Jump to content

Moto Zajednica

transformacija bandita iz S u N

Recommended Posts

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Druze zasto si izlepio po felnama yoshimura kad nista yosimurino nemas na motoru.....to je po meni ciganija....kao kad na yuga zalepe nalepnicu racing ili sport....ili logoe na vrata ispod retrovizora,raznih marki ulja,amortizera i sl. a voze na najeftinijoj optimi i oprugama secenim brusilicom...

Zato sto se sprema yoshimura da dodje, oduvek sam je zeleo, radim na tome :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Evo i snimka kako prede, zahvaljujuci mom angazovanju i trudu da naucim sam sve oko karburatora i savetima cuvenog nam bokilica, motor sad radi ovako kako radi... Posto nisam imao kesha da platim nekome 50e a i jednostavno volim sve sam da radim i sta ne znam da naucim, uspeo sam da savladam karburatore sto se bandita i generalno uljara tice maksimalno, do najsitnijih kanala, sve je bilo rastureno do najsitnijih delova, ocisceno, odmasceno osuseno namontirano i nastelovano po fabrickim parametrima (detaljno proucenim iz manuala) pa onda zavrsne finese stelovanja.. da ga ne ureknem em ne trosi puno, ide ko metak, pali na prepad i radi ko sat :)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

ja imam finu priliku da uzmem istog ovog samo 1200... i isto bih mu uradio... al da prostite nemam hrabrosti da se upustim u ovakav poduhvat :D

 

Borisa veruj mi bandit se mnogo lako zavoli, prosta masina, laka za odrzavanje, nista ne trazi posebno, a ima tu neku magiju da ga posle dve voznje opasno zavolis.. u skladu sa vremenom je vrhunski motor, a agregat odlicno svima poznat... Ja sam sve ovo radio "s merak" sto bi se reklo i za svoju dusu.. nema lepseg osecaja sad kad sednem na njega i vozim, bar meni, srce mi puno... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

doduse ja bih samo transformisao iz S u N i stavio otvoren izduv... nista vise :D

 

Nekih sat vremena posla... :) Otvoreni izduv je i meni u planu, samo gledam da pazljivo odaberem, jos uvek ne mogu da odlucim da li da stavim "stubby" odnosno kratki ovalni izduv, ili klasican dugacki... Ali bice uskoro i to... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Gledao sam, svako ko ima cnc nece da napravi ispod 40e, a ja stvarno trenutno za to ne mogu da dam toliko... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

to sa njihovim crtanjem i materijalom? Ako je sa, onda mislim da mozes i jeftinije da prodjes :))

 

 

GSF%20650%201200%20WASSER%20KUEHLER%20MA

 

Ovako nesto mislim da bi mogao i sam da napravis. Ubodna, i turpije za metal i lagano :) Da me hebes ako ne bih uzeo sam da napravim ovu sa fotke!

 

Sa njihovim da... vrlo rado bih probao da napravim, uz detaljno uputstvo, ako treba makar i 10 dana turpijao svaki dan, sto da ne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

pa nema sta, nacrtas na kartonu, iseces precizno, precrtas na finalni materijal i seces grubo dobrom ubodnom, pa doradjujes pazljivo i pedantno turpijama ili ceonom brusilicom a la Dremel. Mislim da ne bi bio bas neki haos od posla. Par dana, ili mozda 2-3 vikenda :)

 

E hvala, a koji materijal da koristim i gde da nabavim? da moze da se ispolira do sjaja kasnije.. kapiram da treba neki prohromski lim ili nesto slicno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Ovo je za sada "finalni produkt" do sledece off sezone.. eventualno neki top yoshimura u medjuvremenu... hvala svima koji su davali savete, kritikovali i hvalili a i onima koji su samo pratili... Vidimo se na putu! Pozdrav do oktobra :)

WP_20160523_13_30_59_Pro.jpg

 

WP_20160515_17_20_30_Pro.jpg

 

13239404_10209541632116890_3418618649793

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Ako vec hoces jeftini stitnik hladnjaka onda kupi kod kineza onu korpu za papir od 300din silver boje sa romboidni supljinama i odradi od nje.retka je pa ti nece ovoliko smanjiti protok a izgledace jos lepse,poput fabricke..poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Wow druze!!! Ovo je, malo reci fenomenalno.. Impresivno.. Fascinantno... Znaci VRH!!

 

Hvala druze! drago mi je da ti se svidja!

 

Ako vec hoces jeftini stitnik hladnjaka onda kupi kod kineza onu korpu za papir od 300din silver boje sa romboidni supljinama i odradi od nje.retka je pa ti nece ovoliko smanjiti protok a izgledace jos lepse,poput fabricke..poz

 

Radi mi ovaj posao za sada, uzecu sa ebaya prvom prilikom... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

dobro izgleda mada si izgubio zastitu od vetra

 

Jesam kolega, slazem se, jos vise to osecam kad vozim van grada, a uglavnom i vozim van grada i pravim ture, ali sto kazu ljubav je to.. Nadomestio sam to opremom, koliko je to moguce.. Izgovor mi je.. "da necu da me duva vetar, ja bih vozio auto"...

 

Prekosutra stize auspuh i grana komplet by Robert Ada, kad namontiram to snimicu video sa zvukom motora sa db killerom i bez i to je ja mislim poslednje sto sam uradio na motoru do sledece sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Sa Robertom nema greske, bices zadovoljan sigurno. Nego me interesuje koliko kosta to zadovoljstvo i obavezno kaci snimak. Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Moze sa Robertom za stotinak eura da se napravi dobar posao  :)

 

Evo jedne sveze od pre par dana..

 

WP_20160708_19_05_11_Pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja