Jump to content

Moto Zajednica

Honda SW T400

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 200 GT

Pozdrav svima!

 

Videh da na forumu nije bilo baš puno reči o ovom modelu, pa rekoh da otvorim temu...

 

post-31207-0-28813500-1446719426.jpg

 

Dakle, Honda SW T400. Proizvodi se od 2009. godine. Meni lično, lepša od Silver Winga, naročito kontrol tabla. Dvocilindraš sa 399 kubika, 28KW. Točkovi, napred 14" , pozadi 13", oba sa po jednim diskom.

To su neke najosnovnije od najosnovnijih stvari.

 

Elem, kod nas je vrlo retka. Na oglasima trenutno jedna jedina. Pre par dana sam i otišao do prodavca, čisto da vidim o čemu se radi (to me je i navelo da započnem temu o njoj)... Moj prvi utisak je WOW!! Ogromno čudo. Verujem da je po gabaritima skoro ista kao i Silver Wing. Ogroman kofer, ogroman prostor ispod sedišta, ABS... Eh sad, konkterno ovaj motor sa oglasa ima ogreban auspuh, nema desni stiker sa natpisom modela i ima polomljenu desnu ručicu kočnice. To bi trebalo da znači nešto iako prodavac kaže da je ručica polomljena tokom transporta jer je uvoz iz Švice a ostalo ne spominje.

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/7099980/honda-sw-t400-swajcarac

 

Na kraju, naravno cena, koja nije baš mala. 3650e na oglasima, poslednja 3500e.

 

Eto, ukoliko neko ima iskustva ili bilo šta zna o ovom maksi skuteru, ovde je mesto gde to može podeliti sa širim auditorijumom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 200 GT

Evo, npr. na mobile.bg kada se izabere honda i izađu modeli vidi se da su to dva različita modela ali hade neka neko ko zna više napiše nešto...

 

post-31207-0-19635100-1446725351.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

U pitanju je Honda Silver Wing redizajniran sa minimalnim promenama u CVT-u. Agregat identičan, plastike i kokpit redizajniran. od 2009. se pravi T-400 a od 2011. T-600

 

Pošto temu o Silver -u 400 već imamo, ova će biti spojena sa istom  :takoje:

 

EDIT: preteče me Boki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN 250 2002

Da li je neko zna kako se menja sijalica?

 

Vidim samo 4 srafa i to je to... Nije moj motor, ali je kod mene trenutno i ne radi prednja sijalica.

 

Hocu da zamenim, ali nisam siguran kako.

 

Hvala unapred na komentarima...

1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Desni far je oboreno svetlo, levi far je dugo svetlo, sijalica je H7 55W (kao za automobil) i zamenu vrsis sa donje strane (iznad pr. blatobrana).

Skines prvo dzek, izvadis gumeni poklopac, otkacis osigurac sijalice i izvuces sa sve adapterom napolje.

Icupas sijalicu iz adaptera, umetnes novu pa sve vratis obrnutim redom.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN 250 2002

Zamenio sam, pa rekoh da postavim komentar.

 

Sve je kao sto je Satelis napisao. Malo je neobicno "na slepo" menjati sijalicu, ali tako je kako je. 

 

Jedino sta bih dodao je da je preporuka za te sijalice da se ne diraju prstima da bi imale sto duzi rok trajanja, pa pri vracanju iste treba obratiti paznju i ubaciti je u leziste natenane.

 

Posto je spojena tema dodacu jos komentare o dosadasnjem iskustvu sa motorom.

 

Motor sam dovezao autoputem iz BG-a do Indjije i nisam spustao ispod 120 km/h. Motor je neverovatno stabilan i upravljiv na velikim brzinama. To sam negde procitao na nekim forumima i mogu da potvrdim da je 100% tacno. Na satu je 27.000 km i poprilicno je ocuvan motor. Ja sam visok 190cm i za otvoren put nisam nesto preterano zadovoljan pozicijom vozaca. Poprilicno sam se skupio da bih se sakrio. 

 

U gradu pozicija vozaca je skroz ok, motor je veoma startan i ima snage bas kako sam ocekivao. Ne bih bio zadovoljan da je snaga manja, jer ipak imam 105kg na 190cm. Danas sam bio u nekoj nabavci i neverovatno koliko mesta ima ispod sedista. Ubacio sam dva balona vode po 6 L i sigurno 5,6 kesa iz radnje(svasta nesto sam kupio za kucu). Kofer sam skinuo, jer stvarno nema potrebe, osim za malo duzi put i vise stvari.

 

Kao manu bih naveo to sto je veoma nezgodno da se neko nizi popne nazad. Motor je bas velik i prebaciti nogu i sesti je bas nezgodno. Vozio sam juce drugara koji je poprilicno nizak(160cm) i jedva se popeo. Ali takav je motor, pa kome odgovara...

 

Veoma je atraktivan i dosta se ljudi okrecu i kad parkiram na centru pitaju koji je to motor itd...

 

Za sada zadovoljan.

 

Hvala jos jednom i pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Milan19 je napisao:

.........

Kao manu bih naveo to sto je veoma nezgodno da se neko nizi popne nazad. Motor je bas velik i prebaciti nogu i sesti je bas nezgodno. Vozio sam juce drugara koji je poprilicno nizak(160cm) i jedva se popeo. Ali takav je motor, pa kome odgovara

........

Mislim da se takav nacin smestanja suvozaca ne moze svrstati pod manom.

Otvoris fuzastere, suvozac prilazi sa leve strane, leva ruka vozacu na rame, leva noga na fuzaster, penje se i desnu nogu prebacuje preko sedista, spusta na desni fuzaster i seda......cela ta radnja nema bas veze sa visinom suvozaca :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 2 sati, Satelis je napisao:

Mislim da se takav nacin smestanja suvozaca ne moze svrstati pod manom.

Otvoris fuzastere, suvozac prilazi sa leve strane, leva ruka vozacu na rame, leva noga na fuzaster, penje se i desnu nogu prebacuje preko sedista, spusta na desni fuzaster i seda......cela ta radnja nema bas veze sa visinom suvozaca :)

Definitivno se slazem sa gore napisanim....uopsteno...tako se po pravilu i seda ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Treba objasniti i da ne sjeda na motor jednako osoba sa 100 kila i osoba sa 50 kila... 

Mene je jednom moj suvozač prevrnuo zajedno sa motorom jer je debil... posle sam mu objasnio da ako imaš 100 kila i sjedaš nazad, poželjno je da tvoja težina bude iznad motora ili najpribližnije moguće da bi se izbjeglo to da kada se osloniš na fuzaster motor krene lijevo, ili desno, u zavisnosti sa koje strane se penješ... :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Evo jednog starijeg bate kojeg je nedavno kupio Bane ( @bbocko )

 

IMG_20180609_130307.jpg

 

red je da se proveri stanje

IMG_20180607_110628.jpg

 

prilikom demontaze traverzne, gde se nalazi lezaj 6204/22

IMG_20180607_110700.jpg

 

primetih da ga je neko otvorio, najver. da bi stavio mast

vidno ostecenje na gum. poklopcu

IMG_20180607_110728.jpg

 

Ovaj lezaj je specificnih dimenzija, sve je isto kao kod 6204 samo sto je unutrasnji precnik od 22mm te nosi oznaku 6204/22, teze ga je naci i kosta skoro 20eur (koyo).

Ja se smo pitam, kako i zasto to neko radi, zasto se ne zameni ono sto je za zamenu nego se budzi na takav nacin.....nikad mi to nece biti jasno.

 

otvoren je CVT, lezaj u dekli (6008) je takodje za zamenu

IMG_20180607_110803.jpg

 

variator, klizaci, rolnice, kvacilo je dobro.....ono sto ne valja je kais

skoro pa gotov da pukne, zamenjen je Mitsuboshi kaisem

IMG_20180607_111139.jpg

 

ostalo sve sredjeno

IMG_20180607_110820.jpg

 

proverene svecice, stavljene su iridijumske ovlas stegnute i u dobrom su stanju

ono sto se opet cudim, ono sto ne valja je f. vazduha

IMG-b6d545fd115c320b62caf6c4bd876e17-_V.

 

IMG_20180607_110853.jpg

 

kad se skine ono sto je zalepljeno, pomeri rebro filtera, unutra je pun prasine

IMG_20180607_110908.jpg

 

isti je zamenjen Hiflo filterom, kuciste prebrisano

IMG_20180607_110859.jpg

 

Inace, sve je mnogo prasnjavo ispod plastika, kako napred tako i pozadi, kao da motor nije video asfalt pa (najverovatnije) otud dodatne zastite f. vazduha.

 

kocione plocice mogu jos malo

IMG_20180607_112057.jpg

 

IMG_20180607_112206.jpg

 

posto se planira put od par hiljad km, red je da se zamene

IMG_20180606_100309.jpg

 

No to nije problem tj jeste problem...... koliko god sabio klipove, konstantno se vracaju nazad i onda ne mozes ubaciti koc. kandzu sa novim plocicama na svoje mesto.

To se jelte desava, kad su plocice potrosene, nivo ulja u koc. posudi padne na Low pa neko uzme lepo i dolije koc. ulje na Max ili cak skroz do cepa, sabijanjem klipova se napravi pritisak u sistem koji gura iste nazad jer nema gde da podigne nivo ulja u koc. posudi.... i tako, zam plocice, zam. koc. ulje, vozi dalje.

 

levi lezaj (6004) prednjeg tocka je dobar

IMG_20180607_113021.jpg

 

ali zato ne valja na desnoj strani 

IMG_20180607_113053.jpg

 

kada se podigne poklopac, moze se videti elmuzija vode i masti

IMG_20180607_113344.jpg

 

oba lezaja su zamenjena (Koyo) kao i opanci

IMG_20180607_111352.jpg

 

ulje u motoru je dobro, ulje u reduktoru je zamenjeno

desna dekla agregata je predihtovana, poprilicno je stavljena diht masa

IMG_20180607_115202.jpg

 

donja strana, tacno po sredini je poprilicno masna

IMG_20180607_115255.jpg

 

sto znaci da km prikazana na inst. tabli nije tacna

IMG_20180607_115140.jpg

 

Za kraj je provereno punjenje akumulatora (dobro je), ostaje da se promeni antifriz u rashladnom sistemu, prednjeg vesanja skoro da nema, premekan je, lupaju amortizeri tako ce i tu trebati jedan dobar servis, zamena opuga i td.....

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja