Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 1000

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Evo me opet, ovaj put da se prijavim u druzinu, od danas sam vlasnik jednog odlicnog primerka i konacno mogu da odahnem i kazem to je to sto sam trazio. Kao sto sam vec pomenuo nema ih puno u oglasima, svega 4 komada i sve sam pogledao. E sad kako koji ali uglavnom nisu losi ali vise sam iskreno ocekivao. Ali ako ti srce ne zaigra pored njega moze da mi spusti cenu koliko hoce nije to to. Ovaj odlican primerak kupljen od bivseg clana foruma, kolege koji je s ljubavlju odrzavao i vozio taj motor i bukvalno mu je tesko bilo naci manu. Osim prednjih plocica koje bi trebalo sa proleca zameniti sve drugo je spremno na duze staze. Motor sa poznatom istorijom placen malo vise od planiranog ali ako ces da valja mora i da platis nema druge. Dosta opreme od koje ide nesto meni, nesto on skida sebi, ali sam u principu dobio sve ono sto mi je bilo bitno i sto mi treba. Fale mi rol barovi i nosaci bocnih kofera ali otom potom to lagano nigde ne zurim. Mozda cu imati nekih pitanja za iskusnije ali za sad toliko. I da zaboravih 38 k na satu sto odgovara njegovom vizuelnom stanju i estetskom.
IMG_20201031_103328.jpgIMG_20201031_103336.jpgIMG_20201031_103347.jpgIMG_20201031_103517.jpgIMG_20201031_103534.jpg2870ab97507f1c3592ae9cafa99cb894.jpg816922935ce8228da9d755e4ccfc9e1b.jpg1ade59fcb6941c49a1f4322545f819ce.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 15
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ma da, dobra je skroz, od bitnijih detalja, trebaš znati:

 

Nije farbana , više od 3 puta.

 

Da si je ranije pazario, mogao si da biras na koliko da joj vratimo kilometrazu, ovako je to tako, kako je, 37000km po točku..

 

Boca nije štedeo, sipao je samo najbolje prerađeno ulje u nju, ono koje se najmanje osetilo da je spaljeno, razume se.

 

Pločice nije menjao samo zato što to ne koristi, najčešće je kočio motornim kocenjem, iz 6. ga vratiš u drugu, da vidiš kako koči kad udari u blokadu. Kočnice su totalno prevaziđene.

 

Ima tu još po nešto, ali ovo je ono što bi trebalo da znaš ,kao sad već vlasnik.

 

Edit:

 

Letos je kad smo se vozili u Bosni, udario medveda u niskom letu, malo je pokrivio vile, ali to se sve pajserom da uštelovati. Zadihtovao je dobro, silikonom za PVC stolariju@Krmco ima neki kvalitetan, pa mu pozajmio, nema da curi.

 

Puno lepih, bezbrižnih i bezbednih kilometara!

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Задњи 'мортизер тестиран, може на крај света, возио мене по туцанику неких 60 на сат, па после по калдрми стотку, да избаци каменчиће из њега... 

 

Хладњак се није дао, па смо га растресли чекићем, сада има бољи проток ваздуха. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Moja bivsa CBF

Boca ju je kupio od mene.

Ja uvezao iz Swice sa nekom smesnom kilometrazom.

Stvarno je bila kao nova.

Vidim da joj je on dodao dosta opreme.

Neka ti je sa srecom da se lepo navozas sa njom i da te lepo sluzi;)

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 41 minuta, NIKOLA 1 je napisao:

Moja bivsa CBF

Boca ju je kupio od mene.

Ja uvezao iz Swice sa nekom smesnom kilometrazom.

Stvarno je bila kao nova.

Vidim da joj je on dodao dosta opreme.

Neka ti je sa srecom da se lepo navozas sa njom i da te lepo sluzi;)

@NIKOLA 1 jel si već negde na forumu pisao utiske TDM 900 vs CBF 1000?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

To je generalno bila i moja dilema, u slicnom cenovnom rangu, mozda bi mi na tdm bilo malo prijatnije sedeti ali ipak sam izabrao cbf, 4 redna cilindra, ugladjen agregat, perfektan menjac i dosta pitom na malim obrtajima, za razliku od tdm koji je dosta prgav na gasu i dodavanju i odpustanju....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Tako je. CBF je što se tvog prelaska sa skutera na motor tiče skoro idealna kupovina. U poređenju sa TDM-om , mislim da se sve CBF-ove prednosti završavaju kod agregata i kočnica.
CBF ima ozbiiiiljno dobre kočnice.

Meni je sa Versysa 1000, kada sam prešao na CBF, bilo u početku kao ok, medjutim kako je vreme prolazilo, shvatiš da je Versys ozbiljan motor u odnosu na CBF. Ozbiljan je zajeb što su takav agregat i potencijal usrali tako lose zaokruženim paketom.

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Tako je. CBF je što se tvog prelaska sa skutera na motor tiče skoro idealna kupovina. U poređenju sa TDM-om , mislim da se sve CBF-ove prednosti završavaju kod agregata i kočnica.
CBF ima ozbiiiiljno dobre kočnice.

Meni je sa Versysa 1000, kada sam prešao na CBF, bilo u početku kao ok, medjutim kako je vreme prolazilo, shvatiš da je Versys ozbiljan motor u odnosu na CBF. Ozbiljan je zajeb što su takav agregat i potencijal usrali tako lose zaokruženim paketom.

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk


Ja sam tebe Stefane drugacije razumeo onomad kad smo se videli kod Darka. Shvatio sam da si se odusevio cbf-om posle Versusa. Nisi valjda promenio misljenje i sta je doprinelo tome

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 11 minuta, ProMaster je napisao:

Tako je. CBF je što se tvog prelaska sa skutera na motor tiče skoro idealna kupovina. U poređenju sa TDM-om , mislim da se sve CBF-ove prednosti završavaju kod agregata i kočnica.
CBF ima ozbiiiiljno dobre kočnice.

Meni je sa Versysa 1000, kada sam prešao na CBF, bilo u početku kao ok, medjutim kako je vreme prolazilo, shvatiš da je Versys ozbiljan motor u odnosu na CBF. Ozbiljan je zajeb što su takav agregat i potencijal usrali tako lose zaokruženim paketom.

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk
 

Nisam baš siguran da CBF bolje koči od TDM 900. Zapravo, siguran sam da nema šanse :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Da, tad sam još uvek bio oduševljen ugladjenoscu koju taj agregat poseduje i sad sam. Dobra stvar je što je na auto putu motor jako stabilan za svoje gabarite. Ali je vremenom počela da mi smeta njegova veličina. Jednostavno, shvatio sam da nije za moje gabarite ili samo ja nisam bio spreman na neke kompromise posle daleko komfornijeg Versysa, šta znam.

 

Nekako sam posle putovanja u Bugarsku sa njom rešio da će ipak što pre završiti kod Miloša, što je i ranije bio neki načelni dogovor izmedju nas dvojce, ali je ovo sve samo ubrzalo stvari.

 

Nemaš razloga za brigu, tebi će kao nekome ko prelazi na jače i veće biti super, tu nemaj brige, samo nek smo živi i zdravi pa kad za par godina vozis nešto vece, ti nadji neki CBF pa se provozaj posle opet na njemu..

 

@WoodyRider - CBF ima ozbiljno dobre kočnice, iako to tako ne izgleda. Vozio sa TDM900, kratko, ali mi nije ostavio bolji utisak od CBF, probaj, uverices se. Fora je sto kod CBF-a, combined sistem kočenja radi tako da ne osećaš preraspodelu težine pri naglim kocenjima kakvu osećaš kod drugih motora, ali efikasnost je ono što nam treba, zar ne? E tu je CBF glavni.

 

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ukratko moje misljenje sto se tice poredjenja CBF i TDM.

Agregat definitivno na strani CBFa, mnogo ugladjenije radi, ima snage na svim obrtajima, ni TDMu ne fali snage ali je na manjim obrtajima nemirniji i treba ga drzati inad 3000obrtaja.

CBFa ima dobre kocnice , ogibljenje solidno, zastita od vetra takodje OK jedino dve zamerke pretvrdo fabricko sediste i malo rastojanje izmedju sedista i fuzastera pa su noge savijenije, nije za visoke ljude, moze ali ....

TDM ima za nijansu bolje kocnice, bolje ogibljenje, malo je okretniji i lakse se barata u krivinama, malo je udobniji i bolja je pozicija sedenja, zastita od vetra OK ali nista specijalno.

Tako da nijanse su u pitanju.

Generalno ja vise volim da krivinarim a i krupniji sam tako da mi je TDM bolje legao.

Dobitna kombinacija bi bila telo TDMa a srce CBFa;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nego ko ce da casti bureci recimo, ovaj sto kupi il ovaj sto proda.... valja podmazati :) s'kolenicu.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja