Jump to content

Moto Zajednica

pravna pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd , Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer 800

Pozdrav svima , 

 

novi sam clan , moje ime je Sinisa , vozim Yamaha Fazer 600 poslednje tri godine . 

Naravno da sam veoma zadovoljan i da uzivam do poslednjeg zraka sunca .

 

direktan povod za uclanjenje je problem koji sam imao 4/10/2015 kada sam pao na uglu beogradske i slavije . Prednji tocak mi je upao u udubljenje pored sine koja je skretala udesno , sto je bilo dovoljno da se preturim na levu stranu . Sva sreca bez velikih povreda  i sa manjom  materijalnom stetom .

 

pozvao sam policiju koja je sacinila zapisnik , otisao u osiguravajuce drustvo dunav gde je uradjena procena , sve sa namerom da naplatim stetu od beograd puta . Danas , kada sam podigao zapisnik umalo se  nisam onesvestio : JA SAM KRIV ,CLAN 332, STAV 2,TACKA 7 ......I BICE POKRENUT PREKRSAJNI POSTUPAK PROTIV MENE .......

 

Ima li neko slicno iskustvo ili savet .....

 

pozdrav svima !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Nisi prijatelju prilagodio brzinu ulovima na putu te si izazvao opštu opasnot po sebe I druge I još hočeš da pribviš materijalnu rotivpravnu korist za seb I druge. Znači a si trebao da voziš 40 km/h I verovatno bi video krater.  

Imao sam ja malo vise sreće o tebe, pukao kera,prošao ugruvan,bio u urgentnom,bila milicija.srećom pošto je bio znak "van naselja" nisu hteli da se zezaju oko utvrdjivanje brzine jer je motor proklizao jedno 30-40 metara tako da su prihvatili da sam išao oko 60km/h mada je bilo sigurno 80-90 km/h što bi u naselju bilo kao da sam divljao.

Šta da ti kažem kukaj kod sudije ako ti je prvi put da bude minimum kazna .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Bukvalno si se češao gde te ne svrbi kad si pozvao policiju, kako god da padneš u saobraćaju osim ako nije udes u kome je bilo 2 pa navise ucesnika momentalno ispadaš kriv za neprilagodjenu voznju i izazivanje opasnosti po sebe i druge, isto kao da si proklizao na ledu pao i tužio Beograd put, poznanik jedan je prosle sezone uveče vozio u gradu pre njega prošla cisterna JKP-a i prolila nešto vode koja se zadržala, on prošao preko nje, proklizao i pao, šteta 0 ali se tu našla milicija u blizini videla ga i napravila zapisnik dobio je podebelu cifru da plati ali se žalio par puta i koliko se sećam uspeo je prilično da umanji tu kaznu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sta se desava sa onim da ce po ovom novom ZOBS-u da odredjenu krivicu snose i putari...ili je i dalje po onoj staroj "pas laje, vetar nosi"?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd , Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer 800

Nisi prijatelju prilagodio brzinu ulovima na putu te si izazvao opštu opasnot po sebe I druge I još hočeš da pribviš materijalnu rotivpravnu korist za seb I druge. Znači a si trebao da voziš 40 km/h I verovatno bi video krater.  

Imao sam ja malo vise sreće o tebe, pukao kera,prošao ugruvan,bio u urgentnom,bila milicija.srećom pošto je bio znak "van naselja" nisu hteli da se zezaju oko utvrdjivanje brzine jer je motor proklizao jedno 30-40 metara tako da su prihvatili da sam išao oko 60km/h mada je bilo sigurno 80-90 km/h što bi u naselju bilo kao da sam divljao.

Šta da ti kažem kukaj kod sudije ako ti je prvi put da bude minimum kazna .

Kretao sam se 5km/h , jer sam trebao da se ukljucim u slaviju . Da sam isao brze tu rupu pored sine bih verovatno preskocio bez ikakvih posledica ....jbg .idem kod sudije pa sta bude .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

 

Nisi prijatelju prilagodio brzinu ulovima na putu te si izazvao opštu opasnot po sebe I druge I još hočeš da pribviš materijalnu rotivpravnu korist za seb I druge. Znači a si trebao da voziš 40 km/h I verovatno bi video krater.  

Imao sam ja malo vise sreće o tebe, pukao kera,prošao ugruvan,bio u urgentnom,bila milicija.srećom pošto je bio znak "van naselja" nisu hteli da se zezaju oko utvrdjivanje brzine jer je motor proklizao jedno 30-40 metara tako da su prihvatili da sam išao oko 60km/h mada je bilo sigurno 80-90 km/h što bi u naselju bilo kao da sam divljao.

Šta da ti kažem kukaj kod sudije ako ti je prvi put da bude minimum kazna .

Kretao sam se 5km/h , jer sam trebao da se ukljucim u slaviju . Da sam isao brze tu rupu pored sine bih verovatno preskocio bez ikakvih posledica ....jbg .idem kod sudije pa sta bude .....

 

Pa naravno ali znaš koliko im zabole za tvoju/moju priču 'oče da uzmu pare,?Ajde neka ti je sa srećom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Odgovaraju prekrsajno i pred za puteve ako postoji sumnja da je propust do njih.

 

 

Kako se dokazuje njihova krivica? Na svakom koraku postoji ostecenje koje moze dovesti do nezgode, a ne secam se da sam cuo da je neko putarsko preduzece okrivljeno. Uvek "nisi prilagodio brzinu uslovima puta".

Zapravo, kako se i da li se, barem formalno, utvrdjuje dokle je krivica putarskog preduzeca, a odakle pocinje krivica vozaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd , Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer 800

Pre nekoliko godina sam polomio karter na poklopac sahta oko koga se ulegao asfalt .Postupio sam isto : pozvao policiju , nasao svedoka i uradio procenu stete . Beograd put mi je bez ikakvog prigovora isplatio svu nastalu stetu . Znaci treba se boriti i traziti svoja prava . Placam duplo , za motor i za auto , takse za odrzavanje puteva i smatram da imam pravo po tom osnovu da trazim nadoknadu stete . Ne treba imati milosti prema glupanima u administraciji , treba ih musti istio kao sto i oni muzu nas ! ponekad to izgleda nemoguce , ali ne smemo ni da odustajemo tek tako !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLR 650 2008

Druze,

 

evo kako stoje stvari,...

Da podneses zahtev kod osiguranja obavezno sa sve zapisnikom...ako te odbiju tuzba 

odma kako osiguranja tako i JKP putevi i to solidarno...Lako ces se naplatiti od oba imaju para ;)

inace prekrsajna odgovornost je normalna tu mada se da braniti...rezon drzave je pao, izvrnuo si motor

pa na sudu dokazuj razloge...

 

Inace prekrsajni postupak nije smetnja da trazis naknadu stete od ovih navedenih.

Sama brzina u postupku naknade stete nema veze jer JKP putevi odgovaraju po osnovu

tzv objektivne odgovornosti to jeste bez obzira na krivicu. Laicki objasnjeno: Sta ce rupa na putu?

Ako imas korist od neceg (a to odrzavanje puta gradjanima naplacuju naravno) moras da snosis 

i posledice od odgovornosti sto ga nisi sanirao.

 

Za vise info mogu jedino da te uputim kod drugara advokata da ti eventualno pomogne

po nekoj bajkerskoj ceni,,,

 

Srecno,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Sinovac, ima tu samo jedan mali problemcic...od kog osiguravajuceg drustva da trazi naknadu i po kom osnovu? :) Imamo situaciju da je u nezgodi ucestvovalo samo jedno lice. On ne moze sam sebi biti trece lice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Onako laički razmišljano, put bi trebao da bude ravan i određenih drugih osobina, tipa obeležen i eventualno osvetljen. Po tome (izmedju ostalog) je valjda i zobs zasnovan kad su u pitanju razna pravila zakoni i ograničenja. Ne možeš voziti 120 na putu od kaldrme.

 

Ali dešava se da pregori sijalica kao i da se linija otkači a isto tako i nastane rupa. To bi bilo nešto tipa viša sila i nešto na šta preduzeće za puteve ne može da reaguje instantno tako da je taj deo nesreća u nekoj sivoj zoni.

Ako je konkretno ta rupa od prošle godine i nije ništa uradjeno da se sanira niti da se dodatno obeleži opasnost...po meni je očigledno ko je onda odgovoran za sve posledice te rupe kojoj nije mesto tu.

 

Ali nisam drug sudac niti lojer po zanimanju pa nemoj uzimati ovo gore napisano zdravo za gotovo, nego čisto kao smer za razmišljanje van nekih standardnih 'kolotečina '.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd , Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer 800

Ukoliko poznajete jos nekoga ko je pao na ovom mestu -ulazak iz beogradske na trg Slavija , recite mu da mi se javi . Taksista mi je rekao da motociklisti cestopadaju bas na tom mestu . Ja cu pokusati da ih dobijem na sudu pa ako neko hoce da se pridruzi - neka se javi ,,,,

post-38305-0-26931600-1446393008.jpg

post-38305-0-28045300-1446393175.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja