Jump to content

Moto Zajednica

R1200GS ADV: Gasi se

Recommended Posts

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Mene zanima jel promjenjena sonda i dal je sad sve u redu?

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Zato i pitam, malo mi je nelogicno da ugasi motor i to prilikom saltanja ali necu puno da pametujem. Cisto me zanima sta ce biti posle zamjene

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

bigore, mene isto čudi ako motor vuče i ne dimi da može biti do sonde ali neću ni ja pametovat jer neznam . sada mi je žao moga xta prodao sam uredan motor skupo doplatio i plaćam i dalje ne vozim se. izgleda da sam si samo kupio probleme

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

nema pojma .danas sam pričao sa majstorom .kaže da je promjenio lambda sondu i da dodjem probati motor dali se i dalje gasi. ako bude gotov da nezna da ga sutra nazovem oko 10 sati. motor je tamo već deset dana a ja na početku. ništa mi nije jasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

pozdrav. da vam javim danas sam digao motor očišćeni su injektori,promjenjen prekidač kuplunga. koliko sam ga vozio i mučio na niskim okretajima nekih cca 20 km kroz grad nije se ugasio okretaji mu stoje kao zavareni na nekih 1100 okretaja. meštar nije ništa naplatio,rekao je da se vozim pa ako je sve u redu da ćemo onda napravit račun. nadam se da je. sutra ako bog da idem na jednu laganu vožnju do varaždina paću vidit.e da sada pali u brzini kad je kuplung stisnut i ćopava dignuta šta prije nije.severian šta se tiče kafe,kave javi se kad dođeš u zg bilo bi mi drago da se vidimo. hvala svima na pomoći

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Eto, ipak je bilo ono najlogičnije. Baš mi je drago da si rešio stvar, kako izgleda. Ofis mi je odmah pored maksimirskog parka, ima tu blizu onaj moto klub kafe u Hondlovoj, taman za kavu :takoje:

 

PS: uvek zezam moje zagrebačke drugare: da li kažete i kaVe, umesto kafe :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

pozdrav da javim danas napokon slobodan otišao na vožnju gorski kotar rjeka cca 400 km nije se ugasio ni jedamput . dobro vuče stabilan u zavojima.da ga puno ne hvalim,za sad sam zaista zadovoljan.točio ga danas do vrha da mu iznormiram potrošnju nešto me zeza pokazivač benzina.molio bi ako neko zna potrošnju za njega da mi javi. ne tvorničku nego stvarnu. pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Dobro vidiš, nego, moro sam malo da se našalim, navio sam mu ja toliku potrošnju drndajući ga, mada je već bila relativno visoka zbog arčenja u gradskoj stop&go vožnji po Beogradu. Izmeniću sliku sutra relavantnijom, ova služi za one koji lažu sami sebe da im motor troši 3 litre, a i za one koji  žale da im potrošnja bude 4-5 litara i to po gradu što je iracionalno. Normalna potrošnja ti je +/- 5,5l, ide i ispod 5 švaler vožnjom. Trebo bi da imaš taster na kormanu kojim prebacuješ info na displeju, ali ima i motora koji nemaju tu opciju. Zaboravio sam koji ti je model, ako ima mernu traku količine goriva, nije pouzdan podatak, moš kao nešto da se baždari ali ako zeza, mora da se oslanja na mozak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

hvala đunta poslje sve ove gore navedene hvale nakon tvoje slike sa potrošnjom već sam razmišljo o prodaji. pao mi kamen sa srca. inače moj gs je 2008 god.majstor mi jerekao da je to normalno kod adventure rezervara da je kazaljka neprecizna. kad sam išao za varaždin u zg sam imao 4 crte sve do varaždina otišli smo na piće kad sam krenuo upalio mi se žuti trokut i fuel i range 64 km mislim da je  to je rezerva . kako sam se vozio  range je padao. čudi me i tako mala rezerva. danas kad sam točio punoga bile su dve crte na pokazivaču i stalo je 28 l. znači da je bilo 5l u rezervaru a nije upalio rezervu. stvarno se moram oslanjati na mozak ili nositi kanistar sa sobom. pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Trebalo je da bude aprililili. Gorivo se pretače levo desno, crte brže padaju kako se količina smanjuje, meni se ugasio motor jedno 800m od pumpe iako je pokazivač davao još 9km, nagnuo sam motor u desno i posle pedesetak metara stao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Od 6 do 9 litara normalne voznje bez preterivanja, mnogo ali sta ces 1200 ccm. Na merac goriva zaboravi, to ne sluzi nicemu osim da se kurcis pred ekipom koja nema :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ispravio sam sliku, metuo sa svog motora. Kad sam ga uzeo lane, bilo je 6, ne sećam se prosečne brzine, posle podešavanja i više mog privikavanja da neće na unterturi ko 1100 GS, je tih 5,5l, po brzini bi to u proseku bilo recimo trećom stepenom, praktično bi u višim prenosima i podvoznijim deonicama to osetno bilo manje, a takođe i bez supruge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: zagreb
  • Motocikl: gs 1200 adventure

hvala za odgovore . kako je onaj vozač busa rekao na reklami za modriča ulja, kad su ga pitali koliko troši bus, rekao je troši kolko naspeš. litra dve  više manje glavno da dobro ide. sutra točim normiram pa javim. pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Častiš, što nije deset.:) Restuješ merač potrošnje ako nisi, ko zna od kad računa. Grad vuče mnogo, stalno se isforsirava motor a da čovek nije svestan toga, pa malo drndanje po gasu da se bude primećen, a narvno stop&go non stop.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja