Jump to content

Moto Zajednica

2018 Yamaha NIKEN

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kopka me samo jedna stvar..kad bih uzimao novi motor na 2 točka, šta bi bio argument da se odlučim za 3 točka i da uzmem ovaj Niken?

Ne vidim neke prednosti ove Niken u odnosu na 2 točka. Možda je do moje neupucenosti u materiju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Verovatno se vozi sa B kategorijom, pa je svrsishodan onima koji bi da oste cari "vetra u kosi" bez da moraju da polazu za motor. To je vec isproban recept sa Piagio MP3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@Savan Napisah gore zbog čega bi bio interesantan. To je moje mišljenje bez da sam probao motor. Kad probam možda ću da promenim mišljenje.

 

@doktor Ne nije kao MP3. Moraš da imaš A kategoriju. Medjuosovinsko rastojanje je nedovoljno da bi bio u kategoriji tricikla i B kategorije. Po svim testovima , koji su izašli se ipak ponaša kao motor, a ne skuter sa 3 točka i mora da se zna da se vozi motor, a ne hop iz auta na Niken. Inače moraš da spustiš nogu kad staneš i na ćopavu kad parkiraš, ne može da sam stoji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nelogično mi da moram da jurim lošiji put ili kišu da bi izvukao prednost.
Mislim da nijedan malčice iskusniji bajker se ne boji kiše u toj meri da traži alternativno prevozno sredstvo samo zbog toga.

Sigurno je stabilniji ali ne verujem da mu je to jedini adut.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@Savan Pa naravno da neces da juris losiji put :). Nije da se iskusni bajkeri plase kise, ali bogami tesko da mogu da voze svoj bajk na serpentinama po kisi, kao sto mozes Niken, bez da b***a zvace gace.

Pre svega argument jeste veca sigurnost na tri tocka i na suvom, kao i na vlaznom, uz dodatni bonus da se ponasa kao svaki normalan motor, ako je verovati ovim testovima.

Sto se tice mogucih kupaca, ima dosta onih koje poznajem i dolaze na posao svaki dan 30-40 km leti motorom, a kad je lose i skoro celu kasnu jesen i zimu sa MP3. Za neke od njih bi ovo bilo interesantno umesto velikog skutera. Generalno, za svakog ko hoce vise sigurnosti/stabilnosti na tri tocka u svim uslovima, a da ima isti/priblizan feeling kao na dva tocka i moze da plati, je ovo nesto sto ce biti razmotreno kao opcija, plus nesigurniji vozaci i stariji. Kako celo drustvo pre svega ceni "sigurnost" ne vidim da ce lose proci.

Sto se tice mene, ne vidim za sad potrebu, ali cu sa zadovoljstvom da ga probam, da vidim na sta to lici.  Ko zna sta cu misliti posle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sad bas pogledah na yamahinom sajtu. Već su ga stavili i košta 17,5. Ne piše šta je sve moguće dodati na njega. I zaista samo se pominje povećan grip u raznim uslovima a da pri ostalim aspektima i dalje ostaje osecaj da voziš motor.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Siguran sam da su u Yamahi svesni da su motoristi dosta konzervativna tržišna kategorija koja teško prihvata ovakve novotarije i da shodno tome i ne očekuju neki veliki tržišni uspeh Nikena, barem u prvih par godina. A posle će se pokazati da li je Niken bio promašaj ili možda i nije. U svakom slučaju koncepcija deluje dosta zanimljivo, čak i ako ne doživi neki uspeh na tržištu.

 

@Savan

Ta cena od 17,5 je kod vas u Holandiji, a u Italiji, Nemačkoj, Francuskoj je koji evro ispod 15 hiljada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Nisam siguran da li je neko vec objavio, pa ako je molim moderatora da obrise post. Zanimljiv izvjestaj sa testa Niken-a u Sloveniji.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Kada čujem slovo R u riječi motocikl odma' bih streljao onog ko je istu izgovorio, makar bio moj rođeni otac!

Trebalo bi, da kao jedan uvaženi bajker u Srpskoj, bude pismeniji i promišljeniji pri davanju izjava.
Da ne spominjem dalje... nisam ni pregledao, odmah sam prekinuo posle motoRcikla.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Posedovao bi ga da nisu otisli toliko visoko sa cenom.. Milsim da je 15k evra mnogo za ovo, al opet uvek ima neko ko ce da da pare.. :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
On 3.10.2018. at 22:01, GuMi5 je napisao:

Kada čujem slovo R u riječi motocikl odma' bih streljao onog ko je istu izgovorio, makar bio moj rođeni otac!

Trebalo bi, da kao jedan uvaženi bajker u Srpskoj, bude pismeniji i promišljeniji pri davanju izjava.
Da ne spominjem dalje... nisam ni pregledao, odmah sam prekinuo posle motoRcikla.

A jbg bas si osjetljiv. Fokus je na Niken-u. A i trema pred kamerama radi svoje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Evo prvih amaterskih fotki Nikena. Prolazim bajsom i vidim parkiran ispred Jamahine radnje. Odmah skocih sas pacikle, udjem pitam jel' moz se proba i kad. Prodavac kaze da je ovaj primerak za novinare, za probu, a da ce regularni motori im doci do kraja Novembra za obicnu raju. Pih, steta, ali rekoh daj bar da ga uslikam i sa sednem na motor, da vidim kakav je osecaj.

 

Onako uzivo, kad ga pogledas spreda izgleda impozantno, ali sa strane kao i svaki drugi motor.

 

Sediste je bas nisko, i to me je bas iznenadilo. Svi motori koje vozim imaju dosta vise sediste i nekako sam se navikao, mada ce ovaj da obraduje patuljke kao ja (170cm). 

 

Sama pozicija kad sednes je kao na bilo kom roadsteru, uspravna i za minut dva sedenja meni vrlo udobna. Prednji kraj deluje daleko, ali ovi sto voze GS-a ili Stroma, to je vise manje ista stvar. 

 

Medjutim  najvise sto mi je bilo vauu je korman. Covece, hidrauliku su odradili izgleda vrhunski.

 

Skinuo sam ga sa copave, da vidim kako ga osecam u mestu i pravo receno skoro samo sa dva prsta sam vrteo korman levo, desno. Neverovatno kako je lagan, kao na obicnom motoru.

 

Sve u svemu ovo je deal breaker u svetu motora i donosi nesto novo.

 

Digao sam ruke od voznje po putu, ali cu da napravim izuzetak i probati da se docepam vremena da ga probam (ako stignem na red).

 

Cisto da vidim dal' cu da derem slajder sas njega ili ne.

 

IMG-20181019-123159.jpgIMG-20181019-123040.jpgIMG-20181019-123136.jpgIMG-20181019-123058.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mozda lep, zanimljiv na oko, u praksi po nasim putevima.....biće sranje teško.
Osim ako nema neko ludački dobro vešanje.
Svaka rupa ili neravnina na koju jedan točak naidje od prednja dva, dovešće do neugodnog osećaja u voznji, cimne na kratko korman.
E sad, to je samo moje mišljenje sto ne znači al može biti da je tako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja