Jump to content

Moto Zajednica

2018 Yamaha NIKEN

Recommended Posts

  • Јахач змајева, 1537 postova

Danas evo i ja bijah u salonu gledajući nešto sasvim treće ali eto, pitah i za Niken.. na žalost nisu imali za test, ali sam sjedio na njemu... oooo Bože koliko je prednji dio širok... 

Najbukvalnije imaš osjećaj kao da sjediš u autu koliko je prednja strana široka... 

 

Display premalen, pre pre premalen. 

Jednostavno je. Iako motor nema milion funkcija mogli su da za 17.400 franaka koliko košta staviti tu neki pristojan display dostojan auta, tj. (Putnog) motora...

Nije to više naked pa da ga opremaju spartanski zaboga. Malo me to poremetilo, kao i vizir. Koji vizir? Pa taj komadić plastike naprijed koji MORA biti zamjenjen bilo kakvim aftermarket komadom da bi imao ikakvu funkciju... 

 

U svakom slučaju dok bude za test zvaće me... radujem se tome... 

20181019_154302.jpg

20181019_154248.jpg

20181019_154205(0).jpg

20181019_154135.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

downloadfile.png.0dca13eec81893ccbb95b1f4695c7ea9.pngO kakvoj hidraulici vi pricate? Ja koliko sam shvatio, sve je cista mehanika. Nema nikakvih pomagala, samo je napravljen sistem oslanjanja sa veoma dobrom kinematikom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Zato sto "pada" najnormalnije kao i svaki drugi motocikl... time se Yamaha najvise i hvali. Kaze da je osecaj jako slican normalnom motociklu. U par snimaka okacenih ovde su to potvrdili i ljudi koji su je testirali...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Nemoj Gajo tako naglo i na prvu :lol:... kapiram da je ultra-zanimljivo ali naravno, ne želim da dajem nikakav sud prije nego se provožem par kilometara na njemu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

A vidi, ne obazirem se mnogo na priče drugih... 
Filozofija je živjeti svoj život a ne onaj koji misliš da bi se drugima sviđao, kapiram da ti je to već odavno jasno, nisi ti više pionir neki...

Ali da, razumijem i sprdnju... i da, zajebavali bi nas, of skroz! :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Ajde gumeni provozaj ga pa nam prenesi utiske iz prve ruke. Od nagadjanja nema nista.

Meni je niken odlicna ideja i vozio bih ga bez problema. Sva tehnicka resenja i unapredjenja na motociklima (pogotovu na motociklima) su po meni samo prednost a nikako mana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Bio sam, što se kaže, oran da probam... Kasno se prijavio na Yamahin oficijeli test days...

Bio je još jedan ali na Francuskom a taj jezik nabadam kao čačkalicom maslinu tako da sam preskočio... 

Danas sam opet htio ali neeeeema, tj. u ovom salonu nije bilo. UVjeravali su me da će da bude skoro.

E sada šta je skoro imajući u vidu da je zima na pragu, ko zna.

U svakom slučaju se radujem da probam. I sam sam pobornik novotarija svih vrsta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ne razumem šta izvodi ovaj Japanac ali rekao bih da u jednom trenutku pokazuje zašto ovaj motor ima ćopavu ... 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Sta je sledece , uzak kvad ?

2 tocka su motocikl ,3 tocka su za one koji su kao deca vozili BMX sa pomocnim tockicima.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Tako slično je govorio i pra deda: ‘ako hoćeš da se kreces brze - uzjasi konja!’ :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Punisa ja bih nešto prvo probao, a onda ako sam nezadovoljan kudio... čisto razmišljanje... 

 

Mislim shvati me kako želiš ali ta priča sa kao ja ne volim ovo ili ono ili kvazi mišljenja na osnovu predrasuda su u najmanju ruku bezveze ako nemaš pojma o čemu pričaš... :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Momci možda je ovo nesta najbolje na svetu, možda ide brze  u krivini od motora na 2 točka( sto verujem da je tačno) , možda ne može da prokliza  ali meni je ovo ružno i odbojno, mada je sigurno je da  će naći svoje kupce, kao i sto je našao spyder can am.  Čak bi pre vozio harlija nego ovo čudo :lol2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Prvo sto sam pomislio je dupla prednja guma, a ja se jedva skrpim i za 1 set novih, cena 5 000 evra + jaca od trejsera 9, a u sustini je tromiji motor, jer je dobro otezan, koliko li ce tek da kosta servis ovog prednjeg vesanja, onda satelisova teorija o rupama svakako pije vodu i teze je zaobici kratere po nasim drumovima s ovim nego s autom definitivno. Da ima svojih prednosti, ima, ali na prvu ga ne bih kupio nikako, a ni na drugu verovatno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pustite te priče, naši drumovi, naše pare... Nemamo ni pare ni drumove. Ko smatra da je drugačiji, ko voli da se vozi na drugačiji način on će se pronaći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07
22 minutes ago, milomir22 said:

Prvo sto sam pomislio je dupla prednja guma, a ja se jedva skrpim i za 1 set novih, cena 5 000 evra + jaca od trejsera 9, a u sustini je tromiji motor, jer je dobro otezan, koliko li ce tek da kosta servis ovog prednjeg vesanja, onda satelisova teorija o rupama svakako pije vodu i teze je zaobici kratere po nasim drumovima s ovim nego s autom definitivno. Da ima svojih prednosti, ima, ali na prvu ga ne bih kupio nikako, a ni na drugu verovatno.

covek koji kupuje motor od 15+ k ne razmislja kao ti.. tj tim stavom... inace nije tromiji od tracera jer je agregat koliko bio isti, odredjene komponente su promenjene i motor je totalno drugacije remapiran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
20 minutes ago, Alekre said:

Ko smatra da je drugačiji, ko voli da se vozi na drugačiji način on će se pronaći.

Taj adut najvise koristi gej lobi.

 

 

12 minutes ago, miki89 said:

covek koji kupuje motor od 15+ k ne razmislja kao ti.. tj tim stavom... inace nije tromiji od tracera jer je agregat koliko bio isti, odredjene komponente su promenjene i motor je totalno drugacije remapiran.

To jeste, ali znaci da postaje ovca za sisanje, jer placa 50% skuplje istu stvar, samo malo inovativniju. Ako motor ima istu snagu, a znatno vecu tezinu, bice tromiji ili sporiji svakako, a remapiranjem mu mogu samo promeniti opseg obrtaja u kojima ce biti tromiji/sporiji, ako me razumes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Eh, gej lobi :) Apple i Tesla su ti čist primer kako to funkcioniše.

 

Ja bih za taj novac kupio novu FIAT Pandu i polovan Versys 1000, jer sam siromašan pa moram da uklapam. Neko ko izvadi 15000 eur. za rekreativno vozilo, Niken, Polaris, gliser, veruj da taj kompromise ne pravi i da taj novac zaradi vrlo vrlo brzo i verovatno mu žena i ćerka godišnje toliko potroše u šopingu.

 

Nego ajd da hvatam kolotečinu, ne bih ga ni ja kupio jer posle ne bih mogao da živim jer bi na svakoj vožnji svi hteli da se slikaju, da sednu, maste mi prekidače i da im objašnjavam sto puta istu stvar i što se ne naginjem ovoliko ili onoliko i što ga ne vozim po plafonu jer ima tri gume :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 7 sati, GuMi5 je napisao:

Punisa ja bih nešto prvo probao, a onda ako sam nezadovoljan kudio... čisto razmišljanje... 

 

Mislim shvati me kako želiš ali ta priča sa kao ja ne volim ovo ili ono ili kvazi mišljenja na osnovu predrasuda su u najmanju ruku bezveze ako nemaš pojma o čemu pričaš... :neznam:

Upravu si Gumi ali ja iznosim misljenje o tom konceptu. To je kao sto sam pricao pre 7-8god da Je touch screen telefon sranje u odnosu na tastaturu. Evo imam ga  kao i svi i sada mislim da je sranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
2 minutes ago, punisa 16 said:

Upravu si Gumi ali ja iznosim misljenje o tom konceptu. To je kao sto sam pricao pre 7-8god da Je touch screen telefon sranje u odnosu na tastaturu. Evo imam ga  kao i svi i sada mislim da je sranje.

I ja isto mislim da je najvece sranje od kada postoje telefoni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Sad bas odgledah par najnovijih testova Nikena na youtubetu.

Sutra cu da odem kod Yamahe da vidim kad moze da se proba i da li mogu da se uglavim. Problem je sto mi je taj diler u sred grada, a bez probe po putu me ne zanima (cuo sad da taj diler ti ne daje vise od 30 minuta, a to ti nije dovoljno ni da izadjes iz grada, a kamoli da se vratis - njesra).

Sto se tice upravljivosti, ipak izgleda da nije kamion, kao sto i ja sam imao utisak kada sam seo na njega i pomerao korman levo desno.

Evo jedan od ovih sto su probali kaze (inace ima tracer-a) da je sa Nikenom brzi na delu puta kojim ide standardno nego sa svojim tracerom. Odmah se oseca sigurnije u krivinama (mozda je seka persa sa svojim tracerom :))

 

Ovaj drugi malo divlja i isto kaze da nema utisak da vozi na tri tocka i prijatno je iznenadjen upravljivoscu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja