Jump to content

Moto Zajednica

mitri

2018 Yamaha NIKEN

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 105 postova
  • Motocikl: Hyosung GV125

Sigurno da ovo ima svoje kvalitete, kao i svaka yamaha, ali konkretno ovom modelu fali estetika.

Džaba njoj što je dobra u duši kada ima više kila nego ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 1505 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion, FZ6 S, Honda CBF 1000.
pre 19 minuta, markonitogen je napisao:

Govno!? A ono što Ti i Ja i Šumadinac vozimo nisu govna? Šporeti stari 20 godina. Nemojte ljudi...:cackanje:

Biraj vreme i mesto :vitez::jee:

Ti mog zelenka da nazoveš šporetom? :rat1::P

Ne bih ga dao za 1000 ovih sokoćala. 

Odvezao me gde sam pošao i vratio me bez ikakvih problema. :yamaha:

Dok se kotrlja - ne menjam.

Jedino možda za BMW, ili novu Afriku :lol: Još nisam odlučio :lol3:

Ovo gornje sokoćalo je ekstremno ružno. I da ga dobijem na lutriji, odmah bi ga prodao. Ili menjao za CBF 1000, eventualno. 

Ovo nit je motor, nit' trokolica, nit auto. Ni ono samo ne zna šta je.  :na_glavi:

• Podržavam 1

• Rashodovani bajker, 1618 postova

Pričajte vi šta hoćete ali ovakvi motori će preplaviti tržište, evo stiže i Triumph. 

Šalim se naravno, ovo se neko nevešto igrao sa fotošopom. Ali ako NIKEN bude imao prođu na tržištu, svakako se ni ostali proizvođači neće snebivati da štrpnu deo tog tržišnog kolača.

FB_IMG_1510492704484.jpg

• moto merkat °°, 3106 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 22 minuta, mitri je napisao:

svakako se ni ostali proizvođači neće snebivati da štrpnu deo tog tržišnog kolača

Naravno da nece,sve se danas svodi da se uzmu pare kroz servisiranje i odrzavanje,pa imamo gume x2 ,semeringe x2,kojekakve delove cudnog vesanja ... a ciljna grupa "oni sa lovom bez hrabrosti da voze motor mogu postati bajkeri"

• Podržavam 2

• mali zeleni, 954 postova
  • Motocikl: 川崎忍者

@bdada Mislim da si ubo u sred srede. Slican komentar sam procitao i na jednom francuskom sajtu, tipa, da li vi stvarno mislite da je obican "pravi" motorista ciljna grupa proizvodjaca (koji kupi motor i pola odrzavanja odradi sam ili se pojavi kod prodavca da naruci par delova u periodu od 2-3 godine) ili pak onaj koji ima love da kupi motor, kacigu i odelo u istoj radnji i jos pride skuter za maloletnog sina, jer je prodavac super covek. :) 

Ali u svakom slucaju, koliko god se nekom svidjalo ili ne, ovo je promena paradigme, kao MP3 svojevremeno.

• moto merkat °°, 3106 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 20 sati, Alekre je napisao:

Meni se svidja, da imam pare u ponedeljak bih otisao u Plattner da platim unapred :D

Dali bi otvarao novi motoblog ili promenio naziv postojecem? :jee:

• Drug član, 4205 postova
  • Motocikl: TDM

A sta je pravi motorista?

Da je para svi bi kupili ovo, Can Am Spydera, Caterham, Ariel, S500, motornog zmaja... Kakve veze ima, bitno je da pruza uzbudjenje, ja bih prvi voleo Nikenom da se vozim na BJB voznji, da odem na more, itd... 

• Podržavam 1

• mali zeleni, 954 postova
  • Motocikl: 川崎忍者

Istina, to je uvek diskutabilno, sta je pravi motorista.

Uglavnom se smatra medju Francuzima da su pravi motoristi oni koji nisu "bumbari" koji sebi mogu da priuste svaku igracku koju pozele, a jedini cilj im je da imaju najnovije i skupo, da bi pokazali kako imaju para i kako su uspesni, dok s druge strane vozacke vestine su im nikakve. Mozda je sablon, ali je tako, bar u krugovima u kojima se krecem. 

Izjava da bi svi kupili da imaju para ne odgovara stavrnosti. Mozda iz srpske perspektive preovladjujuceg siromastva, ali drugde ne. To ti pricam, jer sam u sredini gde puno ljudi mogu da si priuste takvog, ali ga ne kupuju. Motori se kupuju iz raznoraznih razloga i imati para da kupis nesto nije primarni razlog da bi ga kupio, sem za poneke "bumbare" da se pokazu. ;) 

• Drug član, 1444 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Evo , ja ga nebi nikad kupio , ali mi se svida da rade na novim idejama , to podrzavam ...

Bilo bi sigurno interesantno provozati ga ...

I ne , ja nisam pravi motorista ;) , odbijam  ...

• Drug član, 1620 postova
  • Motocikl: SV 650S, SIMSON SR 50

Ja sam za konvekcionalni motocikl. Kao sto ne volim ABS a stojim iza toga da je najbitni faktor aktivne bezbednosti. Abs i Esp cesto odmazu NATPROSECNOM vozacu, ali je vise prosecnih. A njima ABS cesto spasi glavu.

Tako je i sa ovim! Imas motocikl kome je povecana bezbednost jer je upravljivost sigurnija i kocenje izvesnije. I eto kombinacije da covek koji voli motocikl a pomalo ga se boji, u garazu pored MP3 (koji se prodaje kao nenormalan) parkira i ovako nesto! 

Nisu izgubljene prednosti motocikla (velicina na prvom mestu) a sigurno je pocetniku lakse i bezbednije sa ovim da se voza. 

Ne bih ga kupio ali bih jako voleo da ga probam (cak i MP3) da vidim gde su mu granice i sta se desi kad ih predjes.

I iskreno mi nisu ni ruzni, samo nekako... ekstravagantni. Da ih vidjamo par godina po ulicama, navikli bismo se na njih. A cini mi se da ce ih biti, mada verovatno u SRB po najmanje.

• ≫ ⚄ ♕ ♣ ≪ ________ ‡‡ мистерија ‡‡, 2280 postova

Ne bih rekao da su dizajnom i izgledom išli da se svide nekome pa mi ovde na forumu i bi i ne bi.

Neki ljudi fizički nisu u mogućnosti ili ne žele da se bore sa dva točka.

Zamislite debele amerikance, bogate matorce, žene, hendikepirane, japije...

Kad budem imao 80+ i imam izbor ovo ili ništa naravno da ću rado prigrliti ovo.

A sad se mogu razbacivati sa monsterom u majici.

• I didn't start the fire, 6034 postova
  • Motocikl: Biffer 1L, Kliks 0.65L

A valjda brate i znati gde i kad je mesto i vreme za nesto. Ako imas 80 godina nije ti mesto a ni vreme ni na 4 tocka a kamoli na 2 ili 3.

Ako si pizda koja ne sme na 2 tocka a hoce (ne pricam o ljudima kao sto je moj matori recimo. Od nece i ne zanima ga ni malo. Nego ljudi koji bi mnogo hteli ali muda malena)... onda kupis 3? Meni besmisleno i grdno malo.

Tu ostaje onaj mali procenat ljudi, a sigurno ih ima, koji se zaljube u tri tocka na ovako necemu. To su cekali oduvek. Oni su mi potpuna misterija.

Ili radi kako treba ili nemoj ni raditi.

• Drug član, 1620 postova
  • Motocikl: SV 650S, SIMSON SR 50

Ovo je jako subjektivno... moj deda je 1942 rodjen. Od kad je u penziji prelazi oko 30.000 km u turi preko leta. Obilazi covek svet kamperom. Kupio je kamper sa njjacim motorom na trzistu. Vozi BMW X3 M. Sin mu je rekao da je mator za AMG C42 i ne prilici mu. Poslovan covek od preko 70, tek otisao u penziju, treba mu nesto mirnije. Poslusao ga je. A i bio je  merc malo do brabusa pa je imamo 440 KS. Pre par godina je prestao da vozi motor jer mu supruga (razveo se od moje babe odavno, ima zenu i decu u Svedskoj) ima svega 161 cm pa joj je njen Virago postao tezak. Ona vozila 535 a on 1200, obisli Evropu. Imali blizu 70.

Ovo je za prvi deo posta.

A to sto ne smes na 2 tocka ne znaci da si pizda. Koliko je tema samo na ovom forumu gde se ljudi svadjaju sa roditeljima jer im ovi brane 2 tocka i prete samoubistvom ako sednu. A oni svoju ljudi vec. Evo prelaznog resenja...

Da se razumemo, nisam ni malo mislio da te prozovem samo sam izneo argumente zbog kojih mislim da ti je misljenje subjektivno (ne znaci da je pogresno).

Ni meni nije jasno da neko ne sme da kupi motor od svojih para jer zazire od matoraca. Ja sa 15 otisao na more Simsonom od 50ccm, ali su mi roditelji bili tolerantni a ja nisam kocako poverenje, pa nisam imao taj problem. Kompromis: vozis do BG pa na voz da te na sasije neko na ibarskoj jer si spor! Moze? Prodato!

Tako je i za ovaj.... motovisetockas... kako god. 

Cist komprosmis izmedju motocikla i motocikla koji odgovara nekom ko npr nema dobru funkciju jedne noge zbog udesa na 2 tocka i ovo mu je savrseno resenje, sto je psihicki sigurniji em zbog dodatne stabilnosti (primer).

Ne treba ici u krajnosti. Ja sam otisao u drugu stranu jer verujem kao sto napisah, ovo....cudo ima klijentelu. Da je nema ne bi se oni kurcili promocijama i Rossijem.

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 117 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Meni deluje totalno zanimljivo za probati , verovatno ima svoje cari ... Malo drugacije od svega sto smo navikli ali verujem da cemo se brzo navici i na to kao i na mp3 .Verujem da pruza neki svoj jedinstveni ugodjaj koji sad ne mozemo da osetimo .