Jump to content

Moto Zajednica

NAVAK - saveti, preporuke, putanje i sl.

Recommended Posts

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Pa majku mu, svašta sam nešto vozio :)

 

Iskreno mislim da je to premekano za Navak, da bi bilo bolje da je nazad hard, odnosno E, kako je kod Dunlop-a. Samo zbog dugovečnosti gume, pokazalo se da je Navak uništavač mekih guma.

 

Inače mislim da je GP racer najbolji izbor za Navak, naravno u ovoj nekoj amaterskoj ligi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Aj' bez veze je da samo ja odgovaram na pitanja kao neki vrhunski poznavalac, ali ono što mogu da prenesem je sledeće...

 

Sve to strašno varira. Naravno, što mekša guma bolje držanje ali i je njen vek značajno kraći. Ali mogu rejseri da izdrže fino, pogotovo ukoliko je vozač relativno sporiji.

 

Mislim da je prvenstveno dobro podešen zadnji amortizer glavna stvar. Video sam potpuno sjebane Super Corsa-e na 1:45 i odlično trošenje D212 i KR na ispod 1:28.  Drugar koji je (mislim) posle Miše Milovanovića imao najbolje vreme je kupovinom dobrog aftermarket zadnjeg amortizera potpuno neutralisao loše trošenje gume.

 

Ima sigurno i dosta do gasa, tj. koliko je ko "smooth" kao i toga da je dobro imati grejače i zbog "heating cycles".

 

Takođe onaj asfalt zna da bude potpuno vreo tokom leta pa lično mislim da je bolje voziti tvrđu komponentu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Par pitanja za iskusnije, uz molbu za razumevanje ako je nešto od mojih donjih nedoumica besmisleno.

 

1. S obzirom da ću prvi put voziti Navak, da li da uzmem neke polovne gume, da ne zeznem nove putne koje sam stavio pre 200km? Ili mislite da usled svoje početničke vožnje ne mogu da zeznem gume?

 

2. Od polovnih bih mogao da uzmem slick napred 120/70-17, što je fabrička dimenzija za moj motor, ali nazad bih morao neku da uzmem neku putnu (pošto slick ne mogu da nađem), ponuđena mi je dimenzija 180/55-17, pa ne znam da li mogu da je stavim na svoj motor (trenutno je zadnja 160/60-17 što je i fabrička dimenzija)?

 

3. Koju biste mi gumu za zadnji točak preporučili?

 

4. Da li imate neku preporuku gde da odvezem motor za pripremu za stazu?

 

Hvala unapred! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

E dobro... :)

 

Prepadoh se... ogibljenja, amortizeri, prenosi, lančanici, pritisci, gume.. show... :) Ali je mnogo dobar trip... :)

 

Bez obzira, ako imate neku preporuku ko bi mogao da pogleda moj motor, bio bih vam zahvalan... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

I motor i te gume mogu mnogo vise nego sto ti mozes da izvezes.

Kako budes sticao iskustvo na stazi i kako se budes ubrzavao, dobijaces i odgovore da li i sta treba menjati na motoru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Ja imam neki iz luisa. Nisam proveravao koliko je tacan ali uvek po njemu podesavam pritisak i nema problema.

 

 

Pozajmicu u ti ja na Navaku nije nikakav problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Aj da se nadovežem jer sam se ponovio gumama. GP racer prednja soft zadnja medium koliko na hladno posto grejace nemam? Znam da su ih mnogi vozili pa se nadam nekom odgovoru.

...ja sam na onom prethodnom TD vozio D211 gp racer na 1,8 i 1,7... Radilo je sve perfektno, namackala se cela ravnomerno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Može i na višim pritiscima ali onda ne iskorišćavaš ono što ti taj tip gume dozvoljava.

 

Dunlop ima tu NTEC tehnologiju koja dozvoljava značajno niže pritiske u zadnjoj gumi. Guma se ponaša dobro (nije izduvana) a "pattern" odnosno površina na asfaltu je veća pa je i grip znatno bolji. KR 108 (slik) i D212 idu na 1.2 na hladno po uputstvu proizvođača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5729 postova

Ma jasno da ima bar 5 meraca nego poslednji put sam uzeo 4 razlicita meraca i sva 4 su pokazali druge vrednosti. Ne bih da sjebem gumu zbog meraca ali ako ne kupim moracu da se oslonim na neciji. Jbg nekada davno Teloptik pravio to sve bazdareno i kako bog zapovedi a sada kinezi za 4-5 EUR unistili trziste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja