Jump to content

Moto Zajednica

Inovacije u svetu transmisije skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Dugo je siru populaciju maksi skuterasa mucilo pitanje gubljenja performansi startnosti usled pregrevanja zvona,potrosnje paknova kvacila,ljudi iz Pontedere su rekli stop tome u vidu novog resenja automackog ukljucivanja prenosa snage kaisom pokretane remenice na tocak preko prenosnih zupcanika redukcije.

 

Na mestu gde se nekada nalazilo centifugalni kuplung i zvono sada je samo poklopac centralne opruge.

 

Driven-Pully-Assembly-BV350_zpseywkyiyx.

 

ovo sa sada novo resenje,mokro kvacilo sa lamelicama kao u motorciklima

 

copy_of_bv350clutch5_146_zpsi8aw9muv.jpg

 

u svom kucistu

 

img2176238_797_zps0vw1laf2.jpg

 

novi agregat i nova resenja 

 

copy_of_bv350clutch18_823_zpskl5vpxbp.jp

 

Iznesite svoja misljenja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Cega cena Aleksa,celog agregata ili samo menjaca.

Zanimljivo resenje,a posto je inovacija,treba vremena da prodje pa da vidimo kako ce se pokazati pri eksplataciji,koliki je servisni interval i sve ostalo.

P.S.

Cija je ovo inovacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Dugotrajnost je dosta dosta duza u odnosu na klasicne ferode jer je ovde kvacilo u ulju,inovacija je piaggio-va ,agregati su 350ie msm da ih ima u beverly-ima i x10-kama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Mislim da je ovo extra.. ali takođe mislim da poskupljuje proizvodnju, samim tim ceo skuter.

Ne bih da me pogrešno razumete.. Tehički je predobro, sigurno će trajati duže od feroda i biće mekši start bez trzanja i neće biti onog "nešto trese kad krećem"..ali kad dodje na zamenu biće papreno.. jer kod nas skuteri dolaze da drže vodu dok majstori ne odu..

Vreme će pokazati.. Možda ovo bude rešenje na većim tj. skupljim skuterima.. Generalno  :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sta znam, dal je bolje ili losije to ce vreme pokazati, meni licno se ovo ne svidja iz vise razloga......

 

Prva stvar, novo kvacilo (prva slika) predpostavljam da na odredjen br. obrtaja ukljucuje/ukopcava/pokrece osovinu pa dalje prenosi snagu preko osovine ka drugom delu kvacila koji je u ulju (duga slika), gde su nekad bili zupcanici/osovine/lezajevi.

 

Iz svega toga, najvise me brine prljavstina koja je neminovna pojava unutar CVT-a, sve i svasta zna uci kroz otvor za hladjenje, msm da veoma lako moze poremetiti ceo sklop.

Prasina kod starog sistema pravi problem u startu, zatrese dupe i to je to, voznja se nastavlja, kod ovog novog plasi me da ce doci do blokade ili ne mogucnost ukopcavanja sklopa.

 

Druga stvar, po meni jos gora..... svi znamo da prasina na osovini kvacila ipak prodje pored semeringa pravo u reduktor ( zna ulje biti crno, crno kao motorno), pitam se kako bi radila inovacija....stari sistem sigurno bi radio kakvo god ulje da je unutra.

 

Treca stvar, kad dodje do zamene dela.....predpostavljam da ce biti dosta skuplje za odrzavanje.

 

E sad, sve ovo ne mora da znaci, mozda je stvarno sve kako kazu, ali opet u vise navrta stara skola je bila daleko dugotrajnija/pouzdanija od noviteta sto bi rekli " zivi bili pa videli "

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Mozda cu da lupim sada, ali meni ovo nesto nije jasno, nemoguce je da i ovaj novi sitem prenosa nema reduktor, odnosno one male zupcanike. Verovatno su odmah iza mokrog kvacila, nelogicno mi je da se preko kvacila prenosi direkno na tocak, nema tu dovoljno obrtaja da bi skut isao, mora da ima plus reduktor nazad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ma ima sigurno, sad gledam neke slike, nzm samo da li koristi isto ulje i za reduktor i za mokro kvacilo. Ako je tako mislim da je ovo sjajno i pouzdano resenje i da ce sigurno imati duzi vek trajanja u odnosu na standarni sistem prenosa i sigurno ce imati daleko meksi start bez trzaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, x10 500,Tomos ATX , Sprint

Vozio x10 350 s mokrom spojkom, to je perverzija, nema struganja kvačila na startu, nema cukanja, prašine unutar dekla... fenomenalno kreće motor s tim glatko, neprimjetno...

Te lamele u ulju mislim da dožive duboku starost tj, generalku motora  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja