Jump to content

Moto Zajednica

Tomos automatik A3 T15 SLC tuning,styling

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova

Pozdrav svim clanovima, evo mene opet otvaram novu temu sredjivanja motora  . Odlucio sam da totalno sredim masinu i sasiju, takodje da se ojaca nosaci motora. Prvo sam krenuo od masine, pa kasnije prelazim na sasiju. Setup masine: Cilindar T15 slc 40,5Lx12  Meteor klip, karburator TNT phbg 19mm, glava motora A5 ili ako nadjem od Bt-a glavu, paljenje 6V platinsko reparirano, nova korpa kvacila,komplet semerinzi Athena, lezajeve sve menjam FAG,SKF, kvacilo komplet sredjeno, filter vazduha RMS sport, auspuh Laser Bt sa niklovanim topom. Masinu cu da opeskarim i da ofarbam u crno, staviti imbus sarafe sjajne, srednje deklove cu izravnati gde naleze dihtung, takodje prirubnicu karburatora stavicu metalnu i napraviti po meri karburatora. Ovog puta sam odlucio da masinu odradi drugar iz servisa koji se nalazi u  Zrenjaninu , posto ja nemam toliko vremena zbog posla i obaveza. Ram cu da peskarim i ostale delove , zamenuti opruge u prednjoj vili, staviti amortizere stelujuce sa duplom oprugom, caura zadnjih vila, uraditi kocnice, nove felne i zbice, uraditi instalaciju i prekidace ,  staviti novi lanac i zadnji lancanik, montirati retrovizore. i sarafi,matice novi. Toliko od mene za sada vidimo se. Takodje da se prisetimo kako je to izgledalo  :)post-27360-0-01501000-1444424529.jpgpost-27360-0-88133300-1444424594.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Lepo mu stoji i jedna i druga mašina :takoje:

 

Koja se bolje ponaša u tom ramu? Ako dobro vidim, zadnji lančanik si ostavio neizmenjen, od Automatika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

Zadnji lancanik T12 32Z napred 13 najbolje mi se pokazala T15, masina takodje maksimalna brzina je bila oko 90km/h, apenova se isto dobro pokazala i jako pozudano ona je razvijala 72km/h 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

Molio bi nekoga da mi objasni ako hocu nesto da obrisem, moj post nevidim mogucnost brisanja da mi objasni ili slucajno ako  stavim nesto pogresno hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Predpostavljam da je sa APN mašinom imao više obrtnog momenta? Mmm, više mi se sviđa takva kombinacija :)

 

Pritisni 'Report' pa napiši da ti obrišu taj post.

Ili 'Edit' pa izbriši tekst i učukaj nekoliko tačaka pa ovo gore.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Da se prijavim za temu. Nešto sam dobio simpatije prema tomosovim mašinama :)

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ma i ja bih tako slatko čačnuo ovog mog Matika... al' treba mi bar 200E i to u startu, za sve ono što bih budžio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Koju klipnjacu si stavio, ja preporucujem alfaere najbolje kod nas italijanske cementacija kvalitetna, i trebao si paljenje da zamenis, da stavis 12v 50w, imaces mnogo bolje sagorevanje i varnicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

mozes da nadjes  komplet sa spoljnom bobinom za 30, 40 evra, i dobro je sto i platine mnogo duze traju. I uspuh da promenis laseri su po meni losi i zbog zvuka i snage, po meni najbolji kod nas su auspusi za tomosa tora, covek iz Leskovca, oko 1500 su a ima mnogo bolji zvuk i dobijas na snazi.

https://youtu.be/81n1m-wg7-k

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

Imam kuci kantor novi za automatika i imam bt granu od auspuha. Laser mi se dobro pokazao od Bt-a, imao sam laser za apn tisi je dosta od kantora brzina je ista kao kod kantora, samo sto kantor vrti vise obrtaja u visokim vristi masina jako je bucan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja bi se jos malo potrudio da bolje skinem farbu, a onda posle ne bi farbao vec bi samo transparantnim presprico da zastitim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

ma dobro je ovo to sto se vidi plavo doce blatobran, kad nanesem osnovnu bice to lepo pogotovo kad je vodeniram pre finisa :D takodje sam povario nosace motora ispod da dodatno ojacam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

ma dobro je ovo to sto se vidi plavo doce blatobran, kad nanesem osnovnu bice to lepo pogotovo kad je vodeniram pre finisa :D takodje sam povario nosace motora ispod da dodatno ojacam. 

Izvini što ti se brkam u posao, ali zašto si i kako povario nosače motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

pa spolja su zavereni iznutra nisu pa sam iznutra povario da bi bilo jace.

Aaaa povario si sa unutrašnje strane čaure koje prolaze kroz lim, jel?

 

To je ok, nije da je baš bilo neophodno, ali ne smeta, inače ove čelične ramove, cevaste ili ove od otpresaka ne valja puno ukrućivati, fabrički su napravljeni da malo "rade" pa ako ga pretjerano ukrutiš na nekom mjestu oće da pukne pored ojačanja, pa nemoj puno da ga ojačavaš ako nije baš potrebno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Savan misli da ostavis tu "metal" nijansu. ..

Jeste, to sam mislio

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja