Jump to content

Moto Zajednica

Legalizacija

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Chicago
  • Motocikl: R1

Cao svima,uzo sam skoro r1 u USA ali planiram da je posaljem dole,posto sam u letnjem periodu u srbij,zna li neko dal ima problema oko legalizacije iz usa (kao sto je problem sa automobilima) ili to ide glatko.... i zna li ko kolika bi cena bila za legalizaciju Yamaha R1 2010 ima 3200km :) hvala ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Ako imaš USA papire tj imaš radnu dozvolu u Americi, ne moraš cariniti motor, možeš da ga voziš na tablice koje su na njemu. Aliiii ako to nemaš motori i auti se iz Amerike ne mogu registrovati tj nije moguće za njih dobiti potvrdu AMS koja ti je potrebna za registraciju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Tačno tako, ja sam carinio. Ispao sam budala i još uvek ne mogu da shvatim šta mi je bilo tog momenta.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

A da li je moguce uvesti iz SAD vozilo ( auto , motocikl ) u Madjarsku , a posle toga uvesti u Srbiju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja mislim da i Mađari imaju isti propis kao i mi tako da neće moći. Negde sam čitao da ima neka fora oko uvuza iz USA. Uveze se u jednu malu zemlju koja pripada EU motor i tamo dobije njihove papire jer oni ne prave problem oko tih stvari i onda se prebaci u bilo koju zemlju EU bez ikakvih problema i vozi. Zaboravih kako se zove ta zemlja i da li ta kombinacija još uvek prolazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako uvozis prvo u mađarsku tj eu, plaćaš carinu i pdv. Onda prilikom izvozenja iz EU pitanje je da li ces dobiti pdv povrat jer koliko ja znam samo ako si pravno lice.

Pod uslovom da možeš da uvezes u Srbiju plaćaš ponovo carinu i pdv. Kupiće jeftinije motor u srbiji ako baš mora da bude na srpske table.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

A da li je moguce uvesti iz SAD vozilo ( auto , motocikl ) u Madjarsku , a posle toga uvesti u Srbiju ?

ma naravno da može...uvezeš recimo u Sloveniju, platiš PDV i carinu i okačiš motor u dnevni boravak jer nema šanse da ga registruješ u EU. E onda ga uvezeš u Srbiju, platiš PDV i carinu i opet ga staviš u dnevni boravak- Bitno je da se može, a to što če ti stajati usred dnevnog boravka zbog nemogučnosti registracije, to stvarno nije bitno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

 

A da li je moguce uvesti iz SAD vozilo ( auto , motocikl ) u Madjarsku , a posle toga uvesti u Srbiju ?

ma naravno da može...uvezeš recimo u Sloveniju, platiš PDV i carinu i okačiš motor u dnevni boravak jer nema šanse da ga registruješ u EU. E onda ga uvezeš u Srbiju, platiš PDV i carinu i opet ga staviš u dnevni boravak- Bitno je da se može, a to što če ti stajati usred dnevnog boravka zbog nemogučnosti registracije, to stvarno nije bitno....

 

Pod pitanjem : " da li moze " , podrazumevano je da to bude svrsi-shodno, sa mogucim resavanjem papirologije . 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

@Jigoro: Mislim da može sa se uveze u Nemačku pa preradi da prođe ondašnju homologaciju tj T.U.V. ali to mora da odradi ovlašćeni servis  i onda ga iz Nemačke (valjda) možeš uvesti u Srbiju a čak i onda je ptanje kako će sve to proći u AMS-u, pri čemu dok ga ne ocariniš i ne platiš porez nisi siguran o odluku AMS-a a ako svemogući AMS kaže NE onda nemaš mogućnost povrata poreza i carine... ali to je preskup i prekomplikovan proces (koliko sam razumeo). 

 

P.S. Ovo su sve informacije koje sam prikupio od drugara koji je muku mučio sa motorom na Američke tablice i nadam se da sam ga dobro raumeo i informacije preneo...

 

P.P.S. Sigurno postoje još neke kombinacije iz sivo/crne zone ali ovo nije ni vreme ni mesto za pisanje o tome....  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja znam da u NL možeš sigurno uvesti auto/motor. Ako je vozilo koje uvozis takodje prodavano u NL, tj drugim rečima za to dotično vozilo postoji COC koji je odradio zastupnik pre nego je krenuo uvoz i prodaja, onda se šlepas na taj coc. Malo je komplikovanije ako ne postoji coc tj to vozilo još niko nije uvezao i prodao u NL, onda moraš da ideš na neki zajeban tehnički pregled sa pozamašnim troškovima.

 

Ako pak postoji sitna razlika u vozilu koje uvozis u odnosu na coc tipa američki branici, one njihove pozicije i zmigavci onda to moraš prepraviti da zadovolji ovdašnje uslove na tehničkom.

 

 

Toliko je koliko sam ja upućen, nisam nikad uvezao ništa iz usa ali sam se ložio jedno vreme na mustanga a sa malo sreće može se tamo kupiti u pola cene koliko ovde košta. Pogotovu još pre par godina kad je dolar bio na dnu.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

 

A da li je moguce uvesti iz SAD vozilo ( auto , motocikl ) u Madjarsku , a posle toga uvesti u Srbiju ?

ma naravno da može...uvezeš recimo u Sloveniju, platiš PDV i carinu i okačiš motor u dnevni boravak jer nema šanse da ga registruješ u EU. E onda ga uvezeš u Srbiju, platiš PDV i carinu i opet ga staviš u dnevni boravak- Bitno je da se može, a to što če ti stajati usred dnevnog boravka zbog nemogučnosti registracije, to stvarno nije bitno....

 

Pod pitanjem : " da li moze " , podrazumevano je da to bude svrsi-shodno, sa mogucim resavanjem papirologije . 

 

druže, naravno da može da to bude svrsi shodno, pitanje je samo dubine novčanika.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja