Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 1000

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 2 minuta, symon je napisao:

Te probleme priznaje i Delta zvanični uvoznik. Moja iskustva su ovakva. Ako imaš druga saznanja i iskustva ne poričem.

 

Jel` Honda dala opoziv za namotaje alternatora na modelu CBF 1000?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 3 minuta, bocca_bastard je napisao:

jeste, 7 godina od datuma prodaje. Problem je sto su svoje smece namotaje menjali takodje za svoje smece namotaje koji su opet crkavali

 

Jbg-a nisam znao da postoji opoziv? Doduse   citao sam o tom problemu nesto, ali se nisam posebno obazirao na taj podatak, jer i u TDM 850 4TX "pucaju radilice", pa se i dalje voze i ne pravi se buka oko toga. :neznam:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa
pre 3 minuta, bocca_bastard je napisao:

jeste, 7 godina od datuma prodaje. Problem je sto su svoje smece namotaje menjali takodje za svoje smece namotaje koji su opet crkavali

  Upravo tako . Ti novi koje su stavili trajali su 4o-ak hiljada i cvrc izgoreli. Pošto sam u kontaktu sa novim vlasnikom čekamo da vidimo koliko će trajati namotani u maloprivredi do sad 11000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@bocca_bastard

Ok, ali mi nije jasno da poslije zamjene ( fabricke ) i ustanovljene greske opet gore namotaji? Onda je nesto drugo u pitanju sto dovodi do izgaranja namotaja. Ne razumijem se u elektriku koliko je promjeniti sijalicu, ali je mozda do reglera ili neceg drugog? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Bilo je tu nekih par stvari koje mi se nisu svidele al opet ko sam sad pa ja da jednoj takvoj fabrici nešto zameram u konstruisanju. U svakom slučaju jedan dugotrajan i ozbiljno urađen motocikl. Ono malo nečeg što mi se nije svidelo sam rešio uz pomoć dobrog moto servisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 12 minuta, bocca_bastard je napisao:

Ma jok, samo su se konstantno sramotili losim namotajima jer su cigani, kao i svi drugi proizvodjaci. Britanci su uzimali ili aftermarket bez da idu u Hondu na opoziv, ili su isto malaa privreda fazon namotavali kod proverenih majstora i niko vise nije imao problem

 

 

Nije mi jasno da pored svih alternatora na Hondinim modelima u tom periodu samo na CBF 1000 gore namotaji? To meni lici da konstrukciski kompleta elektro instalaciju nije u redu pa je onda alternator-namotaji najslabija karika u lancu. Ali sta je tu je, tjeraj dalje...Ne znam jel taj problem rijesen na sljedecem  modelu od 2010? :kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@bocca_bastard

Jbg-a ja imam tu mogucnos jer mi je sin u Becu, a motorista (  bacio se na oca....ciglom :jee: ) pa mogu kupiti motor "napolju", po nekoj "realnoj cijeni ili ispod cijene" one motore koji stoje i kupe prasinu vlasniku po garazi. ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000
On 17.11.2018. at 16:09, Šumadinac je napisao:

Kaži mi brate, gde je akOmulator na Hondi? Skinio sam akumulatore sa obe Yamahe, skinem sedište na Hondi, rezervoar, nigde ga nema. Gde su ga sakrili ovi neprijatelji?

 

 

Plastika sa desne strane!! Cini mi se! Inbus kljuc i zabica ima ona debela sa gumicom,pa ravnomjerno cupaj!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Ma sem tih problema sa regleom i namotajima,motor nema mane,a vozi se kao bicikla!! Sa obzirom na masu,i sve ostalo!!  Nisam se pokajao sto sam je kupio,kad riknu namotaji i regler,a Svabo ih je kod mene mjenjao,promjenim i ja i dobro...,vozi dalje!! Te probleme sa strujom Honda sebi bas i nije trebala dozvoliti!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa
Pre sat vremena, radeyamaha je napisao:

Dali je u praksi kad odu namotaji da ode i regler

Ne oba puta kad su menjani namotaji regler je ostao, u oba slučaja radio je u granicama dozvoljenih parametara, još uvek je fabrički.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

@bocca_bastard  Za nekog to nisu mane meni je smetalo. Motor nema pokazivač temperature motora .Lično mislim a pokazalo se tačnim na nekim drugim motorima da kad se upali lampica za temp da je već kasno.To sam rešio kupovinom i ugradnjom  u Louis-u digitalnim Koso satom za temp , nije skup a mnogo mi je značilo. Recimo kad je topao dan temp 28°C i viša voziš se po gradu prvi put kad ti se upali ventilator hlađenja ako se voziš sat-dva po gradu bez da staješ, ventilator se neće nikad ugasiti , bukvalno ako se voziš i 5 sati radi bez prestanka. Van grada i na putu nećeš ga čuti sve vreme dok voziš. On drži temp u normali 102-103°C ali je meni jako bilo iritirajuće pogotovo dok nisam ugradio gore pomenuti sat. Koso dodatni sat je 20€ zar je to tako prevelika investicija da ne bude u fabričkoj postavci.                                               Vozio sam razne motore sa ABS-om koji rade normalno kao i na autu. Na CBF-u radi potpuno nerazumljivo za mene. U trenutku kad ti se uključi ABS nemaš nikakvo kočenje kao kad ti propadne kočnica i to traje neko vreme za mene predugo . Ako pustiš ručku pa ponovo stisneš  isto se dešava.Praktično moraš da sačekaš da to ništa prođe da bi radio kao normalan ABS.  Zadnja kočnica je ako kočiš samo njom skoro pa bez kočenja i tvrda je kao kamen u kombinaciji sa prednjom koči dobro ali nikad ne toliko da bi zadnji točak blokirao i da ABS odradi svoje. Može biti da možda sistem kočenja DUAL ima neke veze pošto kad koči prednja kočnica on ubacuje i 30% zadnje. Motor inače koči ubija samo taj problem sa ABS-om meni je smetao.                       Vozio sam i Bandita 1200 sa ABS-om 2006 godina na njemu ABS radi kao i svaki drugi auto ili moto ABS. Lično mislim da je Bandit 1200  u S verziji spremniji  motocikl  od CBF 1000. Stvar je ličnog doživljaja ali meni je Bandit više legao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 38 minuta, filipfg je napisao:

@Branko Evo platim ja tvom sinu da nadje neki dobar primerak ako je voljan :)

 

 

Zao mi je druze, ali je jos u frci oko svoga statusa tamo da ni meni nije u mogucnosti nista odraditi u narednom periodu. Znas kad mi je motor ljetos dovezao njegov drug iz Beca, a on nije mogao doci ni za vikend. Pored sve frke ima i neko zajebeno radno vrijeme i samo 1 dan slobodan u sedmici posto radi u ugostiteljstvu. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@filipfg

Nije problem, ko pita ne skita. Hvala tebi na lijepim zeljama, a i ja se nadam da ce uspjeti sve odraditi sta je planirao i ostati tamo. Iskreno i on sam ima zelju kad se sredi da se pocne pomalo baviti motorima, cisto kao dopunska djelatnost. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja