Jump to content

Moto Zajednica

Savet ili iskustvo oko uvoza motora sa blokadom na 35kw

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Pozdrav! Polazem za A2 uskoro, i planiram da kupim neki drugi motor. Sa A2 smem da vozim samo do 35kw, pa me interesuju sportaci od 600cc koji imaju blokadu na 35kw. Zanima me kako se oni tretiraju prilikom uvoza, na carini? Procitao sam negde na internetu da je neko hteo da uveze motor sa 80kw, ali sa blokadom na 35kw a na carini su gledali u katalog i upisali snagu tj. kw kao da je motor bez blokade, iako je efektivno imao samo 35kw, od mogucih 80. Da li se snaga gleda prema podacima u stranoj saobracajnoj dozvoli ili prema katalogu za taj motor? Kakve vrste blokada postoje, i kako one uticu na rad motora i da li mogu da se skinu? Da li bih mogao da imam nekih problema sa zakonom? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Bolje kupi vec registrovan motor kod nas,ako ga budes uvozio npr iz Swice gde je vecina sa smanjenim kw,prilikom homologacije posle carine upisace ti fabricke kw bez obzira na podatke iz saobracajne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Trazio sam ih kod nas, ali 1. retki su; 2. samo pise u saobracajnoj 35kw, a u stvari su bez blokade, a to mi se ne dopada jer se bojim da bih mogao da imam problema sa zakonom. Zvao sam neke oglase i kada sam pitao kako se vode na 35kw, rekli su mi da su uvezeni iz inostrantsva.  Ja bih najradije da ja uvezem motor sa blokadom iz Nemacke, ako je to moguce.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Nije vise moguce, bez obzira na to sta pise u stranoj saobracajnoj u COC potvrdi ce ti pisati puna snaga t.j snaga na koju je homologiran taj motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Али у каталозима код нас на техничким за неке моделе стоји да се воде и на пуну, и на смањену снагу, тј. мање или више киловата. Као код аутомобила, истих модела са различито киловата. Који је модел фабрички излазио тако.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Nasi tehnicki pregledi nemaju veze sa COC sertifikatom za uvoz vozila a retko koji motocikl ima fabricku homologaciju na smanjenu snagu, tako da je velika verovatnoca da ce da uveze motor sa 25 kW ali ce morati da ga registruje na vecu snagu. Nazalost tako trenutno stoje stvari u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Evo moj motorcikl je uvezen iz Nemacke sa deklarisanih 27kW a ima 750 kubika. I stvarno je imao 27kW dok ja ovde u Srbiji nisam skinuo blokade. I dalje se vodi na 27kW niko me nikad nista nije pitao ni na tehnickom ni u muriji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Хвала на информацији Protulsr.

 

Ја сам брзо одустао од идеје да увезем мотор са блокадом/смањеним киловатима, кад сам схватио да је много једноставније купити такав мотор код нас. Што сам и урадио.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja