Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 1000

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Nije to taj, gledao sam i taj od 2900, sad je 3200. Ovaj je dugo stajao na 3900 ceni u oglasima. Ja sam mu spustio na 3400 ali i tad nisam bio siguran da je to to, pa sam odustao. Ali ovaj je mnogo bolji od onog drugog sto pominje Nenad. Onaj je uzasan, zapusten, najmanje sam se kod njega zadrzao.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007
Pre 14 sati, Nole Bg je napisao:

Ja sam je gledao jesenas kad sam trazio motor za sebe, i sve sam pogledao sa oglasa izmedju ostalog i tog. Drzao je jaku cenu ali sam ga ja poprilicno spustio, ali opet se nisam osecao srecno pored tog motora. Nzm takav sam ako me ne odradi na prvu sve dzaba. Poprilicno je sredjen po njegovim recima ali estetika mu je bila poprilicno losa, i guma zadnja je bila za zamenu. E sad ako je on preko zime se time bavio i sredjivao onda verovatno je to sad bolja prica. Nzm za koliko si ga pazario ali ako je niza cena onda tim bolje, da sebi ostavis luft za neko dodatno ulaganje.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Od svih primeraka koje sam pogledao (crni iz Panceva, farbana plastika o kome prica kolega @N.F.S., dva zelena u salonu polovnih automobila na vrhu Bulevara da ne spominjem ime salona i ovaj koji sam kupio), odlucio sam se za ovaj posle fine probne voznje. Ne znam kakav je bio jesenas ali sada je u prilicno dobrom stanju estetski i sto je jos vaznije mehanicki. Nov aku, nove plocice, lanac i lancanici dobri, gume ce isterati ovu sezonu i to mi je prvo na redu na zimu da zamenim. Poviseni vizir, 3 originalna kofera i nosaci, sedi i vozi stanje. Cenu je spustio 3900 nije realna cena.

 

Nazalost ova dva zelena sam mogao samo da gledam, bez probne voznje jer nisu registrovani, tako da sam od njih odustao, jedan je imao manje kilometara oko 45k fin na oko ali kao da je dugo stajao, samo jedan kofer nije original, drugi 70k ali nekako vise vozen, pao na jednu stranu, vidi se odmah, sa 3 kofera isto neoriginalni.

 

Na kraju covek od koga sam uzeo motor, ozbiljan u godinama, vidi se da je sredjivao dosta toga na njemu- vise estetski ali i mehanicki sve sto treba odradjeno, lepo smo se ispricali, imao sam dobar osecaj. Kad kupujem polovna vozila isto koliko procenjujem vozilo, procenjujem i prodavca. Ovaj gospodin mi je ostavio dobar utisak, sve smo se lako dogovorili, ugoscen i ispostovan sam bio. Za sada predjoh blizu 1000km od kupovine i zadovoljan sam.

Promenio član VuleTigar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007
Pre 11 sati, Nole Bg je napisao:

Nije to taj, gledao sam i taj od 2900, sad je 3200. Ovaj je dugo stajao na 3900 ceni u oglasima. Ja sam mu spustio na 3400 ali i tad nisam bio siguran da je to to, pa sam odustao. Ali ovaj je mnogo bolji od onog drugog sto pominje Nenad. Onaj je uzasan, zapusten, najmanje sam se kod njega zadrzao.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Probao sam prvo taj zapusteni. Uvoz iz Svice, ima homologaciju, ostaje registracija na ime. Zadnja cena 3000. Zapusten prilicno, palio ga na kablove, motor dobro radi, menjac isto, probao sam ga malo po kraju jer je neregistrovan. E sad 250e registracija otprilike, zadnji disk propao, mora da se odmah menja kao i plocice - to je jos jedno 100-120e, aku jos jedno 40e. Gume mislim da su bile ok sto se tice sare ali ko zna koliko stoje, lanac i lancanik toliko prljav da ne znam u kakvom je stanju, dobra stvar je sto daje sva 3 original kofera sa nosacima uz njega. Ali otprilike registracija i ulaganje dodatno - ukupno jos minimum 500e verovatno i vise da bude kako treba. Na kraju uzedoh onaj drugi, sve sredjeno, registrovan jos par meseci. Uvek pre biram skuplju varijantu gde ne moram da se cimam nego jeftiniju gde treba cimanja sa majstorima. Cenovno na kraju ispadne maltene isto ali ustedim zivce i vreme i mogu da se odmah vozim ko covek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Uzeo si najbolji moguci od ponudjenih, nije neki izbor, i to je problem kod ovih motora sto ih nema puno, tek po koji izleti na oglasu. Ja sam gledao u jesen i onda se nisam zurio jer ide zima i odlucio sam ipak da cekam dalje i docekao ubrzo. Platio malo vise nego sto sam planirao ali nezalim ipak sam napravio pravi potez. Kad sam dosao u garazu da ga pogledam i video razliku izmedju njega i svih drugih koje sam pogledao, samo sam mogao reci to je to. Kako god srecno ti bilo i dobro dosao u klub

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Pošto sam jurcao motor kupiti pre sezone,@Nole Bg , drugar Urke i moja malenkost pođosmo put Opova da bacimo oko na jedan od 600ccm. Znam znam nije 1000, ali je CBF... Tražio čovek 3600e na oglasima zadnja 3500. Preko telefona deluje sve ok, čovek iskreno kaže šta ima. Po dolasku, bacimo se na gledanje, prešao motor oko 10000km, takoreći nije se ni razradio. Kaže čovek prava kilometraža fabrički top case, bočni veliki, nema ulaganja tralala. Sve u svemu bacismo oko, lep motor, verzija bez karburatora, nije padano, ma sve ok... Ali. Od stajanja, unazad 5 godina, lanac i lančanici odoše, mora zamena, gume, pod obavezno. E sad, možda to sve ne bi bilo neki problem, možda bi se i odlučio uzeti ga, da Urke nije otvorio rezervoar... Rđe na sve strane. Stajao godinama sa malo goriva unutra... I na sve to dodati još registraaciju. Pa onda kreće i zaebancija sa čekanjem da se sve to odradi, zameni, odosmo na cifru magično preko 4000e plus sva ona cimanja sa prevezi, traži delove, čekaj... Isplati se dati u startu više definitivno...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Stavio bih na svoju Hondu podizač upravljača. Nešto kao što je

@N.F.S. ugradio (slika na prethodnoj stranici), da podigne i pomjeri upravljač prema nazad. Da li to mora da bude namjenski za CBF 1000 ili je to univerzalna stvar. Ima li to da se nađe po Srbiji, da neko prodaje polovne, nabavlja iz inostranstva ili kvalitetno pravi?

Promenio član Guliver

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 6 minuta, Guliver je napisao:

Stavio bih na svoju Hondu podizač upravljača. Nešto kao što je

@N.F.S. ugradio (slika na prethodnoj stranici), da podigne i pomjeri upravljač prema nazad. Da li to mora da bude namjenski za CBF 1000 ili je to univerzalna stvar. Ima li to da se nađe po Srbiji, da neko prodaje polovne, nabavlja iz inostranstva ili kvalitetno pravi?

Evo prodaću ti ja... Skoro mi je stiglo za Bandita, pošto sam ga onesposobio za vožnju, koji će mi... Za korman 22mm...3000 din, tol'ko sam platio... 

 

ZbVRuHi.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 33 minuta, symon je napisao:

Koliko je produžetak blatobrana ako prodaješ?

Pokloniću ti... daj adresu na PP

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Momci iz Zr odradili sediste za 3 sata, drugar, vlasnik honde se vozio tamo/amo (500km) sa tek skinutim gipsom (slomio nogu pri padu). Odusevljen je razlikom, mem. pena preko fabrickog sundjera i materijal koji ne kliza. 

Imacu i licna iskustva za neki dan, da uzmem i provozam se par sati.

130 eura je kostalo zadovoljstvo. 

sed.jpg

sed1.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@N.F.S. - Dobro rade, mislim da će drugar biti zadovoljan. Bar sam ja bio. Suština je da slušaš šta ti kažu, meni su objasnili da je generalno možda bolja priča mem. pena nego li gel i nisam se pokajao. Dok vidim da ima nezadovoljnih koji su radili gel.

Pokazivao mi je Pavle kako se ponaša gel, a kako pena kada je opteretis nečim, a takodje ima dosta i do toga što gel ne može da se iskroji kao pena, već mora da se seče i nastavlja Prilikom postavljanja na sedalni deo.

Uglavnom, za uslugu koju dobiješ po sistemu odmah za odmah, cena je ok, a kvalitet i bolji nego što sam očekivao..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda CBF 1000 Abs, 2008. godište, Touring, vozilo prešlo 40000 km, Šajkaš. Cena 3.999 € - Motori - Polovni Automobili

Izasla honda u Sajkasu, za sve one koji traze ovaj motor, pa reko da postavim danas je videh. Dobro izgleda, malo jaca cena ali kapiram da se tu moze pricati. Pao mi je odma @N. F. S na pamet pa reko da ubacim

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Dok ne prodam Suznu nema dupliranja motora :jee:, i ne zapinjem nesto da je otudjim ali voleo bih Hondu ili neku RTinu od BMW...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kada sam je prestelovao (komfor) , uradio ogibljenje, zamenio guvernal i stavio distancer, provozao sa preradjenim sedistem... Promenio sam misljenje!
Inace, nista elasticnija niti brza nije od gsx650f!
To sto ja volim hondu je druga pesma. CBF 1000 jednostavno vise lezi uz moj stil upotrebe i voznje. Oba su u svakom segmentu ekonomski i "jeftini' motori... Usteda se vidi za sta god se dohvatis.

U ovoj si temi citao inace.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk



  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
On 7.3.2021. at 22:54, N.F.S. je napisao:

Druze, nisam nesto visok oko 180, kilaza je nesto veca :D, 110kg... CBF sam vozio oko sat i po, ne znam sa cime je realno porediti ali evo da je poredim sa deauville 700 koju vozih.

Komfor (meni!) na strani potonjeg (dev700), polozaj nogu, ruku, ledja... Agregat UBEDLJIVO jaci, povozniji, uzivancija na CBF1000!

Menjac kratkog hoda, tih, lagano radi, sve suprotno od deauville 700.

Nekako sam imao osecaj da je skuceno i da se ne mogu pomerati da nadjem polozaj!

Sediste na naj visem stelovanju.

Evo slika oba motora, iz slicnih uglova pa se moze porediti.

Citirao sebe :jee:

Ugodjaj sam poredio sa deauville 700.

I posle stelovanja polozaj mi je lepsi na deauvile, amortizacija takodje... Agregat anemija (dov700)!

Cbf je tu definitivni pobednik, kocnice iste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Doslo na red da se nesto uradi na motoru. Posto je prednja guma " kaput", a spremamo se za jedan malo duzi put pocetkom juna, pa je valja zameniti kod Pedje " moto laboratorija" pa kad smo vec na operacionom stolu, daj i mali servis, volim da se kupa u novom ulju. Guma ide ista kao sto je bila Pirelli angel gt, i ako je bila bas potrosena nije dala mrdnuti nigde. A ulje i filter dobavio preko kolege@milos-v, Ipon katana 10-50, isto sto je i bilo u njemu, dobro se pokazalo i nema razloga da se menja. Sve ostalo je tip top, samo da vreme posluzi i mozemo da se vozimo. IMG_20210520_102520.jpgIMG_20210520_102551.jpgIMG_20210520_104544.jpgIMG_20210520_105529.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Bila jedna lepa tura od 4 dana i oko 1500 km predjenih, pa da podelim utiske o samom motoru. Uglavnom su sve bili odlicni putevi, sa odlicnim krivinama ( Bosna, Cg, Srbija), vozilo se i dinamicno i turisticki a honda je bila spremna da u potpunosti odgovori na sve moje zahteve. Sa puna tri kofera lezi u krivini kao u sini, cak i bolje nego kad si prazan. Za mitas tf za sada mogu da dam samo najbolju ocenu a za dalje videcemo. Potrosnja je varirala u zavisnosti od stila voznje od 5,5-6,5. Povlaci odlicno iz malih obrtaja a kad ti treba vise onda jedna ili dve nize i onda te katapultira. Kad sam vozio laganije onda posle nekog vremena tipa 100-120 km pocne da mi trni pozadina i ako imam preradjeno sediste, dok u dinamicnijoj voznji mi je vise prijalo jer se pomeram i radim na motoru. Sa sirim kormanom i deflektorom na viziru je pun pogodak, zastita od vetra u gornjem delu je odlicna, cak i sa otvorenom kacigom moze ako se ne ide pre brzo. Sve u svemu bas sam zadovoljan motorom i msm da je pravi izbor za sve one vozace koji nisu pre zahtevni. Ovako izgleda komlet turing varijantaIMG_20210423_112641.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala za prenesene utiske Nole! 

Za "na dalje" probaj ovakvo jastuce, nisam ga na dugo testirao ali do Sokobanje i nazad vrh! Niti mi se oznojila pozadina :D , niti sam utrnuo! Navucem na rezervoar blago prednji deo, bas bude udobno.

Imam i jastuce punjeno onom penom, nisam ga jos ni raspakovao :D 

 

IMG_20210602_154751.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sa aliexpresa drug, evo linka... Taj negativna recenzija je moja. Jastuce je super ali reklamiraju da je na naduvavanje i da se uz njega pumpa dobija a stigne ispunjeno, bez mogucnosti pumpanja.

Imam jedno visak, nisam ga ni raspakovao (narucih 2, za suprugu i sebe) ako hoces daj adresu na PP, posaljem ti postom, 1000 din.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

@N.F.S. imaš PP.

 

Al me krenula nabavka opreme od vlasnika Suzuki Bandita. Neki dan podizači za upravljač a sad ovo jastuče... 

Promenio član Guliver
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Cekaj Neso jel na naduvavanje ili je naka pena?Da li je podignuto od sedista i koliko ili kada sednes ono se sabije do kraja?

Promenio član Eol

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja