Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ovaj cafe je kao umetničko delo. Samo što treba razumeti umetnost. U pravu si kad reče da je sreća da nemaš potrebu da ga prodaješ onima koji to ne razumeju. Kada bi ona Cagiva prošla pored mene, verovatno se ne bih ni okrenuo, a kad bi ovaj cafe prošao, verovatno bih ti mahao da staneš da ga pogledam malo bolje izbliza, pogledam šta si sve odradio i promenio na njemu, prodiskutujemo... Onda se odgovor sam daje šta ima veću vrednost. Cagiva bi stajala kod nekog negde u garaži, skupljala prašinu, povremeno bi se vozila, dok je ovaj cafe spreman za Distinguished Gentleman's Ride. Ko to razume, ceni i voli, onda će znati i gde je veće uživanje. Cafe Raceri se ne prave za kilometarske ture po Transalpini i Transfagarasanu, već da budu izložbeni eksponat sa povremenom upotrebom.

@abarthkapa dole, svaka čast :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV
Pre 3 sati, Yanco je napisao:

Ovaj cafe je kao umetničko delo. Samo što treba razumeti umetnost. U pravu si kad reče da je sreća da nemaš potrebu da ga prodaješ onima koji to ne razumeju. Kada bi ona Cagiva prošla pored mene, verovatno se ne bih ni okrenuo, a kad bi ovaj cafe prošao, verovatno bih ti mahao da staneš da ga pogledam malo bolje izbliza, pogledam šta si sve odradio i promenio na njemu, prodiskutujemo... Onda se odgovor sam daje šta ima veću vrednost. Cagiva bi stajala kod nekog negde u garaži, skupljala prašinu, povremeno bi se vozila, dok je ovaj cafe spreman za Distinguished Gentleman's Ride. Ko to razume, ceni i voli, onda će znati i gde je veće uživanje. Cafe Raceri se ne prave za kilometarske ture po Transalpini i Transfagarasanu, već da budu izložbeni eksponat sa povremenom upotrebom.

@abarthkapa dole, svaka čast :takoje:

Ima ono da o ukusima ne vredi raspravljati i da je lepota u oku posmatraca.Treba se vratiti malo u proslost i videti gde,kako i naravno od kojih motora je nastao cafe racer pravac.Ovo danas sto se pod znacima navoda "pravi" je vise pomodarstvo,kic,sund nego umetnost.Budzevine od bmw k100 i novijih vodenjaka sa kramponkama,kineskim instrumentima i retrovizorma su daleko od umetnosti,po meni vise nakaze.Tako su 80-ih i 90-ih iseceni silni bokseri i guciji,pa cak i mz-i,pravljena "umetnicka dela" koja danas nemaju nikakvu vrednost,niti privlace neciju paznju.Vec sam napisao,nije problem praviti od havarisanog i nekompletnog motora taj famozni cafe,ali unistavati originalan motor,pa makar to bio i tomos-mz,to je svetogrdje.Ako mislis ovako nesto da pravis od unitraka,nemoj ko boga te molim...narani svinje i ne diraj nista!;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ja sam svog Unitraka kupio za svoje pare, i ima da ga sakatim kako se meni svidja, jer sam ga i kupio da bih ga osakataio. A pronašao sam ga ispod sena u jednom selu, tako da i nije šteta :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ovaj što mi prodao nije ni znao koje mu je marke motor ni odakle potiče :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

Pohvala za rad. :takoje:

 

Mnogi sa foruma komentarišu :Six:sve i svašta u mnogim temama. Među njima ima dosta njih koji nikada ništa nisu radili, što se tiče ovakvih stvari.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
26 minutes ago, Blueser said:

Mnogi sa foruma komentarišu :Six:sve i svašta u mnogim temama. Među njima ima dosta njih koji nikada ništa radili što se tiče ovakvih stvari.

 

 

Kada bi smo svi ''radili takve stvari'' niko ne bi imao vremena da komentariše, ne znam kome bi ove teme postavljali.

 Živeo forum a i mi sa njim :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

Nem veze sa ovom temom, ali verujem da Dexterr zna na šta sam mislio.

Evo jednog primera.

  4 hours ago, Due said:

Cementacija je završni (površinski) sloj  pri termičkoj obradi metala i radi se do željene dubine u samom materijalu. Dakle posle kalenja (ako je potrebno), nanosi se sloj cementacije koji je dosta tvrđi (više od 60 Hrc) od samog komada na kome se nanosi. 

Nije do brzine kucanja, svaki danimam nešto cementirano u rukama. Decenijama.:takoje:

Prvo ide cementacija obogaćenje povšinskog sloja ugljenikom, a posle kaljenje i popuštanje na željenu tvrdoću. Tako ae dobija da je spoljašnja površinatvrda, a zadržava se žilavost.

Čudi me da prođu decenije... :jok:

Inače cementiran komad je obradiv srtuganjem, bušenjem, glodanjem...

Ja sam takođe četri decenije u fabrici, mašinac po struci.

Ovo pišem da bi forumaši koji pročitaju znali redosled. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ja se izvinjavam svim forumašima koji su se spremali da nešto cementiraju u smederevcu. To rade firme koje se bave termičkom obradom i znaju kako će da urade.

Kao kolega što kaže može se obrađivati struganjem, glodanjem i brušenjem. Ali ako date nešto cementirano strugaru imate dobre šanse da vas izbode nožem. Strugarskim. Ili da vam glodač olupa neko veće glodalo o glavu.

Kolega, sva je sreća da moj poslodavac ne prati ovaj forum pošto bi shvatio da ja nemam pojma, a da si ti tvorac nauke o mašinstvu. 

Radim za svetski poznatu firmu i nemam baš vremena da se bavim tvojim niskim prozivkama. Pozdrav prijateljski i obiđi me molim te.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Inače kolega @Blueser je potpuno u pravu za redosled tehnološkog postupka. Moja greška, termička obrada mi nije polje delovanja. Ima ko se tim bavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja