Jump to content

Moto Zajednica

Blueberry 2GO467 na testu

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

 

Kod mene je tri puta pregorela konekcija releja (nisam siguran da se tako zove, kružni namotaji žice u centru punjača-ispravljača), sa pločom. 

 

To okruglo je feritna zavojnica i zbog svoje tezine vrlo lako otpadne sa stampe i pokida zice.

 

Otvoris punjac, zalemis tu zavojnicu ponovo i onim vrucim lepkom je fiksiras za stampu. Otad ne crkava punjac :)

 

Čika Rajko, svaka ti se dala! :) Fercera bez greške :care: :care: :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Konačno je i poslednja ovogodišnja tura odvezena i navigacija je pritom bila izložena svemu ružnom čemu je mogla biti izložena... Kiša, vjetar, 5 stepeni...

 

Po brdima zapadne Austrije Blueberry je kisnuo 4 sata zajedno sa mnom i svima ostalima i trpio konstantnu temperaturu ne višu od 7 stepeni (na momente na brdima je pokazivalo 0 (da, nula)).

 

Osim što je kisnula i radila posao kojem je namjenjena, uspio sam da je ispustim iz ruke u zezanju sa kolegom i da pritom padne drugom kolegi pod nogu pa sada znamo da provjereno trpi pritisak od 90 kila na kompletnoj površini zadnje strane...

 

Sve u svemu, nakon nekoliko vožnji sada se prvi put imala priliku pokazati po kiši... ja zadovoljan.

 

Da napomenem da je nikada nisam čačkao dok vozim, rukavicom ili dok je mokra... ja napravim rutu, ubacim u GPS učitam i gas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Navigacija fabrički ima foliju koja je dobro zalepljena i jedva se primećuje..

Ja sam moju odlepio da vidim dal su ogrebotine samo na njoj kad sam preuzeo uređaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ako je mat ekran (ne mogu da se setim iskreno), probaj obicnom gumicom za grafitnu olovku

 

Probaću sa gumicom mada sumnjam da može tako.

 

Navigacija fabrički ima foliju koja je dobro zalepljena i jedva se primećuje..

Ja sam moju odlepio da vidim dal su ogrebotine samo na njoj kad sam preuzeo uređaj.

 

Ja na mojoj nisam imao tu foliju čini mi se,ne mogu sad da se setim.Probaću da rešim te ogrebotine pa da stavim foliju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Folija je kod mene bila zalepljena u mikron, ne vidi se da je tu dok ne probas malo noktom da odlepiš sa ćoška.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Folija je kod mene bila zalepljena u mikron, ne vidi se da je tu dok ne probas malo noktom da odlepiš sa ćoška.

  :takoje:

Evo sad sam nožem malo zagrebao na ćošku,ima folija preko ekrana,ona je izgrebana.

 

ja sredjivao mat ekrane na laptopovima gumicom 1000 puta

 

 

 

 

:takoje:

Dobra fora,možda nekad zatreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Da li je neko koristio navigaciju sa intercom bluetoth uredjajem? Interesuje me da li moze da se prikljuci na Nolan N-com uredjaj.

Unapred zahvalan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Hvala puno na brzom odgovoru. U ovom slucaju vec mi je postala neinteresantna navigacija.

 

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Sacekaj ipak da se javi neko iskusniji, mozda je ne radim nesto kako treba, nisam bas strucnjak za te stvari samo sam pokusao da je povezem isto kao i sa telefonom ali nije mi uspelo. Mozda neko zna neku foru ima ovde strucnih ljudi nego su se uspavali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Danas reko da zovnem servis, 10 dana kasnije, da vidim kako idu radovi.

Javi mi se lik, blablabla kaže ti on meni, tek je navigacija na putu.


Ammmmm, rekooooooo, kakvom putu?

Pa na putu prema servisu koji je u Srbiji.
Pa reko kada će to da bude gotovo?
Kaže lik pojma nemam, ko bi to mogao da zna?!
Pa reko ljudino rekao si da to traje maksimalno 15 dana.
Pa da 15 dana na servisu a gdje je slanje tamo i nazad.

E onda mi je pukao film i nadrobio sam mu se svega i svačega! !$%)(/#!&$)(&$)(/!&$

 

Prodajem Blueberry, kupim Garmin sa garancijom pod nosom. Crkne, nazovem i oni dođu kod mene kući da ga uzmu... Doviđenja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Danas reko da zovnem servis, 10 dana kasnije, da vidim kako idu radovi.

 

Javi mi se lik, blablabla kaže ti on meni, tek je navigacija na putu.

 

 

Ammmmm, rekooooooo, kakvom putu?

Pa na putu prema servisu koji je u Srbiji.

Pa reko kada će to da bude gotovo?

Kaže lik pojma nemam, ko bi to mogao da zna?!

Pa reko ljudino rekao si da to traje maksimalno 15 dana.

Pa da 15 dana na servisu a gdje je slanje tamo i nazad.

 

E onda mi je pukao film i nadrobio sam mu se svega i svačega! !$%)(/#!&$)(&$)(/!&$

 

Prodajem Blueberry, kupim Garmin sa garancijom pod nosom. Crkne, nazovem i oni dođu kod mene kući da ga uzmu... Doviđenja!

 

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

I? Čemu tolika reakcija, lepo ti je serviser napisao da je tvoj uređaj servisiran za jedan dan što je vrlo korektno i profesionalno ;) Često puta se neki problem ne pojavljuje pri svakom uključenju ali ljudi su zamenili ekran po tvom zahtevu.

 

Najlakše je odokativno "ošajdariti", u ovom slučaju servis nema nikakve krivice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Moja reakcija je isključivo rezultat neprofesionalnosti firme koja distribuiše uređaje u Republiku Srpsku i FBiH... 


A kao što rekoh, smješno mi je... možda problem nije u LCD-u... koliko znam osvjetljenje nije integrisano U sam LCD a moj problem je bio isključivo u tome da je ekran svjetlucao, tj. svjetlo je malo radilo a malo nije... 

Zamisli, dobri čika Rajko, doveze čovjek motor i kaže ne radi mu svjetlo, nekada se izgubi nekada radi, ti mu promjeniš alternator i obrazložiš time da kod tebe sijalica nije svjetlucala ali eto, promjenismo ti alternator. :D 


Nemojte da me drndate bezveze, ne vjerujem da ne vidite u kojem smjeru pišem.



P.S. ja nisam postavljao dijagnoze ni tražio novi LCD... ja sam samo poslao neispravan uređaj nazad... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Moramo malo da te maltretiramo zato što je pomenuti serviser član Foruma i izuzetno dobar i pošten čovek ;) tako da bude li još neko zucnuo protiv njega nagrabusio je  :tras2:   :P

 

A dva moja drugara sa Foruma i komšije imaju baš ovaj uređaj, kisnuo je, padao je u blato...i rade bez greške i dalje.

 

Ipak je to malo bolji Kinez i dešavaju se greške ali zato je tu garancija da sve ispegla :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Jel' to ovaj gore iznad, Mađar iz Novog Sada?  :lol: 

Šalim se ja... mene generalno ne zanima šta su oni uređaju uradili i siguran sam da su uradili kako su najbolje znali... ali, opet kao što rekoh...
Nije li čudan pristup??? Ne znam je li to ali to smo zamjenili... Ne tražim grešku, postavljam pitanje... Da ja znam da popravim ne bih ga slao na servis...   :stabre: 


U svakom slučaju, vidjećemo šta se tu dešava nakon što uređaj stigne opet do mene...
 

Nisam plaćen ni da promovišem ni da kudim, niti imam razloga...
Onako kako bude, ja mogu samo da izložim svoj subjektivni doživljaj...  :neznam: 


P.S. subjektivno, distributivni dio firme u Republici Srpskoj je PROPAST, neuslužni, netačni, ne raspolažu informacijama i samim time dezinformišu mušterije... i td. i td.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ako je sve u komadu to mjenja situaciju...

Nekada davno sam rastavljao neki kineski GPS pa je svjetlo bilo integrisano na samu ploču dok je ekran nalijegao na sve to sa gornje strane pa sam time smatrao da je i kod ove navigacije tako...

 

Ako nije to je onda ok... u tome slučaju nije nasumični servis već konkretna zamjena pokvarenog dijela...

 

P.S. ako se neko našao prozvan ili uvrijeđen to mi nije ni blizu bila namjera... ja samo postavljam pitanja koja me zanimaju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja