Jump to content

Moto Zajednica

Dominator 500 Vs Kawasaki KLE

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT

Ovako mladji burazer bi nesto izmedju ova dva modela,da vidimo karakteristike,mane,prednosti,ko sta misli i ima iskustva izmedju ova dva modela?Rec je o klincu 19god. za prvi malo ozbiljniji motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Kle dosta "kulturniji" motor 2 cilindra, sto znaci manje vibracija, vodeno hladjenje, cini mi se malo robusniji i veci (barem tako deluje), prveren agregat identican kao na gpz, er i en serijama, dosta bolji za duze ture, kazu da modeli stariji od '95 imaju problem sa magnetom, sto se tice dominatora, dosta prostija masina, jedan cilindar, vazdusno hladjenje, skloniji pregrejavanju, sporiji, prostiji i jeftiniji za rad i odrzavanje cenim da se za nijansu snalazi bolje od klea van puta mada ni jedan nije bas za neko maltretiranje po offroadu, imaju ti jednocilindrasi neku svoju car, zavisi ko sta voli potrosnja je tu negde ok 3.8-5.5l zavisi od stanja u ustelovanosti, sta god da uzme nece puno pogrsiti, ako ce da se praksa sam na motoru sto se tice odrzavanja onda mozda bolje domina, ako ce da putuje i da uziva onda po meni definitivno kle.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: GSX 1400, MZ ETZ251

sto se tice dominatora, dosta prostija masina, jedan cilindar, vazdusno hladjenje, skloniji pregrejavanju, sporiji, prostiji i jeftiniji za rad i odrzavanje meni definitivno kle.

 

Vazdušno + uljno hlađenje!

Ulje cirkuliše kroz ram motora i na taj načine se hladi! Do sad nikad nisam čuo da se Dominator nekom pregrejao!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ovako mladji burazer bi nesto izmedju ova dva modela,da vidimo karakteristike,mane,prednosti,ko sta misli i ima iskustva izmedju ova dva modela?Rec je o klincu 19god. za prvi malo ozbiljniji motor?

 

Dosta je velika razlika u snazi između Dominatora 500 i KLEa, Dommie 500 je malo nejak motor, pogotovo preko 100 km/h.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT

Ja mislim da njemu ni ne treba jaci,dosta mu je,a ipak od 500ccm zbog registracije za srednjoskolca nije mala registracija.S druge strane ne veruje da ce on neke mnogo duze ture da pravi.Treba mu za voznju po lokalu eventualno po okolini 50tak-100km.A i cena odrzavanja je dosta bitna.E sad pitanje kakva je dostupnost delova posto je to model 500ccm za austrijsko trziste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Dominator 500 je malo redji motor kod nas ali ima ga, koliko se secam mozda sam i ovde na forumu iskopao posto sam bio zagrejan takodje za taj model da je razlika samo u cilindru u odnosu na verziju od 650cc, ako je tako obzirom da 650ica i ima kod nas, ne bi trebalo da bude problem, a i sto zatreba nije vise frka naci preko neta i naruciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT

Pa da ima na ebay-u svega i svacega.Dakle kakav je utisak ostavio dominator 650 nema sumnje da je ovaj nesto losiji,samo sto je slabiji malo.A i koliko sam razumeo oddzavanje je jeftinije u odnosu na KLE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Dominator 500 je malo redji motor kod nas ali ima ga, koliko se secam mozda sam i ovde na forumu iskopao posto sam bio zagrejan takodje za taj model da je razlika samo u cilindru u odnosu na verziju od 650cc, 

 

 

Pa nije samo u cilindru, klipnjača i radilica nisu potpuno jednake, ima i u glavi razlike, ima dosta različitih sitnica. 

Potrošna roba je uglavnom ista. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Dominator : odrzavanje smesno, potorsnja mog(650cc) 5.5 - 6l, registracija prva izasla 19 000 crvenih, produzenje ce oko 13 000 biti,motor u svemu dobar u nicemu najbolji, za tezi off road malko neupravljiv ipak se treba boriti sa 170 kg i blatom , kamenjmem, uzbrdicama ,nizbrdicima,ovako za asfalt i laksi off je dosta dobar, naravno 1 cilindar trese ali se covek brzo navikne

Redovnom zamenom ulja i kontrolom istog ima slatko da se nzavoza

i moj savet ako se opredeli za dominu nek gleda 650, dosta je vise zastupljena kod nas,delova uvek ima, jedino je reg malko skuplja, vozio sam druov od 500cc i bogme se oseca dobra razlika :)

*napisao decko od 19 god   ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: nekad Honda NX500 sada Yamaha ST 750

Ja vozim domija 500.Jeste malo nejak na vecim brzinama ali snalazi se :)

Sto se tice odrzavanja samo ulje i filteri,nikad nista nije crklo .Ja ga dosta cijepam i po off road-u,sto kaze kolega jeste dosta tezak ali moze dosta toga da uradi,samo dobre gume nemaj brige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT

Ma problem je reg. za preko 500ccm,ali videcemo jos uvek se razmislja sta kako,dali kle ili domina.Svaki ima svoje prednosti i mane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Glas za KLE.

Mirnoji rad agregata, ne trosi ulje a Domina zna da potrosi pogotovo kad se tera, opet ima i vise snage ako treba da se tera.

Sa druge strane Domina 500 je dosta retka i uglavnom su u pitanju stariji motori. Jedinu prednost gde bi Domina bila bolja jeste ako je burazer sitan posto je Dominator dosta manji i uzi motor i eventualno na offroad-u ali i tamo gde pregazi Domina procice i KLE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

 sto se tice dominatora, dosta prostija masina, jedan cilindar, vazdusno hladjenje, skloniji pregrejavanju

 

Kako to izgleda kad se vazdušara pregreje? Čisto me interesuje, nikad nisam čuo da se nekome vazdušara (a pogotovo uljara) pregrejala...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

i mene zivo zanima ... po najtezem off-u isao u gradu kereni stani na +40 i nema sta  jos nisam sa njim radio nikad se pregrejao nije a nisam ni cuo da se neklom to desilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

 

 sto se tice dominatora, dosta prostija masina, jedan cilindar, vazdusno hladjenje, skloniji pregrejavanju

 

Kako to izgleda kad se vazdušara pregreje? Čisto me interesuje, nikad nisam čuo da se nekome vazdušara (a pogotovo uljara) pregrejala...

 

Jedino što je korisniku primjetno je možda pojačan dim iz auspuha, jer počne da sagorjeva ulje. Počne čudno da radi, hoće da se ugasi na leru i ako se ugasi teško pali dok se ne ohladi. Šteta koja može nastati u mašini je svima primjetna, pogotovo kad se ne vodi stalna kontrola nivoa ulja, kojeg zbog pojačane potrošnje zna da zafali

 

Nemojte se zaluđivati, svaka mašina može da se sjebe, ako se o njoj ne vodi računa

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Vidim da je tema krenula u off i u raspravu, ja se izvinjavam, lose sam se izrazio, pod pregrevanje nisam mislio bukvalno pregrevanje masine do prestanka rada i stete, nego do prilicno vece temperature agregata koja je fizicki osetna, ako se ne varam kod vodenog hladjenja temperatura u prostoru izgaranja je oko 1100c kod vodenog, a oko 1600c kod vazdusnoh (predpostavljam ne preterano manja i kod uljnog) hladjenja, koko Arny rece, slucaj kod jednocilindrasa je poznato da znaju da troskaju ulje, pogotovu jace kubikaze, a povecanjem temperature se povecava i potrosnja ulja, jos ako su lose karike, kod nekoga ko nema iskustva sa motorima i naviku da kontrolise ulje svakako moze dovesti do velike stete. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Češće crkne vodeni krug nego se uljara pregreje.

Ako je opredeljenje prema vožnji van asfalta ja bi birao Dominatora,ako će biti uglavnom asfalt onda KLE.Ali sve u svemu bolji po stanju je bitnije od toga koji se model uzima.Opet ako je asfalt ima tu još mnogo toga da gleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja