Jump to content

Moto Zajednica

VFR vs CBR

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Hehe, jednom i ja da budem u pravu na ovom forumu :P

Mada sigurno ce sada neko da se javi i dokaze da nisam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Da malo pripomognem u odluci:

Prvo da se osvrnem na sve ono receno oko kvarova, oba motora su Honde i tim je gotovo 70% receno   :)  . Oba modela vaze za dugotrajne, pouzdane i ne zahtevne motore koji se gotovo i ne kvare. Posebno su popularni medju kuririma. Sto se tice polozaja za voznju za mene je VFR bio pravi smor sa svojim polozajem "negde Izmedju". Posle svake malo duze voznje ledja peku kao da sam fakir na uzarenom uglju. 

Posto su svi bar jednom probali neki model CBR prokomentarista cu samo VFR. Motor je kako kazu Britanci "bulletproof" Meni je dva puta ispao dok sam stajao i mogu reci da se cak ni zmigavac nije slomio mada je motor pao preko njega.

VFR voli da ubrzava ali ne voli konstantnu brzinu, menjac je izuzetno elastican i u skladu sa motorom (u 3 ili 4 se krece skoro iz mirovanja bez problema) amortizeri su par klasa ispod nivoa motora, dupla kocnica ili ti raspodela kocenja je za mene bilo totalno razocarenje (stalno je bilo ono "aaaaaaaaaa      UF",  tj stadoh, star motor tj stara koncepcija i resenja, motor se greje i nije bas prijatan kad je toplo vreme, komandna tabla je perfektna sa obiljem info, obavezno treba staviti grejace rucica posto to dize udobnost voznje. Ono sto je po meni najgore na tom motor i zasto sam ga sa veseljem prodao je zvuk. Cak i sa citavim Akrapovicem motor zvuci kao da sedis na singer masini za sivenje.

Sto se tice voznje VFR vs CBR je kao da jases tovarnog konja naspram nekog arapa, naravno ovo je moj licni dojam.

Koliko sam shvatio ti si povisok (vozis se i sa zenom) tako da ne znam kako ti u izbor udje mali cbr. Ja bih pre gledao Fireblade iz te grupe. Da ne sirim dalje sa moji predlozima, zelim ti srecu u trazenju i kupovini

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Da malo pripomognem u odluci:

Prvo da se osvrnem na sve ono receno oko kvarova, oba motora su Honde i tim je gotovo 70% receno   :)  . Oba modela vaze za dugotrajne, pouzdane i ne zahtevne motore koji se gotovo i ne kvare. Posebno su popularni medju kuririma. Sto se tice polozaja za voznju za mene je VFR bio pravi smor sa svojim polozajem "negde Izmedju". Posle svake malo duze voznje ledja peku kao da sam fakir na uzarenom uglju. 

Posto su svi bar jednom probali neki model CBR prokomentarista cu samo VFR. Motor je kako kazu Britanci "bulletproof" Meni je dva puta ispao dok sam stajao i mogu reci da se cak ni zmigavac nije slomio mada je motor pao preko njega.

VFR voli da ubrzava ali ne voli konstantnu brzinu, menjac je izuzetno elastican i u skladu sa motorom (u 3 ili 4 se krece skoro iz mirovanja bez problema) amortizeri su par klasa ispod nivoa motora, dupla kocnica ili ti raspodela kocenja je za mene bilo totalno razocarenje (stalno je bilo ono "aaaaaaaaaa      UF",  tj stadoh, star motor tj stara koncepcija i resenja, motor se greje i nije bas prijatan kad je toplo vreme, komandna tabla je perfektna sa obiljem info, obavezno treba staviti grejace rucica posto to dize udobnost voznje. Ono sto je po meni najgore na tom motor i zasto sam ga sa veseljem prodao je zvuk. Cak i sa citavim Akrapovicem motor zvuci kao da sedis na singer masini za sivenje.

Sto se tice voznje VFR vs CBR je kao da jases tovarnog konja naspram nekog arapa, naravno ovo je moj licni dojam.

Koliko sam shvatio ti si povisok (vozis se i sa zenom) tako da ne znam kako ti u izbor udje mali cbr. Ja bih pre gledao Fireblade iz te grupe. Da ne sirim dalje sa moji predlozima, zelim ti srecu u trazenju i kupovini

Pozdrav

 

Pa šta znam. Nisam znao da visina od 182cm spada pod "povisok" :) Ali ok. Istina je da bi pre bilo kakve odluke morao bar da sednem na ove modele da vidim kakav je osećaj.

 

A V-Strom 1000???

 

Ne znam odakle sad ideja za ovo kad ja pokušavam da pobegnem od "enduro" varijante :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Nije frka i da je kritika. Nemam ja problem sa time. Nego mi deluje da se nismo razumeli. Sa Vstromom mi se ne ide na stazu. Čak je i ovaj moj trenutni motor bolji za stazu, rekao bih.

 

Da ja mogu da imam više motora, Vstrom bi stajao za putovanja :) Već sam bio blizu kupovine jednog (u vreme kad sam kupovao BMWa).

 

Što se tiče tvog linka, da. Tako nešto sam mislio. U međuvremenu mi pala ideja na pamet koju ću verovatno probati da iskoristim. Ako sam dobro razumeo, ako kupim motor u Sloveniji od nekog dilera mogao bih od njih da dobijem povraćaj poreza kad izvezem motor. To mi daje neke ideje. A za konkretan model ćemo videti kako i šta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Pa ono... kad prodam svoj motor, mogu da dodam još nešto. Idealno bi bilo da kupim nešto za 4000 do 4500, ali sam spreman i 5000 da platim za dobru priliku.

 

Mislim da po pravilima sajta ne smeš da linkuješ eksterni oglas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

A kako onda linkuju ono sa Kupujem prodajem i Polovni automobili. Kakvi seratori, gori su nego CNN. Kakvi su to Bikeri sektasi. Kad ovo prepricam na par UK foruma bit ce sokirani.

 

Vidi ti u principu gledas starije motore, ovde i ako su realno jeftiniji motori nego preko, malo stariji modeli pocnu da trpe od losih servisa i navika. Npr. u UK mozes da nades CBR 600RR 2003-2006 od 3000£ pa na vise ali sa par hiljada milja na satu. Tamo postoji dosta bikera koji zbog poslova i porodice izlaze na vikend voznje tzv. Sunday blast sa zenema u okolne pabove. To su uglavnom motori koji nisu videli kisu, stoje u garazama i redovno se servisiraju.

Mislim da ti je bolja opcija da trazis laganica nesto od preko, pa i ako izade malo skuplje znas sta jases. Da ne tupim dalje.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Bio u sličnoj dilemi, samo umesto CBR-a tražio Hornet 600...

 

Vozim VFR, a drugar ima CBR600, takođe je dosta vozio, Hornet ima isti agregat kao CBR samo manje karburatore i za nijansu manje KS.

Prva i osnovna stvar koja me nervira na CBR-u je (kao i svim linijskim motorima ispod 1000 cm3) je što mora da se vozi kao dvotaktni motor, znači 80 km/h, vas dvoje (ili sam) u šestoj, treba mu vreme da krene, ili da se šalta 1 do 2 brzine niže, dok kod VFR zbog odgomnog momenta V agregata dostupnog na nižim obrtajima, samo dodaš malo gasa i časkom dođe do 100-120 km/h, bez ikakvog šaltanja, izvlačenja i ostalog.

VFR je dosta teži, ali i ozbiljniji i za klasu kvalitetniji motor od završne obrade do samog agregata.

CBR 600 ima razvod lancem, a VFR zupčanicima,

CBR ima vodeno hlađenje, a VFR vodeno i uljno,

kvačilo na CBR-u na sajlu, na VFR-u hidraulično,

prenos je dosta brži na VFR-u u šestoj 100 km/h je 4000 rpm, a na CBR-u 5000 rpm (pri fabričkim lančanicim i gumama)

položaj sedenja je na CBR-u je neudobniji nego na VFR-u, sedište je tvrđe i više za oko 5-10 cm

VFR ima dosta bolju zaštitu od vetra, ali zato leti greje guzicu nenormalno zbog zadnja 2 cilindra koja su tik ispod sedišta.

VFR ima problem sa reglerom i fraj laufom, koji nastaju posle 60-70000 km pređenih, ali je lako rešivo i nije skupo.

CBR ima loše rešen španer razvodnog lanca, pa se mora menjati...

VFR NIKAD ne troši ulje (i ja nisam čuo da je ikom potrošio kap) dok CBR ukoliko se ceo dan vozi autoputem na 7-8000 rpm hoće malo da potroši.

CBR se dosta lakše vozi u gradu i na kratkim krivinama, dok je VFR kralj na otvorenom putu i dugim krivinama, ali zato treba poligon da se okrene u gradu.

Po specifikaciji performanse oba motora su slične, ali u praksi je dosta drugačije u korist VFR-a.

Što se potrošnje tiče VFR do 120 km/h sa dvoje neće preći 5,5-6 l/100km, a na CBR-u oko 5-5,5 l/100km...

Da ne dužim više sve u svemu oba motora su odlična (HONDA je to), stvar je samo šta se tebi više sviđa, moj glas definitivno ide VFR-u.

 

Pozz i srećna kupovina.

 

Tačnije ne može biti, mogu samo da potpišem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

VFR je na oko lep motor, izgleda mnogo pogodniji za touring, bolji polozaj sedenja, ali gluplji zvuk nisam cuo ni na jednom motoru do sada. Mozda na fazeru sa fabrickim auspusima ispod sedista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ova dva modela su vrlo slična po specifikaciji ali su u stvari jako različiti. Najpribližnije ti je poređenje mercedes c clasa v.s. mercedes s klasa. Oba su mercedes i to je jedino zajedničko.

 

Da sad ne elaboriram što su svi pre mene rekli. Samo da ti odgovorim vezano za vožnju na stazi. Ja mog vozim i na stazi i mogu ti reći da može jako lepo da ide i to sa fabričkim vešanjem za koje svi kažu da je mekano, i koje je pravljeno da bude udobno, a ne sportski trimovano. (Ipak je bio trkački agregat).

Da dodam samo i kočnice na spisak pluseva za VFR. Dakle VFR ima cbs kočioni sistem u koji sam se zaljubio.

 

Vidim da imaš dilemu vezano za tvoju visinu. Ja sam visom 190cm i nešto preko 90kg, i mogu da ti kažem da mi je VFR udobniji za vožnju nego Afrika koju sam vozio pre njega.

 

Dakle ako hoćeš motor za vožnju uzmi VFR, a ako hoćeš za stazu uzmi 1000rr ili r1. F4 ne vidim ni u jednoj kombinaciji.

 

Ja dok ne skupim lovu za još jedan motor vozim VFR, a kad skupim onda ću pored VFR-a da kupim 1000rr ili r1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

 

Dakle ako hoćeš motor za vožnju uzmi VFR, a ako hoćeš za stazu uzmi 1000rr ili r1. F4 ne vidim ni u jednoj kombinaciji.

 

Ja dok ne skupim lovu za još jedan motor vozim VFR, a kad skupim onda ću pored VFR-a da kupim 1000rr ili r1.

 

U suštini u ovome leži kompletna dilema. Voleo bih da imam motor za stazu, ali mi je ipak prioritet vožnja. Pošto ne mogu da imam dva (ili više motora), faktički tražim balans.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Vfr ces odlično voziti i po stazi. Nije cbr naravno ali nekako imam osećaj da ni tvoje Racing skills nisu na tom nivou. Tako da kad dostigne nivo da ne možeš više ni jednu sekundu da izvučeš iz Vfr onda razmišljaj da li bi neki punokrvni R.

 

Ali tvoja je odluka.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Slažem se ja sa time. Racing skills nemam i to se ne dovodi u pitanje ni u jednom trenutku :) Planiram da prođem moto dynamic i moto sport kurseve na Navaku čim se ukaže prilika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

VFR je na oko lep motor, izgleda mnogo pogodniji za touring, bolji polozaj sedenja, ali gluplji zvuk nisam cuo ni na jednom motoru do sada. Mozda na fazeru sa fabrickim auspusima ispod sedista.

Je l' se šališ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

VFR je na oko lep motor, izgleda mnogo pogodniji za touring, bolji polozaj sedenja, ali gluplji zvuk nisam cuo ni na jednom motoru do sada. Mozda na fazeru sa fabrickim auspusima ispod sedista.

Je l' se šališ?

 

Ni malo. Svako ima nesto sto voli meni je i dalje redna cetiri broj jedan. Koliko vidim nisam jedini koji nije odusevljen zvukom vfr-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

:neznam:

 

 

Prr, prrr? Nah. Kada ga nabije u obrtaje i pusti zvuci ok, ali zvuci i moj gpz ok na visokim sa ovim izduvom. Na leru, kao traktor inace jbg.

 

Danas sam cuo najbolji zvuk u SU, jedan Z750 sa duplim Leo Vince. Nisam znao da z moze tako predrkano da zvuci! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Vozio ga godinama, 183cm/90-95 kg.

Udoban, rodjen za putovanja, da ima 130 ks bio bi jos bolji .

Za stazu posle R-ova - ljigavo krme. :)

 

2010%5C08%5C27%5Cbikepics-2048317-full.j

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

 

 

Pa postoje 2 vrste zato sam napisao da se meni banana vise svidja :)

Koliko je meni poznato za F4 postoji samo jedno sediste. Za F4i postoje dva :)

 

A jest, ja sam kontao f4i :D

 

 

Hehe, jednom i ja da budem u pravu na ovom forumu :P

Mada sigurno ce sada neko da se javi i dokaze da nisam :D

Evo, javljam se ja da te demantujem:

CBR 600 f4 i CBR 600 f4i imaju "banana" sediste, tj jednodelno sediste.

CBR 600 f4i SPORT ima dvodelno sediste, tj "na spret".

Razlika izmedju ova dva modela je u onom SPORT.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

A gde sam ja tacno pogresio? Kada sam napisao dva mislio sam na dva tipa sedista. Banana i dvodelno kao na R motorima. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja