Jump to content

Moto Zajednica

R1200GS ADV: Gasi se

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
On 5.3.2019. at 10:03, Satelis je napisao:

Predpostavljam da taj kontroler sluzi za ukljucenje/iskljucenje pumpe ili za umanjenje pritiska (obaranje V) u sistemu napajanja gorivom ili nesto trece, koja je tacna namena?

Lici mi na reostat ventilatora motora hladnjaka, 1 i 2 brzina kod automobila.

 

Vidim da je plavi konektor bocnuo u pumpu, rekao bi da je veza na sam motoric iste jer drugi kraj ide u uticnicu 12V.

E sad, kako pumpa nastavlja da radi jos 30sec ako se ugasi motor/kontakt, izvadi kljuc? Da li to znaci da uticnica ima vremensku zadrsku napajanja za tih 30sec koliko bi napajala neki potrosac nakacen u uticnicu?

 

I jos jedno pitanje..... na 1:34sec vadi plavi konektor iz pumpe, okrece ka kameri jasno se vidi da su kontakti prespojeni zicom, zasto je to uradjeno znas li mozda?

Namena kontrolera je regulacija obrtaja benzinske pumpe.

Vtičnica na motoru je pod Can-busom, znači da je kontrolira kontroler i nije direktno vezana na akumulator....

U originalu kontakti nisu prespojeni. Inače bedastoča je nakačiti pumpu direktno na utičnicu (koja je ionako "osigurana"sa 10A protokom kroz kontroler), kad je možeš "nakačiti" direktno na konektor od kontrolera sa odgovarajučim adapterom, kojeg možeš sam napraviti od dva konektora. Em ti onda ne "visi" kabl kroz ceo motor do utičnice kojeg možeš u vožnji uz malo nespretnosti isčupati iz utičnice i onda kreče erotika..... em ti je pumpa na istom "osiguraču" na kontroleru kao original....em ti ostane utičnica slobodna za druge stvari

 

83300402343 - konektor1

  83300413582 - konektor2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Druže, postoji još jedna opcija....a to je da ti benzinska pumpa "prokišnjava", čitaj ili je puknuta ili je kučište kod konektora puknuto, pa ne ostvaruje dovoljno pritiska kada je to potrebno,pa se motor gasi jer dobija previše vazduha.....isto kao kada bi ti negde vukao falš vazduh. Za pumpu i kučišta je bio opoziv, tako da nemaš brige.

Proveri bobine (premeri sa instrumentom-ohmmetrom) i pregledaj jih vizualno da nisu "puknute" ili čudnog oblika, pgotovu dolnje bobine. Njih ti na diagnostici neče pkazati ako su u kvaru.Proveri i svečice ako sve rade (sve približno iste boje, svetlo braon,skoro sive). I na mraju proverite rad lambda sondi, jer je moguče da jedna ne radi kako treba ili ti jedan cilindar negde vuče falš vazduh, a to češ na diagnostici odmah primetiti.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Dobro je da motor ide na dijagnostiku, to je prvi korak. Jer i ako ne pokaže ništa, to opet suzava stvari. Taj alat za to i služi. 

 

Moj skromni predlog da se tom prilikom uradi i reset step motora na TB. Traje 5 sec, a mož da bude.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, bmw je napisao:

Namena kontrolera je regulacija obrtaja benzinske pumpe.

Znaci ako sto sam predpostavio, kontorler se u stvari ponasa kao reostat umanjenja obrtaja pa samim tim je u sistemu manji pritisak....sve jasno.

 

Pre 9 sati, bmw je napisao:

Vtičnica na motoru je pod Can-busom, znači da je kontrolira kontroler i nije direktno vezana na akumulator....

U originalu kontakti nisu prespojeni.

Can-bus je brzina protoka informacija kroz instalaciju, obicno je veza izmedju dva racunara ili nekog senzora i racunara.

Odakle dolazi napajanje V uticnice (?) po opisanom, rekao bi da dolazi sa kontorlera preko osiguraca od 10A i zasto je prespojen plavi konektor sa snimka, znas li mozda... ima li neka el. sema?

 

Pre 9 sati, bmw je napisao:

Druže, postoji još jedna opcija....a to je da ti benzinska pumpa "prokišnjava", čitaj ili je puknuta ili je kučište kod konektora puknuto, pa ne ostvaruje dovoljno pritiska kada je to potrebno,pa se motor gasi jer dobija previše vazduha.....isto kao kada bi ti negde vukao falš vazduh. Za pumpu i kučišta je bio opoziv, tako da nemaš brige.

Uh i ovo mi je zbunjujuce...

Znaci moze biti da je pukla b. pumpa unutar rezervoara ili kuciste kod konektora.... iskren da budem prvi put cujem da se to moze desiti samo od sebe.

Motoric b. pumpe hoce da bude u problemu pa ne moze ostvariti dovoljan il pak nema ikakvog pritiska, regulator isto zna da brljavi, filter da bude zapusen i to moze al da pukne samo od sebe kako je opisano..... to mi bas cudno.

 

Sto vise citam o BMW-u i njegovim problemima sitnim a i onim krupnim, sve mi nekako bezveze naspram cene koliko kosta, ne bi smelo nikako biti tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Kad smo kod sistema za dovod goriva, zanimljiv problem sam imao jesenas sa drugim brendom... Generalno sređivanje motocikla i na kraju i detaljno čišćenje sistema za dovod goriva (efi je u pitanju, testirana pumpa, promenjen filter, čišćena i proverena dizna /samo jedna :D, 1 cilindar/ i sve linije...). I nakon svega toga, motor ili neće da upali, ili upali i ubrzo ugasi. A radio normalno.

 

Sve smo proverili, svećicu, promenili kapu, bobinu sredili sumnjiv kontakt, svu elektriku (baš sve + sve tretirano kontakt sprejem), ecu, čak su očišćeni i TPS, TMAP, iddle air circuit, čak i temp senzor motora :) . Ma jok. A znamo da je neka glupost.

 

Onda stavim motor na dijagnostiku i ona odmah pokaže manji pritisak u sistemu dovoda goriva pre dizne (mada dizna baca, to nas je i zeznulo, a nismo merili količinu koju baca u minutu da vidimo da je manje :)). Ok, ne curi nigde, brza spojka iza rezervoara radi ok, pumpa proverena... znači nema šta drugo: novi filter goriva napukao u rezervoaru i vraća gorivo u isti (pa nigde ne curi, ne da se primetiti, a bio tek zamenjen i napukao podmuklo, na ivici :D). Stavljaj OEM betin filter i sve opet radi kao zmaj.

 

Štede vreme, te igračke za dijagnostiku modernih motocikala! :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 7 sati, severian je napisao:

Dobro je da motor ide na dijagnostiku, to je prvi korak. Jer i ako ne pokaže ništa, to opet suzava stvari. Taj alat za to i služi. 

 

Moj skromni predlog da se tom prilikom uradi i reset step motora na TB. Traje 5 sec, a mož da bude.. 

step motori se resetuju svaki put kada se motor ugasi, pa nema potrebe za tim. Na 1200 seriji su to sredili kako treba, a ne kao na 1150 kada si morao preko kontakta i ručice gasa da jih resetuješ.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 7 sati, Satelis je napisao:

Znaci ako sto sam predpostavio, kontorler se u stvari ponasa kao reostat umanjenja obrtaja pa samim tim je u sistemu manji pritisak....sve jasno.

 

Can-bus je brzina protoka informacija kroz instalaciju, obicno je veza izmedju dva racunara ili nekog senzora i racunara.

Odakle dolazi napajanje V uticnice (?) po opisanom, rekao bi da dolazi sa kontorlera preko osiguraca od 10A i zasto je prespojen plavi konektor sa snimka, znas li mozda... ima li neka el. sema?

 

Uh i ovo mi je zbunjujuce...

Znaci moze biti da je pukla b. pumpa unutar rezervoara ili kuciste kod konektora.... iskren da budem prvi put cujem da se to moze desiti samo od sebe.

Motoric b. pumpe hoce da bude u problemu pa ne moze ostvariti dovoljan il pak nema ikakvog pritiska, regulator isto zna da brljavi, filter da bude zapusen i to moze al da pukne samo od sebe kako je opisano..... to mi bas cudno.

 

Sto vise citam o BMW-u i njegovim problemima sitnim a i onim krupnim, sve mi nekako bezveze naspram cene koliko kosta, ne bi smelo nikako biti tako.

Canbus je protokol a ne brzina protoka informacija kroz instalaciju.....napajanje utičnice dolazi sa kontrolera. I plavi konektor u originalu (fabrički) NIJE prespojen. Tačka. Ako bi bio prespojen, bio bi kratak spoj na izlazu iz kontrolera i stvar ne bi radila.

BMW je čudo....može puknuti kučište pumpe tako da ne daje dovoljno pritiska na brizgaljke, ali ono još uvek radi....može biti puknuta i cevčica koja povezuje filter i pumpu u rezervoaru i imaš iste simptome. Regulator ne zna da brljavi (bmw je to bato....;)), on ili radi ili ne radi. Nešto između ne postoji.

I sada ono najvažnije na kraju.....samo ti čitaj o BMW-ju, ima dana..... jednom češ ga  kupiti i fino s navozati. Tada snovi prestaju i počinje život.....kako bi rekao Lalajko...život sa R1200GSA (;))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, bmw je napisao:

Canbus je protokol a ne brzina protoka informacija kroz instalaciju.....

Hmm a sta mu ondak dodje Canbus Low i Canbus Hi speed?

 

Pre 4 sati, bmw je napisao:

I plavi konektor u originalu (fabrički) NIJE prespojen. Tačka. Ako bi bio prespojen, bio bi kratak spoj na izlazu iz kontrolera i stvar ne bi radila.

Jasno je meni da nije fabricki prespojen zicom, bilo bi glupo da je fabrika tako resila....besmisleno je uopste pricati o tome.

 

Na snimku sto A.J. okaci, na 1:34 jasno se vidi zagurana zica izmedju pinova na plavom konektoru ili ti prespojeni kontakti.... taj detalj mi nije jasan pa zato i pitah cemu i zasto je to uradjeno, kako radi i ima li el. sema..... odgovor ne dobih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 28.2.2019. at 21:05, đunta je napisao:

Kad se uzme polovan motor, mora da se računa sa pojavom fantomskih anomalija i valja da se isproverava bez obzira koliko delovao  dobrim. To je jednostavno tako kod BMW-a jer je mašta  neograničena.

 

Ovo je primer od sinoć, nema veze sa temom ali je ilustrativno, 3 sata odvijanja nas dvoje vičnih, zato što je neki "napredni" hteo da "unapredi", crveni Loktajt za trajan spoj  na navoju koji malte ne ništa ne drži na servisibilnom sklopu:

 

20190307_192921.jpg.30561e731ff1e143a2f6430f4fc8dbcd.jpg

 

@Miha, vidim da si iz Zagreba, ljudi imaju lepo iskustvo iz servisa Tomić pa oteraj motor i dobićeš sve informacije o motoru koje postoje u fabričkoj data istoriji, pregladaće ti motor i vrlo verovatno izneti realne predpostavke, u svakom slučaju verodostojnije nego što su forumske, slučajno sam video da ni na "www.motori.hr" nisi našao rešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
Pre 16 sati, bmw je napisao:

step motori se resetuju svaki put kada se motor ugasi, pa nema potrebe za tim. Na 1200 seriji su to sredili kako treba, a ne kao na 1150 kada si morao preko kontakta i ručice gasa da jih resetuješ.... 

ovo nisam znao! hvala!

 

ps, tačno, sada kao i da se sećam karakterističnog "caktanja" za reset stepera, uglavnom svaki put po gašenju motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
Pre sat vremena, đunta je napisao:

slučajno sam video da ni na "www.motori.hr" nisi našao rešenje.

Očekivano, jer (makar oko toga se svi slažemo) udaljeni vudu teško može... :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
On 7.3.2019. at 22:04, Satelis je napisao:

Hmm a sta mu ondak dodje Canbus Low i Canbus Hi speed?

 

Jasno je meni da nije fabricki prespojen zicom, bilo bi glupo da je fabrika tako resila....besmisleno je uopste pricati o tome.

 

Na snimku sto A.J. okaci, na 1:34 jasno se vidi zagurana zica izmedju pinova na plavom konektoru ili ti prespojeni kontakti.... taj detalj mi nije jasan pa zato i pitah cemu i zasto je to uradjeno, kako radi i ima li el. sema..... odgovor ne dobih.

Canbus je protokol (ili standard) koji je samo grubo definisan i obično je "variable data speed" varijanta....

Na 1:34 se jasno vidi NEŠTO zagurano između pinova....kako radi taj kontroler sam več objasnio, a u delu električne šeme ti nažalost ne mogu pomoči....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 7.3.2019. at 10:03, Satelis je napisao:

Motoric b. pumpe hoce da bude u problemu pa ne moze ostvariti dovoljan il pak nema ikakvog pritiska

nisam stručan al umem da nabodem.Meni na versysu 650 pod garancijom isti simptomi.Ovlašteni i još jedan serviser nisu našli kvar pa sam preuzeo stvar u svoje ruke.Pretpostavio sam da sam sipao kontaminirano gorivo iz kante pošto sam uzeo novu kantu-od nekog štamparskog razredjivača a problemi su se javili posle toga.

Ja sam gledao u nju praznu i bila je savršeno čista,Ali benzin je sa ostacima osušenog razredjivača providne boje na unutrašnjosti kante dao neke male mrvice.One su delimično zapušile pumpu pa je motor radio uglavnom normalno ,malo štucao ,malo se gasio.

Pumpu smo ovorili iako je pertlovana i očistili i evo 11 godina radi normalno .Doduše potrošile su se četkice prošle godine pa smo ponovo otvorili neotvorivo uzeli četkice od nekog seata obradili ih i i evo 5000 km radi normalno.

Moram da kažem da tzv.fantomske kvarove u principu niko neće da radi jer gledaju na to kao gubljenje vremena.Neće čak ni da misle o tome.Pogadjane i rad bez rezultata u krug do rešenja a možda i bez rešenja niko nezna kako da naplati sve im je malo.Tako da ovo moje ,,radili smo,, je bilo- ja sam radio a majstor  je samo aminovo, a to malo što je majstor radio ja sam proveravao.Za to morate imati majstora drugara koji će da istrpi tu torturu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 8 sati, bmw je napisao:

Canbus je protokol (ili standard) koji je samo grubo definisan i obično je "variable data speed" varijanta....

 

Canbus mreza je nista vise nit pa manje nego 2 zice ili 2 provodnika, obicno medjusobno prepeletene radi lakseg prepoznavanja. 

CanLow ili Hi oznacava koja je voltaza na njima, 5V je ukupan napon obe mreze ako se meri unimerom te ce tako na Low biti 2.40 dok na Hi 2.60V.

To je samo prosecan napon koji se unimerom moze izmeriti dok za sve ostalo mora osciloskop.

 

Ne sme se meriti unimerom izmdju mreza, vec jedan kraj pipalice ide na masu (- vod) dok drugi kraj ide na mrezu i izmeri se napon.

CanHi mreza ima zavrsne otpore pa kad je sve ispravno, mreza miruje, iskljucen kontakt na mrezi treba biti 60oma.

 

Protokol koji pominjes je jasno definisan red informacija izmedju dva racunara koji mora biti ispostovan sa obe strane ne bi li sve radilo u skladu i te informacije se dele na dve grupu ili ti obicne i prioritetne informacije.

 

"Variable data speed"  ili ti brzina protoka informacija kroz 2 zice/mrezu se krece od 125kbits/s do 500kbits/s sve zavisi za koju namenu se koristi, obicne informacije manji protok, prioritetne pak veci protok.

Bilo koje narusavanje veze (prekid zice ili kacenje nekog el. uredjaja) mreza prosledi racunaru informaciju i racunar momentalno ulazi u "save mod" iskljucuje radnje, gasi napajanje tj samozasticuje se ili pocinje elektronika opasno da brljavi ili se cak desi i nepovratna havarijana nekom od racunara, zavisno gde je i kako cackano.

 

Racunari koji tako funkcionisu imaju pripremu za dodatne gedzete/potrosace (alarm, uticnica 12v, maglenke, grejaci...) ali zato se mora staviti deo te i te kat. oznake i nakon ugradnje preko dijag. uredjaja se kaze racunaru da je to i to ugradjeno tj naucen je da ima novu zvecku u svom protokolu/sistemu.

Postoji mogucnost zaobici can mrezu (kao sto si ti uspeo, svaka cast) ali je jako tesko..... eto to je ono sto znam (cega se secam) o toj mrezi ili ti 2 zicke vrlo zajebate, ima ih nekoliko vrsta (van can, can bus, full can).

Steta sto se ne moze videti sema, jasnije bi mnogo bilo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 9 sati, sasa ns 1 je napisao:

nisam stručan al umem da nabodem.Meni na versysu 650 pod garancijom isti simptomi.Ovlašteni i još jedan serviser nisu našli kvar pa sam preuzeo stvar u svoje ruke.Pretpostavio sam da sam sipao kontaminirano gorivo iz kante pošto sam uzeo novu kantu-od nekog štamparskog razredjivača a problemi su se javili posle toga.

Ja sam gledao u nju praznu i bila je savršeno čista,Ali benzin je sa ostacima osušenog razredjivača providne boje na unutrašnjosti kante dao neke male mrvice.One su delimično zapušile pumpu pa je motor radio uglavnom normalno ,malo štucao ,malo se gasio.

Pumpu smo ovorili iako je pertlovana i očistili i evo 11 godina radi normalno .Doduše potrošile su se četkice prošle godine pa smo ponovo otvorili neotvorivo uzeli četkice od nekog seata obradili ih i i evo 5000 km radi normalno.

Moram da kažem da tzv.fantomske kvarove u principu niko neće da radi jer gledaju na to kao gubljenje vremena.Neće čak ni da misle o tome.Pogadjane i rad bez rezultata u krug do rešenja a možda i bez rešenja niko nezna kako da naplati sve im je malo.Tako da ovo moje ,,radili smo,, je bilo- ja sam radio a majstor  je samo aminovo, a to malo što je majstor radio ja sam proveravao.Za to morate imati majstora drugara koji će da istrpi tu torturu.

 

U svemu se polazi od normalne postavke, da se vozi desnom stranom puta, da se sipa gorivo na pumpi ili iz čiste namenske kante,...pa ko može da bude vidovit da predpostavi da si učinio to što jesi, zanači, mora da se kaže, ali obično se prećutkuje ili izostavlja zbog "bezgrešnosti",  nešto što može biti od značaja. Takvi kvarovi kao i proistekli iz sličnih razloga zahtevaju vreme, nema tog znanja na osnovu koga bi se zaključilo da si začepio pumpu tako kako si opisao. Naravno da je gubitak vremena ali i to vreme ima neku svoju vrednost ili cenu, samo za dokong je besplatno i neograničeno. Nešto što nije predviđeno za rad već je za zamenu, svakako da ima razloga zašto je to tako, u nekom procentu može da se  radi ali je doza rizika prisutna  i odgovornost snosi onaj ko je radio, da se naplati samo jedan € ili čak ništa  opet će neko biti kriv čak iako je to radio na nagovor ili empatije za tuđ džep,  zamisli da je pumpa otkazala pri nekom preticanju i došlo do nesreće.

 

@Satelis, prosto radi napajanje goriva konkretno, nema povratnog voda već se na osnovu pritiska u vodu definiše potrebna količina goriva kojom upravlja kontroler koji je bio podložan kvarenju i menjan je po opozivu zajedno sa pumpom zbog pucanja ulaznog holendera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

pošto živim u kući ceo život imam i poneku kantu.Počeo sam polovinom osamdesetih kad se od lošeg goriva počele začepljivati dizne na tomosima.Ito jednom nedeljno.Stalno je sipano na pumpi direkt u rezervoar.Onda sam dobio savet da nestavljam filter na motor jer ulje začepi papir u filteru i i nema filtriranja.Tako  sam jedno 2-3 godine filtrirao iz  kante u kantu pa u rezervoar.Moja kupovina benzina direkt u kantu na raznim novosadskim pumpama mi je donela užasavajajući zaključak.A to je da ,,neko,, tojest aparat ili pumpadžije kradu gorivo.Dosta sam vozio i svakih par dana kupovao  u kantu od 5 litara od sirćeta-enoje u šupi.Opravdanje je bilo ,,naduta kanta,,.Dobio sam nemačku kantu baždarenu na benzin i jako tvrdu-nema naduvavanja.E to se tačno videlo.u 50 % SU KRALI OD 2-3 DECI NA 5 LITARA.U drugih 50 % je bilo makar približno u redu.To je oko 5% sipanog goriva.Proverio sam kantu putem menzura i bila je potpuno tačna.

Na moje kukanje sam jednom dobio odgovor ,,još si ti mlad naučićeš kako se krade,,.

Došle devedesete i eto novih kanti.Uglavnom su bile od raznih proizvoda koji su bili potrošeni i nikad problema.A ta sa mrvicama je uzeta od jednog štampara koji mi je i ranije davao prazne kante od drugog razredjivača ali eto ova vrsta razredjivača nije potpuno rastvoriva u benzinu i stvara neku reakciju i mrvice.

Što se tiče otkaza pumpe prilikom preticanja -veoma stresno,ostaješ u kontra traci bespomoćan naročito ako si već došao pored auta ili nedaj bože kolone koju pretičeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

pozdrav. juče sam razgovarao sa majstorom . on kaže da je dijagnostika rađena na servisu i da je po dijagnostici bilo sve u redu.u ponedeljak idem kod njega  pa ću vidit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja