Jump to content

Moto Zajednica

100 oktana

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

U suštini:

 

  • Benzin se u najvećoj meri sastoji od izooktana i heptana, njihove smese
  • Izooktan je inhibitor po pitanju detonacije
  • Heptan nije, on je primarni nosilac u energetskom smislu
  • Oktanski broj definiše omjer ove dve molekulske grupe
  • Oktanski broj nema nikakve veze sa trenutkom paljenja, zapaljenja, već samo sa omjerom ove dve komponente i sa time koliko dobro je proces sagorevanja KONTROLISAN i RAVNOMERAN, da bude BEZ NEKONTROLISANIH DETONACIJA
  • Toplotna moć heptana je 44,7 MJ/KG pa je jasno da od oktanskog broja zavisi i količina oslobođene toplote, i energije uopšte i što bi se u šargonu reklo „snaga goriva“. Što je više heptana, biće više megadžula po kilogramu, ali će gorivo biti nestabilnije, detonabilnije, što je za motor nepovoljno
  • Jeste tačno da neke vrste alkohola mogu odmeniti delom izooktan u njegovoj inhibitorskoj ulozi, kao što je metanol

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ja se i inace trudim da uvek sipam najkvalitetnije gorivo i u auto i u motor, cak i kad nemam para - uvek! Hvala za koristan info...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Možda je sve ovo tačno sa 100-oktanskim gorivom, ali na NIS-ovim pumpama 100-oktansko gorivo je čista prevara...

Potrošnja motora sa redovnim bezolovnim benzinom mi je 5,6 L/100km. Potrošnja sa 100-oktanskim gorivom je 6,5 L/100km. Meni sigurno više neće prodavati priču kako motor manje troši i bolje ide sa tim njihovim 100-oktanom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Na potrebe da za drugačijim gorivom od propisanog od strane proizvođača. Manje ili više oktana može da napravi i štetu. To da troši manje je krajnje sumnjivo jer motor podešen za npr 95 oktana ne može gorivo sa 100 u potpunosti da iskoristi. Zato pre verujem u veću nego li u manju potrošnju. Kod mene, na autu doduše, na poklopcu rezervoara piše bezolovni 95, a u uputstvu je posebno naglašeno da ne bude vožen sa bilo kojim drugim gorivom. Poršei i slična namunjenja vozila vole i do 102 oktana. Poenta je, samo propisano gorivo i sve je dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Bas tako... Sipao neko vreme kod njih (NIS) u Mirijevu 100ku, ma nije taj osecaj ko ona 98ca u Makedoniji ili 100ka u Cacku na Gasprom pumpi (tu sam sipao par puta i stvarno se oseti razlika). 

Takodje sad ovde u kraju imamo onu slovenacku, Petrol, isto nema razlike izmedju 98 i 95. 

Nekad je bilo razlike jer je nasa 95ca iz rafinerije bila jedva 90-91 oktan, a ovu sto su uvozili su reklamirali kao euro maxi kurci palci 98, a u stvari ona je bila normalna sa 95, samo dovezena iz Aus, Madj i Mkd...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Vidim na Novom Beogradu otvaraju Shell, pa me baš interesuje čije gorivo će oni prodavati... i da li će ispunjavati kompanijske standarde...

 

Nego, ako neko zna, malo sam i ja "guglao" ali ne mogu da nadjem, šta stoji u fabričkoj specifikaciji koje gorivo se preporučuje za Bandita 2002.g?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ugao Nehruove i J. Gagarina, bivši Vuk petrol. Videćemo.

Vuk petrol je imao odličan onaj skuplji dizel. Produvani Punto jedne zime jedva palio sa milion aditiva. Sledeću zimu sam na savet radnika sipao samo taj dizel. Palio čelu zimu i na -15.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 13 sati, lomitelj je napisao:

Na potrebe da za drugačijim gorivom od propisanog od strane proizvođača. Manje ili više oktana može da napravi i štetu. To da troši manje je krajnje sumnjivo jer motor podešen za npr 95 oktana ne može gorivo sa 100 u potpunosti da iskoristi. Zato pre verujem u veću nego li u manju potrošnju. Kod mene, na autu doduše, na poklopcu rezervoara piše bezolovni 95, a u uputstvu je posebno naglašeno da ne bude vožen sa bilo kojim drugim gorivom. Poršei i slična namunjenja vozila vole i do 102 oktana. Poenta je, samo propisano gorivo i sve je dobro.

Tačno je da nema potrebe za većom oktanskom vrednošću od one koju propisuje proizvođač, a što se mogućnosti nastanka štete tiče to je moguće ukoliko se koristi gorivo sa manjom oktanskom vrdnošću, dok sa većom oktanskom vrdnošću ne mođe da bude nikakve štete (ali ni koristi). Takođe je netačna tvrdnja da da motor podešen za 95 oktana ne može da u potpunosti iskoristi energiju kod goriva sa 100 oktana.

Jednostavno, mašine sa većim stepenom kompresije traže gorivo veće oktanske vrednosti (da ne bi dolazilo do samozapaljenja pre varnice), a mašine sa manjim stepenom kompresije mogu da rade i sa nižim oktanskim vrednostima (mada im ništa ne smeta ni veća vrednost, ali nema nikakve svrhe).

Najjednostavnije je da sipaš ono što preporučuje proizvođač vozila.

 

Pre 13 sati, ser je napisao:

Bas tako... Sipao neko vreme kod njih (NIS) u Mirijevu 100ku, ma nije taj osecaj ko ona 98ca u Makedoniji ili 100ka u Cacku na Gasprom pumpi (tu sam sipao par puta i stvarno se oseti razlika). 

Takodje sad ovde u kraju imamo onu slovenacku, Petrol, isto nema razlike izmedju 98 i 95. 

Nekad je bilo razlike jer je nasa 95ca iz rafinerije bila jedva 90-91 oktan, a ovu sto su uvozili su reklamirali kao euro maxi kurci palci 98, a u stvari ona je bila normalna sa 95, samo dovezena iz Aus, Madj i Mkd...

 

 

Razlika u kvalitetu goriva (nezavisno od oktanske vrednosti) je evidentna i najbolji rad motora i ubedljivo najmanju potrošnju imao sam u Makedoniji (MAK petrol 95 oktana).

Sa gorivom kupljenim u Švajcarskoj, Nemačkoj, Austriji, Mađarskoj, Rumuniji, BiH, .... imam sličnu potrošnju kao i kad gorivo kupujem kod nas (ja kupujem na MOL pumpama).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Sve pumpe uzimaju iz Nisa sem omv-a i mol-a (mada i oni verovatno nekad uzmu kad im hitno)...

 

@zika56, odlicno gorivo imaju, hellenic drzi njihovu rafineriju.

 A npr ovde njihove pumpe (eko) imaju lose gorivo (prosecno na nasem trzistu) i uzimaju ga iz nis-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, ser je napisao:

Sve pumpe uzimaju iz Nisa sem omv-a i mol-a (mada i oni verovatno nekad uzmu kad im hitno)...

 

@zika56, odlicno gorivo imaju, hellenic drzi njihovu rafineriju.

 A npr ovde njihove pumpe (eko) imaju lose gorivo (prosecno na nasem trzistu) i uzimaju ga iz nis-a

Koliko mi je poznato jedino MOL uvozi svoje gorivo, svi ostali (pa i OMV) koriste naše gorivo.

A što se tiče makedonskog goriva, ono je neuporedivo boje nego gorivo u Grčkoj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
Pre sat vremena, ser je napisao:

Sve pumpe uzimaju iz Nisa sem omv-a i mol-a (mada i oni verovatno nekad uzmu kad im hitno)...

 

@zika56, odlicno gorivo imaju, hellenic drzi njihovu rafineriju.

 A npr ovde njihove pumpe (eko) imaju lose gorivo (prosecno na nasem trzistu) i uzimaju ga iz nis-a

 

Zar nije NIS imao monopol? Poslednji put kad sam sa nekim pričao na tu temu, bila je informacija da svi imaju isto gorivo, samo neke firme eventualno sipaju neke svoje aditive itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Za GPZ500s stoji 91RON sto je u USA 87 oktana. Sa 98-100 dobio bih samo smanjenje performansi ili nista. I verovatno vecu potrosnju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

MOL jedini donosi iz Madjarske i ne maltrtiraju vozace prilikom ulaska u krug za razliku od NIS-a gde na licu mesta popunjavaju neke upitnike iz poznavanja propisa bez obzira sto (normalno) svi imaju polozen ADR,info od coveka koji je ulazio cisternom na oba mesta.

A ostali koji uzimaju u NIS koriste svoje aditive,nesto tipa da odrzi oktanski broj zbog pretakanja da isti bude i "na pistolju".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ranije sam sipao na NIS pumpi 100-ku, sada sipam na MOL-u 95 aditivirano.

Potrosnja se nije promenila, jedino koju promenu vidim tj osetim je u samom mirisu.

Ujutru dok je hladan tj motor radi na vecim obrtajima, sa NIS-ovim gorivom osetim miris ulja te sam iz tog razloga presao na MOL-ovo gorivo i toga vise nema, pa sam opet sipao na NIS-u i opet se vratio miris ulja...... od tad samo MOL.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Ranije sam sipao na NIS pumpi 100-ku, sada sipam na MOL-u 95 aditivirano.
Potrosnja se nije promenila, jedino koju promenu vidim tj osetim je u samom mirisu.
Ujutru dok je hladan tj motor radi na vecim obrtajima, sa NIS-ovim gorivom osetim miris ulja te sam iz tog razloga presao na MOL-ovo gorivo i toga vise nema, pa sam opet sipao na NIS-u i opet se vratio miris ulja...... od tad samo MOL.
Amin

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
MOL jedini donosi iz Madjarske i ne maltrtiraju vozace prilikom ulaska u krug za razliku od NIS-a gde na licu mesta popunjavaju neke upitnike iz poznavanja propisa bez obzira sto (normalno) svi imaju polozen ADR,info od coveka koji je ulazio cisternom na oba mesta.

Šta bi tek pričao da je pokušao da udje na neku ozbiljniju rafineriju.. ‘samo je još falilo da me naguze..’ :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Niko da mi kaže... za Banditosa 1200 2002.g, koja oktanska vrednost je preporučena!?

Pretpostavljam 95 oktana (manje nema :stabre:), zbog toga što mu je kompresija ispod 10:1 !?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Pre 13-ak godina dok sam vozio  FZR1000 exup osetio sam razliku u potrošnji svaki put kad bih sipao tada popularnu 98-icu na NIS-u. Sada takodje osećam za nijansu manju potrošnju sa 100-kom na BMW F-800 mopedu, slično kao na FZR-u nekad. Razlika je manja od 0,5lit/100km ali je postojeća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Samo što jeftinije, ništa aditivi i sl.

Na Petrolu vraćaju 3 dina za benzin i 5 za dizel na neku karticu,

pa platim manje sledeći put, jedino što imaju najmanju prodajnu mrežu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

I meni na NIS-u daju -3.5% sa njihovim karticama, što na ovu cenu ED ispadne 5,5 dinara... Ali i dalje smo preskupi sa gorivom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja