Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 1000

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Poz za Hondase sa Prokletija, overena i Albanija ove godine, bice ubiven prosek 10k km i to ce biti odprilike to za ovu sezonu i jos po neki skok do Rudnika na kafu to ne racunam. Motorom sam prezadovoljan, uz redovno odrzavanje spreman je da odgovori na sve zahteve i uvek je na visini zadatka. Cekaju me preko zime neki sitni radovi i malo estetike po mom ukusu. IMG_20210910_191327.jpgIMG_20210910_191540.jpgIMG_20210910_191051.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Мислим да је крајњи тренутак да се и ја запљунем у овој теми. :jee1: 

Власник МК1 без АБС-а од Јула 2019., на сату 28к. Упознавање првих пар хиљада и почиње детаљан претрес. Чишћење инџектора, штеловање вентила, провера ланца брегасте, провера компресије, замењене свећице, сервис предњих вила, замењен антифриз, замењен лежај врата кормана, проверени лежајеви точкова, уграђен показивач температуре, плочице замењене, сервис алансера, постављен показивач степена преноса, постављена панцирна црева на кочницама и квачилу, промењено уљу у кочницама, чишћење филтера ваздуха, постављене нове Мецелерове РоадТек01 гуме и Пуиг вентили. Уграђено осветљење у топ кејс. Узео нов акумулатор. Следеће је било само гас и тако је било скоро две године. Лоше искуство ме је научило да се увек нешто изјовали, међутим Хонда (мени прва икада) ништа - само гас и цепај. Па је дошао на ред да се замени фабрички ланац и ланчаници као и фабричке ламеле на квачилу. Променио и кочионе плочице. 

 

Прву годину сам прешао 15к, другу нешто мало мање. Возим се господски. Има ту и даље пар мана, везаних за естетику на које се нисам обазирао - мада ће и оне доћи на ред ако нађем некога ко лепо ради (крпи-преправља и фарба - ако имате некога да ми препоручите частим пиво :jee:). Визир сам спустио на најнижу тачку и могу рећи да сам задовољан са заштитом од ветра ( мада пикирам МРА већ дуже време у Лујсу). Фабрички кофери и носачи су ту, мада због проблема са изједеним зубцима на амортизеру тренутно нисам у могућности да возим са бочним коферима. Ако знате где могу да нађем фабрички амортизер - частим два пива! :cirka1: Фабричко седиште подигнуто на максимум, али када се усија на Сунцу и гузица од вожње након пређених 500км - седење постаје пакао! Нисам у стању да седим ни једног секунда од болова/врелине, тако да бих и седиште репарирао (наравно опет ако имате да препоручите некога :zvizduk: ). Кочење феноменално. Користим обе кочнице и уливају ми огромно поверење. И даље иде као мећава док се полако (за мање од 6к км) спремам за следећи велики сервис. Уједно ред би био и после 52к да се промене сајле гаса које су се развукле јер од подешавања (затезања) нема више вајде...

 

Гледао сам искуства на острву после пада са креш баром. Место на коме се повезује је шкатљиво јер се повезује на зид агрегата са једне стране а са друге на носач хладњака. Раја је у заблуди ако мисли да се то да решити неким штап-канап техникама али само мењање агрегата је једино решење. У Мотоланду сам нашао СВ Мототек-ово које ми једино улива поверење због тачака на које се повезује.

Хонда ме никада нигде није оставила. Током 2020. готово целу Србију сам обишао. Летос сам остварио дечачки сан, отишао сам сам мотором на море. Сви ми говоре ма где ћеш сам, а ја се све мислим ма шта који клинац - неће мене Хонда никада оставити... :moto3:

 

Ево и пар слика овог змаја са Проклетија

IMG_0333.thumb.jpg.93789f200aa3515f199d98eb11b12c38.jpg

 

IMG_0335.thumb.jpg.9c01046ac3811147d245aa4e95eef2df.jpg

 

DSC_0263.thumb.jpg.20b92b927cec7b2b60d8f7fa028dbc2e.jpg

 

DSC_0302.thumb.jpg.7f62b9665326eb997b36aa637d94426b.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kako je dobar u ovoj boji, jedino bi njega pre uzeo nego crnog da sam imao dobar primerak. Zvao sam Sumadinca u Kg i dobio info da je njegov motor kod Brunovog sina u Borci, ali nije hteo da proda. Ali sam opet prezadovoljan kupovinom koju sam realizovao na kraju. Ali si detaljista i nista ne prepustas slucaju, svaka cast. Prelep ti je motor i dobro dosao u sektu. Koje plocke si stavio?

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Па да разбијем пре свега малу енигму, ја сам Брунов старији син. У лето 2019. пазарио од Шумадинца. ТРВ органске, јефтиније је мењати плочице него диск (јер синтерине једу брже диск).

Решио сам да је доведем у неко стање. Пицајзла сам и на послу па му дође као професионална деформација. Желим све да је на свом месту, а кад се сместим иза кормана размишљам само где су најбољи чварци и кавурма!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Opaaa bato , eh kakav motor. Sad je sve jasno. Doveo si ga u stanje picikato i ako mislim da si masu stvari preventivno odradio nego sto je bilo neke potrebe.
Ja sam trebao samo plocice napred da zamenim kad sam uzeo motor i uzeo u kompu neke italijanske " newfreen" jer su bile povoljnije. Ali su tolilo lose da nikome nebi preporucio i sad cu da ih bacim na zimu i da uzmem nisina, jes da je 100 e za dva diska napred ali bar ne razmisljas. I moram malo da se igram sa prednjom viljuskom, odnosno@milos-v ce se igrati, malo gusce ulje, da bude malo tvrdja. To za trosenje diska nisam siguran kojom brzinom ih mozes potrositi a ipak je sinter sinter. Moj ima 50k na satu uvek su bile sinter i diskovi su ko novi. Meni su gume najveci trosak i problem

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Када купујеш а не знаш историју то је мачка у џаку, али ја сам имао ту срећу да други пут пазарим од Шумадинца и све што је рекао тако је и било. Што се тиче интервала кад шта и како се ради - пише у књизи. Нпр велики сервис на сваких 30к, виле на 15к итд.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Može li kopija ključa za CBF da se uradi u bilo kom servisu za ključeve ili je u pitanju neki poseban ključ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
1 hour ago, Guliver said:

Može li kopija ključa za CBF da se uradi u bilo kom servisu za ključeve ili je u pitanju neki poseban ključ?

Мора да се кодира

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1832 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 14 sati, Guliver je napisao:

Jel' to nekad radio neki majstor u Zemunu?

Radi još uvek, bravarska radnja Ristic, nađi telefon i adresu na net-u, da ne kačim reklamu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 15 sati, Guliver je napisao:

Jel' to nekad radio neki majstor u Zemunu?

Imate li prijedlog gdje to uraditi...

WWW.011INFO.COM

BRAVARSKA RADIONICA RISTIĆ Beograd, Auto bravari Beograd. servis auto-brava: 065/2197-337servis brava za stan:...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700
On 10/25/2021 at 12:56 PM, Nole Bg said:

prednjom viljuskom, odnosno@milos-v ce se igrati, malo gusce ulje, da bude malo tvrdja.

I meni je to bila jedina zamerka na mom malom cbf600s - u

I jedino veliko ulaganje - progresivne opruge kupljene na ebay-u uz koje ide i ulje (da ne reklamiram brend) 
Kosmos druga voznja.
Stare su na kocenjima potanjale dosta. 
U krivini motor je dosta (sad kazem doste jer sad znam za bolje) bio mek, dosta bio meksi napred nego pozadi

Sa novim oprugama stvarno sve je poboljsano
Cak i voznja po neravninama (losijem putu), u krivini stvarno lezi kao voz - nijednom motoru nisam ovoliko verovao pri obaranju,,,

Igrarija - negde oko 200 jura

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Privedoh kraju moju prvu sezonu na ovom hondinom cetvorocilindrasu pa da kucnem neko slovo i iznesem moje licne utiske i iskustva koja ce mozda nekome znaciti. Predjosmo nepunih 12k km i vozismo se kroz Srbiju, Bosnu, C Goru, Albaniju, uz set potrosenih guma i puno zadovoljstva i osmeha na licu. Uz redovno i pedantno odrzavanje kao i sa svim motorima koje sam posedovao, sve ovo izvezosmo bez bilo kakvih problema i na visini zadatka. Pojedini bi rekli " Honda je to, motor bez emocija, madjutim ja se i nebi bas slozio sa ovom konstatacijom. Istini za volju sve je to tako fino i ugladjeno, ustimano kao Honda. Rekao bih jedan jako univerzalan motor spreman da se prilagodi svakom vozacu koji nije bas pre zahtevan. Sto znaci, agregat elastican, odlicno povlaci iz svih rezima obrtaja, nema puno igranja sa polugom menjaca ako ti to ne zelis. Ako ti pak zatreba snage zavrni ga preko 5000 obrtaja i eto snage koliko volis.Po mom misljenju najlepse se ponasa pri nekim srednjim obrtajima oko 4-5000. Ako ga malo dinamicnije poteras tu su nisinova sestoklipna klesta koja su u kombinaciji sa nisin plocicama i abs-om recept za ozbiljno dobro kocenje. Pada u krivinu i prolazi ko po sini, moze lepo da se kontrolise na gasu pri prolasku kroz brze krivine, nema naglog skakanja i cimanju pri dodavanju i otpustanju gasa. Zastita od vetra sasvim solidna za jedan sport turer gde sam sa dodatniim deflektorom od N.F.S. dobio pun pogodak. Potrosnja je u skladu sa nacinom voznje, meni je uglavnom oko 6l, meze se i spustiti do 5l u nekoj kruz varijanti, sto je sve ok za motor od 1000 ccm. Jedina mana koju mogu negde da priznam je ta pre mekana prednja viljuska gde cu probati za nijansu nesto da popravim sa guscim uljem. Prilikom agresivnijeg kocenje zna da tone malo vise nego sto bi trebalo. Lanac i lancanici su zamenjeni, 2 mala servisa, i dosta dodatne opreme, estetsko kockanje po mom ukusu je bilo od nekih radova do sad. Sve u svemu jedan jako zahvalan i pouzdan motor, i u tom cenovnom rangu bi rekao da je pravi izbor. Planiram sigurno jos 2 godine da ga vozim pa posle da vidim u kom pravcu idem jer to zavisi od mnogo drugih stvari. Poz za Hondase i par slicica sa pojedinih destinacija. a77929e3e9c3abb14999523a1471d7ed.jpg335e2580f429d71670b57795df017a76.jpg18eb371ab8c614c7e4d19c9e712b989c.jpgd5c4ad0fcd1972f920b37bc76f2bdaaf.jpg2bc5a27816288dc5b8db7505f794277d.jpg630d437c95222de38d6f2d24717e1b1e.jpgfdf34eb6f18fd0688878090c0c7d718f.jpgd295e4e6f6fbf83880c24c5d75c8b11d.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ako uspem za nijansu da popravim sa guscim uljem bice ok. Ne bi da se upustam u neko preterano experimentisanje, jer moze da kosta dosta, pogotovo sto ga necu voziti jos 10 god, mada nikad se ne zna sta nosi dan a sta noc

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Ako uspem za nijansu da popravim sa guscim uljem bice ok. Ne bi da se upustam u neko preterano experimentisanje, jer moze da kosta dosta, pogotovo sto ga necu voziti jos 10 god, mada nikad se ne zna sta nosi dan a sta noc

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka


Toliko mu je izvadjena duša, da je i 10 meseci vrlo upitno...


#samoKažem

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
@ProMaster makar se vidi na svakoj drugoj slici motor koji ne treba da kupi sledeci.... 
Čeka ga jedan crveni.. Samo da shvati da je to pravi motor za njega.. :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Pa vidi, iskreno jedan je od kandidata u tom cenovnom rangu koji merkam negde za 2 godine, ali opet kazem sta ce se dalje desavati zavisi od mnogo faktora a ponajvise od finansiske situacije.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja