Jump to content

Moto Zajednica

M- Case kofer 51 litar

Recommended Posts

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Pozdrav ljudi, hteo bih da vam iznesem utiske vezane za ovaj kofer iz naslova.

 

post-22142-0-73088800-1447000118.jpgpost-22142-0-62930500-1447000121.jpgpost-22142-0-33752200-1447000126.jpg

 

Po oglasima vec mogu da se nadju ove jeftine kopije, koferi koji izgledaju jako lepo a pritom kostaju manje od polovnih markiranih kofera. Elem,trazio sam neki veci kofer u kome mogu da stanu dve kacige, kolega sa foruma Lucky Vladano ima u svojoj ponudi kopije Givi kofera, vec sam u par navrata koristio njegove, i ovog puta dvoumio sam se da li da kupim od njega ili da probam nesto drugacije. U oglasima sam pronasao kofer od 51 litar, po ceni od 4500 din, isti se prodaju i u moto bike shopu po ceni od 4800. Cena primamljiva, na slici lepo izgledaju i tako porucih jedan.

Utisci, kofer deluje masivno, veliko, moderno i lepo. Plocica za montiranje je u odnosu na standarne primetno veca. Sistem montiranja je nesto drugaciji, dovoljno je postaviti kofer na plocicu i uz pomoc plasticnog zavrtnja usrafiti kofer za plocicu.

Mesta ima na pretek, staju dve full face kacige. 

 

Sledi razocarenje, kvalitet izrade je jako los. Ceo kofer se uvija, plastika je toliko tanka da rukom moze da se savije. Bravica ima malo lufta, ali ruku na srce to moze da se usteluje. Kad je zatvoren, zakljucan, moguce je razdvojiti donji deo kofera od gornjeg i zavuci celu saku unutra. Stvarno ne znam kako ce se u voznji ponasati. Cak i sama plocica koja nosi kofer je od meke plastike i cela se uvija.

 

 

Posto sam koristio kopiju Givi kofera od 42 litara mogu slobodno da kazem da je daleko pametnija kupovina od M-case kofera a uz to i jeftinija varijanta.

 

Evo i par fotografija kofera montiranog na maxi skuteru.

 

 

post-22142-0-13477000-1446999510.jpgpost-22142-0-75882100-1446999538.jpgpost-22142-0-77853500-1446999569.jpgpost-22142-0-08698500-1446999601.jpgpost-22142-0-61489400-1446999631.jpgpost-22142-0-70908300-1446999658.jpgpost-22142-0-01088000-1446999685.jpgpost-22142-0-33750000-1446999694.jpgpost-22142-0-27949000-1446999729.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Kod jednog drugara sam gledao isti kofer i samo potvrdjujem lose utiske. Jednostavno pretanko,plastike se uvijaju i sl. Izgleda da ostaje ona stara "koliko para toliko muzike"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Na onaj deo gde se kaci bravica natakni tanko plasticno crevce i nece biti lufta i nece lupkati. Ja sam ga imao dve godine i prodao sam ga sa motorom.. meni je OK. Mozes mu udariti jedan sraf po sredini sa dve siiroke sajbe da bide stabilniji. Za te pare odlican kofer !!!  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Канта у правом смислу те речи... две године ми је задавао муке,али сам га слатко ишутирао када сам купио други!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Bez uvrede ali govno teško. I ja sam za drugi motor kupio od Lucky-a da ne bi skidao kappa-u a jednog na drugi i to je teško njesra ali šta sam mogao da očekujem za 30€. Kad se sve sabere kupiš dve tri stvari jeftine i na kraju ispadne da si bacio pare. Kvalitet nije djabe skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

Kofer je odlican za te pare. Cena je oko 5000 dinara i staju dve kacige a kvalitetniji takav kofer je bar 12000 dinara. Pojavio se i noviji model koji je jos bolji i lepsi

big-73597814_5c6bbccccdcba8-38385258big-69475977_5b.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ja takav pretvorio u maciji apartman. Izrezao brusilicom rupu u gornjoj polovini, taman toliko da se macka moze uvuci i izaci, a da macici ne mogu van dok ne ojacaju. Evo, perfektno sluzi vec treci okot.

Ja prezadovoljan.  :-D

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pre dve godine naletim na ovaj kofer, polovan, u Strahinjica Bana, Bgd. Čovek prodao skuter, okačio oglas za kofer, cena za neverovati, 600 din! Da mu ne smeta. Nema ključ, nema ploču, ja ga postavio na Liberty sa 4 srafa, fiksno, bravicu napravio sam...

Elem, u prvi mah delovao je ogromno. Međutim, za prodavnice je vrh! Niste ni svesni šta sve može stati u njega! Čak sam jednom prilikom vozio i veliki džak lepka za pločice...

Uz kofer, prodavac mi je poklonio i kacigu, koju i danas nosim, video moju, kinesku... ovom prilikom želim da mu se od srca zahvalim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

I da, kolega mi napravio pozadi jastuče za ledja, extra!

A to sto se uvija, meni deluje dobro, neće lako da pukne plastika.

IMG_20190606_141355_edit.jpg

IMG_20190606_141407_edit.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Imao sam takav na jednom od prethodnih motora. Govno neopisano...

Jednom prilikom u njega ubacim 3 limenke piva, rezervni duks i rukavice i krenem na neki lokalni moto skup. U putu naletim na rupčagu na putu, od udarca limenka piva pukla u koferu i kofer se potpuno razleteo po svim šavovima. Kompletan tim plastičara ga ne bi ponovo sklopili... Bacih to djubre i kupih tada od Lakija kopiju Givija, koja je daleko kvalitetnije izrade od gorepomenutog kineskog kofera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
23 hours ago, Bojan Budjevac said:

Ima li neko iskustva sa M Case 47 (kockastim) on je monokey kacenje, moze i na Givi plocu.

Da li je ista priča kao ovaj? 

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/168785-m-case-47/

Skoro sam gledao taj kofer, deluje mi dosta kvalitetnije od prethodnika, valjda su i oni malo napredovali. Plastika deluje ozbiljnije i masivnije

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre sat vremena, Partiota je napisao:

Skoro sam gledao taj kofer, deluje mi dosta kvalitetnije od prethodnika, valjda su i oni malo napredovali. Plastika deluje ozbiljnije i masivnije

Odlicno. Tako i meni deluje, ali rekoh da pitam cisto, možda ga neko vozi na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Jos jedno pitanje. ..

Da li ovi koferi m case kogu da se koriste na givi / kappa plocama sa monokey kacenjem?

Na oko kacenje deluje isto... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova

Ja kupio novi M Case kofer 51L, naravno pre nego sto sam prelistao ovu temu. Videcemo kako ce se pokazati... Pisem utiske.
Nego sad to treba namontirati na bmw f650gs, dobio sam plocu uz kofer ali nemam nosac
Ima neko ideju kako najjednostavnije postaviti kofer.
Brine me to oko nosaca, kako ga osmisliti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
On 24.3.2021. at 17:06, Darkoniii je napisao:

Ja kupio novi M Case kofer 51L, naravno pre nego sto sam prelistao ovu temu. Videcemo kako ce se pokazati... Pisem utiske.
Nego sad to treba namontirati na bmw f650gs, dobio sam plocu uz kofer ali nemam nosac
Ima neko ideju kako najjednostavnije postaviti kofer.
Brine me to oko nosaca, kako ga osmisliti.

Odes kod @seba011 i resi ti sve. Izmisli nosac. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja