Jump to content

Moto Zajednica

POMOĆ FILTER WTF

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Nije nio u njemu kaže on ga prao ovo onno .maaaaaaaaa novo je novo kupim i da zamenim kad se nisam šlogiro....... kao da je neko pucao u njega. Plastika unutra stopljena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

kaze da je zamenio magnet stavio zaliveni ali da nakon toga nije menjao filter. ja promenio ulje filter ulja filter vazduha zakrpio auspuh (progoreo bio skroz), promenio kočnice pa ću zimus lanac i lančanike i lamelu. Šta li me tamo čeka strah me i da pomislim. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Beograd Žarkovo, lik je Vlajko ali mi nije jasno. Da li je moguće kad se raspadne magnet da se ovo dogodi a da se na samom agregatu nešto ne desi. Sa motorom je sve ok radi super ne menja zvuk povlači ima kompresiju dobru pali super. Sad me više  ne zanima šta se dogodilo i kako ali me interesuje za u buduće. Na motoru bukvalno sve sem magneta (koji je kako kaže on stavio nov zaliveni) i akumulatora. Ja sam uradio kočnice, filter vazduha, filter ulja, ulje i auspuh koji je bio progoreo skroz odozdo i napravio mi lik kaze bice za još sezonu dve zavisi kako teraš a onda nov. Trebam da uradim lanac i lančanike set lamele gume( zbog moje vožnje koja se u 70% slučajeva svodi na vožnju po prašini(poljski put). Dakle ako imate ideju za kupovinu pom.delova  pišite, da bi to mogao tokom zime da odradim. Nisam stručnjak-samo se pomalo razumem oko svega i nevolim da mi se oko masine brka svako. Zasto????? Pa prosto- Kupim auto od drugara uradim mali servis idem na more sve izmenjao sem filtera vazduha i klime majstoru radionica u haosu zbog renoviranja kaze ajde kad se vratiš zamenićemo, kad se vratiš. Vratim se idem da zamenimo te filtere NJIH NEMA UNUTRA. Ajde filter klime izvađen neznam zašto bez njega se može ali da izvadiš filter vazdiha i da ne staviš drugi i da ja odem na more u zemlju pesčanih plaža vetrova i prašine-katastrofa. Sreća nije bilo vetrova pa sam imao sreće. SVE ŠTO RADIM-RADIM SAM, STO NEZNAM VOZIM KOD MAJSTORA AL JA PRISUTAN DOK TI RADIŠ-JER MOJA GLAVA ZA TEBE MAJSTORE NEMA CENU-AKO POGINEM ZBOG TVOJE NEMARNOSTI UMORA ILI BILO ČEGA KASNO JE JER MENE VIŠE NEMA A TI ĆEŠ I DALJE DA RADIŠ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ovo sto se desilo na fiteru po mom misljenju je nekom tzv strucnjaku ispala cigareta dok je nesto cackao, jer sam i sam imao jednu situaciju kada su mi radili dijagnostiku na autu, lik se toliko zaneo u radu da mi je napravio rupu na sedistu, jebo sam mu sve po spisku, odradio mi gratis dijagnostiku a rupa i dalje stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Kakva cigareta... Klasicni BACKFIRE koji je zapalio sundjer.... Verovatno je uklonjen metalna mrezica iz airboxa

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Zamalo ja da kupim taj motor,sreca pa nisam!Jel i dalje pali obe lampice (temperatura i ulje) na malom gasu? To je mene odbilo od kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650
dunja07

da ali samo kad je hladan. Upalim motor sauh 1 min rada za zagrevanje (/razbio ulje/)vrati sauh vozi nema tu filozofije. Isto to radim i sa autom svako prvo paljenje ujutru zima leto nebitno. Pošto mi je lik rekao da mu se raspao magnet i da je stavio novi - zaliven šta god to značilo, verovatno je uzrok bio da je back fire bio kad je vrisnuo magnet. Sve u svemu kupio promenio ulje i  kočnice i filtere i gas.  Za sad sve ok. Ima da se radi oko njega a za ove pare sto ssma ga uzeo i da uložim u njega još da sredim sve opet za te pare n e bi mogao d aga kupim da valja. Ovako kupljen za male pare - uložim stavim sve novo - ima ispravan i siguran motor. Jedino sto još nisam ukapirao zašto kad ia 10 litara u rezervoaru sve ok a kad naspem pun curi na karburatoru, sao u vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

dunja07

Utisci : povlači ima snagu.

95% moje vožnje je off road prva druga treća ponekad se upali ventilator da ohladii i  to je to.

potrošnja resetovao sat za mesec dana prešao 600 km nasuo 2700 i juče naspem još 1000 din trenutno 688 km prešao s njim. Sviđa mi se potrošnja.

Tokom zime ima da se radi na njemu lanac i lančanici, set lamele novo ulje i filteri off road gume 60/40 

Jedino što sa pogrešio zakrpio sam lonac pa se i nečuje dok  idem pa je bilo par izletanja i naglih kočenja. razmišljam da ga sjebem ponovo neka prdi lonac al bar će me čuti kad idem. LJUDI BAS I NE OBRAĆAJU PAŽNJU NA MOTORISTE.Nisam divljak volim  brzu al sigurnu vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Kakva cigareta... Klasicni BACKFIRE koji je zapalio sundjer.... Verovatno je uklonjen metalna mrezica iz airboxa

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

air boxovi su sa strane zavlačio prste i nema mrežice. Da li mogu to i da li treba to da stavim i gde da nađem-savet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja