Jump to content

Moto Zajednica

Blueberry 2GO467 na testu

Recommended Posts

  • Јахач змајева, 1537 postova

Isti proizvod koji su Kinezi brendirali imenom koji je neko htio da plati...

 

Ako ti od fabrike kupuješ 10.000 takvih navigacija i platiš recimo 0.07$ po komadu za brend, napisaće Svaler na njih...

Kineska posla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ljudovi (što bi napisao Bocca), imate li vi problem sa auto-punjačem? Na oba motora sam ugradio upaljač i auto-punjač je radio 10 sec! Reklamirao sam direktno Goranu Jeremiću, koji je maksimalno bio preduzimljiv i poslao mi je novi punjač, koji je isto tako dugo radio! U Baru sam ga popravio i posle 10 sec - ćorak! Proveravao sam napon koji daje regler-idealno! I u autu (posle nove popravke) isto!

Navigaciju punim preko kompa i nikada mi ne pokazuje da je puna baterija!

Inače, sama navigacija radi perfektno, osim baterije, koja radi oko 2 sata! :neznam: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Meni se skoro desilo na modelu 547 slicna situacija, naime do sada sam je koristio na bateriju i stavim je sada prvi put na punjac da konstantno ima napon i da ne radi na bateriju. Posle 1h voznje ispise mi na display-u: Power disconnected. Vidim da ne gori lampica koja pokazuje da je punjac ukljucen vec radi na bateriju. Izvucem mini usb gurnem ponovo ona pocne da puni radi sve normalno posle 20 min opet se diskonektuje... Moracu da kontaktiram ove odakle sam uzeo navi jer def je do ponjaca posto kada je punim preko kompa (usb) sve normalno radi jedino kada je na motoru/kolima nakacena na punjac onda to ispisuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Kod mene je tri puta pregorela konekcija releja (nisam siguran da se tako zove, kružni namotaji žice u centru punjača-ispravljača), sa pločom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Da li bi skodilo ovoj navigaciji ako bi je nakacio na univerzalni punjac USB od 12V za kola koji ima max izlaznu snagu 1200mA? Procitao sam da je izlazna snaga fabrickog 1500mA.... Pa se razmisljam da probam da je nakacim na ovaj univerzalni usb punjac posto na njega mogu lako da povezem mini usb kabl koji ide direkt u navigaciju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Da, zaboravio sam to da napisem da je izlazna snaga 5V 1200mA posto je u pitanju univerzalni USB punjac.... Znaci svakako joj nece skoditi da probam jedino sto postoji mogucnost da se baterija nece puniti? Tj mozda se malo i isprazni ako sam razumeo dobro? 

Ovo mi je backup varijanta jer ako mi daju novi punjac za kola ponovo i on ne radi kapiram da su svi generalno lose napravljeni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Jeste sigurno 5V jer je punjac od brendiranog proizvodjaca nije onaj kinez sa alija... telefon vise puta punio nikakav problem ;)

Ali sad mi je nebitno posto mi je garancija vazila otisao sam do prodavnice i zamenili su mi punjac dobio sam drugi pa cemo videti kolko ce ovaj da traje  :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kod mene je tri puta pregorela konekcija releja (nisam siguran da se tako zove, kružni namotaji žice u centru punjača-ispravljača), sa pločom. 

 

To okruglo je feritna zavojnica i zbog svoje tezine vrlo lako otpadne sa stampe i pokida zice.

 

Otvoris punjac, zalemis tu zavojnicu ponovo i onim vrucim lepkom je fiksiras za stampu. Otad ne crkava punjac :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

A šta ti znače novije mape?

Ja na iGO u telefonu imam 2013.Q4 i nikome ništa...
Obišao skoro svu evropu i nigdje nikakvih problema...
Ponegdje ima kružni tok a na karti raskrsnica, ponegdje se napravio novi put pored starog...

Nikada me uglavnom nije odvela gdje ne treba...

Navigacija je dodatak mozgu bobi, ako tako gledaš a ne naopako ne treba da se sikiraš za kartama...  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја возим Q4 2015 и не размишљам о апдејту још. Изашле су новије сигурно, само не знам да се много тога новог направило/изградило. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

bilo je primedbi u odnosu na navteq ali racunam i ja da su jos dovoljno sveze... ipak, ako je neko ubacivao update neka prenese utiske, update ne sluzi samo za novoizgradjeno, peglaju se bagovi, petlje, kucni brojevi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

A šta ti znače novije mape?

 

Ja na iGO u telefonu imam 2013.Q4 i nikome ništa...

Obišao skoro svu evropu i nigdje nikakvih problema...

Ponegdje ima kružni tok a na karti raskrsnica, ponegdje se napravio novi put pored starog...

 

Nikada me uglavnom nije odvela gdje ne treba...

 

Navigacija je dodatak mozgu bobi, ako tako gledaš a ne naopako ne treba da se sikiraš za kartama...  :takoje:

Cesto kod starih nema opcija broja za neke ulice a na novijim se ubacuju brojevi na adrese... Znacajno je za vece gradove

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

P.S. je li iko sa Blueberry imao ovaj slučaj?

ffgy1.jpg

 

Prije koje veče u Austriji u nekoj selendri stali 15 minuta da iskuliramo, ja kontakt iskoči ovo... stiskanjem OK je sve funkcionisalo kako treba ali eto, samo se pitam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Nisam tako razmišljao, na turi koju sam nam bio spremio i koja je bila 380 kilometara ima čudo Božije svega i svačega a kod mene sve upaljeno...


Sada mi je jasno gdje je problem... 

Hvala na objašnjenju...  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

kod mene su u bluberi ubacene tomtom mape iz decembra 2015, ako sam dobro video... da li su izalse novije, da li je neko mozda "cackao" oko toga :) ...

 

Ja sam skoro instalirao najnovije mape 2016. Sve radi odlicno sto se tice bg-a ubacena su sva nova naselja kao Stepa itd. Vozio sam se dosta i po Srbiji sve je funkcionisalo odlicno, nemam zamerki. Inace to su sada sve HERE mape jer je Here kupio navteq i spojio sa svojim kartama tako da su to sada najbolje mape koje postoje sto se tice evrope. Kolko sam cuo za USA su bolje TomTom mape...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

 

kod mene su u bluberi ubacene tomtom mape iz decembra 2015, ako sam dobro video... da li su izalse novije, da li je neko mozda "cackao" oko toga :) ...

 

Ja sam skoro instalirao najnovije mape 2016. Sve radi odlicno sto se tice bg-a ubacena su sva nova naselja kao Stepa itd. Vozio sam se dosta i po Srbiji sve je funkcionisalo odlicno, nemam zamerki. Inace to su sada sve HERE mape jer je Here kupio navteq i spojio sa svojim kartama tako da su to sada najbolje mape koje postoje sto se tice evrope. Kolko sam cuo za USA su bolje TomTom mape...

 

 

 

 

znam za merdzovanje navteka pa sam zato i postavio pitanje za nesto novije jer gotovo uvek koristim here a ne teleatlas, pokazao se daleko bolji za gradsku navigaciju na raznim kontinentima... ovih dana krecem za tajland na planiranu moto turu preko sarasin mosta do phang na i videcemo kako se bluberi ponasa, ali po aziji, u samo godinu dana, ume da te saceka "iznenadjenje" sa starim mapama : ) ...

 

u svakom slucaju @Funky, hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Srecan put onda nadam se da ce sluziti kako treba!  ;)

 

Za Srbiju i EU su ove mape ja mislim sasvim dovoljne tako da svaka preporuka ide za update na 2016 q2 mape  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja