Jump to content

Moto Zajednica

Krpljenje plastike

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Trebam da krpim neke branike i spoilere od poliuretana pa mi treba savet. Video sam na netu da postoje neki 3M i Loctite lepkovi bas za te stvari ali su bas skupi, a i kod nas tesko da mogu da se kupe, pa bih morao da ih narucujem od preko sto jos vise povecava cenu. Koliko sam primetio, ima plasticara ovde na forumu, pa mi treba savet sta bih mogao da koristim za krpljenje. Poliester ne bih koristio, a cuo sam da poliuretan ne moze da se vari.

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

ja sam krpio blatobrane tako sto sam ih skinuo i sa zadnje strane utopljavao usijanu zicu u obliku slova Z ...

video sam to jednom prilikom na netu pa sam na srpski nacin nasao resenje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Evo cisto preporuka za popravku poliuretana: POLEDICA PLAST, Pozega kod Ariljske rampe. Milos 0642554015

Decko odlicno radi, ume i hoce. Meni je uradio branik od auta koji 10 plasticara iz Bg nisu hteli da rade. 

Promenio član Zigi011
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
38 minutes ago, Zigi011 said:

Evo cisto preporuka za popravku poliuretana: POLEDICA PLAST, Pozega kod Ariljske rampe. Milos 0642554015

Decko odlicno radi, ume i hoce. Meni je uradio branik od auta koji 10 plasticara iz Bg nisu hteli da rade. 

Cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sta je za tebe bas jeftino?

Hajde malo opisi zasto ti u BG nisu hteli prihvatiti branik na popravku?

Kako je uradio , ako moze slike pre i posle?

Jel priprema za farbanje, farba ili samo vari plastiku?

Prihvati li slanje preko kurirskih sluzbi i salje li natrag?

 

Ovako mi to zvuci kao reklama, a servis nije bas blizu.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Au brate, u kom si ti tripu...

REKLAMA :stabre: Pozoves pa pitas, ako ti ne odgovaraju uslovi ne saradjujes.

 

Al ajde...

 

Branik niko nije hteo da radi jer je poliuretanski. Ne umeju, nece, cim cuju sta je kao da je svemirska stanica...strucnost i znanje zanata dno dna sve u svemu. Njih 12 sam zvao po Beogradu.

 

PUR je smola koja nastaje mesanjem 2 komponente i brizga se u kalup pod pritiskom. Kad pukne puca kao staklo jer je krto, nije kao obicna plastika da se probije ili pokida. Ne moze da se vari kao plastika, ne moze da se greje i topi jer tada prelazi u tecno stanje. Mora ili da se lepi, sto se ispostavlja kao bas skupa opcija jer su ti specijalni lepkovi dosta skupi i druga varijanta je da se izbruse V useci i da se oni popune istopljenim poliuretanom. Ako nedostaju veci komadi ne znam da li moze da se popravi, ja sam imao sve komade koji su falili. Cuo sam da neki popravljaju i poliesterom ali to nije to. U mom slucaju nije bilo ostvarivo, a ne bih ni prihvatio.

 

Do decka sam dosao na preporuku jer sam planirao da za praznike idem u tom pravcu. Preko slika mi je vec rekao da to moze bez problema da se uradi.

Ne radi pripremu, ne farba, ne skida sa vozila, samo vari/lepi/popunjava donet komad. Brzom postom sigurno funkcionise, ne vidim sto ne bi. Ja branik od auta nisam hteo da saljem jer je bas kabast i nisan hteo da rizikujem ponovan lom, nemarni su tragicno.

 

Cena popravke 2500 dinara, slike cu okaciti.

 

 

 

Promenio član Zigi011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Inače što se tiče tih majstora koji su odbili nebi njih zbog toga kudio,ja isto odbijam posao za koji nisam siguran da mogu uraditi kako treba i mislim da je to fer prema mušteriji.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Slazem se, ali 12 ljudi da odbije posao ili me zavljuje sa nekim ludackim cenama? Nesto meni tu ne stima. No bilo kako bilo....

 

 

20211214_065843.jpg

20220119_123345.jpg

20220119_123337.jpg

Promenio član Zigi011
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Nema razloga da tako odgovaras na moje pitanje.

Jel ovo na slikama vec izgitovan branik?  Koliko je taj var sad izdrzljiv?

 

Inace znam za tog majstora od ranije, da je dobar i povoljan, ali sam hteo da ti dovrsis pricu o tome.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7
22 hours ago, slave74 said:

Nema razloga da tako odgovaras na moje pitanje.

Jel ovo na slikama vec izgitovan branik?  Koliko je taj var sad izdrzljiv?

 

Inace znam za tog majstora od ranije, da je dobar i povoljan, ali sam hteo da ti dovrsis pricu o tome.

Ako ga vec znas onda si mogao prosto da kazes znam ga, hajde ispricaj celu pricu, a ne da pricas o nekoj reklami. No nebitno, zavrsio sam na tu temu.

 

Nisam proveravao cvrstinu stvarno, deluje cvrsto. Drndali smo tu stranu dok smo kacili branik, nije naprslo nigde. Nije var, ne sme da se greje. Ili je popunjavano ili lepljeno. Posle je zaliveno nekim sivim lepkom, dodato je i malo poliesterskih vlakana cini mi se. Nije izgitovan vec samo osmirglan do materijala, to je taj PUR, zuta stvrnuta smola.

Promenio član Zigi011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Poliuretan se ili lepi sa onim lepkovima koje sam naveo u prvom postu, plus mrezica, ili sa elektrodama. Pistolj za ove elektrode nije isti kao za one za varenje plastike, vise je kao lemilica, ne duva vruc vazduh(airless). Elektrode prodaje neki lik iz KG, a radi i reparacije, mada koliko se secam nije jeftin. Nasi plasticari nece sa tim da se mlate, sve krpe poliesterom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Poliesterom može da se krpi samo poliester a takvih branika i plastika praktično i nema a sve druge ako se krpe poliesterom pre ili kasnije (više pre) popucaju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja