Jump to content

Moto Zajednica

2018 Yamaha NIKEN

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 279 postova
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Uvek pozdravljam novotarije. Mozda je baš u ovome budućnost, ima sigurno prednosti (kočenje zbog više točkova, stabilnost u mestu, možda još nešto).
Ipak, pre 2 godine sam probao poznanikov mp3 i nikako mi se nije dopao osećaj na njemu, ma plašio sam se da napravim polukružno. Možda je samo stvar navike.
Ipak, sigurno je da će se za manje novce uvek naći bolji dvotočkaš.

Sent from my mobile device using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 188 postova
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Fora sa ovim yamahinim modelom u odnosu na mp3 je koliko kapiram da se prednji kraj vozi normalno..isto kao i kod obicnog motora tj uz upotrebu countersteering-a.. :)

• Rashodovani bajker, 1581 postova

Yamaha je ovaj koncept prvi put prikazala pre dve godine. Sada deluje kao gotov proizvod koji bi kao takav mogao biti zvanično predstavljen za neki dan u Milanu. A možda još uvek samo opipavaju puls tržišta. Ako procene da većina na ovo reaguje negativno, kao u ovoj temi, moraće još malo da "kuvaju žabu".  :D

nisi razumeo, ona jste zvanicno predstvljena danas na tokyo motor show..samo ce na eicmi biti vise informacija o oagrgatu, ceni i ostalim specifikacijama..

• Rashodovani bajker, 1581 postova

Verovatno je tako. No ja sam ovo napisao oslanjajući se na članak iz Motopulsa, jer mi engleski nije baš jača strana. A u navedenom članku stoji ovaj pasus, po kome sam zaključio da o Nikenu kao zvanično novom modelu, izveštavaju sa određenom rezervom:

''Iako je u Tokyju predstavljen samo kao referentno vozilo (štogod to značilo) iz Yamahe poručuju da će potpune informacije o revolucionarnom modelu NIKEN dati na EICMA sajmu u Milanu. Možda se varamo, no to daje naslutiti kako je NIKEN, zapravo, spreman za serijsku proizvodnju ili je jako blizu toga. U svakom slučaju, NIKEN će jednog dana otvoriti potpuno novu dimenziju u užitku vožnje motocikla. Jedva čekamo!''

Interesantna cinjenica koju sam sad gledao samo je 3cm siri od obicnog tracera, a cak uzi od velike tenere 10cm :) sto ce reci ovo ce biti izuzetno interesantno vozilo :)

• Sviđa mi se 1

Smatram da treba biti otvoren prema novim stvarima..veliki je to rizik i trosak da se napravi cela nova linija a bi se izbacio ovako neki model a da nije do jaja u voznji.. i sami su oni svesni skepticizma te su nekoliko puta ponovili na konferenciji svim novinarima da prvo probaju spravu..

• Podržavam 2

• Svrati ponekad, 294 postova
  • Motocikl: GTR 1000

Rekapitualcija do sada:

1. Nije "trajk", nije "tricikl" - ovo je Motocikl! Tačnije LMW (Leaning Multi Wheeler - Naginjući Višetočkaš™). Trajk i tricikl ne mogu da se naginju pod uglom u krivinama, ovaj može (do 45 stepeni). Na snimku i čiča Eric de Seynes (Yamahin šef za evropu) potvrđuje da je ovo motocikl (sa trećim točkom).

2. Širina mu je prosečna - ništa širi ni uži od današnjeg prosečnog modernog motocikla (tracer 900)

3. Težina mu je prosečna - ništa teži ni lakši od današnjeg prosečnog modernog motickla (tracer 900)

4. Potrebna je A kategorija za vožnju

5. I Rossiju se sviđa, evo ko ne veruje da gleda:

• Svrati ponekad, 294 postova
  • Motocikl: GTR 1000

Pa znaš kako, ko voli motore - voli sve motore. Ko voli žene - voli sve žene. Možda nije njegov favorit ali će definitvno da se na njemu dobro zeza. Kad može da se zajebava sa društvom na skuterčićima i na krosericama ne verujem da će ovo da mu bude problem. Jesi vido' kako mu sijaju oči kad ga gleda :)

• Podržavam 1

• I didn't start the fire, 5833 postova
  • Motocikl: Biffer 1L, Kliks 0.65L

Da mi toliko daju para i meni bi sijale oci. Dok sam pre kamerama. Nemojte zajebavati, rosi je ozbiljan covek. Moze ovo govno da bude zabavno ali ga sigurno po ulici nece vozati

• Podržavam 1

• Drug član, 1505 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion, FZ6 S, Honda CBF 1000.
Pre 1 sat, markonitogen je napisao:

Pa znaš kako, ko voli motore - voli sve motore. Ko voli žene - voli sve žene. Možda nije njegov favorit ali će definitvno da se na njemu dobro zeza. Kad može da se zajebava sa društvom na skuterčićima i na krosericama ne verujem da će ovo da mu bude problem. Jesi vido' kako mu sijaju oči kad ga gleda :)

A da li ti voliš i mnogo debele žene, ekstremno mršave, bubuljičave, ekstemno ružne (kao ovo čudo), tAtovirane (ako nisi Bocca:lol:), pirgave (ako nisi Astral)? :lol: I da ne nabrajam. Za ovu lovu, koliko je Doktor dobio i ja bih pokazivao oduševljenje (misleći na konto u banci. :jee: 

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja