Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 1000

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Krupanj
  • Motocikl: R1200GS LC
On 11/3/2020 at 12:55 PM, Guliver said:

Da li je neko skidao dekl prednjeg lančanika na CBF?

Moraju li se skidati polugice mjenjača i nešto što mi liči na neku vakuum pumpu sa nekim malim crijevima i odzrakom. Puno posla da bi se očistio prednji lančanik u okviru temeljnog čišćenja lanca.

Inače sam u izolaciji do subote mi je sad prilika daga temeljno očistim.

Malo kasnim sa odgovorom, ali možda zatreba još nekome. Da bi se skinuo dekl lanca najlakše je prvo skinuti donju polugu menjača-jedan šraf (predhodno obeležiti na kom zubu je bila na osovini menjača), zatim skinuti hidrauliku kvačila (tri šrafa) i zatim deklo lanca. Nije baš skroz jednostavno, ali nije ni komplikovano uopšte, par minuta posla.

To što si rekao da liči na vakuum pumpu je deo hidraulike kvačila i lako se skida, nema nikakvog dihtovanja, curenja ulja i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700
On 9/22/2017 at 9:19 AM, jasminko VIR said:

Hvala kolege !

Boja je još lepša uživo a i ceo motor uživo ostavlja kompletno drugačiji utisak.

Dok sam gledao slike bio mi je "onako". 

Kad mi je kolega doterao da probam mnogo mi se svideo a kad sam ga probao..... oduševio sam se i zadao sebi zadatak :)

2009 godina, 33400 km na satu, gel sedište, ralica, sirene...... registrovan na moje ime, sa 3 (tri) kofera i još nekim dodatcima izaći će me  4500 eur.

Ne znam da li je skupo ili ne ali kod nas se vrlo retko pojavi neka u oglasu i neku realnu cenu kod nas je teško oformiti.

To je to, ne mislimo o tužnim stvarima, mislimo o sunčanim danima koji će nadam se doći sledećeg vikenda :jee1:

nije 1000
Al od pre 10 dana najsrecniji vlasnik IMG_4035.thumb.JPG.7fc4f918bdb9d040645dd5792ad7f5f9.JPGIMG_4036.thumb.JPG.c6bf9d72cef30db0dc94f6c0379a4caf.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere
On 1/12/2018 at 12:12 AM, srbenda said:

drugari znali neko nesto o tom prodavcu iz batajnice....kakav je covek  ...da nije to bivsi Ryu motors,,,il kako bese oni prevaranti iz BG. jbg slabo poznajem BG i delove  grada ...

Zapeo mi je bas taj CBF za oko sa njihovog oglasa al eto da se raspitam o prodavcu prvo..:)

Dva motor sam kupio od njega...ako je Brane...i nadam se svaki sledeci,lik je pojam za posten i fer odnos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 957 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702
On 15.12.2020. at 17:00, Nole Bg je napisao:

Bravo@mali zmaj, spreman docekujes prolece svaka cast. Ima li neko da je na ovom motoru vozio zadnju gumu Mitas TF. Skoro je nova kod mene ali iskustva oko mene dosta podeljena. Jedni je hvale, jedni kude, pa me interesuje dali je neko vozio bas na ovom motoru i kakva su iskustva. Nisam zahtevan vozac bar necu biti sad na pocetku, ali neko klizanje bi mi narusilo samopouzdanje i uzivanje u voznji i nebi mi bio problem da je skinem i zamenim.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Ne znam da li ima tema ovdje,ali ima na motori HR forumu,i za Sport i Touring Force podjeljena iskustva članova. Ne znam kakva je neki je kude,to su najčešće zahtjevniji vozači,neki je hvale!! Al da je dobar odnos uloženo dobijeno,jeste!! E sat Mitas je uvijek bio tanak na kiši,da li su te diječije bolesti izliječili na ovim gumama,ne znam!!  Ali proguglaj malo,ima masa testova,nezavisnih korisnika,i po you tube. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Malo se Seba igrao mojim motorom uz ove hladne dane. Sve odradjeno kako dogovoreno, sve pohvale, max korektno, i hvala na saradnji. Kres bar, nosaci kofera i ugradnja maglenki. Sad je prava drumska krstarica. IMG_20210217_122418.jpgIMG_20210217_122429.jpgIMG_20210217_122438.jpgIMG_20210217_122505.jpgIMG_20210217_122553.jpg485271dfb487c21605d9f187daec68a6.jpg5ae24acc4ec5dca5a9fdce5d98dffb44.jpge560fa541bcb34a1d386d16ef8287d95.jpg85b5c1405da4101b269939bf48d93467.jpgee0a6592245fd3f1aa1b4e2a1f2e1826.jpg578a93218532ace239c99794a659ed0b.jpgff51fddadd5a274ee9258bab349c8131.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Pa nekako mi ovaj polozaj vise odgovara, moze i drugacije ali nekako strce mnogo napred. Mogu sad da se igram s tim da testiram videcu....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Na strani koja ti je sada dole, se nalazi foto senzor, koji mislim da neće raditi baš najbolje u ovom položaju. Stavi ti to kako je predviđeno..

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Hvala hvala, do sad je zasluzan kolega koji ga je pre mene mazio i pazio i na meni je da nastavim u istom ritmu

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Jbg, kad je proveo par meseci po plasticarima i farbarima, da bi izgledao ovako, nakon što je ispao iz kamiona..

Dobra stvar je, da je generalna, samo jednom radjena..


Sent from my Mate20Pro using Tapatalk



  • Sviđa mi se 2
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs


. Bilo kako bilo alal mu bio svaki dinar za motor, gde sam se god pojavio svi su bili odusevljeni stanjem motora i da je neko uspeo da ga tako odrzi sto estetski sto mehanicki

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Jbg, kad je proveo par meseci po plasticarima i farbarima, da bi izgledao ovako, nakon što je ispao iz kamiona..

Dobra stvar je, da je generalna, samo jednom radjena..


Sent from my Mate20Pro using Tapatalk






Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Kako ne razumete, sad su namontirane ovako, sledece sezone bice "kupio sam nove", a samo ih okrene :lol2::lol2::lol2:

 

@Nole Bgkoliko te izaslo to zadovoljstvo ako nije tajna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

To zadovoljstvo smo dogovorili djuture u glavu 240 e, nije tajna, zimska je cena pa sam dobio i malo nekog popusta. Nije ni jeftino ali ono sto Seba uradi tu nema greske

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Super je ispao crash bar, fabrika stoji :takoje:

Maglenci si postavio kontra, moraces okrenuti jer ce ti krajnje ivice snopa dizati u vis umesto da obara na dole (mozda ces smetati drugima nocu), foto senzori su inace sa zadnje strane.

Druga stvar, posto je usmeren snop, bolje bi bilo da tuku sa gornje strane crash bara nego odozdo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Slabo vozim nocu, osim ako me negde mrak slucajno uhvati. Ma sad cemo se igramo, mogu ih okretati sad kako hoces, to sad nije problem.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Jbg, kad je proveo par meseci po plasticarima i farbarima, da bi izgledao ovako, nakon što je ispao iz kamiona..

Dobra stvar je, da je generalna, samo jednom radjena..


Sent from my Mate20Pro using Tapatalk




Hoćeš da kažeš da sad ide bolje na prvoj specijali?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Krmco - Ne bih znao, kad sam ga ja probao, imao je lošu kompresiju na 2. i 3. cilindru, pa je pucao i trokirao.. Trebalo bi sad da ide malo bolje, bar malo..

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Bas ste vas dvojica vickasti, umesto sto zaje.... bolje da castite neko pivo negde kad se sretnemo, a mozemo i da se provozamo negde zajedno da vidimo dali i gde trokira honda


Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Pazi na kolenicu idem sutra kod mojih Pancevaca, a u ned valja nesto ozbiljnije provozati. Najbolju prasetinu pojedosmo u Orahovom hladu u Ar...

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 3 minuta, Nole Bg je napisao:

Pazi na kolenicu idem sutra kod mojih Pancevaca, a u ned valja nesto ozbiljnije provozati. emoji2958.pngNajbolju prasetinu pojedosmo u Orahovom hladu u Ar... emoji1627.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Apsolutno poboljšanje u Orahovom hladu, jeo više puta ali u poslednje vreme vidljivo u plusu... možda je na to uticala konkurencija, verovatno... Kad se vrćem sa vožnji, sa Istočne strane, primećujem sve više motora...pogotovo neki, onako visoki... imaju neki propeler, šta li je? :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja