Jump to content

Moto Zajednica

Tara 2015 - Prvi ozbiljniji test KLR 650

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLR 650
Sigurno su mnogi KLR-ovi prošli mnogo gore stvari ali ovo je test polovnog KLR-a koji je bio u katastrofa stanju kad sam ga kupio - dovoljno je reci da je pre trošio svo ulje na 100km...
 
Verovatno ste do sada vec bili na Tari - planina predivnih predela, jezera i staza za vožnju. 
 
Ova prica pocinje nedelju dana pre puta na Taru. Provozao sam svoj KLR do Vršca ne planirano i primetio da je tamo groždenbal. Zaustavio sam motor, parkirao se i krenuo da obilazim.
Primetio veliki broj bajkera i mislio kako su ljudi došli na groždenbal (kad sam otišao kući video sam da je bio moto skup). Prošetao se, kupio rakije i vina vratio se na motor i krenuo putem Vršackih planina ne bi li probao tandem let paraglajderom. 
Izabrao sam pogrešnu stazu - dosta strmu i velikim kamenjem. Usled neiskustva motor nije uspeo da izvuce i pao mi sa strane i menjac se iskrivio (neki bedan menjač je bio montiran, verovatno ne KLR-ov). 
Posle dalje vožnje primetio sam da teže ubacuje u brzine ali sam racunao da je to zbog iskrivljenog menjaca. Vratih se nazad u Novi Sad ostavio motor i otišao kuci i poceo da planiram putovanje na Taru.
 
Plan je bio na Taru da idem u petak, pa otišao sam da provozam motor u sredu. Odma na početku ubacivanje u brzinu je skoro nemoguće. Ubacim u ler nekako, zovnem mehaničara Nemanju i on čovek ostavi devojku i dođe kući meni da pomogne.
Prva jedva, druga jedva, treća jedva... više neće ni u jednu brzinu, tempiram semafore da ne moram da stajem, a kad stanem tempiram kvačilo i gas ne bih li se pokrenuo iz treće.
 
Stižem u Kamenicu a Nemanja odma otvara motor i nalazi problem, pukla oprugica od šaltalice. Par poziva kasnije nalazimo oprugicu u Begeču a ispostavilo se da čovek ima 2 KLR-a rastavljena - tako da sam odma uzeo i original KLR papučicu za menjač. 
Sve smo ukupno sredili za 3 sata i nije bilo potrebno da se odlaže vožnja na Taru. 
 
Petak 25-i jutro, popakovo stvari, otišao do garaže i natovario na motor.
Zabrinut oće li sve raditi kako treba krenuo putem Tare preko Šabca i Loznice. Put do Loznice relativno dosadan ali posle put kreće uz Drinu i tu je prelep. Pauza na Zvornickom jezeru malo radi odmora i da napravim koju fotke. 
 
post-5795-0-46693800-1443468691.jpg
 
Nalećem na čoveka koji tu odmara koji mi kaže da ce biti kiše a ja mu ne verujem jer sam, jelte, gledao prognozu. Nastavljam vožnju a predeli sve krecu da budu lepši i lepši. 
Sve vreme me pratila neka jako slaba kiša.
 
Odma pred Bajinoj Bašti nailazim na kućicu na drini koja je bila u svim mogućim novinama, čak i Nacionalnoj Geografiji. Navodno sagrađena od ljudi koji su ti plivali i koristili stenu za odmor. Prvo su napravili malu platformu a vremenom je dovelo do toga da se napravi nešto ozbiljnije.
Nekad je odolevala drini, nekad se morala ponovo praviti. Tako nekih 40 godina.

post-5795-0-69800400-1443468243.jpg

 

Stižem na pumpu u Bajinu Baštu cekam par minuta da vidim oće li jače padati... Marfijev zakon stupio je na snagu i krenuo je pljusak. Kad sam video da neće stajati raspitah se kod radnika na pumpi ima li neki kul smeštaj negde blizu a on mi preporucio restoran i sobe "Kod Kurte".
Inače na pumpi rade 2 blizanca pa je bilo smešno pokušavajuci da pričam sa jednim o nečemu što sam pričao sa drugim.
Krenuo sam po relativnoj slabijoj kiši po uputstvima radnika sa pumpe. Naravno pogrešio sam i stigao do manastira Rača. Tamo sam pitao sveštenika za dalje upute. 
 
post-5795-0-76671400-1443468796.jpg
 
Odlična šumska staza kroz Taru vodila me na taj glavni put na koji sam trebao da idem. Iako je krenuo pljusak nije mi smetalo, penjao sam se uz Taru, uši pocele da pucketaju od pritiska, prolazio sam neka mala sela na obroncima, gledao predele i primećivao kako sam sve više više. 
Nakon 15ak minuta vožnje odjednom asfalt! Zaključio sam da bi trebao desno i molio Boga da taj Kurta nije levo. 10ak minuta vožnje i prvi znaci raznih apartmana a i uskoro "Kod Kurte". Mokar do gole kože našao sam Kurtu i parkirao se. Enterijer "Kod Kurte" je bio sav drven i okićen fotkama sa relija i motokrosa. 
 
Smestio se, istuširao, presvukao i obukao patike ali sa kesama na carapama jel su patike bile skroz mokre. 
Otišao sam da jedem, po preporuci, komplet lepinju sa kiselim mlekom. Moram li reci da je toliko bila dobra da sam isto to jeo da za dorucak. 

post-5795-0-65058300-1443468348.jpg

 

Vece sam proveo sušeći patike za sutra. Verovatno svi vec znate za "Kurtu" ali iskoristiću ovi priliku da ako ikad budete naišli obavezno svratite. 
Ujutru sam se popakovao i krenuo putem Zaovinskog jezera. 

post-5795-0-25792800-1443468745.jpg
 
Put običan asfaltiran... Kad sam stigao do Zaovinskog jezera krenuo sam zemljanim putevima nadajući se da ce ići skroz oko jezera ali sam se prevario. Gospodin čija je kuca na kraju puta se začudio a ja sam ga pitao "ima li dalje"? 
Odgovorio mi je "nema dalje, a kud bi ti dete"? U tom trenutku izašla je žena iz kuće nasmejana i zacudena i rekla da se uplašila jer je mislila da je helikopter sleteo ispred kuće. 

post-5795-0-08427100-1443468408.jpg
 
Ja sam odgovorio da bi da idem oko Zaovinskog jezera a on me uputio na asfaltni put. Imao sam još par ne asfaltiranih puteva oko Zaovinskog i lepih predela pa sam na kraju odlučio da se uputim ka Drvengradu. 
Proverio sam mapu i video da ima zemljani put skroz do Drvengrada a nisam ni bio svestan koliko ce taj put biti uzbudljiv i zahtevan. 

post-5795-0-90719900-1443468823.jpg

 

Par pogrešnih skretanja i prolazim pored jednog skretanja levo i gledam jel taj put i mislim se "nemoguce, ko će se tamo popeti". Nastavljam pravo proveravam mapu i shvatam da ipak jeste taj put.
Adrenalin mi pomogao da udarim po gasu i u prvoj savladao uzbrdicu bez nekih problem - KLR je samleo sve ispod sebe. Blato i kamenje je bilo sve vreme na stazi. 20 minuta samo penjanja dok se nisam našao negde na vrhuncu staze, napravio sam par fotki srecan gde se nalazim i srećan što je KLR prošao verovatno najteži ispit do sad. 
Kasnije sasvim laka šumska staza i izlazim na čistinu i tamo srećem 3-4 quad-a i pitam ih kuda do Drvengrada. Nastavljam uz pozdrav i stižem do Drvengrada.

post-5795-0-09899000-1443468846.jpg

 

Lepo mesto, lepo urađeno nije sad da kažeš 'čudo čoveka' ali vredi videti. 
Imena ulica su "Brus Lijeva", "Novaka Djokovica", "Trg Dijega Maradone" itd... 
Grad sadrži teniske terene, sportski centar - smešno nazvan "Prokleta Avlija", crkva, restoran i par kafića. 

post-5795-0-75319400-1443469257.jpg
 
Kupujem orahovaču od neke starice i jedan magnet.
 
Izlazim is Drvengrada spremam se za motor i vidim devojku na biciklu i iza pretrpane bisage, nasmešim se i pozdravim je i u sebi malo zažalim što više nemam vremena za ture biciklom.
 
Odlučim da necu noćiti na Tari jer mi je par lokalaca reklo da ce biti kiša u nedelju pa sam krenuo polako nazad. 
Istim putem, morao sam da se zaustavim kod kućice na Drini i na pumpi gde rade dva blizanca. Ovog puta je radio onaj koji mi je preporučio gde da odsednem, ispričali se, zahvalio sam mu se i krenuo kući. 

post-5795-0-36777700-1443469294.jpg
 
Put nazad je bio hladan i uhvatio me mrak. Polaku su počela da se nižu mesta koja dobro znam - Ruma, Irig i Novi Sad. 
Stigao sam kući, mokar od kišice, smrznut, ruke se grčile ali sam bio srecan jer sam napokon za KLR-a, posle mnogih popravki, mogao da kažem da ide kao zmaj a i našao sam majstora koji ce mi sve brzo i kvalitetno rešiti. 

post-5795-0-69800400-1443468243.jpg

post-5795-0-65058300-1443468348.jpg

post-5795-0-08427100-1443468408.jpg

post-5795-0-46693800-1443468691.jpg

post-5795-0-25792800-1443468745.jpg

post-5795-0-76671400-1443468796.jpg

post-5795-0-90719900-1443468823.jpg

post-5795-0-09899000-1443468846.jpg

post-5795-0-75319400-1443469257.jpg

post-5795-0-36777700-1443469294.jpg

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLR 650

Isfotkao sam sa terase pogled samo. 
Lep pogled. 

Cena apartmana za jednu noc 2800+ dorucak (nije bilo slobodnih soba).
Jeo sam komplet lepinju koja je oko 250-300 dindzi

http://srbijanatanjiru.com/wp-content/uploads/2013/10/srbija-na-tanjiru-kurta.jpgovo bas ne izgleda reprezentativno ali jako je lepo. Imaju stranicu na netu pa baci pogled :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja