Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 1000

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kako bre ja samo dugujem pa sta bi sa Trejsija sta si se ucutao, tu je i@lestra, ih ima da se castimo samo tako....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Elem, bili Honda i ja danas kod naseg dobro cika Rajka@Arakis-a, na Nbg, bavili smo se malo budzevinama, gadzetima. Led pozicije, led sijalice u farovima( dok moze zbog rege), prekidac za maglenke i povezali maglenke, uticnica 12 v za punjac. Sve odradjeno vrhunski, uz pivo i casicu razgovora za cas prodje 2-3 sata, ja srecan i zadovoljan odo kuci po kisi. Hvala jos jednom nas veliki@Arakis - e. Evo i neka slicka. IMG_20210312_133057.jpgIMG_20210312_133114.jpgIMG_20210312_133331.jpgIMG_20210312_150017.jpgIMG_20210312_150028.jpg25dd4d958bb08f6775bf3b769cd01ff1.jpg84ba0e067c25a217deae5c5148819b29.jpg54fade8e5fd68f519f4e7323f25013e9.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 953 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Koliko te to zadovoljstvo izašlo,sa materijalom ili bez?? Planiram takvo nešto odraditi.. Ako nije tajna?

poslato sa nove rupovke sa kurblom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Nzm na sta konkretno mislis, ali aj da probam da ti odgovorim. Ako mislis samo na ovo danas sto je Rajko uzeo za ruke to je neka drugarska cena i sitnica je pravo da ti kazem. I on mi je dao prekidac za maglenke i led pozicije. Maglenke sam imao jos sa mog Silver winga skinuo kad sam prodavao i take nema vise nigde neces ih naci, ima nas samo nekolicina sa foruma, bila neka kombinacija preko Dareta Satelisa. Uticnicu uzeo kod Laki Vladana cena 15e. Ledove sam imao jos odavno mi stoje, dobio na poklon od mog druga Mareta, kineski su ali odlicno rade. Znaci mene je to sve prilicno jeftino izaslo jer sam skoro sve imao od materijala. E da sam to sve kupovao onda koliko para toliko muzike, kupis sta i kako volis i koliko si u mogucnosti.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1728 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Kako bre ja samo dugujem pa sta bi sa Trejsija sta si se ucutao, tu je i@lestra, ih ima da se castimo samo tako....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka


Pa po redosledu "ponovljavanja", ja kao najveća sirotiLJa koja je motor kupila poslednja, vodim poslednji, tamo na zatvaranju sezone...

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ja msm da mi to o jednom trosku obavimo sva troica. Ja se sutra vozim do Ar, Stefane ti kako hoces a Strale moze da ceka tamo pa da obrnemo neki djir preko Rudnika zajedno

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
11 hours ago, Nole Bg said:

Ja msm da mi to o jednom trosku obavimo sva troica. Ja se sutra vozim do Ar, Stefane ti kako hoces a Strale moze da ceka tamo pa da obrnemo neki djir preko Rudnika zajednoemoji16.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Ja sam tu sedim, cekam:takoje: Mada ako je prognoza tacna sutra kisa neka kolko vidim, a i Orahov hlad nam ne radi.
Ma ko ga sisa, ako dodjes cimaj 0644687342 
Valjda nisu uneli klupe u Koti;)

Promenio član lestra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Stigao deflektor od @N.F.S., montirah ga nadam se valjano i na kratko samo provozah i rekao bi da ce odlicno raditi posao. Pravo testiranje mu tek predstoji, nadam se sledeci vikendIMG_20210320_140603.jpgIMG_20210320_140615.jpgIMG_20210320_140624.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Spustio sam ih malo, bar to nije problem. Ovo je bilo kad sam ih tek nabacio. Ali generalno i uglavnom vozim danju tako da na dnevnom modu nemoze da smeta nikome a uocljivo je dobro.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

PItanje za kolege

kada stisnem kvacilo motor se cuje glasnije.
znam da je to mozda, kazem mozda korpa kvacila, ali me mnogi uveravaju da je to normalno.
Ako neko ima iskustva ili sugestije udrite po novajliji i ponosnom vlasniku male CBF-ice....

(razlika u zvuku nije velika ali je razlika)
a ja kao vlasnik vise hondi, nekako navikao da se nista ne cuje :D

P.S.
KAZE mi iskusan vozac: pa motor ti sav necujan - daj bar nesto da se cuje ...bila to i korpa kvacila
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Druze, nisam nesto visok oko 180, kilaza je nesto veca , 110kg... CBF sam vozio oko sat i po, ne znam sa cime je realno porediti ali evo da je poredim sa deauville 700 koju vozih.
Komfor (meni!) na strani potonjeg (dev700), polozaj nogu, ruku, ledja... Agregat UBEDLJIVO jaci, povozniji, uzivancija na CBF1000!
Menjac kratkog hoda, tih, lagano radi, sve suprotno od deauville 700.
Nekako sam imao osecaj da je skuceno i da se ne mogu pomerati da nadjem polozaj!
Sediste na naj visem stelovanju.
Evo slika oba motora, iz slicnih uglova pa se moze porediti.
IMG_20210307_164709.thumb.jpg.72b3d8792ba74a2be2c36f9cf9e0de9d.jpg
20200707_065835.thumb.jpg.1cfc263f368141efb15bbb92f8e938b3.jpg
IMG_20210307_164718.thumb.jpg.3458562a349e00b68ec12fbff93a3661.jpg
20200707_065755.thumb.jpg.a5b60de1e6dd39857b7f999300c25ceb.jpg
Ako prodaješ Deauville, imam kupca

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Prodao covek davno Deavilku, nisi pratio na casu, bila je extra, steta sto nisi trazio u to vreme

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I to je prodaja bila vrh!

Posao covek iz Vlasotinca u Kraljevo na autopijacu da pazari kombi, uz put gledao oglase i posto vozi deauville 650 pogledao kakvih ponudjenih, ovih od 700ccm.

Zove, kaze mi odakle je, ja rekoh vidimo se za 3-4 sata, racunam tek ce da podje...

Kaze, ma ja sam u Kg, kod "Metro-a".

 

Dodje, pogleda, izbroji novac i ode da pazari kacigu! Papirologiju cemo postom da odradimo.

U toku dana, stizu mi slike sa Zlatibora, Golije...  Otisao da se vozi, kakav kombi :D 

Obrati Stef paznju na menjac kada pazaris, dok je hladna radi normalno, posle muka ler naci...

Nije problem u samom menjacu, vec se ploce u korpu "ukopaju" pa kada stisnes kvacilo ne odvoje spojku skroz... Meni je to mnoooogo smetalo.

Inace preudobna!!! Gabaritno veca od cbf1000.

 

Izvinite drugari sa CBF masinama, prekidam off.

 

1.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Decaci moze li papucica zadnje kocnice da se steluje, podesava visina. Malo mi je previse podignuta, nemogu sa fuzastera da kocim vec moram onako da je nagazim. I kako bese odnos kocenja na zadnjoj kocnici?

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

Zadnja kocnica radi tako, da kada pritisnemo papucicu, ulje iz boce krece prema dva ventila. Jedan koji ide prema zadnjem disku i meksi je, tj. lakse otvara i drugi ventil koji ide prema prednjim diskovima. Ventil koji ide prema prednjim diskovima je tvrdji i treba veci pritisak da bi se otvorio. Zbog razlike u mekoci ventila, kada izvrsimo blagi pritisak na kocnicu koci samo zadnji tocak a kada povecamo pritisak pocinje da koci i prednji tocak. Sam odnos u procentima nisam nasao da potvrdim. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mislim da covek za poziciju pita, treba da moze, imas izmedju kocionog cilindra i papucice osivinu sa navojem, otpustis maticu do gume gore i okreces sraf, zavijanjem papucica ide na dole i obratno, kada nadjes poziciju opet kontriras onaj koji si prvo otpustio.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Hvala Neso i to sam pitao a i ovo gore sto je stef postavio. Mislim da je to to, a i@nenad.yzf je lepo objasnio. Nego me interesovalo dali je to kao dual brejk sistem sistem koji sam imao na Silver wingu gde pritiskom zadnje kocnice 70% koci zadnji a 30% prednji. Ovo je izgleda malo drugacije. Ali je u svakom slucaju odlicna kocnica, kad ti treba jace kocenje nabodes obe i nema greske.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema mnogo matematike, kada nagazis zadnju koci ona i jedan klip na prednjem levom disku... 

Stisnes prednju, koci samo napred.

 

Ispravka, gledam slike upravo, na prednjem DESNOM disku koci srednji klip (uz zadnju kocnicu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja