Jump to content

Moto Zajednica

Poklanjam nalepnice krvnih grupa , za kacigu , za vizir , za kofer , za gde god..

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja sam kao klinac kad sam izvadio prvu ličnu kartu ( 16 godina ) - sam upisao oznaku krvne grupe. Naravno, videla se razlika jer sam to ukucao mojom pisaćom mašinom. Kad sam menjao ličnu kartu - to su primetili u policiji i rekli mi da to ne smem da radim , već da moram da donesem potvrdu iz zavoda za transfuziju pa će oni to upisati. A mislim da je imalo neku težinu, jer je za slučaj nekog udesa ( u nekoj nedođiji ) - svaki policajac mogao to da proveri radio vezom ( pozove centralu i oni mu iščitaju tvoje podatke ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Jeste svaki policajac moze da iscita , ali nije policajac lik koji ce da ti ukljuci transfuziju , nego lekar. A zbog cega lekar treba da veruje policajcu ?! 

Moze da pise u licnoj karti krvna grupa , a to je upisala salterusa u sup-u dok je lakurala nokte ... i ? Mozda si ti doneo potvrdu iz zavida gde pise da si B+ , a ona u brzini napise AB+ ... i ?

Kazem vam , licna karta je kurcic ... dolaze i meni davaoci krvi sa starim LK gde ima grupe , ali to ne priznajemo , radimo opet

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sve je moguće, ja lično podržavam i nalepnice, i našivke na jaknama ( mada neko reče - kaciga može da bude i pozajmljena ), u staroj L.K. sam imao upisanu krvnu grupu, a i pored toga mi u dokumentima stoji i zdravstvena knjižica a i kartica dobrovoljnog davaoca krvi. Eto, tu je za svaki slučaj ( na moju sreću do sad nije bilo potrebe za njom ) . Preventiva je preventiva.  U svakom slučaju, i ja sam zainteresovan za nalepnicu za kacigu i to nekoliko komada jer koristim nekoliko kaciga ( u zavisnosti gde se vozim i kakvo je vreme ), pa kad budem dolazio u Beograd - svratiću ti na posao . Inače sam A rh + ( a možeš i da proveriš :)  )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Ee, vec kartoncic DDK je sigurica. U to ce svako da poveruje , to je sigurno ... 

 

nikakav problem , kad budes bio na vma , javi se , pa ti dajem nalepnicu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mozda da nas cipuju sa bitnim podacima. Tako bi recimo mogao i da bacis pasos i licna dokumenta jer bi to uvek imao sa sobom. Kao i krvnu grupu i ostale bitne medicisnke podatke. Znam da se dosta njih bune jer se boje za privatnost ali ja bih pristao na to, puno je prakticnije. 

 

A da, i kojekakvi huligani ne bi mogli uci na stadion a mogli bi se i pratiti sigurno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
Pre 5 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

Ee, vec kartoncic DDK je sigurica. U to ce svako da poveruje , to je sigurno ... 

Извињавам се, да ли ми се чини или има ироније у овој реченици?

 

Свестан сам да бисте ризиковали доста без провере крвне групе, свестан сам да оно картонче дете од три године може квалитетније и лепше да уради, али постоји ли ишта чему верујете и са чиме бисте ризиковали када би било стани-пани и човеку живот виси о концу и не може да чека тих 20-ак минута на проверу крвне групе?

 

Или бисте у тој ситуацији рокнули нулту, па за даље како буде?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako ja imam nultu negativnu, šta će mi se desi ako dobijem nultu plus?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
pre 30 minuta, Zuba87 je napisao:

Извињавам се, да ли ми се чини или има ироније у овој реченици?

 

Свестан сам да бисте ризиковали доста без провере крвне групе, свестан сам да оно картонче дете од три године може квалитетније и лепше да уради, али постоји ли ишта чему верујете и са чиме бисте ризиковали када би било стани-пани и човеку живот виси о концу и не може да чека тих 20-ак минута на проверу крвне групе?

 

Или бисте у тој ситуацији рокнули нулту, па за даље како буде?

 

Nisam ironican uopste...

To sto su kartoncici nekvalitetni i , kako ti kazes , dete bi bolje uradilo - donekle se slazem sa tobom , ali taj kartoncic je validni medicinski dokumenat zato sto sadrzi sve podatke koji meni kao medicinskom radniku trebaju da poverujem u to sto tu pise... imas ustanovu koja je radila krvnu grupu , imas broj protokola , imas potpis lekara koji je uporedio i odredio krvnu grupu . tacka -kraj ... meni je to dovoljno , i svako med radniku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
pre 23 minuta, Savan je napisao:

Ako ja imam nultu negativnu, šta će mi se desi ako dobijem nultu plus?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

na prvo primanje - nista ... razvices antitela ...

e vec na drugo bi jeli zito ;)

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Одлично, хвала на брзом одговору.

 

Још само да убедимо Завод за трансфузију крви Србије да формат ускладе са свим осталим документима, а не да само то картонче носим одвојено. Чак не мора ни пластично ни чиповано бити, само да се умањи 50%...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

slazem se sa tobom oko toga...

dodji kod mene na vma , uradicu ti plastificiranu karticu velicine licne karte , da mozes da je nosis u novcaniku...uradicemo i ceo fenotip ( da ne smaram sada sa objasnjenjima sta je to ) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
На'ебаћеш:moto3:,кажу да тако нешто доводи до трајне сексуалне дисфункције

Jeste, trajna seksualna disfunkcija kao posledica smrti ako sam žito dobro protumačio :)

Hvala Darko na odgovoru.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Може, а хоћеш ли и да ми вратиш 4-5 украдених давања, пошто ми оне лепе тете у ЗТКС не признају то што ме цедио дебели чика код тебе? :)

 

Кажу да се и покојник укочи, тако да то није исто @Savan:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

ako te ima u kompu ( ako je to od npr 2003 god pa na ovamo ) , mogu ti upisati sva nasa davanja u tvoju knjizicu..

 

teta iz zavoda ne moze da upise nasa davanja u njihovu knjizicu ( bas zbog onog broja prokola o kome pricah malopre ;) ) , ali ja mogu nasa davanja da ti pribelezim 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven
samo da kazem jos par stvari i odjavljujem se, da coveku ne trujem temu.
pod jedan, nisam sujetan. darko je lepo rekao da se u hitnim slucajevima daje krv univerzalnog davaoca, tj. 0 negativna krvna grupa. u slucaju nezgode, ako ste bilo koja krvna grupa osim 0, markica vam (u tom slucaju) ne znaci nista.
pod dva, krv koja se prima putem transfuzije mora imati iste antigene kao i crvene krvne celije osobe koja je prima (odnosno krv davaoca i krv primaoca moraju biti kompatibilne). Ako se putem transfuzije primi krv koja nije kompatibilna krvi osobe koja je primila, antitela u krvi primaoca prepoznace primljenu krv kao stranu, te ce napasti i unistiti crvene krvne celije primljene krvi.
Taj imunoloski odgovor, odnosno transfuzijska reakcija, dogadja se odmah nakon primanja nekompatibilne krvi i moze imati vrlo ozbiljne posledice po zdravlje primaoca, pa cak dovesti i do smrti. Krvna grupa 0 negativna u sebi nema ni jednog antigena. Zbog toga se naziva univerzalnim davaocem, sto znaci da je kompatibilna sa svim krvnim grupama. S druge strane, krvna grupa AB pozitivna naziva se univerzalnim primaocem, odnosno osobe s tom krvnom grupom mogu primiti krv bilo koje krvne grupe. Iako se u hitnim slucajevima koristi podela krvnih grupa na univerzalnog davaoca i univerzalnog primaoca, uvek kada je to moguce radi se precizno odredjivanje krvne grupe, kako bi se sprecila pojava imunoloske reakcije na transfuziju.
pod tri, izdavanje krvi za transfuziju vrsi odgovorno lice uz prethodno uradjenu interreakciju koja mora biti negativna.
pod cetiri, sve ovo nije mudro slovo. moze se naci u udzbenicima i knjigama, a ima i na netu.
hvala na drugarskom savetu, krv dajem uvek kada je nekom potrebna
 
darko, izvinjavam se sto ti upropascavam temu, ali osetio sam potrebu da odgovorim i obecavam da necu vise...

O da, jesi sujetan! Aman, lepo ti je objašnjeno...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000
On 4/4/2018 at 16:31, bocca_bastard je napisao:

Ako budem dolazio ponecu ti ja :)

 

Hvala,hvala!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja