Jump to content

Moto Zajednica

2018 Yamaha NIKEN

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sedeo sam pre neko dan na njemu. I prvo sto mi je zapalo za oko su mali točkovi napredn. Inače sve ostalo je manje više kao i na drugom motoru. Ne primećuje se toliko da je širi kad sediš na njemu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Definitivno bih ga probao, u smislu sticanja drugačijeg osećaja u vožnji recimo od dva točka, ali nikako u poziciji kupca, prvenstveno zbog cene, izgleda, nekih stvati koje mi se ne dopadaju, jako mali displej, jako mali vizir napred, jedva sam ga primetio, da ne nabrajam, što se tiče driftovanja ili zadnjaka po ranijim postovima, Ja bih pre uzeo neki Full Cross i pravac šuma, divljina u manijačenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Što se tiče zamerki na mali vizir kod osnovne verzije Nikena, od ove godine je u ponudi i Niken GT. A ko izdvoji 17.000€ za GT, neće mu biti problem ni još koja stotka za after market vizir još većih dimenzija. Mada po meni nepotrebno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

YAMAHA’S NIKEN CONFIRMED AS OFFICIAL SUPPORT BIKE FOR TOUR DE FRANCE

The three-year partnership will also see the machine supporting the Giro d'Italia and La Vuelta

 

TdFrance.JPG
WWW.VISORDOWN.COM

The three-year partnership will also see the machine supporting...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Rekoh negde u temi da cu da probam da vidim i to cudo.

 

Elem probah je danas i moram priznati da je to ipak motor, cak i pored toga sto ima jedan tocak viska.

 

Sirina prednjeg kraja te prvo prepadne, ali posle pet sekundi zaboravis da ima taj jedan tocak viska i opustis se. Mozda zato sto mi  nije bio prvi test motora koji sam radio danas, bio sam vec bio zagrejan, pa sam bio maksimalno opusten sa Nikenom.

 

Mislio sam da ce motor od MT09 kao pogonska jedinica biti bez daha, kad se prvo pogleda motor, ali moram da priznam da cak i ovde se pokazala kao jedna od najboljih na trzistu.

 

Naravno, za zaludjenike motor od MT10 bi bio....:care:, jer bi i na nizim obrtajima cupao ko lud.

 

Svakako nisu hteli da naprave previse "radikalan" motor pa su isli na siguricu sa motorom od MT09, sto zbog cene, sto da ne preplase ljude, koji bi mozda i probali i kupili ovo cudo.

 

Jedino sto je totalni shit su retrovizori kao kod auta. Inace probao sam model GT sa bocnim koferima i duzim vizirom.

 

Ako bih je ikad posedovao,  prvo bih njih pocupao i stavio retrovizore na korman.

 

Inace, cak i ovde na Zapadu gde su svi vrlo otvoreni za novotarije, ljudi se nisu previse otimali da je probaju, onako skepticno gledajuci ispod oka to cudo.

 

Kada su me videli kako se vracam s probe, dosta ljudi okolo me pitalo sta i kako,  i dvoje, troje su probali  posle posto sam ispricao svoje utiske. 

 

Suma sumarum, vreme ce pokazati da li je ovo rodonacelnik jedne nove kategorije.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350
On 4.5.2019. at 19:42, СајберГастарбајтер je napisao:

Rekoh negde u temi da cu da probam da vidim i to cudo.

 

Elem probah je danas i moram priznati da je to ipak motor, cak i pored toga sto ima jedan tocak viska.

 

Sirina prednjeg kraja te prvo prepadne, ali posle pet sekundi zaboravis da ima taj jedan tocak viska i opustis se. Mozda zato sto mi  nije bio prvi test motora koji sam radio danas, bio sam vec bio zagrejan, pa sam bio maksimalno opusten sa Nikenom.

 

Mislio sam da ce motor od MT09 kao pogonska jedinica biti bez daha, kad se prvo pogleda motor, ali moram da priznam da cak i ovde se pokazala kao jedna od najboljih na trzistu.

 

Naravno, za zaludjenike motor od MT10 bi bio....:care:, jer bi i na nizim obrtajima cupao ko lud.

 

Svakako nisu hteli da naprave previse "radikalan" motor pa su isli na siguricu sa motorom od MT09, sto zbog cene, sto da ne preplase ljude, koji bi mozda i probali i kupili ovo cudo.

 

Jedino sto je totalni shit su retrovizori kao kod auta. Inace probao sam model GT sa bocnim koferima i duzim vizirom.

 

Ako bih je ikad posedovao,  prvo bih njih pocupao i stavio retrovizore na korman.

 

Inace, cak i ovde na Zapadu gde su svi vrlo otvoreni za novotarije, ljudi se nisu previse otimali da je probaju, onako skepticno gledajuci ispod oka to cudo.

 

Kada su me videli kako se vracam s probe, dosta ljudi okolo me pitalo sta i kako,  i dvoje, troje su probali  posle posto sam ispricao svoje utiske. 

 

Suma sumarum, vreme ce pokazati da li je ovo rodonacelnik jedne nove kategorije.

 

 

Imam veliku dozu sumnje da ce ovo cudo zaziveti, bar ne u meri u kojoj proizvodjac ocekuje.

Par kolega je navelo da ce ovo kupovati ljudi koji imaju novca i voleli bi da voze motor ali se plase, a ovo im deluje sigurnije.

Ako se pokaze i ova "kategorija" kao opasna, mislim da im ostaje da na zadnjem dodaju jos dva pomocna.

Meni se licno ne svidja, iskreno nemam zelju ni da probam. Mogu da zamislim kako bi se ovo vozilo po BG u spicu. Deluje mi da bih se lakse probijao kroz guzvu i sa BMW GS1200 nego sa ovim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

OK, svako ima svoje misljenje, ko sta voli ili ne, ali se ne bih slozio ko je ciljna grupa.

Nisu oni koji se plase, vec oni koji voze cele godine, cak i po snegu i ledu.

A to su ljudi koji idu na posao u velike gradove, a zive u predgradjima, selima ili okolnim varosicama.

To sam vec negde ranije napisao u ovoj temi. Masa ljudi koji dnevno idu i do 30-40 km u jednom pravcu imaju izbor ili kola ili Piaggio MP3,  a sad sve vise vidjam i one skutere sa cetiri tocka.

Ovde se masovno voze skuteri, a bogami motori i po najvecim kijametima, jer predstavljaju jedno od prevoznih sredstava, sto zbog parkinga, sto zbog kraceg putovanja posao-kuca-posao nego kolima. 

Ja sam vozio ranije skuter dok ne padne sneg, i na -15 i 5 radnih dana za redom po kisi koja lije.

Samo sam ostavljao kad napada 10 cm snega i ne ociste jos kako treba kolovozne trake, ali uvek ima avanturista koji se probijaju sa 2 tocka na posao i sa posla, cak i po tom kijametu, 5 na sat, 5 na sat sa obe noge na zemlji.

Sa pojavom Piaggio MP3 ima mnogo vise ljudi koji voze po svakakvom vremenu. Za neke je resenje MP3 + motor za vikend ili lepo vreme, za neke ce mozda biti resenje samo Niken.

U svakom slucaju je za ljude koji mogu da plate, ali svako ima svoju racunicu kada nesto kupuje, da li se nama svidjala ili ne ta racunica.

Sto se tice sirine, ukupna sirina je 88c m, sto i nije mnogo. Za provlacenje ti garantujem da bih se probijao bez problema, mozda ne u Beogradu, ali u vecini zemalja Zapada sigurno. U samom klipu nisam stavio deo gde obilazim kolonu koja stoji sa vozilima koja idu iz suprotnog smera pri malim brzinama. Moze se i to mi se svidelo. Inace vecinom na Zapadu su sire trake, a i gde nisu vecina ljudi ti naprave mesta ako mogu. Provlace se ljudi sa GoldWingom i nekom mrcinom od Harley-ja sto ne bi i sa ovim. Mislim da na yutubetu imas neke ljude koji su snimali filtering sa Nikenom, tako da smatram da ti argument ne stoji iz kratkog licnog iskustva i onog sto videh od klipova.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Sretoh mr Nikena danas na Gazeli:

 

Niken.thumb.jpg.1e21780856998a035dd1fb09ba87c85c.jpg

 

Po Jet kacigi i suzdržanom stilu jahanja rekao bih da je vlasnik novajlija ili je malo zategnut na test vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Da kazem i ja koju rec posto dobih ovaj testni  Niken GT od g Plattnera sto je uslikan na gazeli...Kod mene je tri dana i mogu da kazem da mi u pocetku to sve delovalo veoma cudno ali...

Vec na samom polasku iz salona u Veterniku moradoh stati...Ne vidim nista u retrovizore.Posle malo dostelavanja bilo je ok ali je trebalo malo vremena da se naviknem na njih.Evo sada posle 3 dana nemam  neku zamerku....Cak mi je i ok.

Prvo odusevljenje..

Od Veternika do izlaska iz Futoga asvalt izgreban zbog nanosenja novog sloja.Meni bar na motoru je nocna mora koliko hoce da bezi prednji kraj.Niken to ne poznaje.Ista voznja kao po potpuno ravnom putu.Obilazi koci radi sta hoces sve lezi savrseno.I da...Cini mi se da je Satelis u nekom postu pre pisao o prolasku jednim tockom kreoz rupu...Probao.Ako je drugi tocak na ravnom nista se ne oseca,ispegla rupu...O agregatu nema potrebe trositi reci.Inace GT model je opremljen sa sifterom tako da se lepo tera.Mislim da je zastita od vetra malo losija ali verovatno se to moze resavati sa nekim aftermarket stvarima mada sam misljenja kome smeta vetar nek ne seda na motor.Sediste je bas komotno cak i za moju pozadinu mada bi mozda za duzi put valjalo da je mekse...

 

IMG-d385c4eaf173f00937b6d0f8a53605b3-V.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Elem, mala zezancija. Mozda ce biti pravih engleskih titlova za par nedelja, ali neki put slike govore vise od reci.

Niken turbo 185 konja. Verovatno ce to biti faza 2, uz rad na povecanju maksimalnog ugla za obaranje sa 45° na vise.

Inace bio u Izraelu ovih dana i video par Nikena na ulici.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ukoliko ste razmišljali o nabavci ovog neobičnog motora, sad je pravo vreme. Pred kraj sezone Yamaha ima fine akcijske ponude. :yamaha:

Screenshot_20190824-143225~2.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Bas videh pre neki dan na ulici jednog Nikken-a (prvi put uzivo). U prvi mah nisam znao sta gledam. Lici na motocikl, a ima previse tockova :) Licni dojam mi je da izgleda pomalo glomazno (verovatno zbog sirine napred), ali veoma zanimljivo.

 

Ne znam da li je ranije bio postavljen ovaj filmic:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja