pricaju dok sam ne sredis stvar. Ne kazem da uvek treba raditi na svoju ruku ali opet se treba samo malo angazovati i vecinu stvari sam resis ;)

Reci mi samo pitanje za alarm, da li si povezivao migavce (kada aktiviras/deaktiviras da zasvetle)? Ako jesi da li mozes da mi kazes ili uslikas gde si se "nakacio"? Znam da ima nazad ispod sedista za zadnje migacvce zice, ali ne znam koje su tacno za migavce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Instalaciju za povezivanje alarma tj migavca, uzeo sam sa rasturene pr. leve steane.

Nema potrebe kaciti se na zadnje migavce I gledas da ti je cent. alarma na kormanu ili sto blize njemu zbog šok senzora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ja bih ovu posudu za ulje vezao metalnom šelnom, jer mi ove plastične ne uljivaju sigurnost, a pogotovo iznad hladnjaka, zbog povišene temperature plastične vezice će omekšati i popustiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Instalaciju za povezivanje alarma tj migavca, uzeo sam sa rasturene pr. leve steane.

Nema potrebe kaciti se na zadnje migavce I gledas da ti je cent. alarma na kormanu ili sto blize njemu zbog šok senzora.

 

 

Ja sam instalirao konzolu ispod sedista jer sam probao napred ali ovaj moj alarm je i na naj-neosetljivijem modu bio previse osetljiv i reagovao je na bilo kakvu buku. Pa sam ga smestio ispod sedista i tu je situacija mnogo bolja sada. Nego nisam vezao migavce, a posto si ti u tematici trenutno reko da pitam na koje zice da vezem, fakticki mi sada sve jedno dal cu napred ili nazad imam duzinu zica i za jednu i za drugu varijantu... Ako se ne varam idu dve zute za migavce sa alarma? Ostale necu ni koristiti (prekid paljenja itd jer ne zelim da se bakcem time samo nek svira :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Morao sam napred jer nikako nema mesta ispod sedista, odmah je rezervoar tu.

Mozes se nakaciti na instal. zadnjig zmigaljki, zute zice su +12V tj izlaz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Svaka cast za samostalnu ugradnju!

Reci mi kako radi taj pejdzer, koliki mu je stvarni domet ako je motor u zatvorenom prostoru?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Zna li neko koja je tacna cena Hondinih kofera u Delti za NC? Pretpostavljam da je preko 1000e, dobro bi mi dosla tacnija cifra. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Nisam siguran za ulje 10-40 da je dobro. Ja imam skotoiler i koristim njihovo ulje ali znam da su neki drugovi stavljali se 90w jer najmanje prska.  Ne znam mozda grijesim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

Kolege, svaka cast za idejna rjesenja i samostalnu ugradnju. Mi smo na nasu NC750X ugradili crash bar, nosace bocnih kofera, nosac za top case. Top case je 466, mislim oznaka N ide ispred broja, bocni su Garda 33, sve proizvodi Kappa. Odlucili smo se za njih jer su jeftiniji od Givija, visestruko od Hondinih a kvalitetni su i rade posao. Jos samo da odradimo i punjac kao i kolega, bice dovoljno jer ipak je motor namijenjen za rentiranje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Meni je interesantan taj motor, možda više verzija "s" pa ako može više o nekakvim manama jer su one bitnije prilikom odluke o kupnji.

 

using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Jedina mana kad se rzvrtis na gasu i ponese te motor a on udje u crveno( u blokadu) i pocne da gusi ,a ti recimo u preticanju u makazicama pa te uvati panika .... pa brze bolje saltaj u sl brzinu ...

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Svaka cast za samostalnu ugradnju!

Reci mi kako radi taj pejdzer, koliki mu je stvarni domet ako je motor u zatvorenom prostoru?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Pejdzer do sada nisam testirao sto se dometa tice, sve hocu al uvek zaboravim, no i to cu proveriti pa pisati  ;)

 

Zna li neko koja je tacna cena Hondinih kofera u Delti za NC? Pretpostavljam da je preko 1000e, dobro bi mi dosla tacnija cifra. :)

 

Sva tri Hondina kofera sa nosacima, msm da kosta izemdju 1.000 - 1.200e tu je negde, za tacnu cenu moraces kontaktirati Deltu.

 

Nisam siguran za ulje 10-40 da je dobro. Ja imam skotoiler i koristim njihovo ulje ali znam da su neki drugovi stavljali se 90w jer najmanje prska.  Ne znam mozda grijesim. 

 

Sto kolega mislis da nije dobro?

Koristi isto ulje koje ide u agregat, Pro-Oiler ima tu mogucnost za razliku od Scota, nisam samo siguran da li se moze sipati menjacko ili ti 80W90.

Na + i - kontrolises doziranje, tako da sam sad u fazi stelovanja podmazivanja....

 

Meni je interesantan taj motor, možda više verzija "s" pa ako može više o nekakvim manama jer su one bitnije prilikom odluke o kupnji.

 

using Tapatalk

 

Mala je razlika kod X i S verzije, S verzija ima nesto nize sedenje, nemas prostor napred za kacigu i msm da je to to.

Generalno prezadovoljan sam motorom, poonajvise potrosnjom od svega 3L do 4 - 4.5L po gradu. Jedina mana je nesto kraci/uzi vizir i sediste.

 

@Stile

Tu ima prednost DCT menjac zbog konstatnog priliva snage, pogotovo ako je u S1 ili jos bolje S2 modu jer daleko bolje ubrzava nego kad je u D modu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Hvala ti. Razmotricu tu opciju pa cu ih mozda kontaktirati.

Sto se tice NC750S, ima isti prostor za kacigu kao NC750X napred, jedino sto nema mesta za kacenje tank torbe. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Mislim da i "s" model ima prostor za kacigu, a ovo kod preticanja se pretpostavljam odnosi na DTC, kako je sa manualnim

 

using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja