Jump to content

Moto Zajednica

2018 Yamaha NIKEN

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Evo , ja ga nebi nikad kupio , ali mi se svida da rade na novim idejama , to podrzavam ...

 

Bilo bi sigurno interesantno provozati ga ...

 

I ne , ja nisam pravi motorista ;) , odbijam  ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2723 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja sam za konvekcionalni motocikl. Kao sto ne volim ABS a stojim iza toga da je najbitni faktor aktivne bezbednosti. Abs i Esp cesto odmazu NATPROSECNOM vozacu, ali je vise prosecnih. A njima ABS cesto spasi glavu.

Tako je i sa ovim! Imas motocikl kome je povecana bezbednost jer je upravljivost sigurnija i kocenje izvesnije. I eto kombinacije da covek koji voli motocikl a pomalo ga se boji, u garazu pored MP3 (koji se prodaje kao nenormalan) parkira i ovako nesto! 

Nisu izgubljene prednosti motocikla (velicina na prvom mestu) a sigurno je pocetniku lakse i bezbednije sa ovim da se voza. 

Ne bih ga kupio ali bih jako voleo da ga probam (cak i MP3) da vidim gde su mu granice i sta se desi kad ih predjes.

I iskreno mi nisu ni ruzni, samo nekako... ekstravagantni. Da ih vidjamo par godina po ulicama, navikli bismo se na njih. A cini mi se da ce ih biti, mada verovatno u SRB po najmanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2723 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ovo je jako subjektivno... moj deda je 1942 rodjen. Od kad je u penziji prelazi oko 30.000 km u turi preko leta. Obilazi covek svet kamperom. Kupio je kamper sa njjacim motorom na trzistu. Vozi BMW X3 M. Sin mu je rekao da je mator za AMG C42 i ne prilici mu. Poslovan covek od preko 70, tek otisao u penziju, treba mu nesto mirnije. Poslusao ga je. A i bio je  merc malo do brabusa pa je imamo 440 KS. Pre par godina je prestao da vozi motor jer mu supruga (razveo se od moje babe odavno, ima zenu i decu u Svedskoj) ima svega 161 cm pa joj je njen Virago postao tezak. Ona vozila 535 a on 1200, obisli Evropu. Imali blizu 70.

Ovo je za prvi deo posta.

A to sto ne smes na 2 tocka ne znaci da si pizda. Koliko je tema samo na ovom forumu gde se ljudi svadjaju sa roditeljima jer im ovi brane 2 tocka i prete samoubistvom ako sednu. A oni svoju ljudi vec. Evo prelaznog resenja...

Da se razumemo, nisam ni malo mislio da te prozovem samo sam izneo argumente zbog kojih mislim da ti je misljenje subjektivno (ne znaci da je pogresno).

Ni meni nije jasno da neko ne sme da kupi motor od svojih para jer zazire od matoraca. Ja sa 15 otisao na more Simsonom od 50ccm, ali su mi roditelji bili tolerantni a ja nisam kocako poverenje, pa nisam imao taj problem. Kompromis: vozis do BG pa na voz da te na sasije neko na ibarskoj jer si spor! Moze? Prodato!

Tako je i za ovaj.... motovisetockas... kako god. 

Cist komprosmis izmedju motocikla i motocikla koji odgovara nekom ko npr nema dobru funkciju jedne noge zbog udesa na 2 tocka i ovo mu je savrseno resenje, sto je psihicki sigurniji em zbog dodatne stabilnosti (primer).

Ne treba ici u krajnosti. Ja sam otisao u drugu stranu jer verujem kao sto napisah, ovo....cudo ima klijentelu. Da je nema ne bi se oni kurcili promocijama i Rossijem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ne znam baš dobro engleski ali izgleda je Yamaha kupila firmu Brudeli, koja je ranije razvila tehnologiju trotočkaša malo drugačijeg koncepta od Nikena. Evo link:

 

https://www.motorcyclenews.com/news/2018/january/yamaha-commit-three-wheeled-motorbikes/

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Meni deluje totalno zanimljivo za probati , verovatno ima svoje cari ... Malo drugacije od svega sto smo navikli ali verujem da cemo se brzo navici i na to kao i na mp3 .Verujem da pruza neki svoj jedinstveni ugodjaj koji sad ne mozemo da osetimo .  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jedva čekam da vidim prvi wheelie sa tom mašinom. :)

A živo me zanima da li će neko uspeti u krivini toliko da ga obori da se oslobodi onaj drugi točak sa asfalta.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

 

Evo i Moto revija odradila test voznju pad da se cuje i njihovo misljenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Kada su se pre tri godine pojavile prve slike ovog tada još uvek samo koncepta, meni je izgledao kao derivat Tracera i zato sam temu otvorio u Touring podforumu. A to je čini mi se potvrdio i novinar Motorevije u onom klipu. Uostalom ja bih sa Nikenom putovao čak i ako se utvrdi da nije derivat Tracera. Znači ipak touring. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja