Jump to content

Moto Zajednica

Tomos automatik A3 T15 SLC tuning,styling

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

tako je ali nesme da gusi sta mislis ako se za 10 min pocne gusiti sta ce biti u voznji kad se optereti i kad se ugreje momacki 

Nista!! :D napunio ti auspug gorivom.. :D predpostavljam, pa se zato malo ugusi.. :D

 

Arbeitsweise_Zweitakt.gif

 

taj "laser" ima previsok ugao.. :) pa verujem da pri radu na leru ne izgori sva smesa nego ostane malo u karteru.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

Motor mi sad odlicno radi al problem mi je sledeci sa crkavanjem svecica 7 komada sam vec promenuo nemogu da pronadjem uzrok jednostavno crkne pri hladnom startu dam saug upali i ugasi se motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Potrebno je takozvano "talijansko stelovanje :takoje: !  Isteras ga kada vreme dozvoli i muski, punim gasom ga provozas bar pola sata, smesa blago masnija i gaaaaaaas!

To crkavanje svecica podseca na nalivanje gorivom i to pod uslovom da ne srafis bilo sta sa odgovarajucim navojem vec ono sto treba...

 

Pozdrav Nenad.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Neispravan ti je karburator. Presiromasna smesa koja prouzrokuje visoku temperaturu izduvnih gasova koji ostete svecicu. Stavljanjem hladnije svecice resio bi problem njenog crkavanja. Ali siromasna svecica ostecuje klip i karike i izaziva detonacije koje su smrt za klip. To sto ti je svecica na kraju crna je zato sto prestaje da radi i pocne da se cadjavi. Za probu kakva ti je smesa stavi novu svecicu vozi motor kad se prolepsa vreme 500m pod punim gasom izbaci ga iz brzine ili stisni kvacilo i ugasi motor, skini svecicu i pogledaj joj boju. Ako je bela svecica onda je smesa presiromasna. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

ovo je drugi karburator star je 6 meseci dizna glavna je 75 jel sa 80 trokira prevelika mu je  motor uzmem da upalim dam saug upali i ugasi se kako se moze pregrijati u 2 sekunde svecica  probao sam hladnije al nevredi keramika posle voznje bude tamnija kako cigla al tamnije zeru svecica necrkava u voznji nego kad ga pali hladnog prvi start motora 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Danas sam probao da upalim bez zauga upalio je iz par pokusaja znaci na ovoj hladnoci 

To znači da ti je prebogata smesa, tj. imaš puno benzina u smeši. Ako imaš podešavanje vazduha na kraburatoru malo podesi karb da prima više vazduha, ili mu smanji gorivo u smesi ako za to imaš šaraf (zaboravio sam već šta karburator od T15 ima od štelovanja). 

A to ti je i glavni uzrok crkavanja svećica... Pošto imaš puno benzina u smesi, svećića se zamasti i neće da baci varnicu, a pošto struja mora negde da "ode", ona nađe najmanji otpor i probije na najtanjem delu keramike na svećici u stubiću... Rešenje ti je da smanjiš benzin u smeši i da malo smanjiš količinu ulja koju dodaješ u benzin (nisam video koliki procenat ulja sada dodaješ). Ako ti se motor ugasi na hladnom startu (dok traje razrada), nemoj odma da verglaš, nego odvrni svećicu, očisti i obriši je pa onda zavrni nazad (nikad ne preteži svećicu u stublini!) i onda pali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

ovo je drugi karburator star je 6 meseci dizna glavna je 75 jel sa 80 trokira prevelika mu je  motor uzmem da upalim dam saug upali i ugasi se kako se moze pregrijati u 2 sekunde svecica  probao sam hladnije al nevredi keramika posle voznje bude tamnija kako cigla al tamnije zeru svecica necrkava u voznji nego kad ga pali hladnog prvi start motora 

 

Sad čitam...vidi da nađeš manju diznu...mislim da je 75 puno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

mesavina je 3 posto karburator TNT kopia delorta phbg 19mm obrisem svecicu nevredi ocistim je lepo opali nista stavim novu motor radi za sada sam ubacio svecicu dvokraku od dacije logana koja je bila proslu sezonu na apn setupu koja se fenomenalno pokaza celu sezonu sa jednom svecicom vozio  smesa vazduha mi je jedan krug  dizne imam 60 65 70 75 80 85 90 a pilot dizne 38 42 45 pilot dizna mi je fabricka nema broja nepise  sada je u motoru 75 dizna i pilot dizna fabricka a smesu kad odvrcem zavrcem neprimecujem razliku u radu motora 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

China karburator , nadji polovno kuciste a da nije pojedeno i resio si problem,gledaj da ti siber bude u paru sa karburatorom i koliko toliko nepojeden.

Chinu zaboravi i zaobidji u sirokom luku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

karb je star 6 meseci nepotrosen isti problem mi je i pravio dellorto phbg ds 19 jos gore je radio motora vozio sam ga juce ide dobro motor lepo i radi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

motor sada dobro ide u voznji a i u mestu lepo radi za sada to je to 

 

 Ne treba da drzis motor da radi u leru!! :D Jbt. to ima 50ccm.. :D a ne 500 pa da ga zagrevas i razradjujes u mestu!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

Kolege imam pitanje motor mi trokira na jacem gasu i kad mu dam pun ide on sve lepo al nemoze da se zavrti do kraja masina trtrtr tako otprilike sta bi moglo biti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja