Jump to content

Moto Zajednica

100 oktana

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
On 28.4.2018. at 12:50, zika56 je napisao:

Koliko mi je poznato jedino MOL uvozi svoje gorivo, svi ostali (pa i OMV) koriste naše gorivo.

A što se tiče makedonskog goriva, ono je neuporedivo boje nego gorivo u Grčkoj

Zika, jesi siguran?

Ja tvrdim obrnuto. Ima par pumpi u Grckoj koje koriste sranje, i DA, naletao sam na taj benzin, ali i taj je bolji od MKD benzina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
On 27.4.2018. at 21:52, ThePainkiller je napisao:

Možda je sve ovo tačno sa 100-oktanskim gorivom, ali na NIS-ovim pumpama 100-oktansko gorivo je čista prevara...

Potrošnja motora sa redovnim bezolovnim benzinom mi je 5,6 L/100km. Potrošnja sa 100-oktanskim gorivom je 6,5 L/100km. Meni sigurno više neće prodavati priču kako motor manje troši i bolje ide sa tim njihovim 100-oktanom...

Nisam pročitao celu temu, pa da ne davim previše.

Već sam pomenuo u temi Putopisi, neko power s...nje sam sipao u Bugarskoj, na Šelovoj pumpi, kao bolji benzin, malo skuplji, ali "radi". Nisam prepoznao motor.

Anemičan, nejak, umire...

Kad sam sipao "obični 95", motor se preporodio. 

Da li je to do godišta motora, ili benzina..?

A i potrošnja veća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Strogo sipati gorivo po uputstvu proizvodjaca i nemaš brige. To V power em je skuplje em nemaš nikakvog efekta na tvom motoru. A ljudi se po Srbiji žrtvuju za 20 dinara manje dok se ti fi pauver razbacujes :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, vortex4borg je napisao:

Zika, jesi siguran?

Ja tvrdim obrnuto. Ima par pumpi u Grckoj koje koriste sranje, i DA, naletao sam na taj benzin, ali i taj je bolji od MKD benzina

Pre dve godine smo sa dva motora (BMW R1100GS i Yamaha Tenera 750) putovali od Niša do Krfa i zatim do Soluna pa nazad za Niš i kod oba motora su rezultati upravo ovakvi kakve sam naveo.

Na polasku smo napunili rezervoare na MOL pumpi u Nišu i do Kumanova smo imali potrošnju oko 5,8 l/100km (motori potpuno natovareni i sa suvozačima). Nakon punjenja gorivom u Kumanovu pa do Bitole potrošnja 5,2 l, a od Bitole do Igumenitse 5,1 l.

Sa gorivom kupljenim u Igumenitsi (Shel pumpa) potrošnja do Soluna 5,6 litra i tako bilo sve do ponovnog punjenja u Makedoniji. 

Sa makedonskim gorivom u povratku ponovo 5,2 litra na sto.

Godinama unazad koristim na telefonu program za praćenje potrošnje goriva i imam vrlo preciznu evidenciju.

Inače sam do sada kupovao gorivo u Švajcarskoj, Nemačkoj, Austriji, Mađarskoj, Hrvatskoj, BiH, Rumuniji, Bugarskoj, ... i ubedljivo mi motor najbolje radio (i najmanje trošio) sa makedonskim gorivom (95 oktana).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 53 minuta, Savan je napisao:

Strogo sipati gorivo po uputstvu proizvodjaca i nemaš brige. To V power em je skuplje em nemaš nikakvog efekta na tvom motoru. A ljudi se po Srbiji žrtvuju za 20 dinara manje dok se ti fi pauver razbacujes :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Provokatoru :P

Vi ostali, izvin'te na offu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 2 sati, zika56 je napisao:

Pre dve godine smo sa dva motora (BMW R1100GS i Yamaha Tenera 750) putovali od Niša do Krfa i zatim do Soluna pa nazad za Niš i kod oba motora su rezultati upravo ovakvi kakve sam naveo.

Na polasku smo napunili rezervoare na MOL pumpi u Nišu i do Kumanova smo imali potrošnju oko 5,8 l/100km (motori potpuno natovareni i sa suvozačima). Nakon punjenja gorivom u Kumanovu pa do Bitole potrošnja 5,2 l, a od Bitole do Igumenitse 5,1 l.

Sa gorivom kupljenim u Igumenitsi (Shel pumpa) potrošnja do Soluna 5,6 litra i tako bilo sve do ponovnog punjenja u Makedoniji. 

Sa makedonskim gorivom u povratku ponovo 5,2 litra na sto.

Godinama unazad koristim na telefonu program za praćenje potrošnje goriva i imam vrlo preciznu evidenciju.

Inače sam do sada kupovao gorivo u Švajcarskoj, Nemačkoj, Austriji, Mađarskoj, Hrvatskoj, BiH, Rumuniji, Bugarskoj, ... i ubedljivo mi motor najbolje radio (i najmanje trošio) sa makedonskim gorivom (95 oktana).

Verujem ti, ali moje iskustvo pa sasvim suprotno.

Prosle god isao za Atinu i na neku nenormalnu brzinu zbog provala oblaka (punio na shell) vozio sam 100-110 i potrosnja pala za mene na neverovatnih 6L od uobicajenih 8,2 u MKD .... aj prihvatam da je to extrem i da je jako tesko voziti 200km sa 100kom.

Nakon toga kada sam poceo normalnije da vozim kaci se na 7,8-7,9 i tako celu Grcku.

Na Balkanu nisam ni primetio razliku u potrosnji, jel SRB, BIH, CG, CRO, BUG ili MKD .... svugde isto sranje.

Ove god natovaren ko nikada do sada isao za Italiju, i tamo i sa onom mojom normalnom voznjom bilo je i 7,5L ..... najvise 7,9 .......

Bas mi interesantno ovo tvoje izlaganje da je u MKD najbolji u okruzenju i nije mi za verovati, a znam da nemas zasto lagati.

Za kraj, izneli smo sasvim razlicite iskustva sa istih mesta/drzava i napravili sada malu zabunu kod ljudi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja