Jump to content

Moto Zajednica

R1200GS ADV: Gasi se

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Uh, karikiro sam u šali, žao mi je to što čitam. Odlaze ljudi iz Srbije na servis u Zagreb, čak i u SLO, malo mi neverovatno napisano. Imaš Strašila na ovom forumu, doduše, nešto se ne pojavljuje neko vreme, on je iz tvoje okoline, zaključio sam da je znalac i možda te može usmeriti na nekog. Prelisto sam malo HR moto forum, uključio al nemam vremena za aktivnost, postoji virtuelno učešće mnogih ljudi ovde odatle, nisam našao ništa problematično po pitanju održavanja ko što ti navodiš. 

 

Bude svega i svačega, pa sam malo neartikulisan bio, izvini. Dijagnostika je obično pomagalo, ne rešava problem nit ga otkriva uvek, vrlo dobro znam da pokaže sve ok a motor ne radi dobro i onda počinje prčkanje i predpostavke koje samo još dodaju anomalije. Svaki motor može da radi u nekom -/+ opsegu tolerancije, dijagnostika  tumači  tu okvirnost kao ok, ali ne upozorava da je išta na samoj ivici, a više ivičnih činioca mogu da izazovu ukupnu nestabilnost, loš rad, pad performanse itd, pa ono, sve dobro a ne ide. Kod polovnog motora je redovno nešto razdešeno iz raznoraznih razloga i ruku. Neverovatna koncidencija, upravo mi stiže na Viber upit oko ajnšprica, iščitan net i ajd,  po prvi put dotični ima nameru da "podešava" možda najkritičnije, a ko zna koliko puta je pre toga neko prčkao, zašta BMW jasno navodi da je FORBIDEN. 

 

Ništa, ako se ne snađeš, rešićemo, hvala na lepom mišljenju.  

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

ok nisam bio u bg od 1988 god. a planiram da odem sa ženom na jednu  vožnju do beograda  ako ništa na miletovu pljeskavicu pa možemo i da se vidimo ako oćeš. hoću reći ja se vozim  ali volim da sve bude tip top. pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Bio bi i red, a pljeska kod Čačanina reko dobra, ćevapi su mito, za dobaro urađeno, znak da jeste, pa duplo zadovoljstvo.

 

20181004_180620.jpg.e856f83d7589478ce81d78220185e9f9.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

dugo me nije bilo  pozdrav svima sve sam napravio ali baš sve servise  dijagnostike mjenjao prekidač kvačila čak ikontakt bravu medjutim on ide vuče dobro  čak i500 km bez gašenja i onda odjednom se ugasi neki dan mi je jedva zapalio neće upalit jedva ulovi nema ler gasa 10puta palio isturirao dobio ler sada ide neznam do kad jer ovo su opasne situacije može me neko nabiti od iza ili da se u oštrom zavoju ugasi neznam šta da radim debelo se naplaćo i opet na početku pozdrav i stalno se gasi iz treće u drugu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
On 6/26/2020 at 4:58 PM, miha_gs1200adventure said:

dugo me nije bilo  pozdrav svima sve sam napravio ali baš sve servise  dijagnostike mjenjao prekidač kvačila čak ikontakt bravu medjutim on ide vuče dobro  čak i500 km bez gašenja i onda odjednom se ugasi neki dan mi je jedva zapalio neće upalit jedva ulovi nema ler gasa 10puta palio isturirao dobio ler sada ide neznam do kad jer ovo su opasne situacije može me neko nabiti od iza ili da se u oštrom zavoju ugasi neznam šta da radim debelo se naplaćo i opet na početku pozdrav i stalno se gasi iz treće u drugu

koliko slova i nista nije jasno. Odgovori na par pitanja i pozeljno na email. nemam vremena da visim po forumima.

 

1. cime je ocitavan motocikl? BMW ISTA? ako jeste, posalji mi sve sto se ocitano na service@2x4station.com 

2. koji je bio razlog za menjanje prekidaca kvacila?

3. koji je bio razlog za menjanje brave?

 

a jos bolje rezervisi 1 dan i dodji u bg da ti to sredim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

pozdrav aj motor je bio bar pet puta na dijagnostici .neznam na kojoj  . prekidač kvačila je mjenjan iz razloga jer nije motor htjeo paliti dok je u brzini šta je prilično opasno kad mi se ugasi u vožnji ,morao sam ubaciti u ler pa ga upaliti a tu se gube dragocjene sekunde nikad neznaš ko je iza tebe na mobitelu i kuca poruku u vožnji ,a bravu je mjenjao jer je rekao da je ona razlog gašenja . ne želim nikoga pljuvati naplaćao sam se i još uvjek sam na početku .nažalost ja sam poludio i motor odvezao u sredu kod tomića ovlašteni bmw servis . tamo ću dobiti vjerovatno papire od dijagnostike pa ti šaljem. sta se tiče beograda imam u planu jedan izlet za beograd pa ako imaš volju možemo se naći da se upoznamo i nešto pojedemo i popijemo, puno hvala na pomoći,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
On 7/5/2020 at 7:55 AM, miha_gs1200adventure said:

pozdrav aj motor je bio bar pet puta na dijagnostici .neznam na kojoj  . prekidač kvačila je mjenjan iz razloga jer nije motor htjeo paliti dok je u brzini šta je prilično opasno kad mi se ugasi u vožnji ,morao sam ubaciti u ler pa ga upaliti a tu se gube dragocjene sekunde nikad neznaš ko je iza tebe na mobitelu i kuca poruku u vožnji ,a bravu je mjenjao jer je rekao da je ona razlog gašenja . ne želim nikoga pljuvati naplaćao sam se i još uvjek sam na početku .nažalost ja sam poludio i motor odvezao u sredu kod tomića ovlašteni bmw servis . tamo ću dobiti vjerovatno papire od dijagnostike pa ti šaljem. sta se tiče beograda imam u planu jedan izlet za beograd pa ako imaš volju možemo se naći da se upoznamo i nešto pojedemo i popijemo, puno hvala na pomoći,

To sto je motor bio 5 ili 55 puta na dijagnostici nista ne znaci. Gro zhena menja tipove ko gace dok se ne udaju :)

 

Ne znam kakve to "papire" mogu da ti daju u tomicu, cisto sumnjam da ce svaki korak dijagnostike da izvode na printer a i da odstampaju to je kao primanje porodjaja telefonom. Dovezi, resicemo. Dijagnostiku radimo sami, sama dijagnostika kao takva te nista kostati nece. Najavi se samo nekoliko dana ranije, posla ima preko glave...sad je 2 ujutro a ja jos nisam ni blizu kraja radnog dana.

 

To sto nije hteo da pali u brzini ne znaci da je prekidac kvacila, ima i drugih razloga.

Anyways, javi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

pozdrav svima samo da javim mislim da sam rješio fantomsko gašenje od kada gasim motor na ključ a ne na panik prekidač više mi se nije dešavalo gašenje e da i povremeno dam kontakt tri puta gas do kraja to sam vidio na ytubu štelanje tpsa ili šta već  . samo da ga ne ureknem.nego severian rekao si da ćeš se javiti kad dođeš u zg ako imaš volju volio bi da se upoznamo. pozdrav aj nisam išao nikuda preko granice tako da nism ni mogao doći kod tebe u servis ali ako bude sreće i zdravlja vidimo se ako ništa na piću. pozdrav svima i hvala na pomoći

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 5.9.2021. at 21:32, miha_gs1200adventure je napisao:

panik prekidač

 

Sam naziv ovog prekidača ukazuje zašta služi i samim tim ga ne treba koristiti za svakodnevno gašenje, upravo da se ne bi pokvario i uzrokovao to što jeste, tako da i samo iznalaženje kvara je bilo u domenu dosijea X, jer nikom nije palo na pamet da obrati pažnju na ono našta se inače uopšte ne uzima u mogućnost i razmatranje. ( Imo sam skoro upit, zašto se ugasio motor pri obilaženju, pa odmah upalio, pa tako više puta bez ikakvog smisla i logike. Problem je bio što vlasnik nije stegao klemu na akumulatoru i ona spadala i gasila kontakt, nikom nije palo to na pamet i sasvim slučajno je otkrio uzrok.)

 

Ja svima preporučujem da kad zaustave motor, ubace menjač u prvu i otvore ćopavu, da bi mikro prekidač ugasio motor, da ne gase ni na ključ, tad su obe ruke na kormanu i motor se stabilno kontroliše, kad se sklone šake, motor ostaje zakočen u brzini sa oba stopala na zremlji i motor nema kud već samo može da se nasloni na bočnu nožicu.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 4 sati, miha_gs1200adventure je napisao:

đunta hvala na savjetu . znači najbolje u prvu i ugasiti kuplungom, ako sam dobro shvatio

 Ja sam se pogrešno izrazio, ćopavom, kako je bata Laki gore naveo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

pozdrav imam jedno pitanje da li zadnji senzor absa pokazuje i brzinu naime na zadnjem senzoru nema poticaja ali kilometar sat radi čuo sam da su oni vezani . radi se o gsu senzor mogu sam promjeniti da neidem u servis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja