Jump to content

Moto Zajednica

R1200GS ADV: Gasi se

Recommended Posts

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

za čašćenje nije problem ako bog da da se ikad vidimo . ovo je bila vožnja do 5000 rpm pazio sam osim na 180 ato je bilo kratko ni nezna  koliko se tu vrtio.šta se tiče grada tu nema norme ja idem na posao u 5i20 nigde nikoga,to nije isto kad neko ide na posao u8 sati kroz gužvu . mene samo zanima otvorena cesta. grad je relativan. inče sam vozač po zanimanju tako da znam iznormirati potrošnju u deci, bez kompjutera. u zlatna vremena živio sam od toga. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Napunis rezervoar do vrha i vozis sa resetovanom kilometrazom na displeju. Kada ispraznis rezervoar napunis ponovo i to ti je pravo stanje. Moj motor pri jednoj malo duzoj voznji na auto putu pri brzini od 200 km na ( probne voznje posle neke popravke ) trosio je 10 l benzina .Inace potrosnja ide od 5 do 7 litara u normalnom rezimu koriscenia.Napomimjem da skala goriva mnogo gresi nego poznajuci motor oslanjam se na broj predjenih kilometara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

živko nisam napisao da je vožnja bila sa dvoje na motoru plus sva tri kofera. sa potrošnjom sam više nego zadovoljan . šta se tiče kazaljke benzina to mi toliko nije bitno samo bitno mi je samo da mi precizno pokaže rezervu,čudi me kad pokaže rezervu da mi je range 64 km to mi je nekako mala rezerva.kad točim stavim na nulu i pratim.zanima me kolika je kod tebe rezerva.šta se tiče potrošnje 10l sa 200 na sat to je isto normalno.ipak je to 1200ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Meni kad padne skala za jednu crtu to mi je znak da mi je ostalo pola rezervoara goriva. Moja skala gresi toliko da ostajem bez goriva kada mi pise da imam da predjem jos 65 km tako da u to i ne gledam. Kada mi pokazuje da mogu proci jos 100 km odmah punim do vrha. Inace na auto putu tocim gorivo na max . 250 km predj. puta a na ostalim putevima na 300 km i nema problema. Inace i ja nisam nikada sam na motoru i kada vozim sa bar jednim spavanjem obavezno nosim bocne kofere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

hvala živko. tako je i kod mene. samo mi nije jasno da ti svi švapski inžinjeri nisu mogli rješiti tako jednostavnu stvar. to mi se na stojadinu nije dešavalo a dešava se na bmw-u. pokazivač goriva je jako bitna stvar .može se tako voziti ali me nervira da mislim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

@miha_gs1200adventure

Inzinjeri su presli sa klasicnog plovka na traku i tu je bio zajeb. Najgore je u USA, tamo dodaju etanol u gorivo svuda pa im trake crkavaju malo malo. U ostatku sveta uglavnom daju pogresan podatak o nivou goriva ali rade.

Mozes da odes u servis i da im trazis da ti kalibrisu merac goriva. To uglavnom resi problem na kratko. Posle nekog vremena je sve po starom.

Stvar su resili na novom tako sto su se vratili na plovak :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

zool sa time sam se pomirio.prati kilometržu i to je to. nego ugradio bi maglenke kažu da moraju biti orginal u tomiću je to oko 700 e sa ugradnjom,šta mi je puno. zanima me ako neko ima iskustva da li mogu staviti zamjenske i koje bi to bile. tražio polovne na internetu i n emogu naći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre sat vremena, miha_gs1200adventure je napisao:

kažu da moraju biti orginal u tomiću je to oko 700 e sa ugradnjom

To ove nove sa rubinskim ogledalom i pozlaćenim kablovima?

Ako možeš podneti sramotu, mogu se montirati bilo koje.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

nije do sramote. majstor mi je rekao da postoji mogućnost da mi izgori kompjuter od nekvalitetnih maglenki šta je i meni čudno zato pitam.nije mi bitna firma samo da dobro svjetle.još je rekao da ništa ne ugrađuje osim orginala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovo je usko sadržajna tema o konkretnom problemu, pa bi valjalo da tako i ostane, postoji i opšta o ovom modelu BMW-a. Koliko se izloženog da zaključiti, najverovatniji problem je bio električne prirode, mada zbog više urađenih stvari se ni to ne može smatrati apsolutnim.

 

Nego, podseti me juče anomalija koju sam potpuno smetnuo s uma jer se retko dešava, pa dok se ne desi, ne mogu da se setim, pogotovu kad ima i maskirani dodatni problem, sem toga, uglavnom elektriku prepuštam kvalifikovanijem od sebe. Motor sa oslabelim akumulatorom, izvergla merenje pritiska jednog cilindra, dok na drugom poptuno izgubi snagu, (pravlo koje primenjujem da bih znao kolika je bazna radna simetričnost jer to utiče na kasnije sinhronizovanje rada agregata). BMW odležo dve nedelje zbog kašnjenja pnumatika i nakon davanja kontakta displej potuno mrtav, logički, aku se ispraznio totalno. Ctek punjač brzo odradio ali displej i dalje mrtav, pomoćni akumulator i opet isto, eureka i pipanjem kablova oko kontak brave kontakt se pojavi i agregat ko mina. Ume da se desi da sami kontakti unutar brave jednostavno oksidišu, ima tu dva mikro prekidača, očisti se i prelemi i problem se eliminiše. Najava problema je u izrazito dugom inicijalizovanju samog displeja iako uredno pali motor. Kao bilo koja kontakt brava, podložna je otkazivanju tako da i ona može da bude uzrok iznenadnog gašenja, na automobilima je to relativno često, motor nije neki izuzetak. Pre par dana me je pozvao dragi prijatelj koji ne živi već par godina u Srbiji, Dankan, on mi je svojvremeno ovo otkrio i događaj od juče podsetio i upravo šaljem klijentu link dobijen od Daneta:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

đunta hvala za odgovor. ja sam problem gašenja rješio . sada se više ne gasi dobro vuče potrošnja 6,1 žešće vožnje. nego tražio sam pomoć oko maglenki . punili su mi glavu da moraju biti samo orginal mradomir mi je rekao da mogu staviti bilo koje .to ću i napraviti. pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

apsolutno bilo koje kvalitetne maglenke su ok

 

potrošnja od 6.1 je očekivana za jaču vožnju. Mešovite vožnje 5.5. U niskim obrtajima kruzing tu negde oko 5. sa saputnicom i koferima oko 6.5.

 

Najniže sam trošio oko 4.5 (dugi turing na 90ak kmh), najviše moguće je 10.5 (staza, navak). motor kao tvoj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

pozdrav. našao sam povoljno maglenke orginal bmw samo me brine što su halogene,pošto se mislim stalno voziti sa upaljenima i po noći i po danu ipak je motor puno bolje vidljiv sa maglenkama. zanima me da li je to veliko opterećenje za alternator,te dali je bolje uzeti zamjenske led.  ove orginal bi spojio u servisu po tvorničkim postavkama.a zamjenske bi išle na akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

pozdrav. interesira me ako neko ima iskustvo sa sprejevima za krpanje guma.vidio sam neki set sa crvićima i komprimiranim zrakom samo to mi izgleda komplicirano.zanima me koliko se dugo može voziti sa sprejem. kaže do prvog vulkanizera a kojeg .ne bi dao svakom da mi petlja oko kardana,pa momenti zatezanja itd.ako neko ima iskustvo molio bi da mi javi. hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
On 14.4.2019. at 10:34, miha_gs1200adventure je napisao:

pozdrav. interesira me ako neko ima iskustvo sa sprejevima za krpanje guma.vidio sam neki set sa crvićima i komprimiranim zrakom samo to mi izgleda komplicirano.zanima me koliko se dugo može voziti sa sprejem. kaže do prvog vulkanizera a kojeg .ne bi dao svakom da mi petlja oko kardana,pa momenti zatezanja itd.ako neko ima iskustvo molio bi da mi javi. hvala.

ima na forumu svašta o spreju ali može sa sprejom  i najbolje da ga koristiš kod kompresora pa može i jedan sprej 5-6 puta da se koristi.Znači samo malo ubrizgaš a ostalo doduvaš vazduhom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

pozdrav.interesira me putni kompjuter koliko je precizan.nisam ni znao da ga moj motor ima neki dan sam bio u slo u salonu gde sam kupio motor i trgovac mi je pokazao kako to radi . uglavnom prosječna potrošnja po njemu ispada 5.6l  ,koliko se sjećam prešao sam 177km i udaljenost do pumpe je pokazao 560 km.od kuće sam krenuo sa punim tankom.pa me zanima koliko se tome može vjerovati. do sada nikad nisam imao iskustva sa putnim kompjuterom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

hvala đunta. šta kažeš na pirelli. muči me kod metzelera nemogu reći da je loša guma ali koliko vidim te gume se uopće ne troše , na yamahi 20000 km šara je bila kao nova. a sada na bmw u  su metzeler ja sam prešao sa njim od kupnje oko 4000km,medjutim otišao mi je ventil na prednjoj gumi, lagano pušta. pa sam mislio odmah promjeniti gume kad već mjenjam ventil gume su 2017 god. neznam koliko su prošle tako da mislim da je najbolje staviti nove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja