Jump to content

Moto Zajednica

Ubacivanje u 3 brzinu ETZ 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cagiva Raptor 650ie.,MZ ETZ 250

Ove sezone desava mi se stalno jedan problem. Do sada je to bilo ponekad ali sada je stalno.

Kada krenem motorom(ETZ 250 83gd) iz prve lepo ubaci u 2 ali onda nece da ubaci u 3. Posle vise pokusaja nekako ubacu 3. Posle toga mogu da se vozim koliko god hocu izmedju 2i 3 ne pravi nikakav problem kao da je drugi motor.Ostale brzine menja lepo bez ikakvih problema. Kad opet stanem pa krenem iz 1 problem se ponovo javlja, dok ne stignem do 3 .Kad jednom ubacim u 3 opet bez problema i gore i dole menja brzine.

Da li postoji neko resenje bez demontaze celog motora i menjaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Da , carobni stapic :) 

U stvarnosti NE . Mozda , probati : sraf na biracu brzina zategnuti , moguce da se on odkirnerisao pa popustio . 

Znaci , samo deklu kvacila skinuti i onda probati . Srecno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cagiva Raptor 650ie.,MZ ETZ 250

Naravno kajgana se pravi od razbijenih jaja.Provericu kad skinem deklu da li je sve stegnuto.

U svakom slucaju hvala na savetu  i interesovanju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Možda, ako si ti il neko drugi menjao ulje, pa odvrnuo pogrešan šra sa donje strane motora - onaj u kome je kuglica sa oprugom , da je možda izgubio original kuglicu, pa stavio neku manju il je kuglica oštećena - valjalo bi proveriti !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: Honda Dominator

Ajde, da ne otvaram novu temu da pitam ovdje. I ja imam problem sa trecom brzinom, ali kod mene se normalno usalta, ali se onda na dodavanje gasa javlja vrlo neprijatno cimanje. Znaci jedan, odsjecan trzaj, i nakon toga sve funkcionise kako treba. Ovo se desava samo kad ubrzavam iz manjih obrtaja, ako izvucem drugu brzinu do kraja, pa presaltam, ovo se ne javlja. Ostale brzine rade bez greske. Nadam se da ste otprilike shvatili o cemu se radi... :)

P.s. ETZ 251 je u pitanju

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Crkava ti menjač, to je početak, sledeće je da počne da ispada iz brzine. Ako ga voziš tako kao što kažeš ( izvučeš drugu, pa lagano ubrzavaš u trećoj ) - možeš tako da voziš motor još godinama. Problem je ako upadneš u neku situaciju il preticanje pa te tu izda menjač.

  Verovatno bi sad trebalo promeniti jedan zupčanik i jednu viljušku ( trošak oko 25 - 30 evra za delove i dihtunge ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Fz1 SA

Etz 250. Kod mene se dešava sledeće: Motor pali kao mina, ide prva druga, u treću upadne kao i onda se pojavljuje jako trzanje. Prebacim dvaput iz druge i ide u četvrtoj. Promenio sam selektor brzina jer je imao neke tragove na donjoj strani. Primetio sam da su zupčanik uklopni 1. I 3. Brzine i 3 brzine izlizani a viljiška modra od vreline i izlizana jako. Zamenio sam ih kao i viljušku 010. U mašini je sve kao suza. Ali i dalje se vozi isto, takoreći nisam otklonio problem. Vidim da tema nije baš obimna ali čuo sam da se većini dešava da strada viljuška ali kada je zamene sve ide kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nešto si propustio. Kad kažeš da su zupčanici bili izlizani - na šta tačno misliš ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja