Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 1000

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
On 7.9.2019. at 12:40, nebojsaperic je napisao:

Gde si nabavio ovaj čistač lanca?

WWW.LOUIS.DE

Kettenmax "Louis Special Edition" Reinigungs & Schmiergerät bei Louis. Sichere Zahlung ✓ Kostenlose Rücksendung ✓ 2 Jahre Rückgaberecht ✓ »...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA

Toliko ste me sa ovim prstima naplašili da sam samo dva puta čistio lanac za celu sezonu. I baš sam se spremao da to uradim sutra, ali posle ove poslednje fotografije mi to ne pada na pamet. Redovno podmazujem, prskao sam ranije Motul, ali ga nešto nema kod zastupnika, pa sam presao na Ipone. Samo to čišćenje mi ide slabo. :)

Nabavio sam sve da napravim podmazivač lanca, ali šta znam, nekako mi nije baš neka prevelika gnjavaža ovo sa prskanjem lanca.

Evo par panorama, da ne bi onaj prst bio poslednja fotografija :)

PANO_20190526_150009.jpg

PANO_20190526_153233.jpg

PANO_20190526_154633.jpg

PANO_20190526_155857.jpg

Duboki_potok_panorama_Clariti.jpg

PANO_20190607_161847.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Pošto neke kolege nisu rade da mi odgovore na pitanje (PP) u vezi ovog modela, hajde pitaću ovde. Ovaj model mi ulazi u neki širi izbor sledećeg motocikla, šta mi možete reći u vezi njega: ponašanje u toku vožnje(ravnomerno isporučivanje snage ili neko trzanje..), zaštita od vetra, upravljivost, nabavka  rezervnih delova..?  Dosad sam vozio dv cilindra.

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
16 minutes ago, zoransm said:

Pošto neke kolege nisu rade da mi odgovore na pitanje (PP) u vezi ovog modela, hajde pitaću ovde. Ovaj model mi ulazi u neki širi izbor sledećeg motocikla, šta mi možete reći u vezi njega: ponašanje u toku vožnje(ravnomerno isporučivanje snage ili neko trzanje..), zaštita od vetra, upravljivost, nabavka  rezervnih delova..?  Dosad sam vozio dv cilindra.

Hvala unapred!

Odgovorio upravo, (na PP)

koliko sam znao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
12 minutes ago, zoransm said:

Na nekim fotografijama vidim da si vizir podigao maksimalno, ako se ne varam. 

Verovatno na svim :) U medjuvremenu skapirao da je prijatnija lagana vožnja po vrućini ako se spusti :) A i po gradu. Mora s vremena na vreme da se podmazuje, inače baš teško ide. Šteta što nisu stavili neki motorčič, baš bi bilo onako fensi-šmensi kao kod GoldWing-a :) a i još nekih. Kako god, i u gornjem položaju nije baš prevelika zaštita od vetra kad se malo ubrza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Ljudi jel imao ko Pirelli Diablo Stradu na motociklu!? Kakva su iskustva!?

poslato sa rupovke uz pomoć kurble

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Vozio na VFRu 800, odlicna guma, po krivinama drzi ko po sinama, terao do ivice zadnju gumu nikad mrdnula, prednja na kocenjima super

Nisam ih vozio po kisi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Poz za cbf ekipu, u potrazi sam za ovim modelom, 2006-2009 model sa abs-om i bocnim koferima po mogucnosti. Na oglasu ih je jako malo i msm da su dosta losi. Ako ima neko nesto da ponudi po korektnoj ceni moze i na pp. U principu ne zurim ide zima ne vozi se izletece nesto ali bi ipak voleo nesto sa poznatom istorijom i da je proveren.....


Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Ja sam  iskreno  uvezao motor iz Njemačke,nisam htjeo da se kockam sa vraćenim kilometražama i sl. stvarima!! Kod nas su ti svi motori baždareni na 32 000km..  Bez obzira na godinu proizvodnje.  Ne kažem,  zna se  potrefiti  i dobar motor kod nas,ali u tom slučaju samo od nekoga koga poznajem,onda  uzimam. Jest da sam uzeo motor sa 48 000 km,ali sam dobio i servisnu,i sve tehničke,TUV-ove za sve,od kofera,do zadnjeg blatobrana,sa lancobranom itd.... Ključeve,upustva,alat orginalni... Strpi se i  nemoj na prvu nikad,čim ti nešto ne sjedne,odustani.. Ili povedi nekog ko je baš iskusan!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 2 sati, mali_zmaj je napisao:

Kod nas su ti svi motori baždareni na 32 000km..  

Decidirano tvrdim da je ovo provokacija... moj sad ima oko 31000:)

Hoću reći da nemamo baš nekog izbora, zar ne? Ili tako kao ti, mada je to malo redje ili moliti Boga da iako je vraćana da je bar u dobrom stanju! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Sve je uglavno ovo iz uvoza macka u dzaku, ali treba generalno imati i srece. Sto se moze videti i prekontrolisati na licu mesta, to naravno ali ako bar neku poznatu istoriju ima malo je sigurnije. Gledao sam jedan iz uvoza u Pancevu, i dosta je zapusten mada je cena bas niska a u pon idemo da gledamo drugi koji koliko toliko ima poznatu istoriju, rekao bih da je ok ali slike su jedno a uzivo nesto drugo.....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Ja sam imao sreće,ali i nisam,poslao sam brata,koji doduše šverca autima,ali ima oko za šrot!! Usput je stvarno prodavac bio stariji gospodin,picajzla umrla!! Garaža mu kao apoteka...,to je prvo što mi je brat rekao i poslao slike,rekoh slikaj mi motor..,ebala te garaža!!!  

Sva papirologija,sve..,kao što sam napisao gore. Da sam šnjuhao možda bi nešto našao sa manjom kilometražom,ali motor je uredan,održavan,i ja se trudim da nastavim tako,koliko mi finansije dozvoljavaju!!  Najbolje je ako imate nekog vani. Švica je sad kako vele najbolja po pitanju održavanja motora,Talijani najgori.. Nijemci izgleda zlatna sredina. To je moje mišljenje,možda griješim!! 

 

Generalno CBF 1000 ali i 600-tke pouzdani motori,i uzimaju ih ljudi koji ne jurcaju i ne iživljavaju se.. Jedina mana stator i regler..,dosta ih sređeno u garanciji..,ali kad se to riješi,nekih problema većih nema. Preporučujem progresivne opruge. Moja ih ima i krivinu drži kao po šinama,nema mekanog zadnjeg ovjesa,nema mješanja,čak ni sa suvozačem i stvarima !!  Veliki top case onemogućuje vožnju bez držanja volana,leluja prednji dio.. Dobar obrtni moment,kad treba može da se potjera opasno..  Ja sam prvu vožnju doživjeo kao ni na jednom motoru,poslije pet km. sam imao osjećaj da ga posjedujem godinama. Vozio sam ga opušteno...  

 

To su moje neke prve impresije,i da naravno,kao i svako imam želju da  promjenim motor u budućnosti,samo mi se po glavi muva CBF 1000 slijedeće generacije..,mislim da bi sa tim bio jedino zadovoljan...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Hvala@Mali Zmaj na vrednim info. Znam ja da Honda nemoze napraviti los motor, nego mogu li se ti namotaji nekako proveriti ili kad stane stao je. I kako se uopste to resava. A regler je zamenjen na ovom sto treba da ga gledam, stavlje joskin regler...

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Ugradiš voltmetar,i čim napon padne poprilično,znaš da nešto ne štima,s tim da taj motor povuče poprilično struje kad se popale ventilatori,a farove ne možeš ugasiti. Znači gradska vožnja mu baš i ne paše!! Mislim da imaš temu o struji,i Arakis ti može dati savjete,i ugraditi voltmetar,provjeriti struju. Ili čak ledove ugraditi. Britanci voze puno CBFa,imaju i forum,i grupa na Fejsbuku. I najčešći kvar je regler i namotaji...

Ostalo je sve perfekcija.. Ja nisam imao problema sa strujom... Najčešći promašaj je ugradnja lošeg reglera...,nekog kineskog,jeftinog..

Al imaju Mosfeti,Joškini regleri...,itd..

Nisam ulazio dublje u tematiku,nisam imao problema,ugradio sam voltmetar...,čisto iz predostrožnosti. Namotaji se kupuju ili previnklaju.. Isto u temi za struju pogledaj.

 

poslato sa nove rupovke sa kurblom

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Tema je moto elektrika Čika Rajko-Arakis..
ima i još jedna tema sličnog naslova..

poslato sa nove rupovke sa kurblom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Puca žica za HISS, pa se desi da upaliti ne mere. Odvozao pre mesec dana Bugarsku, ulazim u dvorište i parkiram motor i samo se ugasi. Nakon 2h merenja nadjem problem.

Buzir sa instalacijom, ispod kormana, koji spaja bravu (HISS deo) sa ostatkom instalacije, lose je rešen, usled manevara u mestu, dolazi do naprezanja instalacije, a ponegde i do gnječenja iste. Rezultat je prekinuta žica, tačnije njih 3 od 4.

Plus , masa i dva signala su tu.

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Znam naseg dobrog cika Rajka pa cu o tome sa njim dalje. Hvala ti, cek prvo da kupim motor

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja