Jump to content

Moto Zajednica

2018 Yamaha NIKEN

Recommended Posts

• Mr., 285 postova
  • Motocikl: Yamaha MT-07/ Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black

Nisam siguran da li je neko vec objavio, pa ako je molim moderatora da obrise post. Zanimljiv izvjestaj sa testa Niken-a u Sloveniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Јахач змајева!, 1375 postova
  • Motocikl: Spor, ali lijeeeep!

Kada čujem slovo R u riječi motocikl odma' bih streljao onog ko je istu izgovorio, makar bio moj rođeni otac!

Trebalo bi, da kao jedan uvaženi bajker u Srpskoj, bude pismeniji i promišljeniji pri davanju izjava.
Da ne spominjem dalje... nisam ni pregledao, odmah sam prekinuo posle motoRcikla.

• Hvala 1
  • Podržavam 1

• U prolazu, 69 postova
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Posedovao bi ga da nisu otisli toliko visoko sa cenom.. Milsim da je 15k evra mnogo za ovo, al opet uvek ima neko ko ce da da pare.. :-D

• Mr., 285 postova
  • Motocikl: Yamaha MT-07/ Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black
On 3.10.2018. at 22:01, GuMi5 je napisao:

Kada čujem slovo R u riječi motocikl odma' bih streljao onog ko je istu izgovorio, makar bio moj rođeni otac!

Trebalo bi, da kao jedan uvaženi bajker u Srpskoj, bude pismeniji i promišljeniji pri davanju izjava.
Da ne spominjem dalje... nisam ni pregledao, odmah sam prekinuo posle motoRcikla.

A jbg bas si osjetljiv. Fokus je na Niken-u. A i trema pred kamerama radi svoje.

• Podržavam 1

• mali zeleni, 896 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-6R 2019

Evo prvih amaterskih fotki Nikena. Prolazim bajsom i vidim parkiran ispred Jamahine radnje. Odmah skocih sas pacikle, udjem pitam jel' moz se proba i kad. Prodavac kaze da je ovaj primerak za novinare, za probu, a da ce regularni motori im doci do kraja Novembra za obicnu raju. Pih, steta, ali rekoh daj bar da ga uslikam i sa sednem na motor, da vidim kakav je osecaj.

Onako uzivo, kad ga pogledas spreda izgleda impozantno, ali sa strane kao i svaki drugi motor.

Sediste je bas nisko, i to me je bas iznenadilo. Svi motori koje vozim imaju dosta vise sediste i nekako sam se navikao, mada ce ovaj da obraduje patuljke kao ja (170cm). 

Sama pozicija kad sednes je kao na bilo kom roadsteru, uspravna i za minut dva sedenja meni vrlo udobna. Prednji kraj deluje daleko, ali ovi sto voze GS-a ili Stroma, to je vise manje ista stvar. 

Medjutim  najvise sto mi je bilo vauu je korman. Covece, hidrauliku su odradili izgleda vrhunski.

Skinuo sam ga sa copave, da vidim kako ga osecam u mestu i pravo receno skoro samo sa dva prsta sam vrteo korman levo, desno. Neverovatno kako je lagan, kao na obicnom motoru.

Sve u svemu ovo je deal breaker u svetu motora i donosi nesto novo.

Digao sam ruke od voznje po putu, ali cu da napravim izuzetak i probati da se docepam vremena da ga probam (ako stignem na red).

Cisto da vidim dal' cu da derem slajder sas njega ili ne.

IMG-20181019-123159.jpgIMG-20181019-123040.jpgIMG-20181019-123136.jpgIMG-20181019-123058.jpg

• Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

• Maxi Scooter Club, 5470 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis250.... Honda NC750XD

Mozda lep, zanimljiv na oko, u praksi po nasim putevima.....biće sranje teško.
Osim ako nema neko ludački dobro vešanje.
Svaka rupa ili neravnina na koju jedan točak naidje od prednja dva, dovešće do neugodnog osećaja u voznji, cimne na kratko korman.
E sad, to je samo moje mišljenje sto ne znači al može biti da je tako.

• Sviđa mi se 1

Danas evo i ja bijah u salonu gledajući nešto sasvim treće ali eto, pitah i za Niken.. na žalost nisu imali za test, ali sam sjedio na njemu... oooo Bože koliko je prednji dio širok... 

Najbukvalnije imaš osjećaj kao da sjediš u autu koliko je prednja strana široka... 

Display premalen, pre pre premalen. 

Jednostavno je. Iako motor nema milion funkcija mogli su da za 17.400 franaka koliko košta staviti tu neki pristojan display dostojan auta, tj. (Putnog) motora...

Nije to više naked pa da ga opremaju spartanski zaboga. Malo me to poremetilo, kao i vizir. Koji vizir? Pa taj komadić plastike naprijed koji MORA biti zamjenjen bilo kakvim aftermarket komadom da bi imao ikakvu funkciju... 

U svakom slučaju dok bude za test zvaće me... radujem se tome... 

20181019_154302.jpg

20181019_154248.jpg

20181019_154205(0).jpg

20181019_154135.jpg

• Drug član, 1486 postova
  • Motocikl: SV 650S, SIMSON SR 50

downloadfile.png.0dca13eec81893ccbb95b1f4695c7ea9.pngO kakvoj hidraulici vi pricate? Ja koliko sam shvatio, sve je cista mehanika. Nema nikakvih pomagala, samo je napravljen sistem oslanjanja sa veoma dobrom kinematikom...

• Drug član, 1486 postova
  • Motocikl: SV 650S, SIMSON SR 50

Zato sto "pada" najnormalnije kao i svaki drugi motocikl... time se Yamaha najvise i hvali. Kaze da je osecaj jako slican normalnom motociklu. U par snimaka okacenih ovde su to potvrdili i ljudi koji su je testirali...

• Hvala 1

Nemoj Gajo tako naglo i na prvu :lol:... kapiram da je ultra-zanimljivo ali naravno, ne želim da dajem nikakav sud prije nego se provožem par kilometara na njemu... 

A vidi, ne obazirem se mnogo na priče drugih... 
Filozofija je živjeti svoj život a ne onaj koji misliš da bi se drugima sviđao, kapiram da ti je to već odavno jasno, nisi ti više pionir neki...

Ali da, razumijem i sprdnju... i da, zajebavali bi nas, of skroz! :lol:

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 297 postova
  • Motocikl: GTR 1000

Ajde gumeni provozaj ga pa nam prenesi utiske iz prve ruke. Od nagadjanja nema nista.

Meni je niken odlicna ideja i vozio bih ga bez problema. Sva tehnicka resenja i unapredjenja na motociklima (pogotovu na motociklima) su po meni samo prednost a nikako mana.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja