Jump to content

Moto Zajednica

2018 Yamaha NIKEN

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Smatram da treba biti otvoren prema novim stvarima..veliki je to rizik i trosak da se napravi cela nova linija a bi se izbacio ovako neki model a da nije do jaja u voznji.. i sami su oni svesni skepticizma te su nekoliko puta ponovili na konferenciji svim novinarima da prvo probaju spravu..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Rekapitualcija do sada:

1. Nije "trajk", nije "tricikl" - ovo je Motocikl! Tačnije LMW (Leaning Multi Wheeler - Naginjući Višetočkaš™). Trajk i tricikl ne mogu da se naginju pod uglom u krivinama, ovaj može (do 45 stepeni). Na snimku i čiča Eric de Seynes (Yamahin šef za evropu) potvrđuje da je ovo motocikl (sa trećim točkom).

2. Širina mu je prosečna - ništa širi ni uži od današnjeg prosečnog modernog motocikla (tracer 900)

3. Težina mu je prosečna - ništa teži ni lakši od današnjeg prosečnog modernog motickla (tracer 900)

4. Potrebna je A kategorija za vožnju

5. I Rossiju se sviđa, evo ko ne veruje da gleda:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Pa znaš kako, ko voli motore - voli sve motore. Ko voli žene - voli sve žene. Možda nije njegov favorit ali će definitvno da se na njemu dobro zeza. Kad može da se zajebava sa društvom na skuterčićima i na krosericama ne verujem da će ovo da mu bude problem. Jesi vido' kako mu sijaju oči kad ga gleda :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 1 sat, markonitogen je napisao:

Pa znaš kako, ko voli motore - voli sve motore. Ko voli žene - voli sve žene. Možda nije njegov favorit ali će definitvno da se na njemu dobro zeza. Kad može da se zajebava sa društvom na skuterčićima i na krosericama ne verujem da će ovo da mu bude problem. Jesi vido' kako mu sijaju oči kad ga gleda :)

A da li ti voliš i mnogo debele žene, ekstremno mršave, bubuljičave, ekstemno ružne (kao ovo čudo), tAtovirane (ako nisi Bocca:lol:), pirgave (ako nisi Astral)? :lol: I da ne nabrajam. Za ovu lovu, koliko je Doktor dobio i ja bih pokazivao oduševljenje (misleći na konto u banci. :jee: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Sigurno da ovo ima svoje kvalitete, kao i svaka yamaha, ali konkretno ovom modelu fali estetika.

Džaba njoj što je dobra u duši kada ima više kila nego ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 19 minuta, markonitogen je napisao:

Govno!? A ono što Ti i Ja i Šumadinac vozimo nisu govna? Šporeti stari 20 godina. Nemojte ljudi...:cackanje:

Biraj vreme i mesto :vitez::jee:

Ti mog zelenka da nazoveš šporetom? :rat1::P

Ne bih ga dao za 1000 ovih sokoćala. 

Odvezao me gde sam pošao i vratio me bez ikakvih problema. :yamaha:

Dok se kotrlja - ne menjam.

Jedino možda za BMW, ili novu Afriku :lol: Još nisam odlučio :lol3:

Ovo gornje sokoćalo je ekstremno ružno. I da ga dobijem na lutriji, odmah bi ga prodao. Ili menjao za CBF 1000, eventualno. 

Ovo nit je motor, nit' trokolica, nit auto. Ni ono samo ne zna šta je.  :na_glavi:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Pričajte vi šta hoćete ali ovakvi motori će preplaviti tržište, evo stiže i Triumph. 

Šalim se naravno, ovo se neko nevešto igrao sa fotošopom. Ali ako NIKEN bude imao prođu na tržištu, svakako se ni ostali proizvođači neće snebivati da štrpnu deo tog tržišnog kolača.

FB_IMG_1510492704484.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 22 minuta, mitri je napisao:

svakako se ni ostali proizvođači neće snebivati da štrpnu deo tog tržišnog kolača

Naravno da nece,sve se danas svodi da se uzmu pare kroz servisiranje i odrzavanje,pa imamo gume x2 ,semeringe x2,kojekakve delove cudnog vesanja ... a ciljna grupa "oni sa lovom bez hrabrosti da voze motor mogu postati bajkeri"

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 49 minuta, markonitogen je napisao:

 

:cirka1:kod Migeta na pivare :takoje:

Mige prop'o. Ili Poštar u Dragobraći, ili Biblioteka ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@bdada Mislim da si ubo u sred srede. Slican komentar sam procitao i na jednom francuskom sajtu, tipa, da li vi stvarno mislite da je obican "pravi" motorista ciljna grupa proizvodjaca (koji kupi motor i pola odrzavanja odradi sam ili se pojavi kod prodavca da naruci par delova u periodu od 2-3 godine) ili pak onaj koji ima love da kupi motor, kacigu i odelo u istoj radnji i jos pride skuter za maloletnog sina, jer je prodavac super covek. :) 

Ali u svakom slucaju, koliko god se nekom svidjalo ili ne, ovo je promena paradigme, kao MP3 svojevremeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 20 sati, Alekre je napisao:

Meni se svidja, da imam pare u ponedeljak bih otisao u Plattner da platim unapred :D

 

 

Dali bi otvarao novi motoblog ili promenio naziv postojecem? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

A sta je pravi motorista?

Da je para svi bi kupili ovo, Can Am Spydera, Caterham, Ariel, S500, motornog zmaja... Kakve veze ima, bitno je da pruza uzbudjenje, ja bih prvi voleo Nikenom da se vozim na BJB voznji, da odem na more, itd... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Istina, to je uvek diskutabilno, sta je pravi motorista.

Uglavnom se smatra medju Francuzima da su pravi motoristi oni koji nisu "bumbari" koji sebi mogu da priuste svaku igracku koju pozele, a jedini cilj im je da imaju najnovije i skupo, da bi pokazali kako imaju para i kako su uspesni, dok s druge strane vozacke vestine su im nikakve. Mozda je sablon, ali je tako, bar u krugovima u kojima se krecem. 

Izjava da bi svi kupili da imaju para ne odgovara stavrnosti. Mozda iz srpske perspektive preovladjujuceg siromastva, ali drugde ne. To ti pricam, jer sam u sredini gde puno ljudi mogu da si priuste takvog, ali ga ne kupuju. Motori se kupuju iz raznoraznih razloga i imati para da kupis nesto nije primarni razlog da bi ga kupio, sem za poneke "bumbare" da se pokazu. ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja