Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 1000

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
On 30.3.2021. at 20:54, Nole Bg je napisao:

Decaci moze li papucica zadnje kocnice da se steluje, podesava visina. Malo mi je previse podignuta, nemogu sa fuzastera da kocim vec moram onako da je nagazim. I kako bese odnos kocenja na zadnjoj kocnici?

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Moze da se podesava. Ne znam na kakav odnos mislis. Kada kocis samo zadnjom kocnicom,koce ti sva tri klipa nazad i na prednjem desnom disku ,srednji klip. Nije vazno koliko jako stiskas,uvek koci tako. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drugi mesec sediste kod Ivice (Stiv design), sutra ga vraca ne odradjeno, ne moze vise drugar da ceka!

To ne znaci da ja oko nje ne raduckam kada stignem, danas sam montirao podizac guvernala, ovih dana trebam i zastitu hladnjaka postaviti, mora maska da se makne sa puta...

 

Seo malo, volim Hondu i rado je se secam :D 

IMG_20210420_180931.jpg

IMG_20210420_181002.jpg

IMG_20210420_181713.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hej drug, ma to je stitnik hladnjaka, mislim da je 50-60 eura, pitacu...

Ali, sta ce ti? Vidi se da smanjuje protok za bar 50%, otezava ucinak i onako malog hladnjaka za 1000ccm agregat...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja sam mislio da na mog Versysa stavim takvu zaštitu ali baš iz tog razloga sam odustao jer se i ovako dosta greje. Više npr. od Suze koja je u oklopu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Jeste, dobro je izolovana... Nego, app ovog zaštitnog grila verujem da prilično "štiti" hladnjak i od vazduha. Eventualno, kao ovakav "žičani" SWMotech:

a7-4e-bf-60599021-INET0114.jpg

Vrlina - dobra propusnost, mana - visoka cena. A zaštita je sigurno manja od ovih robusnijih? :stabre: 

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma idi... Pola motora rasturih da montiram!

Mora da se busi, doseca, dodaje... Stoji cvrsto, nece zvecati... Iznutra sa zalepio par gumica koje se na bokove hladnjaka naslanjaju.

 

Sutra da sklopim... :D 

 

st1.jpg

st2.jpg

stit.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Ne znam prijatelju,moja Honda se dobrano zagrije,i brzo se grije..,po gradu posebno,ja kad bih i stavljao tako nešto bili bi žičano!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Koga mrzi da se sa diodama zeza (kao mene danas :D ) paralelno uz vodove zmigavca doda po pistavac (obrati se paznja na polaritet).

Sada i zmureci znas koja strana blinka! :jee:

 

P.S. Za one koji ne znaju, pistavac te obavestava i opominje da ne zaboravis zmigavac a skretanje si zavrsio! Kada se koristi jedan (pistavac) mora se pozitivni vod odvojiti diodama kako ne bi svi blinkali kada jednu stranu ukljucis.

Plus strana je ta sto te pesaci i vozaci u raskrsnici cuju, refleksni strah od kamiona koji u rikverc ide tera na paznju! 

1.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie
On 24.4.2021. at 20:32, N.F.S. je napisao:

Koga mrzi da se sa diodama zeza (kao mene danas :D ) paralelno uz vodove zmigavca doda po pistavac (obrati se paznja na polaritet).

Mana tog načina je da kad uključiš 4 migavca duplo se dere:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Pozdrav drugari. Upisah se i ja u CBF1000 (2007 SC58) sektu, pa sad lagano dodajem ono sto treba da bude tuto kompleto :)

Potrebna mi je pomoc, elem da li izabrati Crash-Padove ili ici na Crash-Bar ?

Nekako mi je prioritet da zastitim plastike bocne jer tu posle ako dodje do pada (a nazalost sa svakim motorom do sada sam imao to iskustvo :grr:) smaranje je posle krpiti i farbati (eh nisam imao ove muke sa nakedima koje sam vozio ranije :aha:

Burazer mi dolazi iz Germanije pa moze da mi donese ono sto narucim. 

 

Hvala unapred i nadam se da ce biti neke voznjice pa da upoznam jos sektasa :cirka2:

 

Crash-Pad - sta je po vama najbolje od ove tri opcije:

1. 

 

g1313_gsg-crashpads-for-honda-cbf-1000-0
WWW.PROBRAKE.DE

probrake GmbH GSG crashpads protect the frame, engine and fairing. Made in Germany.

 

2. 

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für Puig 4063N Sturzpads Motor R12 kompatibel fuer Honda CBF1000 06-14 schwarz Crash bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!

 

 

3.

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für Sturzpads Crash Protector-Kit CBF1000 06- schwarz CBF1000 SC58 bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!

 

 

 

Crash-Bar - sta je po vama najbolje od ove tri opcije:

 

1. 

 

WWW.LOUIS.EU

Buy Tank And Engine Crashbar at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓ No risk ✓ Free returns ✓

 

 

2. 

 

WWW.LOUIS.EU

Buy Zieger Crashbar in black for various models at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓ No risk ✓ Free returns ✓

 

 

3. 

 

WWW.LOUIS.EU

Buy SW-Motech Crash Bar at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓ No risk ✓ Free returns ✓

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kres bar ce ga bolje zastititi zasigurno, a na tebi je da odlucis sta ti oku vise prija. Nego sta si se stiso daj neke slike, da vidimo tu ljutu masinu ovde

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Jel ovo ona iz Panceva od onog starijeg lika? Rekao bih po viziru, ima 3 kofera?

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ja sam je gledao jesenas kad sam trazio motor za sebe, i sve sam pogledao sa oglasa izmedju ostalog i tog. Drzao je jaku cenu ali sam ga ja poprilicno spustio, ali opet se nisam osecao srecno pored tog motora. Nzm takav sam ako me ne odradi na prvu sve dzaba. Poprilicno je sredjen po njegovim recima ali estetika mu je bila poprilicno losa, i guma zadnja je bila za zamenu. E sad ako je on preko zime se time bavio i sredjivao onda verovatno je to sad bolja prica. Nzm za koliko si ga pazario ali ako je niza cena onda tim bolje, da sebi ostavis luft za neko dodatno ulaganje.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mozda sam pomesao ali mislim da ga je 3200eura covek cenio... Cini mi se da je imao ofarbanu plastiku oko satova.

Zvao sam i njega (ako je taj) i onog sto prodaje sivu cbf1000 za 2900eura. Ovog drugog vise puta, nije se javljao a oglas uredno obnavljao. Iz Mladenovca mislim da je...

 

Sretne km zelim kolegi, tip motora za uzivanje :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja