Jump to content

Moto Zajednica

lampica za ulje zatreperi - slicna iskustva?

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: pozarevac
  • Motocikl: Honda cbr 929 rr

Pozdrav svima!

Ako je iko imao slican problem ili zna sta moze biti u pitanju,molio bih da mi pomogne

 

Pre mozda mesec dana kad sam upalio motor zatreperi mi lampica pritiska ulja. Tad zamenim ulje koje je inace bilo za zamenu (Bardal) i zamenim davac pritiska koji kad sam skinuo i proverio unimerom nije radio kako treba

Sipao sam Motul 300V,jer sam inace planirao da ne sipam vise bardal,a davac sam uzeo sa 900rr

I dalje mi se desava slicno ponekad,kad upalim motor ne ugasi istog trenutka lampicu za ulje ili u toku rada na leru zatreperi

Ponavljam,to se desi ponekad i samo kad je motor hladniji i na leru,ovako radi i ide normalno kao i do tad

Kad otvorim cep na dekli oseca se "vetar", malo prska ulje

Sta moze biti problem? Da pomenem da sam sad sipao ulje malo preko maximuma,i antifriz nisam menjao skoro,ako to moze uticati nekako

Nikad u ulju nisam nasao nikakve opiljke,malo se cuje korpa kvacila,to je to 

 

Hvala svima unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Može da bude svašta - loši kontakti, loš davač, loša neka žica u instalaciji, pa do onog krajnjeg da ti pumpa ne valja il da je mašina pri kraju.  Nisi pomenuo da li ti motor troši ulje i kolko je prešao.  Pošto tu ima puno tog " možda " je ovo ili ono, moj bi ti savet bio da vidiš sa nekim da ti umesto davača prikači manometar za pritisak ulja ( može i privremeno ), pa da malo pratiš situaciju - gledaš kakav je pritisak kad je motor hladan, zagrejan, valjalo bi da vidiš u radnoj knjizi koliki pritisak treba da bude, pa da uporediš  .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: pozarevac
  • Motocikl: Honda cbr 929 rr

Motor bukvalno ne trosi ni gram ulja,ima predjenih 27 hiljade,pouzdano kazem da je to prava kilometraza,i u voznji agregat odlican

Nasao se sve te parametre u manualu i kako se meri pritisak,razumem to o cemu pricas ali opet vise sumnjam na nesto manje. Inace sam i kad upalim motor pratio nivo ulja koji polako opada,sto je logicno normalno,pumpa povlaci ulje iz kartera

Kontakti i zice su dobri,vise bih opet sumnjao da davac nije ok

Lampica ulja treperi zajedno sa crvenom MIL lampicom,negde sam procitao da tu postoje i neke fore sa onim sajlama i servo motorom

Hvala ti na savetu,probacu u svakom slucaju da izmerim pritisak pumpe,mada mi ovde manjka i alat i dobri majstori

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: pozarevac
  • Motocikl: Honda cbr 929 rr

Zna li neko da li su davaci pritiska isti za uglavnom sve motore tj. da li rade na istom pritisku? Ima li neko da je merio pritisak pumpe,da malo opise kako to ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Nikada nisam gledao kako se smanjuje ulje na kontolnom staklu, ali mislim da to bas i ne ide tako sporo da vidis kako nivo opada, ne znam mozda gresim. Ja ne bih vozio motor dok ne proverim pritisak pumpe. Mislim da se meri tako sto se umesto davaca zavije satic koji meri i pokazuje pritisak, verujem da mozes da nadjes i kod auto mehanicara samo da napravis prikljucak sa navojem koji odgovara za tvoj motor. Taj prikljucak moze da ti napravi neko od tog starog davaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: pozarevac
  • Motocikl: Honda cbr 929 rr

u svakom slucaju ne verujem da je problem do ulja,kao i sto veoma malo verujem da je slaba uljna pumpa,nisam nikog ovde cuo da mu je pumpa crkla na slicnoj kilometrzi

Ipak bih da proverim taj pritisak. Video sam par slicnih postova ali niko na kraju nije napisao u cemu je bio problem

Svakako me zanimaju vasa iskustva i misljenja. Provericu sto pre novi davac i izmeriti pritisak

Misli li neko da moze malo visi nivo ulja imati uticaja,da li da ispustim na karteru visak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Visak ulja svakako trebas istociti narocito sto si rekao da motor ne trosi ulje. Otkud visak, sipao si vise ili je nekako spustio benzin u ulje? Ako je spustio benzin to objasnjava i lampicu, benz razredio ulje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Moze da se desi da lampicu aktivira i los uljni filter. Materijal u filteru se pod pritiskom "naguzva" i smanji protok ulja kroz sam filter. Ulje prolazi,ali pritisak opadne ,pogotovo na leru i lampica se pali. Najgora solucija je da zacepi skroz liniju podmazvanja. Prvo se upali lampica,zatim se cuje lupanje iz masine i krrraaaajjjj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Moze da se desi da lampicu aktivira i los uljni filter. Materijal u filteru se pod pritiskom "naguzva" i smanji protok ulja kroz sam filter. Ulje prolazi,ali pritisak opadne ,pogotovo na leru i lampica se pali. Najgora solucija je da zacepi skroz liniju podmazvanja. Prvo se upali lampica,zatim se cuje lupanje iz masine i krrraaaajjjj...

S obzirom da ti se problem pjavljuje kada je motor hladan, velika je verovatnoća da je uzrok upravo ovo što je kolega napisao.

Pre dvadesetak godina promenim ja ulje i filter na YUGO 55 i nakon startovanja mašine svetli (isprekidano) lampica za ulje?

Nekolio puta ugasim auto i ponovo upalim i na svakom sledećem startovanju lampica sve kraće svetli. Nakon što se mašina zagreje lampica se ne pali niti tokom rada, niti ostaje upaljena nakon startovanja motora?

Promenim filter za ulje i rešim problem.

Nakon par dana drugar menja ulje i mi (radi probe) postavimo kod njega filter koji sam ja skinuo. Javlja se isti problem!

Filter je bio ili previše "gust" ili je delimično začepljen.

Za početak hitno promeni filter za ulje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: pozarevac
  • Motocikl: Honda cbr 929 rr

Filter i ulje mi je poslao Sale iz Trstenika,ali daj Boze da je to,zamenicu i filter.

Upravo tako,kad se motor zagreje lepo lampica se ne pali niti tokom novog startovanja ni na leru,bar nije nikad do sad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: pozarevac
  • Motocikl: Honda cbr 929 rr

evo danas je ovako bilo,inace moze da se desi da uopste nema ovih kasnijih treperenja,sad ih je bilo malo vise

pre neki dan ih nije bilo uopste pa sam se izvozao nekih 50-60 km

Ima li neko novo misljenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Промени уље и филтер и измери притисак уља. И постоји још једна ситница "ришлаг вентил" регулациони вентил који ограничава притисак у систему.

На том вентилу имаш клип или куглицу и опругу која је калибрисана да пропусти превелик притисак уља. Можда клип или куглица не заптивају добро, опруга је можда ослабила или је нека нечистоћа заглавила у вентилу. Проблем није наиван, а штета може бити поголема. Поздрав.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: pozarevac
  • Motocikl: Honda cbr 929 rr

Ulje i filter sam promenio,sa bardala xtc sam presao sad na motul 300v,to je bilo skoro. Pokusacu da pojurim nekog mehanicara za taj manometar i proverim pritisak

a taj ventil,gde se nalazi? Hvala na savetima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Obicno kad odu leteci lezajevi uljna pumpa gubi pritisak, i to bas na leru. Pitanje koliko je motor stvarno presao a ako jeste presao 27kkm moze da se desi da ga neko sjebe. Probaj sa guscim uljem i odma ces imati odgovor. Predpostavljam da si sipao 5w gustinu. Probaj sa motulom 5100 10w ili 15w i isprati sta se desava. Mislim da ces resiti problem. Inace imao sam lose iskustvo sa bardalom, mozda je i ono doprinelo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Mislim da smo to pitanje resili na drugom forumu, u pitanju je uljna pumpa i protok za nju, zar ne Ivane?

 

P.S. a jedna napomena, na vecini japanaca cak i kad odu lezajevi radilice NE pali lampicu ulja, moze i da lupa

kao tandrcak, lampica ne reaguje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: pozarevac
  • Motocikl: Honda cbr 929 rr

Jeste,problem je resen,sve radi kako treba. Zapuseno je bilo sito uljne pumpe,lak od namotaja statora koji su premotavani ranije putem ulja je dobrim delom zapusio sito pumpe,hladno i gusce ulje na leru,nije stvaralo dovoljan pritisak. 

Verujem da nema posledica,motor lepo radi i ide

Hvala svima na savetima i dobroj volji,posebno "rboban"-u :)

Pozdrav prijatelji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja