Jump to content

Moto Zajednica

2018 Yamaha NIKEN

Recommended Posts

  • Јахач змајева, 1537 postova

A evo ga i konkurent q q kako ovo izgleda samo me interesuje da li je moguće da će se ovako nešto pojaviti na putu ??? :zbunjen:

 

Ne samo da se pojavljuju trotočkaši, počeli su da se proizvode i četverotočkaši...

 

Baš na sajmu za vikend se nisam mogao načuditi... Moćni jesu, sigurni jesu... ali bojim se da bi mi to oduzelo radost vožnje motora...

 

 

post-24716-0-87721800-1456323129.jpg

post-24716-0-99561600-1456323133.jpg

post-24716-0-29342400-1456323134.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Konstruktori neumorno rade na novim tehnologijama, a na drumovima ćemo videti neke od tih koncepata ako menadžment proceni da za njih postoji tržište.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Budalastina....al uvek ce biti tj. sve je više fensi bajkera koji ce ovo jedva docekati.... i nije vazno sto ce na plus 40 stajati u koloni jer ne mogu nigde da se privuku sa ovom nakazom, bitno je da se ima nesto "cool" ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Postoji dosta zemalja u kojima je zakonom predviđena izuzetno visoka kazna za one koji rade "lane splitting" ili po narodnom jeziku koji se "provlače" između kolona.

Recimo ja sam prije neki dan platio kaznu, svoju prvu, za to tako da ako je to jedini argument protiv, onda argumenata u stvari za neke ljude i nema...

Niko ne može da ospori da su 4 točka sigurnija od 2 a ako osjećaj nije automobilski već bajkerski, ja bih sutra na račun sigurnosti svoje žene ili djeteta koje je sa mnom na tome čudu prvi i kupio isto. 

Porodica i sigurnost prvo... onda 5 praznih mjesta pa neopravdane želje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Subjektivno...

Realno... ako se bude ponašao kao normalan motor a pri tome imao dva točka više što automatski povlači povećanu sigurnost ja sam prvi koji će da zakaže test vožnju i da mu šansu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

E ljudi...dok sam bio u belome svetu i mnogo ozbiljnije pratio sve sto je vezano za dva tocka, shvatio sam da dvotockasi i nemaju bas puno ljubitelja i postovalaca u visokim sferama odlucivanja. Evo ga jos jedan dokaz za to. Da sad mnogo ne strikam rolku, postohi i jedna prilicno konkretna inicijativa da se dvotockasi lagano izgube iz saobracaja...jer su po misljenju "strucnjaka" samo i iskljucivo izvor problema a ne resenja. Broj udesa i njihova tezina idu u prilog svoj toj prici. Kolicina elektronike koja se sve vise ugradjuje na dva tocka isto je ilustracija u tom svetlu. Vec smo blizu maksimuma, koliko bi jedan motocikl (sa dva tocka) mogao da se obezbedi da sto redje ucestvuje u problematicnim situacijama. Znaci ide se na "idiot proof" varijantu, a propisi o zagadjenju celoj prici ce vrlo brzo da dodaju ozbiljno limitirajuce elemente za koje nece fizicki biti mesta na dva tocka. Auto industrija je vec obrnula tokove. Veliki, ajde ne bas veliki...nego veci motori ce vrlo brzo na montazne trake, jer im treba vise vazduha.

Ukratko, prica je ozbiljna...i gadna, po vise osnova. Obicni smrtnici su tu da filozofiraju, prate i na kraju plate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

U vezi zagađenja vazduha, rešenje je u električnim motociklima, koji se uveliko razvijavu i proizvode. Samo da se postave električni punjači i ostalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Naravno da je buducnost elektricna, sto se tice pogona. Ali i u tom scenariju dva tocka ostaju sa istom problematikom svoje (ne)stabilnosti i drugim detaljima koji, istini za volju, moraju da se priznaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

duplo veci kontakt sa podlogom na prednjem kraju, duplo veca povrsina prilikom kocenja.. Ja mislim da ovo ima izuzetno svetlu buducnost..ciljaju odlicnu kategoriju kupaca, oni koji su uvek hteli motor a nismu smeli a takvih je puno a pritom nije skuter kao mp3..ono sto je piaggio uradio sa mp3.. pogotovo ako isto bude mogao da se vozi sa B kategorijem.. spominje se cena oko 12k evra.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Uvek pozdravljam novotarije. Mozda je baš u ovome budućnost, ima sigurno prednosti (kočenje zbog više točkova, stabilnost u mestu, možda još nešto).
Ipak, pre 2 godine sam probao poznanikov mp3 i nikako mi se nije dopao osećaj na njemu, ma plašio sam se da napravim polukružno. Možda je samo stvar navike.
Ipak, sigurno je da će se za manje novce uvek naći bolji dvotočkaš.

Sent from my mobile device using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Fora sa ovim yamahinim modelom u odnosu na mp3 je koliko kapiram da se prednji kraj vozi normalno..isto kao i kod obicnog motora tj uz upotrebu countersteering-a.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Yamaha je ovaj koncept prvi put prikazala pre dve godine. Sada deluje kao gotov proizvod koji bi kao takav mogao biti zvanično predstavljen za neki dan u Milanu. A možda još uvek samo opipavaju puls tržišta. Ako procene da većina na ovo reaguje negativno, kao u ovoj temi, moraće još malo da "kuvaju žabu".  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

nisi razumeo, ona jste zvanicno predstvljena danas na tokyo motor show..samo ce na eicmi biti vise informacija o oagrgatu, ceni i ostalim specifikacijama..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Verovatno je tako. No ja sam ovo napisao oslanjajući se na članak iz Motopulsa, jer mi engleski nije baš jača strana. A u navedenom članku stoji ovaj pasus, po kome sam zaključio da o Nikenu kao zvanično novom modelu, izveštavaju sa određenom rezervom:

 

''Iako je u Tokyju predstavljen samo kao referentno vozilo (štogod to značilo) iz Yamahe poručuju da će potpune informacije o revolucionarnom modelu NIKEN dati na EICMA sajmu u Milanu. Možda se varamo, no to daje naslutiti kako je NIKEN, zapravo, spreman za serijsku proizvodnju ili je jako blizu toga. U svakom slučaju, NIKEN će jednog dana otvoriti potpuno novu dimenziju u užitku vožnje motocikla. Jedva čekamo!''

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Mozda da se naziv teme promijeni iz ''Yamaha MT-09 Trike'' u ''NIKEN'' sad kad znamo ime modela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Interesantna cinjenica koju sam sad gledao samo je 3cm siri od obicnog tracera, a cak uzi od velike tenere 10cm :) sto ce reci ovo ce biti izuzetno interesantno vozilo :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja