Jump to content

Moto Zajednica

4 kandidata

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Doslo vreme da moj r1200rt ide u penziju,poceo je da zajebeva tako da je dobio crveni karton..

 

Kandidati za naslednika su sledeci.

 

 

1.Bmw k1600gt (od 2012-og godista)

2.Kawasaki gtr 1400 ( Nov)

3.Yamaha fjr  (nov)

4.Bmw gs1200lc (od 2012-og godista)

 

Ako neko ima iskustva sa navedenim modelima,nek pomaze..Motori su poredjani po redu,kako bih ih ja zeleo...

 

p.s Gs mi je ruzan kao djavo  ali mi je strasno udoban,na mojih 190cm mi je legao ekstra ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Znam na sta tipujes,na gs cim pitas za makadam .Ma ne bi video makadama,osim ako ne zalutam pa budem prinudjen da prodjem makadamom.Uglavnom bih ga koristio za duze ture,prelazim oko 20000 hiljada godisnje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Meni taj GS uopste nije lep, ali verujem da je jako (multi)praktican. Tako da kad bi ima intencije da silazim redovno sa asfalta, ili pak da zivim u Srbiji i vozim 99% po nasim putevima, onda bi se razmislio o GS-u, u shemi od ova 4. Pretpostavljam da bi i onda uzeo novog ali ne 1200 nego onaj manji. Sem ako bi imao novaca na bacanje :)

 

A u tvom slucaju, kad novci ne bi igrali ulogu, uzeo bi taj 1600 bmw, ali nov.

 

A ako ne moze nov bmw onda bi uzeo novog kawasakija. FJR mi nekako malo dosadio valjda sto ga voze dosta pandura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Pa znas kako budzet mi je nekih 15000€ sve preko toga mi je van svake pameti da dam za motor,u stvari ja bih mozda i dao ali bi me zena docekala ne bas prijateljski kada bih dosao iz sopinga  :rat3: ..

Salu na stranu,bmw k1600gt kosta 25000€ nov,tako da to otpisujem,jedino neki polovnjak koji moze sa nekih 20-30 000 km da se nadje za tih 15000€.I meni najrealnije deluje ovaj kawasaki,lep je,ima snagu,nov je..

 

Ovde u Briselu je u januaru auto salon,tako da ce davati motore bez  poreza,moguce da ce naleteti kawa i za nekih 13500€ sto je ok cifra za takav motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Jel si probao sa tom visinom da se spakuješ na FJR1300? Mislim da je prilično dabar za duža putovanja I za godišnje kilometraže od 20000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

 

2.Kawasaki gtr 1400 ( Nov)

3.Yamaha fjr  (nov)

 

"Provozao" sam i jedan i drugi. Moj glas ide za FJR. Nekako mi je legao bolje i vozi se lako kao bicikl. Ne oseća se težina. Sa visinom sam tu negde kao i ti. Kawa lepše izgleda i snažnija je mašina. Takođe ide odlično ali je za manevrisanje u mestu nezgodna kao i njen prethodnik koga sada vozim (GTR 1000). Moraš da ih provozaš lično bez toga nema ništa.

A ako ti ne legne ni jedan uvek postoji i alternativa u vidu Honde ST1300 Pan European :)

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

 

 

2.Kawasaki gtr 1400 ( Nov)

3.Yamaha fjr  (nov)

 

"Provozao" sam i jedan i drugi. Moj glas ide za FJR. Nekako mi je legao bolje i vozi se lako kao bicikl. Ne oseća se težina. Sa visinom sam tu negde kao i ti. Kawa lepše izgleda i snažnija je mašina. Takođe ide odlično ali je za manevrisanje u mestu nezgodna kao i njen prethodnik koga sada vozim (GTR 1000). Moraš da ih provozaš lično bez toga nema ništa.

A ako ti ne legne ni jedan uvek postoji i alternativa u vidu Honde ST1300 Pan European :)

Pozdrav

 

U pravu si da bih morao provozati i jedan i drugi,ali je to malo teze dobiti na testiranje,moracu da se zadovoljim sedenjem u mestu.Pan european mi se bas ne svidja,pogotovu zadnji kraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sto ne bi mogao dobiti na testiranje? Ako planiraš da das ipak značajnu cifru tom dileru, insistiraj na probnoj vožnji, i to bar par h da bi stekao utisak. Ok ako ne može istog momenta ali zakazi za neku narednu subotu da ga uzmeš na pre ili posle podne. Pa onda drugi vikend drugi motor, da se slegnu utisci od prvog.

 

Ja sam teniski reket tražio na probu, i dobio sam 2 komada na 7 dana. Morao sam platiti avans koji dobijem nazad ukoliko kupim neki od tih reketa.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ma znam da ih mogu dobiti ali me iskreno smara da popunjavam formulare i osiguranja i trte-mrte pa da posle gleda svaku ogrebotinu itd..Davno sam imao lose iskustvo sa autom koga sam uzeo na probu,tako da to izbegavam..Meni je najbitnije da mi legne po velicini motor,recimo na rt-u se osecam nekako zgrceno,i ne odgovara mi taj uspravan nacin sedenja,mnogo mi vise prija kada sam malo povijen u napred,da ipak malo tezine ide i na ramena i ruke.Gs ima isti nacin sedenja ali je opet nekako odignutiji od zemlje,imam vise prostora..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Bilo je par slucaja na forumu da su ljudi koji prave ozbiljne ture posle jedne sezone prodavali k1600gt i vracali se na 1200gs ili 1300rt.

Na tvom mestu svakako bih probao motor koji kupujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Marokanac je čini mi se vratio 1600 i uzeo GS, ali to je i shvatljivo jer on pola km predje po pustinji.

 

Mada mozda je imao i drugih primedbi na 1600. Svakako je dobro probati i uzeti motor po svojoj meri.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Uffff kakav problem ,mrtva trka ,nekako mi taj FJR izazovan ,mocan izgled a mislim da mu je i taj menjac zanimljiv i dosta olaksava voznju zbog nacina menjanja brzina bez kvacila na kormanu ili na papucici ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ostala su dva kandidata u igri,Gs i K1600gt,japanci su ispali iz igre jer zbog nekih peripetija oko povracaja poreza ipak necu moci da uzmem nov motor a polovnjak mora da kosta minimum 15000€ da bi mi povracaj poreza uspeo..

 

E sad srce kaze k1600gt definitivno,ali sto vise pretrazujem po internetu o njemu,sve vise iskacu stranice o problemima i kvarovima..Da li je moguce da motor koji kosta vise nego auto vise klase ima toliko problema??Citam o nekim problemima sa menjacem,zakucavanje motora na 5000km itd..

Ko je na forumu vozio ovaj motor,mozda bih mogao da ga kontaktiram da cujem price iz prve ruke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Možda je bolje da probaš neki motor - forum.nl ne iz ne znam kojih razloga već pretpostavljam da puno više iskustva tamo imaš nego na ovom forumu. Ako je ovde 2 člana vozilo taj motor i oba nisu bila zadovoljna steći ces.mozda pogrešan utisak. Ili pak obrnuto. Gs-ovaca ima dosta i kod nas na forumu čini mi se i verujem da ih svi dižu u nebo :)

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Doslo vreme da moj r1200rt ide u penziju,poceo je da zajebeva tako da je dobio crveni karton..

 

Kandidati za naslednika su sledeci.

 

 

1.Bmw k1600gt (od 2012-og godista)

2.Kawasaki gtr 1400 ( Nov)

3.Yamaha fjr  (nov)

4.Bmw gs1200lc (od 2012-og godista)

 

Ako neko ima iskustva sa navedenim modelima,nek pomaze..Motori su poredjani po redu,kako bih ih ja zeleo...

 

p.s Gs mi je ruzan kao djavo  ali mi je strasno udoban,na mojih 190cm mi je legao ekstra ..

 

Ne razumem, imao si loše iskustvo sa BMW-om, i opet hoćeš da kupiš BMW?

 

Od ponuđenih motora, uzeo bih FJR, bez razmišljanja. I to AE varijantu, sa el. suspenzijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Hvala svima na sugestijama,juce sam definitivno odlucio sta ce da bude naslednik rt-a.Ipak sam uzeo oba k1600 i r1200gs na probu,nisu pravili nikakav problem ni ugovore,sve pohvale za garazu,inace prodaju sve marke,imaju +-200 motora na lageru,sedao sam i na fjr-a i gtr-a u mestu samo i ne  kajem se sto sam ih otpisao,ipak je to dosta skuceno i nije ono sto ja ocekujem od motora.Elem prvo sam isprobao K1600gt,prvi utisak prilikom kretanja je bio,jbt al je ovo tesko,ali cim krene postaje upravljiv,udoban je ali su mi noge previse nekako napred,kao da sedim na skuteru i kolena mi dolaze visoko.Ide kao munja do krivine,u krivini je malo nezgrapan ali ipak zadovoljavajuci.Sve u svemu odlican motor sa puuuuno opreme,osecao sam se kao da vozim auto,sa dignutim vizirom nema vetra,nema buke,muzika sa zvucnika se cuje odlicno..Posle sat vremena voznje,u povratku sam vec razmisljao da nema potrebe da probam gs-a,al reko ajde kad sam vec ovde da i to zavrsim pa da budem 100% siguran.

 

Osecaj na gs-u posle k1600gt je nekako kao da vozis biciklu ali bukvalno,upravljiv,lagan,vuce od prvih obrtaja kao blesav,sedi se nekako lepo,bas kako meni odgovara,dosta je visko sedenje i polozaj nogu je idealan.Krivine pegla sa lakocom,cini mi se da je stvoren za obaranje..Velika razlika naspram gt-a..Naravno i gs ima manu,mnogo je ruzan brate..al jbg ne moze sve da se poklopi a preko te mane cu najlakse preci,mozda mi se kasnije i prolepsa..Ako ste nekada imali ruznu devojku,znate onaj osecaj da sto ste duze zajedno ona vam je sve lepsa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

 

Doslo vreme da moj r1200rt ide u penziju,poceo je da zajebeva tako da je dobio crveni karton..

 

Kandidati za naslednika su sledeci.

 

 

1.Bmw k1600gt (od 2012-og godista)

2.Kawasaki gtr 1400 ( Nov)

3.Yamaha fjr  (nov)

4.Bmw gs1200lc (od 2012-og godista)

 

Ako neko ima iskustva sa navedenim modelima,nek pomaze..Motori su poredjani po redu,kako bih ih ja zeleo...

 

p.s Gs mi je ruzan kao djavo  ali mi je strasno udoban,na mojih 190cm mi je legao ekstra ..

 

Ne razumem, imao si loše iskustvo sa BMW-om, i opet hoćeš da kupiš BMW?

 

Od ponuđenih motora, uzeo bih FJR, bez razmišljanja. I to AE varijantu, sa el. suspenzijom.

 

E izvini zaboravih da tebi prvo odgovorim.

Pa problem sa ovim mojim rt-om je iskreno velika kilometraza,trenutno 130 000 km na satu,a i inace 2005-to godiste je prva serija r1200rt i imaju mnogo bolesti kojima sam ja platio danak,prethodni vlasnik ga je se na vreme oslobodio,pre svih kvarova,koji su dosli na 100 000 km..Iskreno ne verujem da ni Yamaha ni Kawa mogu da guraju tu kilometrazu bez problema..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Druže, ja bih ipak još malo razmislio. :) I GS LC i GT, imaju dosta bug-ova (što mehaničkih, što elektronskih). Dok je motor u garanciji, 'ajde i nekako... ali, šta raditi nakon isteka perioda garancije, a desi se neki ozbiljniji kvar? Jedino što možeš, je da platiš popravku, koja može da košta i nekoliko hiljada €. >:(

 

Za GTR ne znam, ali FJR prelazi 100k+ km, bez problema. Pitaj našeg kolegu sa foruma peratrap, njegova bivša Yamaha FJR ima 120k km na satu. :care:

 

Za koji god motor da se odlučiš, srećno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja