Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna krv

Recommended Posts

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ako neko moze potrebno je dati krv bilo koje krvne grupe za Mirjanu Jelovac koja je imala tesku saobracajnu nesrecu. Potrebno je 5 davalaca kako bi joj zakazali operaciju. Najbolje bi bilo sutra do 13:30.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Da u zavodu, tom sa slike.

 

Mislim da lezi na klinickom al nisam 100 posto siguran. Nisam prva ruka sa informacijom pa zato ne znam nego sam zamoljen da ovde okacim s obzirom da sam organizovao tolike akcije dobrovoljnog davanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Sve krvne grupe mogu. Za sada je hitno za sutra do 13:30. Ako bude posle i dalje trebalo napisacu al nadam se da ce se sakupiti sutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Hvala svima koji su dali krv ili su zeleli al se nesto isprecilo. Zena je uspesno operisana te za nju trenutno nije potrebno vise dati krv. Ako bude bilo potrebno ubuduce obavesticu vas.

 

Hvala svima jos jednom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

bilo bi mnogo bolje da ovakve informacije i molbe budu preciznije i jasnije ... ko je pacijent , gde lezi , koja je krvna grupa i to ... te fore iz zavoda "treba krv HITNO , moze bilo koja krvna grupa" su toliko tanke i providne da je to starsno ...

 

sta sad , zena je na primer AB neg ... i bilo je 5 davaoca , lupam sad , A+, B+ , 0+ ....  i ? sta onda ? vise nije hitno ? ona tu krv ne moze da primi jel tako ? ako su imali njenu krvnu grupu i nisu joj dali krv dok ne dodju davaoci je malo van svakog morala , a verovatno su imali cim je dobila krv posto je doslo 5 davaoca ...

 

ovo je samo zamisljeni scenario , koji nije nerealan ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ja ne znam sta pokusavas da kazes. 

 

Pa naravno da su imali krv, kazes radis na transfuziji a ne znas da se to tako radi. Oni krv imaju ali vrse pritisak na porodicu da se sakupe davaoci kako bi se rezerve popunjavale. Jedino kad je neka deficitarna grupa (najcesce bilo koja negativna) traze da se nadje krv iste krvne grupe ali cak i tad nece taj neko dobiti bas tu krv koju je neko dao nego se opet krv daje iz rezerve a novopristigla krv se skladisti posle obrade. Moral je odavno na poslednjem mestu u ovoj zemlji.

 

A sto se podataka tice to je po meni nepotrebno. Treba samo da se zna kako se taj neko zove, koja je krvna grupa trazena i gde treba krv dati, ostalo "obicnog davaoca" ni ne zanima. 

To sto ti radis na transfuziji je super i nekome moze biti od velike koristi ali mislim da takve podatke mozes da trazis na PP od postavljaca ovakve neke buduce teme, nema potrebe takve stvari objavljivati javno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Zato sto si u prvom postu napisao da zakazivanje njene operacije zavisi od davaoca !

 

Ja na transfuziji radim , ali na vma , a kod nas to funkcionise malo drugacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

To sa ucenjivanjem se manje vise zna, i vec sam par puta dava na isti fazon krv za operacije ljudi, ali i pored toga na mene je negativniji utisak ostavila zena za pultom koja je vidno neraspolozena kukala kako je tog dana morala da unese 20 pacijenata, a dan pre toga cak 30! Pa jel toliki problem da se unese u racunar 20 formulara od jedne stranice? Pritom na institutu nema zive duse. Izgundja ti kao da si se pojavio da njoj zagorcavas zivot a ne da ucinis nesto dobro. Ponasalje tacno takvo da pozelis da nikad vise ne dodjes.

Ljudi koji rade na samom vadjenju su skroz druga prica i njima skidam kapu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

To sa ucenjivanjem se manje vise zna, i vec sam par puta dava na isti fazon krv za operacije ljudi, ali i pored toga na mene je negativniji utisak ostavila zena za pultom koja je vidno neraspolozena kukala kako je tog dana morala da unese 20 pacijenata, a dan pre toga cak 30! Pa jel toliki problem da se unese u racunar 20 formulara od jedne stranice? Pritom na institutu nema zive duse. Izgundja ti kao da si se pojavio da njoj zagorcavas zivot a ne da ucinis nesto dobro. Ponasalje tacno takvo da pozelis da nikad vise ne dodjes.

Ljudi koji rade na samom vadjenju su skroz druga prica i njima skidam kapu.

Cudo jedno kako su nam sve salterske radnice iste.

Mi imamo organizovano davanje u selu, obaveste nas sve o datumu i vremenu. I lekari, tehnicari i volonteri su ekstra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja