Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ZZR 250 '02

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

predpostavljam da je mislio na kubikazu, da je za te pare kupio ZZR 600

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Pravog? Hahaha, carski komentari. Uvek sam voleo merenja duzine djokice preko kubikaze motora i automobila koje su obrnuto proporcinalne.

Super motor u svakom pogledu, mozes i van grada i u gradu, mala registracija, ide kao blesav i neces rizikovati da ides preko 160kmh jer vise ne moze, a i ne treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Uvek sam voleo merenja duzine djokice preko kubikaze motora i automobila koje su obrnuto proporcinalne.

pošto se osećam prozvanim:

Vozio sam motore od 500- kubika i snage 50+ ks, automobile 1500- kubika i snage 50+ ks, vozio kao blesav, vozio iz srca, iz muda, iz kurca, nazovi kako hoćeš. Sada (od skoro) vozim motor od 100ks i auto od 100+ ks, a vozim ih kao baba. Da li je to zbog proporcije kubika i đokice (nekad bio kurac), ne znam. Ali sam uvek spreman da ga dobro našiljim ako ima potrebe, da svakom stanem na crtu.

 

@grofndrga

moj komentar nije bio zlonameran, već da ti ukažem da za te novce možeš da kupiš i ZZR600 (ima jedan ok primerak koji sam gledao za sebe).

U kasnijem postu si napisao da ti je to veliko, zato nisam nastavljao prepisku.

A za tvoje potrebe bih ti preporučio GPZ500, CB500, GS500... slična cena, gabariti, a opet su češći motori i jeftiniji za održavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

I mi se osecamo prozvanim jer ispada da vozimo "ne-motore za deckice sa malim djokicama". Nemam nista protiv tebe niti bilo koga ko zeli da vozi motore 100000cm3. Meni su to besmislene masine koje ne mozes da iskoristis ni 10% od njihovih mogucnoti sem na stazi ili nekom poligonu. U gradu i stvarnom zivotu je ovom decku sasvim dovoljno 250cm3 za pocetak - pogotovo cenim to sto se opredelio za malu kubikazu za pocetak. Mnogo strucnjaka je zavrsilo na groblju jer im je neko utrpao kompleks da ako uzmu ispod 600cm3, svi ce im se smejati.

 

250cm3 je ozbiljna masina, cak i prejaka za pocetnika. Ne znam cemu ta histerija medju 99% "bajkera" za 600cm3 + ?

 

Da li to znaci da posedujem ne-auto od 1900cm3 dizel sa 64HP star 17 godina i treba da predjem na auto od 5000cm3 jer je neko vozio i rekao da je to mnogo gotivno i super? 

 

Ponavljam, 99% na planeti ne zna da iskoristi i izvuce maksimum iz svojih velikih, mocnih, skupih motora, automobila, bicikala, kompjutera, mobilnih telefona, fotoaparata itd. ali zato vole da druge omalovazavaju jer imaju "slabije i jeftinije" stvari od njih samih. Poredjivanje stvari na taj nacin jer u potpunosti prazno i mucno u ovom materijalistickom svetu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 

@grofndrga

moj komentar nije bio zlonameran, već da ti ukažem da za te novce možeš da kupiš i ZZR600 (ima jedan ok primerak koji sam gledao za sebe).

U kasnijem postu si napisao da ti je to veliko, zato nisam nastavljao prepisku.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 

onaj u oglasu za ZZR 250 je teski lazov, voleo bi da vidim kako taj motor trosi 3 litre...

Ma znam ja da ne trosi toliko malo, meni je bitno da je motor ispravan. :P

 

 

Da, ali to govori o samom vlasniku, to jest njegovoj iskrenosti, znaci ako laze za takvu banalnu stvar, ko zna sta jos sta krije u vezi motora, ja takve neozbiljne ljude izbegavam.

u stvari, mozda trosi 3 litre, ali ulja :D

Inace te ZZR250 su super masine, nekad davno sam hteo da uzmem ali ipak nisam, uzeo 500-tku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Solidan motor za pocetnike pa i ozbiljnije. Mala regitracija, nije ekonomican, prosek po BG*u i guzvi je oko 5-5.5l, moze i vise, moze i manje. Ako hoces manje onda se uzima jedan klip. Ovaj sa dva je sasvim dovoljan da vozi dvoje od po 75kg do 150-160km/h na autoputu ali se masina muci u skoro maksimalnom broju obrtaja. Realno nema gde da se vozi kod nas brze, a da ti glava nije stalno u torbi. Super je za grad i za blizi lokal do 100km u jdnom pravcu. Ima vibracija na kormanu pogotovo kada nekog vozis pa te nabije na volan. Ja sam 180cm i 75kg i to je maksimum za visinu, a da bude udoban. 

Nisam razmisljao da cu zavrsiti na R motoru ikad, trazio sam 250ccm i tako je upalo za prvi motor. Posle dve godine voznje i malih 6500km nije bilo nikakvih problema.

Razmisljao sam da uzmem neki za delove jer mi se toliko svideo zbog male kubikaze, a vrlo dobre snage, zvuka i estetike. Nema osobe koja ne zastane, pogleda, dobaci ili neretko stanu i pitaju u vezi njega. Dizajn za sva vremena, kao i kod ZZR500, ZZR600 ili ZR1100. Super-jaki motori ali to kada se ozbiljno poraste umom i spremnoscu za tako nesto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Nis

Solidan motor za pocetnike pa i ozbiljnije. Mala regitracija, nije ekonomican, prosek po BG*u i guzvi je oko 5-5.5l, moze i vise, moze i manje. Ako hoces manje onda se uzima jedan klip. Ovaj sa dva je sasvim dovoljan da vozi dvoje od po 75kg do 150-160km/h na autoputu ali se masina muci u skoro maksimalnom broju obrtaja. Realno nema gde da se vozi kod nas brze, a da ti glava nije stalno u torbi. Super je za grad i za blizi lokal do 100km u jdnom pravcu. Ima vibracija na kormanu pogotovo kada nekog vozis pa te nabije na volan. Ja sam 180cm i 75kg i to je maksimum za visinu, a da bude udoban.

Nisam razmisljao da cu zavrsiti na R motoru ikad, trazio sam 250ccm i tako je upalo za prvi motor. Posle dve godine voznje i malih 6500km nije bilo nikakvih problema.

Razmisljao sam da uzmem neki za delove jer mi se toliko svideo zbog male kubikaze, a vrlo dobre snage, zvuka i estetike. Nema osobe koja ne zastane, pogleda, dobaci ili neretko stanu i pitaju u vezi njega. Dizajn za sva vremena, kao i kod ZZR500, ZZR600 ili ZR1100. Super-jaki motori ali to kada se ozbiljno poraste umom i spremnoscu za tako nesto.

Ovako, ja sam visok 186 sa 80kg. A putovao bih do 200-300km u jednom pravcu, pa ne znam koliko je dobar za mene?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Nije za te relacije sigurno. Raspao bi se ziv. To je motor za uzivanje i malo da se vrtis poslom po gradu, za ozbiljan put nije prijatan. Definitivno neki enduro onda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 

Ovako, ja sam visok 186 sa 80kg. A putovao bih do 200-300km u jednom pravcu, pa ne znam koliko je dobar za mene?

 

 

 

Sto da ne, mali ZZR je udobniji od mnogih R-ova, a na kraju krajeva, i nije bas tako mali, cak stavise, prilicno je velik za 250-ku, i nije nista manji od GPZ 500, CB500, GS500F i slicnih masinerija.

Samo moras da imas na umu da je to 250ccm, i da mu ubrzanja izmedju 80-120kmh nisu bas jaca strana, pogotovo sa suvozacem, pa moras dobro da procenis situaciju pre nego sto krenes sa manevrom obilazenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja