Jump to content

Moto Zajednica

Kakav je "kineski Harley"? :D

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Alpina Pacific (bicikla)

Sta mislite o Sprint Prince 125?

Kakavje na duza putovanja?

 

P.S. Slika je sa neta, a ovo kineski Harley ja zbog toga sto kad sam ga prvi put video pomislio sam da je Harley davidson..hahhaa..:D

 

post-37501-0-43563900-1445085309.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

motocikl je preslab,los kvalitet svega na njemu,jaka vibracija veoma neugodna za duzi put.Jedino sto je jeftin.Ja sam ga bio uzeo klincu kao prvi bajk...sve smo mu bili poskidali jer je tandrkalo sve zivo.Skinuli smo i ovaj roll bar,i onda je bio skroz cool...

post-13797-0-31814800-1445090289.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Vozio 250cc nekih 1-1.5 god. Za sve navedeno, Sashac je u pravu. Nemoj uzimati 125. Ako su finansije lose, skupi jos nesto malo para (reda 100E vise), pa uzmi 250 i kreni odmah da skupljas za nesto jace. Za max 2 god. ce ti dosaditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Imao nekad jako kratko, sve sto su pomenuli sashac i balavurda je tako, osim ako ti ne treba da zvrjis po gradu uglavnom ali za duza putovanja nikako, posle njega sam imao 250icu dosta bolje ali i dalje nedovoljno, trenutno izmedju ostalog imam kawu el250, bukvalno ne moze da se uporedi sa kinezom, gde je se onaj raspadao na tipa 95km/h ovaj bajk ne oseca, niti trese nit se muci, dok nisam probao nije mi bilo jasno zasto je 20 godina mator japos bar za trecinu skuplji od 5-6god matorg kineza, moj savet preskoci sezonu ustekaj pare i kupi japanca, kindzos je jeftin za odrzavanje, malo trosi, uglavnom ce te dovuci gde si krenuo, ali pun je decijih bolesti dok malo nesto fali, tako da ako moras uzmi 250, 125 preskoci  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ja licno vozim qm 250, meni je bas malo 125cc a veci mi netreba. A znam I lika koji je sa ovim malm princom isao sa ocem za Rasku. Od mog mesta do Zr-a ima oko 40 lm a od Zrenjanina do Radke neznam. Stajao je usput samo zbog pus I pis paize I nije sa njim imao problema. Cak su pricali da je neki lik sa 125-com presao preko 80000, mislim da je tip sa foruma. A sto se vibracija tice sve se da srediti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ah da, ovog lika sto znam za 3-4 godine sa princom 125 je zgazio oko 25000 km. Ali ako mozes ipak uzmi 250 cc, pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ih, brate Alekre, ne voze svi toliku kilometrazu. Ja predjem 2-3 iljade godisnje, meni bi 25000 bilo za deceniju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova

pod broj jedan ovo nije kineski harley, nego kineska kanta... harley ne sme stajati u ovom imenu

pod broj dva, kao svaki yamasaki/sprint i slicno je velika kanta, da ne kazem ono drugo pa budem opomenut zbog ruznih reci

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

S obzirom da covek pita za duza putovanja, ja bih preskocio klasu 125ccm, jer jednostavno preslabi su, prespori, pogotovo ako vozis suvozacicu +prtljag, za takav poduhvat minimum 250 ccm pa na dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Moj prijatelj prodaje Čelendžera 250, nije na forumu. Razlog prodaje - provozao je krug sa mojim QM200 Cross :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ja nemam ni protiv jedne marke motora nista ali sobzirom da ga je vozio 3 godine to je onda zavidna kilometraza naspram pojedinih drugih. Alo svako bira sta ce voziti, ukusi su razliciti. I naravmo da je 125 malo za dvoje ali ipak stvar odabira je na njemu samom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

pod broj jedan ovo nije kineski harley, nego kineska kanta... harley ne sme stajati u ovom imenu

pod broj dva, kao svaki yamasaki/sprint i slicno je velika kanta, da ne kazem ono drugo pa budem opomenut zbog ruznih reci

pozdrav

Доста велики удео колико је нешто "кинеска канта" има и то колико је власник бангав у руке и спор у глави. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Stalna i nepresušna tema na Forumu!

Ovde posebno mislim na razlike u razmišljenju forumaša o kvalitetu i razlikama između kineza i japanaca. Tačno je - japanski motori se ne mogu porediti sa kineskim po kvalitetu! Tačno je - na kinezima (dok se to ne sredi, za vrlo malu kintu) se odvijaju šrafovi i sve što može, to zveči!

Ali je isto tako tačno da su kinezi, ukoliko se dobro održavaju, veoma pouzdani motori, sa malom potrošnjom, izuzetno jeftini za održavanje. I ja se slažem da je 125cc predodređeno za veoma brzu zamenu, 250 cc se zamenjuje za sezonu dve, ali to već nije (samo) stvar do proizvođača, već jednostavno se prevaziđe ta kubikaža i taj kvalitet. Smatram da je bolje uživati u vožnji, sezonu dve, na kineskim motorima, nego se lišavati vožnje i uživanja, skupljajući kintu za "pravi" motor. Sa Kinroadom 250, i klinci i ja smo se slatko i jeftino izvozali, bez ikakvih problema, pri tom uživajući u vožnji. 

Kada ti apetiti porastu, promenićeš prethodni motor, bez obzira da li se radi o kinezu ili japancu.

Kupuj šta god ti naleti, a da je pouzdano i dobro, lako ćeš ga zameniti za mlađe, jače i bolje!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

"...Доста велики удео колико је нешто "кинеска канта" има и то колико је власник бангав у руке и спор у глави...."

 

Bravo, Zorge, jako dobra definicija. Ne samo za kineske motore, uopste je dobra, sire primenljiva. 

 

Ja sam u zadnjih 5 godina promenio tri japanca: Suzukija LS650, Yamahu XVS 650 i sad vozim Hondu Shadow 750 Spirit. Jedan divan primerak japanske inzenjerije visokog kvaliteta izrade. 

 

I prosle godine sam kupio kineza, malog Yamasakija od 50cc, sa kojim uzivam u voznji i u petljanju oko motora. 

 

Vredi u parama manje nego sto sam platio gume za Hondu, ali mi je trenutno zabavniji. A to je pojenta, zar ne?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Vozio sam davno skuter od 150cc, to je stvarno preslabo za otvoreni put, Supermoto 200 takođe, malo bolje al i dalje je sporać, aj da kažemo da bi 250 cc bila pristojna varijanta, mogao bi da nosi dvoje i da bezbjedno pretiče. Pratio sam ne tako davno nekog kineskog kruzera, 150cc čini mi se reče poslje čovjek, uglavnom, vozi lik curu pozadi, kreće da pretiče tamića koji ide 60, daje gas motor počinje da se dere, sekunde prolaze, ali se ništa ne mjenja, on je i dalje iza tamića, uglavnom trebalo mu je malo više da ga pretekne nego prosječnom automobilu. A šta bi tek bilo da su na njemu bila neka dva teškaša od po 100kila, i da je trebalo preteći šleper ........ sjedi đe si

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ja sam vozio kinroada xt250, motorce je kul sto se tice ekonomije i pouzdanosti kad mu otklonis sve fabricke mane i decije bolesti, meni je iskreno bio smor za sve preko 150km, pogotovu sto sam imao otvorene izduve, 2 dana nista ne cujem posle 200km voznje xD vibracije ubijaju na 80 i posle toga je neugodan za voznju, ali sam na njemu naucio dosta toga vezano za odrzavanje motora jer je relativno lak za rad i sve ti je pristupno, resio sam da ostanem na toj kubikazi ali da malo napredujem i uzeo EL250 kawu, e tu tek shvatis sto je japanac 20 godina star skuplji od 7-8 godina starog kineza,  :care: ali ako ti je prvi motor, tanak si sa kintom ne putujes mnogo onda imas racun da uzmes kiNJozu, ali 125 preskoci ono je mrtvo puvalo koje ce ti dosaditi za par meseci.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

I japanac 125 je mrtvo puvalo, jedino je malo izdržljivije mrtvo puvalo od kineskog mrtvog puvala :lol:  Sportake i cvaje ne računam, tj. govorim o istim klasama i namenama motora.

Ja sam vozio CB400NC staru 32 godine, u perfektnom stanju. Ali kad tad bi došlo vreme za neki novi deo a delova nema.

Vozio sam CM400C staru 34 godine, leš u poodmakloj fazi raspada ali se držala više nego junački. Maltene sam je poklonio jer nisam hteo da je prikrpljavam a nisam imao para da je uradim kako Bog zapoveda.

Sad vozim kineza starog 7 godina. Delova ima i nisu skupi. Po kvalitetu materijala, mekano kao margarin iz frižidera u odnosu na japance. Dok si pažljiv, sve je u redu. Ali ne možeš ga terati kao japanca, u smislu vožnje i ne/održavanja.

 

Ako prihvataš tu činjenicu, kupi kineza 200-250cc i uživaj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Sprint Challenger, Sprint Prince 250

Imam princa 250cc i challengera 250cc.

Sto se ti ce princa bolji je od 250cc. Motor nije slabasan, nije nista mnogo brzi od 125cc ali ima vise snage, sto se oseca sa suvozacem i uz brdo. Njime sam jako zadovoljan, uzivam u voznji. Voznja je laka i prijatna, polozaj za sedenje je odlican, ne oseca se nikakv umor. Ima malo vibricija ali nista strasno. Vozio sam ga najvise po 350km. Generalno nemam nikakvih zamerki i sa moje strane zasluzuje preporuke. Jeftin je, lako se i jeftino odrzava a za taj novac pruza maksimum uzivanjcije.

 

Challenger je takodje jako dobar. Njemu bih dao malo prednosti. Motor je za nijansu jaci, mada je i challenger malo tezi... dodje mu na slicno. Mozda bih njega izabrao malo pre za duzi put. Po brzini su jako slicni, ali moj utisak je da na vecim brzinama challenger ima malo bolje ubrzanje (na pr od 80 do 120), takodje je i na vecim brzinama mirniji sa dosta manje vibracija... bar sto se ovih mojih primeraka tice.

 

U svakom slucaju sa oba motora mozes bez problema krenuti na recimo crnogorsko primorje sto i planiram ovog leta. Mozda bi challengeru dao blagu prednost u tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Eto, covek sa informacijhama iz "prve ruke"

 

Ima dva kineza, po svoj prilici i ih dosta i vozi. 

 

Dok sam vozio slabiji motor, jako me nerviralo to sto sporo obilazi buseve, kamione... bas to od 80 do 120.

 

E, sad kad imam ovaj od 50ks, cini mi se da to i nije bas toliko znacajno. Moze se lepo voziri i lagano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja